Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
202 208
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Przytomny
+5 / 9

W obronie klimatu instalować elektrownię opalane gazem w miejsce atomowych... Niech mi ktoś przypomni, jakie są produkty spalania gazu ziemnego (metanu)? Już nie pamiętam, do szkoły chodziłem prawie 40 lat temu... :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@Przytomny jak zwykle półprawdy. Elektrownie gzowe, wielkie słowa a tak naprawdę wielki agregat prądotwórczy, mają tą zaletę, że daje się uruchomić w kilkanaście sekund i w takim samym czasie wygasić.
Elektrownie te mają służyć za backup dla wiatraków i PV.

Po prostu Niemcy nie chcą zostać bez prądu w bezwietrzną noc.

Te elektrownie nie będą stanowiły podstawy zasilania kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 1

@Jacek83218 "nie są na terenie aktywnym sejsmicznie" no tego nie byłbym tak na 100% pewny -> Laacher See

"Niemcy wpadli na pomysł wygaszania elektrowni atomowych" bo są drogie w utrzymaniu. To była prosta i genialna wymówka aby wygasić stare reaktory nie powodując protestów. Pod płaszczykiem ekologii i bezpieczeństwa zamietli problem i sprzedali ideę zielonej energii, drogiej energii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+2 / 12

Czyli jak Polska chciała sobie zbudować elektrownię atomową w Żarnowcu, to to było niebezpieczne, ale podobne elektrownie poza granicami Polski są już eko, a Polska jest trucicielem środowiska, bo emituje CO2 z elektrowni węglowych, chociaż polskie lasy rekompensują to z nawiązką. Logiczne przecież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@mrooki to już też niedługo bo polskich lasów ubywa w zastraszającym tempie. Natomiast taka Skandynawia pieje z radości bo za bezcen (na ich warunki) kupuje sobie drewno u nas a swoje lasy trzyma "na potem". Brawo my!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+3 / 9

Ci sami ludzie będą demonstrować, żeby i nas takich nie zbudować, ekologia = oszustwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+6 / 8

Ja przestaję już ogarniać świat w którym żyję. Z jednej strony polityka UE co rusz uderza w każdą gałąź przemysłu i motoryzacji podnosząc limity, kary, windując ceny samochodów idiotycznymi normami a z drugiej strony tacy Niemcy wyłączają sobie elektrownie jądrowe i będą znowu spalać martwe przed milionem lat zwierzęta i rośliny w procesie, który uwaga polega na spalaniu i emisji CO2. Ludzkość to ślepy zaułek i błąd ewolucji na tej planecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andre53
-4 / 6

ekoterroryści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+8 / 10

Zaledwie kilkaDZIESIĄT lat zajęło eko-głąbom zrozumienie, że elektrownie atomowe są ekologiczne. Brawa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem