Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
314 335
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar bartoszewiczkrzysztof
+5 / 7

I nie w bilonie, bo dźwięk wrzucanych monet, przeszkadza w celebrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 2

Czyli jak ktoś da w gotówce 100zł to pójdzie na biednych, jak da w kopercie 100zł pójdzie na konto Rydzyka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
+1 / 3

@Horsman W obu przypadkach połowa pójdzie na Rydzyka a druga połowa dla proboszcza. Biedni od kościoła niczego nie dostają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+1 / 1

@F18_hornet Nie zgodziłbym się z tym, bo kościół wspiera np szkolenie dzieci z Libanu, mają jadłodajnie, kościelne szpitale, caritas itp oczywiście to nie jest tak że 100% z tacy idzie na te rzeczy, ciężko stwierdzić ile dostaje z tego proboszcz a ile przekazane jest na cele charytatywne, ale to nie znaczy że nic w tej kwestii kościół nie robi, pewnie robią to na odczepnego, ale należy być obiektywnym, i podawać zawsze fakty, wiesz czemu ? Bo gdy się podaje nieprawdę, ktoś ją może wychwycić, i na podstawie tylko jednej złej informacji, może uznać że cię za niewiarygodnego, i potem wszystko co powiesz może uznawać za kłamstwo, więc podsumowując kościół wspiera biednych, moim zdaniem na pokaz, ale to nie zmienia faktu że wspiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-1 / 1

@Horsman Szkoły korzystają z subwencji oświatowej a rodzice płacą nieraz bardzo wysokie czesne. Kościół na tym zarabia i to sporo. Wszystkie "CHARYTATYWNE" działania kościoła w ponad 90% są finansowane z budżetu państwa, przede wszystkim Caritas, gdzie dochodzi do olbrzymich nadużyć, o czym niejednokrotnie mówiły media.
Kościół z tacy ma ułamek procenta swoich dochodów. Ważną pozycję stanowią dopłaty unijne do ziemi będącej własnością kościoła, bo powinieneś wiedzieć ze czarni w kieckach są a w zasadzie Watykan jest największym posiadaczem ziemskim w Polsce. Do tego dochodzą inwestycje w nieruchomości, vide Kraków, gdzie połowa kamienic należy do Watykanu, a także w Warszawie, gdzie mają kilkanaście biurowców własnych i udziały w kilkudziesięciu. A ty mi tu z drobnymi z tacy wyjeżdżasz:):):) Kościół niczego ze swoich nie wspiera! Niczego i nikogo! Kościół jest od brania nie od dawania i tak jest od wieków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@F18_hornet Podobnie jak polski rząd, słuchaj każda organizacja charytatywna zarabia, na tym że jest niby charytatywna, taki Owsiak też daje nie swoją kasę, a swoją np żonę dał na dobrze płatne stanowisko, i kasa się kręci, i teraz ty mówisz że kościół nic nie daje jednak coś tam daje, jak zbierają na np powodzian, to powodzianie coś tam dostaną kasy (ile przytulą z tej akcji księża to ich) https://rzeszow.naszemiasto.pl/ponad-milion-zlotych-dla-powodzian-z-diecezji-rzeszowskiej/ar/c1-7811834 i można to sprawdzić, stwierdzenie że NIC nie daje jest kłamstwem, widzisz wystarczy powiedzieć że dają jakieś ochłapy, co będzie 100% prawdy, ale w swojej ignorancji posuwasz się do kłamstwa, a ktoś może podać np ile środków kościół przeznacza np na dożywianie bezdomnych,chorych itp i cię tym argumentem wypunktuje, słuchaj jeśli wolisz kłamać, na temat organizacji której nie lubisz, to z nią nie wygrasz bo twoje kłamstwa obrócą się przeciwko tobie, jednak jeśli będziesz mówił prawdę, (a kościół ma wiele za uszami, i mnóstwo patologii) to nikt nie będzie mógł podważyć prawdy, ale do tego trzeba czegoś więcej, ale pokazałeś że nie ma co od ciebie wymagać czegokolwiek, niepokoi mnie tylko fakt że takie kłamstwa, mogą posłużyć zwolennikom kościoła by pokazać jak zakłamani są osoby go zwalczające, ale nie ma co dalej o tym rozmawiać,(myślę że chodzi ci o sam fakt że niby ty masz rację, bo tego tylko chcesz, aby mieć kurde zawsze rację, nawet jak jej nie masz, to i tak w twoim odczuciu chcesz ją mieć, ale wtedy logiczne argumenty do ciebie nie dotrą, i zatracisz się w tym że chcesz mieć rację, dlatego też uważam że dalsza rozmowa nie ma sensu)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-1 / 1

@Horsman Zanim coś zacytujesz najpierw to przeczytaj, bo się za darmo kompromitujesz:):):) A jest w tym artykule napisane tak:

Blisko 880 000 zł zebrano we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej na rzecz poszkodowanych mieszkańców regionu po nawałnicach. Zbiórka odbyła się z inicjatywy biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Dodatkowo archidiecezja katowicka przekazała poszkodowanym prawie 330 000 zł.

880000 zebrano, a nie kościół dał ze swoich:) 330 000 zebrała archidiecezja katowicka. Też nie dała ze swoich!

Piszesz o Owsiaku, że żonę gdzieś ulokował, to może napisz o pośle Sobolewskim i setkach innych pisdzielców, których rodziny doją Polskę aż miło w SSP.

No to niech ktoś pokaże jakieś dane, ile ten kościół ZE SWOICH ŚRODKÓW pochodzących z kościelnych inwestycji daje na cokolwiek. A przychody czarna zaraza ma solidne! Jakoś dotąd żaden się nie znalazł, który by mnie "wypunktował" w tym temacie:):):).

Pobiłeś absolutny rekord w długości zdania. To, co z siebie bełkotliwie wyrzuciłeś JEST JEDNYM ZDANIEM!!! Pewnie do szkółki parafialnej uczęszczałeś, tam nie troszczą się o wiedzę tylko o "dusze".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@F18_hornet Wiedziałem że dalej będziesz swoje pisał, i nawet nie przeczytałeś moich pierwszych czterech słów, świadczy o tym twoje te zdanie: „gdy ty piszesz to może napisz o pośle Sobolewskim i setkach innych pisdzielców, których rodziny doją Polskę aż miło w SSP.” podczas gdy moje pierwsze cztery słowa brzmiały tak „Podobnie jak polski rząd” widzę że rozmowa nie ma sensu, bo widzę że nie przeczytałeś w ogóle o czym ja napisałem, a skoro słowo OCHŁAPY jest dla ciebie równoznaczne z wspieraniem KK, i jeszcze oskarżasz osobę po apostazji, że niby do szkółki parafialnej uczęszczała to, musisz mieć nieźle zryty beret, żyj sobie w tym swoim małym świecie, bo dalsza rozmowa nie ma sensu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
0 / 0

@Horsman Poseł Sobolewski nie pełni ŻADNEJ funkcji rządowej!!!
Wiesz, wisi mi, czy jesteś po apostazji, czy jesteś lektorem w parafii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@F18_hornet Nie jestem powiązany z Kościołem katolickim niczym, no moja matka i ojciec są katolikami, ja ci tylko pokazałem że Kościół przekazuje jakieś ochłapy, ale daje, ty piszesz że absolutnie nic nie przekazuje, rozumiem że jakby ktoś mi dał 10 zł bym dał głodnemu, a 8 zł wziąłbym dla siebie i tylko 2 złote dałbym głodnemu, to rozumiem że nie dałbym głodnemu absolutnie nic? Taką logiką się ty kierujesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
0 / 0

@Horsman Moja logika jest właśnie taka. Kościół i jego wierni opowiadają, że kościół prowadzi placówki opiekuńcze, szkoły etc. Ja twierdzę, że to nieprawda, bo kościół nie daje niczego ze swoich pieniędzy, które zarabia dzięki Unii i swoim licznym inwestycjom. To, do "daje" to też nie jego tylko ze zbiórek i darów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@F18_hornet Czyli tak jak każda organizacja charytatywna, i jakikolwiek Rząd, tak jak ja mówiłem na początku, i widzisz nagle mój argument z WOŚP pasuje do narracji, tylko że Owsiak trochę więcej daje ze zbiórek pieniędzy, i teraz tak, jak jest jakaś powódź czy inny kataklizm, to oczywiście kościół w różnych parafiach zbiera zbiórki, tylko mała część trafia do ludzi, reszta trafia w podatkach do Watykanu, bo mało kto wie Księża płacą podatki do Watykanu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
0 / 0

@Horsman Nie księża, ale polski kościół i to się nazywa świętopietrze.
Wiki: Świętopietrze – polska nazwa opłaty wnoszonej na rzecz papiestwa z racji jego zwierzchnictwa nad danymi ziemiami. Przez Polskę świętopietrze świadczone było od XI w. do 1555 r. Wznowione w 1871 przez papieża Piusa IX.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 4

Z którego roku ten opis? Bo ja jak chciałem załatwić coś w kancelarii i wyciągnąłem 50PLN to pleban zapytał, "co tak biednie, po stówie dają" i dodam, że to było ponad piętnaście lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 2

@konradstru Czyli masz chciwego księdza, u mnie w parafii takie coś by nie przeszło, sam niespecjalnie chodzę, ale ludzie już jednego księdza pogonili, koleś chciał aby cała parafia płaciła za jeden sakrament ślubu XD i to wkurzyło ludzi którzy nie byli związani więzami rodzinnymi z parą młodą, ogólnie para młoda i ich bliska rodzina też protestowali, wydarli księdza z parafi i kazali wypier... i teraz zarówno proboszcz(był świadkiem tego zdarzenia) jak i wikary(on go zastąpił) są spokojni, dlatego myślę że u mnie takie zachowanie by nie przeszło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem