Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
160 177
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+2 / 2

Przedawnienie przestępstwa pedofilii to 20 lat (15 od popełnienia, ale jeśli zgłoszono - 20). Zastanawia mnie jedno - dlaczego prokuratura tak późno wszczęła śledztwo? Dlaczego ofiara, mająca w chwili czynu 15 lat, a więc 3 lata od dorosłości, w dniu dzisiejszym wręcz - żadna pedofilia (bo wiek przyzwolenia obecnie to właśnie 15 lat) nie została przesłuchana w ciągu czasu tego przedawnienia? Wszystkie rządy po kolei kryły zwyrodnialca, czy o co tu chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+2 / 4

Nic dziwnego, że bardziej ufa sprawcom, niż ofiarom. Tak działa domniemanie niewinności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-1 / 1

Niby katolicki naród, prawie wszyscy brali komunie... i dalej nie rozumiecie ze jedną z postaw wiary jest spowiedź i odpuszczenie grzechów?

Jeśli nawet coś tam było nie tak - to wyspowiadał się, uzyskał rozgrzeszenie - mogą go teraz cmoknąć... i tak pójdzie do nieba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 3

Panie Zero, obrońco pedofilów. Jako minister od tych spraw zainicjuj Pan poprawkę, że czyny pedofilskie nie ulegają przedawnieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
0 / 2

@sliko Sytuacja, w której brak innych dowodów, a jest tylko słowo przeciwko słowu, nie powinna prowadzić do skazania. Co innego, gdyby takich sytuacji z podejrzanym było wiele, ale jeżeli jest tylko jedna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
0 / 2

Gdyby sąd kościelny uznał jej zeznania za niewiarygodne - biskup zostałby uznany za niewinnego.
"Nie dowiedziono winy" nie znaczy, że tej winy nie ma. Ale mamy "słowo przeciw słowu", a fałszywe oskarżenia też się zdarzają. Czy mamy uznać za winnego molestowania każdego, komu udowodniono, że znalazł się - w swoim domu - sam na sam z małolatem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@niemoja na Zachodzie sam ksiądz nie dopuści do takiej sytuacji, bo wie czym to grozi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem