Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
169 197
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+1 / 13

Dokładnie...
Tym jest pandemia COVID19 mechanizmem zastraszenia i podporządkowania sobie ludzi ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 6

@killerxcartoon nie sądziłem, że i ty ... "...16 9 I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć..."

A tak serio, tak jest to w tej chwili doskonałe narzędzie kontroli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2021 o 13:00

avatar zelalem
+1 / 1

@Tibr No, wcześniej bóg zastosował znakowanie dla odróżnienia tych domów, gdzie zabijał pierworodnych od tych domów, gdzie nie zabijał....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@zelalem ma wrażenie, że każdy w pewnym sensie jest naznaczony. Każdy z nas brał udział w "loterii genowej" nie mając wpływu na to jakim cechami zostanie obdarzony. Każdy z nas ma jedynie te same możliwości ich wykorzystanie, co zrobi ze swoim życiem. Dlatego w sumie osoba inteligentna, bogata nie miała żadnej zasługi w tym czym została obdarzona, w domu jakim się urodziła, co oczywiście nie kwestionuje ciężkiej pracy i konsekwencji w działaniu aby coś osiągnąć ale powinno dawać do myślenia czy mam prawo na kogoś patrzeć z góry, czy mam prawo komuś czegoś odmawiać? Od poczęcia więc bierzemy udział w segregacji, a to co od nas zależy to obdarzanie się wzajemnym szacunkiem.
W rzeczonej sytuacji szacunku wobec tych co umierają ze strachu przed covid i tych którzy chcą żyć i umrzeć "normalnie".
Są dostępne 2 typy szczepionk, jeżeli ktoś boi się mRNA to są dostępne "starego typu", jeżeli ktoś nie chce się szczepić jego wybór. Nie ma powodów dla segregacji ani lockdawnu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2021 o 22:06

K killerxcartoon
-2 / 2

@Tibr Nieustannie potwierdzasz jakim jesteś upośledzonym intelektualnie i walniętym katolem albo nawet księdzem jak w kółko cytujesz jakieś bzdury z książeczki z bajkami dla dzieci nijak mającej się do poziomu poznania świata w XXI wieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@killerxcartoon gdybym był, to byłbym zaje* * * istym xD, "a tak serio" to sformułowanie klucz sugerujące, że coś napisanego wyżej jest żartem, sarkazmem lub ironią, a poniżej już na poważnie (tu był to sarkazm gdyż wiem doskonale, że jesteś antagonistycznie nastawiony do wiary i paradoksalnie twój wniosek słuszny skądinąd w tym zakresie ma część wspólną z fanatykami wierzącymi w teorię spiskowe i przepowiednie końca świata) ... czasem warto wyciągnąć marchewkę z tyłka i doczytać do końca ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-1 / 13

Dowcipnisiu - autorze tego niezwykle subtelnego demotywatora - a zastanowiłeś się nad tym że jakiś inny mało dowcipny i niedouczony gość weźmie to na serio i na złość okrutnej władzy się nie zaszczepi a będzie miał pecha i smutnie skończy pod respiratorem.

Porównanie zarządzeń okupacyjnych z dzisiejszymi ograniczeniami pandemicznymi.... ????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+4 / 12

@epuzer Może demot jest mało wyrafinowany, może nawet prymitywny ale dosyć celnie oddaje niedawną jeszcze rzeczywistość. Pomyślałbyś jeszcze kilka lat temu że będziesz mieć zakaz wyjścia z mieszkania, zamkną sklepy i restauracje, drastycznie obniżą ceny paliw (miodzio, ale krótko to trwało) że zakażą wstępu do lasu i nie kupisz bułki na śniadanie między 10 a 12? Przecież to normalny faszyzm z tą różnicą że nikt nie strzela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 9

@wichniak2, z czego większość zakazów była bezprawna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
0 / 6

@wichniak2 - fajnie że się zgadzasz iż demot jest mało wyrafinowany i prymitywny....

Jest takie przysłowie - znaj proporcje mocium panie oraz że zwykle naciągana przesada zwykle szybko okazuje się nieuczciwym podstępnym działaniem propagandowym.

Idźmy więc dalej - będą golić głowy nie zaszczepionym i organizować dla nich obozy koncentracyjne?

Ograniczenia pandemiczne i pozostałe bolesne uciążliwości w całym świecie - nałożyły na swych obywateli wybrane przez nich rządy które kierowały się zagrożeniem ludzkiego życia a nie narodowością mieszkańców kraju który okupowano - stąd przywołanie tu "nur fur Deutshe...." jest karygodnym absurdem.

I tak na koniec i na wszelki wypadek - to że "niektórzy" przy okazji wprowadzania ograniczeń - kierują się swoimi interesami politycznymi, przemycając sprawy nie związane z epidemią oraz bezsensowne ograniczenia ... np. wejścia do lasu... - to temat na całkiem inny demotywator

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
-2 / 4

@Laviol Tak tylko właśnie podejrzewam że Niemcy eksterminując Żydów postarali się by miało to umocowanie w prawie (zbrodniczym ale jednak) prawo można uchwalić dowolne byle nie łamało Konstytucji (chyba że się ją zmieni) U nas wszystko się robi na wariackich papierach. Takiego mamy pecha że PiS rządzi w "naszych czasach" ale zawsze się pocieszam że mogło/może być jeszcze gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
-1 / 3

@epuzer Czasy się zmieniają, kiedyś zabijano ale sama śmierć nie wystarczała, musiała być bolesna i wyrafinowana, potem wystarczyło zabić, nie było czasu by się z tym bawić toteż zabijano szybko i wielu. Teraz właściwie zabijanie stało się zbędne, wystarczy kogoś zniszczyć medialnie i taki człowiek przestaje być groźny. Wprowadza się cenzurę, wykupuje media, sieje się fake newsy i propagandę. Nie wyobrażam sobie że mogli by zamknąć największą opozycyjną telewizję ale jest to prawdopodobne "za komuny" nie było TVNu i jak teraz nie będzie, świat się nie zawali. Tak tylko powiem że idą ciekawe czasy, nikt nikogo już nie zabija ale wraca segregacja i to całkiem jawnie, już wkrótce niezaszczepiony nie wyjedziesz za granicę, nie wejdziesz na uczelnię, nie wejdziesz do galerii handlowej, do kina, w końcu zamkną wejście do pracy. Już dziś wielu ludzi szczepi się by robić tylko te rzeczy wymienione wyżej już nie wspomnę o hejcie na niezaszczepionych (na zaszczepionych z resztą też) Niby cenimy różnorodność, przeciwstawiamy się rasizmowi i nietolerancji a okazało się że to same frazesy. Cud że jeszcze tu mogę pisać i nikt tego nie czyta przed opublikowaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-1 / 3

@wichniak2, obawiam się, że przynajmniej "wierchuszka" dobrze wie co robi. Reszta to faktycznie banda ignorantów dla niepoznaki. Doskonale wiedzieli, że pewne zakazy mogą być wprowadzane tylko w stanach nadzwyczajnych, ale miałoby to konkretne konsekwencje - dla nich niekorzystne. W sumie to dość wygodne - rżnąć głupa w zamian za władzę i kasę. Choć obawiam się, że zwrot "rżnąć głupa" w tej sytuacji nabiera podwójnego znaczenia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
-2 / 2

@Laviol Historia oceni, pytanie tylko kto ją napisze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

Jeśli PIS wprowadzi znowu ograniczenia godzące w podstawowe prawa człowieka, to dla wszystkich, nie tylko dla nieszczepionych. PIS zdaje sobie sprawę, że to wśród ich elektoratu jest najwięcej antyszczepionkowców. Zobaczcie sobie na statystyki. Im większe poparcie dla PIS, tym mniej szczepień. Bo w tych bastionach ludzie nie wierzą w naukę, tylko w Rydzyka i KK (nawet nie w Boga, tylko po prostu w Kościół i nawet nie wszystkim, tylko oszołomom pokroju Rydzyka, Międlara, Jędraszewskiego i Natanka).

Do PISowskich bastionów serio pasuje mem "ludzie uciekajta, doktory jado!" (Ogólnie to to chyba była scena z jakiegoś filmu wycięta na potrzeby mema, ale nie pamiętam co to za film).
Tu ludzie dzielą się na 2 typy: wcześniej omówiony i panikarze, którzy obawiają się "powtórki z rozrywki" (w tych regionach zawsze była najwyższa śmiertelność podczas chyba każdej możliwej epidemii).

Dlatego ograniczenia będą dla wszystkich, bo to, że rząd złamie prawa człowieka nie ulega wątpliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

@Cammax jak wejdziesz sobie na dane np. dotyczących odnowy szczepień obowiązkowych to co się tak układanka z hasłem "ludzie uciekajcie doktory jadą" lekko posypie. Druga sprawa odnośnie prawa człowieka, rząd korzysta z sytuacji i kopiuje rozwiązania z krajów zachodnich. To z tamtej strony idą trendy zmierzające do totalitaryzmu, a pretekstem jest covid19.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2021 o 15:31

avatar Laviol
0 / 0

@Cammax, "Noce i dnie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@Tibr cóż, antyszczepionkowcy są wszędzie. Nawet w bogatych i wysoko rozwiniętych krajach, gdzie żadna partia prawicowa (nawet umiarkowana, a co dopiero skrajna) nie ma nic do gadania. Mimo, że wydawałoby się, że tam nauka i postęp są najwyższymi wartościami.

No widzisz. U nas antyszczepionkowcy dzielą się na dwie grupy: tacy, którzy faktycznie zatrzymali się gdzieś w średniowieczu i boją się KAŻDEJ szczepionki (tu jest pełno PISowców) i tacy, ktorzy sprzeciwiają się konkretnie szczepionce na covid, bo boją się że przymus doprowadzi do segregacji i totalitaryzmu. Patrząc na to, co działo się podczas lockdownów, to wcale nie jest to niemożliwe. Dlatego tych drugich jeszcze mogę zrozumieć.

Swoją drogą aż strach myśleć, jakie ograniczenia byłyby przy jakiejś groźniejszej epidemii. Gdyby teraz była taka panika, jak na początku/zaraz wynaleziono szczepionkę, to już dawno takie ograniczenia byłyby, bo nie zaszczepiliby się pewnie tylko najbardziej zatwardziali antyszczepionkowcy, którzy protestują nawet szczepionkom, które są sprawdzone i stosowane od dawna. Tak to skoro u nas nawet połowa nie jest zaszczepiona, to prędzej ich ludzie wywiozą na taczkach niż te ograniczenia wejdą.

@Laviol dziękuję za przypomnienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Cammax Nie chodzi mi o odmowę szczepionki na covid19, sam wziąłem ale będę do końca za dobrowolnością i rozumiem różnice, choć są 2 typy (stary typ i nowy na mRNA więc każdy ma wybór). Chodzi mi o to, że została stworzona mapa Polski na podstawie odmów szczepień obowiązkowych w 2019 roku, czyli szczepień już starych i wcale nie pokrywa się ona względem preferencji wyborczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 lipca 2021 o 21:01

avatar Lamp79
-3 / 7

Teraz tylko jeszcze założyć na ramię opaskę wszystkim nie zaszczepionym cudowną ale niestety nie chroniąca przed zarażeniem szczepionką żeby można było łatwo wyłapać takiego delikwenta jakby próbował się wbić na jakiś koncert albo inne pięćdziesięcio osobowe zgrupowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem