Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
670 738
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P piotrKrokodyl
+11 / 45

gdzie niezależność w TVN24?
należy praktycznie do Discavery co sprawia że jest zależny od zagranicznego właściciela.
Nie informuje tylko prowadzi narracje anty rządową - przykład Banasia 2 lata temu, gadali o nim przez prawie 2tygodnie 24h na dobę, żadnych innych informacji o świecie o kraju w tym okresie nie dostarczyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2021 o 11:47

Y yoyo2123
+4 / 28

@piotrKrokodyl tia, i na pewno akcjonariusze Discovery i sam prezes codziennie pochylają się nad TVN24 i wysyłają maile o czym mają gadać ;) To nie TVP :) W stacjach tego typu jest znacznie większa niezależność, czy całkowita? Nie, nigdy tak nie było, ale po to masz różne media, byś mógł je skonfrontować i wyrobić sobie opinię.

Co do Banasia 2 lata temu. I co? Mieli rację, że nie jest czysty czy nie mieli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+14 / 22

@piotrKrokodyl A jakie znaczenie ma tu narodowość właściciela? Czy TV Republika, TV Trwam, Radio Maryja, Gazeta Polska czy TVP są niezależne i obiektywne, bo należą do polskich polityków i ich dobudówek? Pewnie tego nie zrozumiesz, ale mimo wszystko protestowałbym przeciwko likwidowaniu tych mediów, mimo że są g... warte, bo na tym polega wolność wyboru i pluralistyczna rzeczywistość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
-4 / 24

@marucha79
"A jakie znaczenie ma tu narodowość właściciela?" - olbrzymie. Właściciel bardzo często działa w swoim interesie. W tym przypadku jeśli USA zrobi coś co będzie je stawiać w czarnym świetle to od razu uruchomi swoje media w tym TVN, aby problem wybielały.

"Czy TV Republika, TV Trwam, Radio Maryja, Gazeta Polska czy TVP są niezależne i obiektywne, bo należą do polskich polityków i ich dobudówek?" - oczywiście, że nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+9 / 13

@piotrKrokodyl Prywatny właściciel działa we własnym dobrze pojętym interesie. Dlatego w jego interesie jest jak najlepszy produkt. W przypadku mediów ma być jak najbardziej przyciągający a co za tym idzie w dziale informacyjnym musi stawiać na dobre dziennikarstwo. Jeżeli nadawca będzie nierzetelny i niewiarygodny straci oglądających i reklamodawców. Wiec wysoki poziom jest w jego interesie a może go osiągnąć przez rzetelność. Po prostu prywaciarz dba o swoje. Prywatne inicjatywy gospodarcze w USA nie są powiązane z rządem (to myślenie idiotycznych pisowców)
Nadawcy publiczni nie mają takich problemów ,ich poziom może byc poniżej dna, przekaz nierzetelny ,subiektywney -bo i tak dostaną pieniądze z budżetu państwa.
Tak wiec upaństwowianie mediów jest gwarantem zależności i nierzetelności. O przekazie będą decydować partyjni kacykowie
Niezależność TVN jest od polskich polityków i niech tak zostanie. Nie ma tam pana Kurskiego czy Agnieszki Kamińskiej która dyktuje partyjny przekaz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2021 o 14:46

P piotrKrokodyl
-1 / 13

@yoyo2123
"...W stacjach tego typu jest znacznie większa niezależność, czy całkowita? Nie, nigdy tak nie było, ale po to masz różne media, byś mógł je skonfrontować i wyrobić sobie opinię." - tak i dlatego podzieliłem się swoją opinią. TVN nie jest niezależny i nie jest obiektywny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
+7 / 13

@piotrKrokodyl nikt na świecie nie jest obiektywny i niezależny, jest tylko prawda subiektywna a wszystko zależy od wszystkiego. Wiesz co z tego wynika? Absolutnie nic ;) Należy wyróżnić poziom subiektywności przekazu, TVP to ordynarna propaganda w TVN większość dziennikarzy próbuje być obiektywnymi (ale to nieosiągalne)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 8

@piotrKrokodyl bo to chyba byl najwazniejszy temat w tamtym okresie, nie sadzisz?
Poza tym - rzad sam sie podklada, to, ze TVPISS przemilcza pewne sprawy nie znaczy,ze one sie nie wydarzyly: Afera Pokarpacka, zarzniecie stadniny w Janowie, Elektrownia najpierw budowana pozniej rozbierana, nowe obciazenia podatkowe, Afera Srebrnej, podwyzki oplat i wzrost cen etc. etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 4

@Xar
tak, był jednym z najważniejszych, ale od obiektywnych mediów chciałbym dowiedzieć się też innych rzeczy np. trwała wtedy kampania wyborcza.
Kolejne porównanie do TVP - ja pie*dole - czy wy wszyscy (co komentujecie, minusujecie) macie mnie za obrońcę TVP. W Polsce nie mamy tylko dwóch mediów. Obecnie TVP i TVN są najmniej obiektywnymi mediami w kraju (biorąc pod uwagę media o dużych zasięgach, bo na pewno znajdzie się jakiś mały ściek, który przebije nawet TVP)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

@sancz79 zwolennicy PiS tego nie ogarniają. Nie zapomnę jak przez lata spora część elektoratu mówiła że TVN jest niemieckie... a druga część że jest rosyjskie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

@piotrKrokodyl To podaj mi przykład mediów obiektywnych? Bo te powiązane z rządem nie.. te powiązane z klerem nie, te powiązane z prawactwem i wspierane przez obecny rząd... nie... więc powiedz mi proszę, które to media w Polsce są obiektywne? Bo każde media jakoś do kogoś należą.. nie jest to samoistny twór..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 0

@Pasqdnik82
a czemu mam Ci podać taki przykład. Czy gdzieś w powyższej dyskusji zasugerowałem coś takiego - nie. W democie masz cytat sugerujący, że tvn jest niezależny, a ja się z tym nie zgadzam - po prostu wyraziłem swoją opinie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemkoO
+8 / 30

gdzie podbija ten internet? Na onecie czy w wyborczej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+7 / 9

Właściwie sztuka ma najlepsze dzieła, kiedy jest skrępowana, bo wtedy artysta troi się i czworzy aby ukryć dla widza jakiś przekaz, ludzie godzinami patrzą na takie np obrazy, i wyszukują ukrytych znaczeń, co sprawia że obrazy są ciekawe, sztuka niczym nie skrępowana podaje wszystko na tacy, niby ładne ale w dłuższej perspektywie nudne, i nie nie jest za ograniczaniem wolności, tylko mówię tu o ironii, najlepsi artyści specjalnie nakładają na siebie ograniczenia, aby robić lepsze dzieła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+5 / 5

Tu pozwolę sobie na pewną kontrowersyjną uwagę, która brzmi też jak paradoks - przypomnijcie sobie np. polską szkołę filmową z czasów tzw. komuny - konieczność przemycania treści przez cenzurę zmuszała twórców do myślenia i dzięki temu sprzyjała tworzeniu wybitnych dzieł. Sztuka potrzebuje wolności, ale okazuje się, że wybitnym twórcom cenzura nie szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2021 o 15:30

P Pasqdnik82
0 / 0

@katem więc wprowadźmy zamordyzm telewizyjny jedynej słusznej telewizji by się inni wysilili tworząc wybitne dzieła i najlepiej dajmy ich do podziemia jakiegoś ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
-1 / 1

@Pasqdnik82 W świecie nie ma wyłącznie czerni i bieli. Bywa, że podłe rzeczy/ sprawy przyczyniają się do pozytywnych efektów gdzie indziej. Wcale to nie oznacza, że należy je kontynuować - wręcz przeciwnie, należy je zwalczyć (tak, jak to było z cenzurą). Życie jest mandalą złożoną z nieskończonej liczby kolorów i ich odcieni, przenikaniem się dobra i zła. Dobro potrafi stworzyć zło, a zło potrafi stworzyć bohaterów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroTaro
-4 / 14

100% akcji telewizji TVN Ma firma zarejestrowana na lotnisku w Amsterdamie,która nie zatrudnia ani jednego pracownika!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 11

@JaroTaro te rewelacje z Gazety Pisowskiej wyczytales czy z tylka Prezesa wyssales?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 3

@JaroTaro @Xar

To akurat poniekąd prawda. Polish Television Holding BV zarejestrowany na lotnisku w Amsterdamie jest podmiotem prawnym posiadającym udziały wszystkich podmiotów działających na terenie Polski a za jego pośrednictwem należących do discovery.

Typowa praktyka dla Amerykanskich firm działajacych na terenie UE. Łatwiej kontrolować i odpowiadać jednym dużym wirtualnym podmiotem niż konkretnymi mniejszymi.

Tylko, że to poniekąd prawda, bo rzeczywistym włąscicielem jest Discovery, a tamto to tylko podmiot pośredniczący odpowiadający choćby przed instytucjami w UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 lipca 2021 o 9:21

A Albandur
+2 / 16

Kwestią porządkową chiałbym zauważyć tylko, że TVN to taka sama przybudówka do partii opozycyjnych, jak TVP dla rządzących. Jedyna zauważalna różnica to poziom fachowości speców od czarnego PR, których dzieła nie pachną taką koreą północną jak w TVPiS, przez co wychwycenie stronniczości trwa trochę dłużej. Nie jestem oczywiście za wprowadzeniem lex TVN, natomiast mam alergię na ostentacyjne zaklinanie rzeczywistości każdej ze stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 10

@Albandur calkiem inny poziom. TVPISS jest sterowane przez rzad i to rzad nimi steruje. TVN na zbiezna linie z niektorymi partiami opozycyjnymi, ale to nie opozycja rzadzi TVN-em. To tak jakbys porownal tramwaj ktory moze jechac tylko po szynach i gdy jest zasilanie(TVP) z autobusem ktorym w razie powodzi czy pozaru mozesz uciekac w dowolnym kierunku(TVN). Niby oba to srodki komunikacji zbiorowej, ale roznia sie diametralnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
0 / 2

@Albandur tiaa, tyle że różnica polega na tym, że jak sama nazwa wskazuje "telewizja publiczna" jest finansowana z naszych pieniędzy (oczywiście jako zjawisko coś takiego istnieje tylko dlatego że lewicowi pseudointeligenci dali się przekonać że to świetny pomysł, bo przecież przeciętny Kowalski w ich mniemaniu jest zbyt wielkim idiotą, żeby samemu decydować co ogląda w telewizji i które informacje są rzetelne - trzeba mu to wpychać do ust za jego pieniądze). Więc nie jest to w żaden sposób porównywalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+2 / 2

@Xar ale nie zmienia to faktu, że TV w zamyśle powinna informować, a nie wskazywać co użytkownik ma myśleć. I jedna stacja i druga to jawne manipulacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takijeden1234
+4 / 12

Pierwszy raz widzę. Faktycznie podbiło cały świat :)

a TVN to lustrzane odbicie TVP i mniej więcej taki sam poziom obiektywizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+2 / 4

Ta niezależna stacja ? Ona jest skrajna jak stacja reżimowa, czytaj TVP. Ta stacja potrafi być wręcz stronnicza. Będzie tak manipulować faktami, byle zrobić sensacje i napsuć krwi danej grupie społecznej czy osobie. Zatrudnia pseudo ekspertów, którzy nie mają ani wykształcenia ani wiedzy. Coś jak TVP. Moja rada. Wystarczy wyłączyć TV, jest internet i ciekawe vblogi. Nie jestem za pisowską ustawą, media powinny być wolne, mimo że takie kur...jak TVN jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+2 / 4

Ograniczenia, zakazy i cenzura niszczą sztukę? Co za bzdury! Posłuchajcie polskiej muzyki z lat 80tych, kiedy były ograniczenia, zakazy i cenzura. Obejrzyjcie kabarety z tamtych lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
-1 / 3

TVN nie ma nic wspólnego z kulturą i sztuką. To po prostu antypolskie szambo równe tvpis propagandową aczkolwiek stojące po drugiej stronie barykady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kopalek
0 / 2

Jak niezależne od pisiorów to niekoniecznie wolne. Takie same kundle jak gdzie indziej, tylko gdzie indziej pana mają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-3 / 3

Jak słodko! Niestety, tak się złożyło że wciskanie propagandy sprzecznej z interesami kraju w którym używamy jakiegoś medium również wymaga WOLNOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI od władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mello1999
-1 / 3

Ale TVN to nie są wolne media tylko tuba propagandowa PO. Podobnie jak ta strona. Wolne media jechałyby równo po wszystkich jak np. Mazurek, a nie, że sympatyzujemy z jakąś partią i złego słowa nie możemy o nich powiedzieć. Ja za takie "wolne" media to dziękuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrucha08
-1 / 3

śmieszne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem