Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
157 165
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+7 / 13

Nigdy nie szukałem pracy dłużej niż tydzień. Może zamiast studiować bezsensowne kierunki to warto poszukać niszy w rynku i się dostosować? Pracy jest dość ale jak ktoś zostaje w Polsce "Poławiaczem pereł", to niech nie płacze, że nikt go zatrudnić nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+2 / 2

@Buka1976 otóż to, już w 2017 ten demot to był z kosmosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Buka1976 to efekt "głupiej polityki edukacyjnej" sprzed 20-30 lat gdzie wmówili rodzicom i dzieciakom, że lepiej mieć byle jakie studia, niż być elektrykiem, pielęgniarką itp. teraz jest kupę sprzedawców w galeriach z tytułem mgr (jest kupa młodych sfrustrowanych ludzi, którzy są źli, że mają po dwa fakultety, a nie mogą znaleźć dobrej pracy, tylko nie zastanowią jakie, z czego te fakultety), a brakuje fachowców, a ci zostając w Polsce naprawdę dobrze zarabiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@Tibr
Ogromna ilość osób nie pracuje w wyuczonym zawodzie czy kierunku studiów , co oznacza że marnowali lata i pieniądze na studia czy szkoły bo są traktowani jak niewykwalifikowana siła robocza.. choć czasami ta z lepszej półki.
Wyjechało setki fachowców bo polscy kapitaliści traktują pracowników jak bydło i niewolników.. , mamy folwarczny kapitalizm. Agresja i mobbing jest w wielu firmach, tyranie w nadgodzinach też , ludzie robią na śmieciówkach często z sobotami za zaniżone wynagrodzenia. Nie ma czasu dla siebie. Do tego wszechobecna drożyzna. Do tego mieszkania czy raczej klitki 2 pokojowe z aneksem 45m w upiornych blokowiskach do chowu klatkowego brane na 30-40 letni kredyt Jeszce często brany w oszukańczych przeliczeniach na franki. Jak ludzie znajdą czas by się zejść w pary by być razem to najwyżej pozwolą sobie na jedno dziecko w takim mieszkaniu o ile uda się zsynchronizować okres z weekendem albo świętem lub systemem zmianowym pary. Zlikwidowaliśmy szkoły kierunkowe zawodowe i technika, A kiedyś dobrze kształciły..Zamiast uczyć przedmiotów ścisłych i technicznych bo to one budują gospodarkę , przemysł i dobrobyt ludzi ogłupia się religia w szkołach do tego z przerostem przedmiotów humanistycznych po jakich można co najwyżej być urzędasem. Zamisst oświaty finansuje się wydziały teologiczne zamiast fabryk państwo buduje kościoły
Z kraju od lat 90tych już uciekło około 4 milionów ludzi to 10 procent populacji W samej GB jest nas milion
Za 10 - 15 lat czeka nas armagedon zapaści demograficznej bo pokolenie powojennego wyżu demograficznego właśnie weszło w fazę wymierania . Jeśli z powodów obecnie rządzących nietolerancyjnych faszystów, dewotów religijnych i chorej sekty rodem z mordoru pokolenia 65+ wyjedzie kolejne pokolenie obecnych 15-25 latków polska będzie dążyła ku samozagładzie i nic jej nie zatrzyma Wykończymy się sami i nie trzeba nam będzie zaborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+3 / 9

pełne świadczenia, 3k netto na początek, po zdobyciu doświadczenia 5k na rękę. nie możemy znaleźć 50 osób. Czasem myślę, że żyję w innym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+9 / 9

@tenqoba Jak nie możecie znaleźć, to znaczy że albo ty pociskasz pierdoły albo wasza firma to syf. Wizytuję wiele firm i tam gdzie się dzieje dobrze, nie ma problemu z pracownikami. Ciekawe czemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 0

@truskawka90 uwielbiam ludzi, którzy im mniej wiedzą tym częściej się wypowiadają. a jeszcze potrafią na bazie swojej niewiedzy wyciągać kategoryczne wnioski. Zdecydowanie, żenujące zjawisko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lipca 2021 o 11:00

T truskawka90
-1 / 1

@tenqoba Żenującym zjawiskiem jest uważanie się za mega hiper wielkiego biznesmena a mentalnie tkwi się w latach 90 ubiegłego wieku. Powód dla którego nie macie ludzi jest i pewnie jest to dosyć oczywisty powód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 0

@truskawka90 czyli ciąg dalszy..zero wiedzy na przedmiotowy temat, własna teza z du...y i własny wniosek. spoko baw się tak dalej, ja wymiękam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-1 / 1

@tenqoba Jasne. Świetnie płacicie, podwyżki dajecie, sytuacja w firmie niemal idealna i nie macie ludzi. Nie wiek komu ty chcesz takie kity pociskać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 10

Wzrosly ceny
A nieudacznicy jak autor tego wpisu dalej sa nieudacznikami i jak beda tylko czekac az cos sie zmieni zamiast dzialac samemu to beda tylko narzekac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+4 / 6

Demotywator był przesadzony, nawet jak na 2017r.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 2

A jaki miał autor zawód, doświadczenie, wykształcenie i gdzie mieszkał? Bo jeżeli zawód to kasjer, doświadczenie w dyskontach, wykształcenie to średnie/wyższe z kierunków dziennikarstwo, pedagogika, stosunki międzynarodowe i mieszka w jakimś brzdziszewie to czego oczekuje?

Adam Małysz jeszcze zanim stał się zawodowym skoczkiem miał zawód dekarza. I zapewniam was że ludzie, którzy kładą dachy nie zarabiają najniższej krajowej.

Zdobądźcie jakikolwiek zawód który każdy potrzebuje. Mechanik, elektryk, hydraulik, budowlaniec, kierowca. Czasem wystarczy zwykłe technikum wieczorowe czy podyplomówka czy parę kursów. Ale nie pracujcie w zawodach w których ktoś po 3 miesiącach przyuczenia może z powodzeniem zająć wasze miejsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem