Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
29 36
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar victoriatus
0 / 0

dzisiejsze? a wczorajsze i przedwczorajsze bylo inne?
czlowiek to byt pasozytniczy, glowna motywacja to unikac dyskomfortu, a na to sa rozne sposoby, glowym sposobem na to to dawanie sobie chwilowych przyjemnosci, czesto jest robione kosztem innych i cos co nie wymaga wysilku, ani myslenia, cokoliwke da uczucie satysfakcji.\
Jednym z takich sposobow jest dolowanie innych zeby poczuc sie wyzej.
Nawet w dyskusjach nie mozna znalesc nikogo uczciwego, bo kazdy przekreca tak by mu pasowalo do czego sie emcjonalnie przywiazal, i kreci i kreci zeby przekrzyczec i wygrac dyskusje, a nie zeby dojsc do prawdy ktora jest niekomfortowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 5

@josealvaro Twój demot ma rację i jej nie ma. Oczywiście, że przeszłość, której nie znasz, ma wpływ na to, jaki jest ktoś, kogo oceniasz. Ale to ta osoba wybiera z każdej (nawet najgorszej) przeszłości to co chce naśladować. Moi koledzy palą, bo ich rodzice palili - ja - mając oboje rodziców mocno palących od zawsze, nigdy nie paliłem i palić nie będę. mam kumpla pijaka, bo jego ojciec chlał, mam też kumpla abstynenta, bo jego ojciec chlał. Są ludzie którzy kradną "bo wszyscy tak robią" i tacy, którzy widząc to, że tak się dzieje - sami kraść nie będą. Nasze historie mogą nas ukierunkować, ale decyzję podejmujemy my. I tłumaczenie (tak teraz wygodne) "zabił, bo miał ciężkie warunki w domu i pochodzi z patologicznej rodziny" jest g...o warte, bo znam ludzi z takich rodzin, którzy są wręcz kryształowi. Dedcyzję jakim być, c zy walczyć czy ulec, podejmuje konkretna osoba, a ja mogę skomentować to, ze jej się nie chciało walczyć i uległa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2021 o 0:35

avatar victoriatus
-1 / 1

@Fragglesik
Nikt nic nie wybiera. NIe ma czegos takiego jak wolna wola (to nawet blednie zlozone pojecie, bo nie precyzuje od czego jest wolna). Wszystko co sie dzieje to tylko reakcja lancuchowa. Kazdy wybor jest rezultatem, suma wszystkiego co bylo poprzednio.
Gdybys to ty urodzil sie Hitlerem, to bys doswiadzczyl jego zycia, odegral jego scenariusz, no bo niby z kad mialbys miec inne mysli i inna swiadomosc?

Dlatego krytykowanie kogokolwiek za cokolwiek to nie ma sensu, jedyny sens jest w zrozumieniu mechanizmu.
Kto rozumie ze nie ma wolnej woli, zamiast obwiniac innych, jedyne co czuje to "jak to dobrze ze to nie ja jestem ta osoba i nie musze odgrywac ten scenariusz ktrego sam nikt nie pisal".
Jak to ludzkosc zrozumie tak az poczuje, wtedy nastapi nowy etap w ewolucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2021 o 2:40

avatar Fragglesik
-1 / 1

@victoriatus To niestety jest bzdura oparta na lewackiej teorii, że wszyscy są tacy sami, więc wszyscy by tak samo reagowali na to samo. To bzdura. Charakter u każdego człowieka jest inny i człowiek z mocnym charakterem inaczej reaguje niż ten ze słabym i inaczej niż ten ze średnim. Byli księża którzy w piekle okopów I wojny tracili wiarę, byli tacy, którzy tę wiarę w piekle okopów odzyskiwali i byli tacy, którzy zostawali świętymi. Czasem w jednym oddziale jeden stracił, a drugi tę wiarę zyskał. Wszystko zależy od człowieka, a nie od okoliczności. Po biciu na przesłuchaniu można się sprzedać, a można "zachować się jak trzeba".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 sierpnia 2021 o 11:37

avatar victoriatus
-1 / 1

@Fragglesik
Zupelnie nie zrozumiealos tego co napisalem.

To co napisalos nie ma nic wspolnego z tym co ja napisalem. Oczywiscie ze ludzie sa inni i maja inne charaktery, reakcje i tak dalej,

Ale jest powod dlaczego sa inni, dlaczego ktos mysli tak jak mysli, dlaczego ma charater jaki ma.
To suma doswiadczen i okolicznosci od samego poczatku istnienia, suma wszystkich wydarzen i procesow swiadomych i nieswiadomych.
Tym kim jestes i jak myslisz to wlasnie suma wszystkiego od poczatku twojego istniania, a poczatku nie wybierasz, a wlasnie od tego poczatku zaczyna sie reakcja lansuchowa.
Myslisz ze masz wolna wole, ale wola nie jest wolna od przeszlosci i sposobu myslenia i innych czynnikow, ktore formowaly sie od poczatkyu istnienia. Kazdy wybor (czyli wola) jest rezulatem, suma tego co bylo poprzednio.

Czy nie rozumiesz ze gdybys ty urodzilo sie na moim miescju, przez moich rodzicow, w tym samym czasie i miejscu, z tymi sami genami i konfiguracja, w tym samym otoczeniu, i otwirajac oczy po raz pierwszy patrzylobys moimi oczami a nie twoimi, bylo bys mna. Bylo bys tym kim ja jestm dzisiaj, bo niby z kad mialo bys inne mysli i inne doswiadczenia, inne decyzje i inna swiadomosc?
To ze ty jestes ty i ja jestem ja, nie wybieralismy, a dezycje ktore podejujemy teraz i nasza swiadomosc, to rezultat wszyskich czynnikow swiadomych i nie swiadomych ktore doswiadczylismy
To ze nie jestes kims innym to nie twoja zasluga i nie twoj wybor. Jak postanowisz byc inno, to bedzie to rezultat i decyzja na podstawie twojej przeszlosci i zawartosci glowy, dezycje i charakter ktory sie uformowal nie sa wolne od twojej przeszlosci, to suma wszystkiego co bylo przed.
Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 sierpnia 2021 o 22:36

avatar Fragglesik
-1 / 1

@victoriatus Nie zgodzimy się, nie widzę potrzeby kontynuowania tej rozmowy. Miłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar victoriatus
0 / 0

@Fragglesik
Jak poswiecasz czas aby odpowiedziec, to dlaczego nie odpowiesz wskazujac na jakis bald logiczny i gdzie ktos sie myli, lub uzasadnic logicznie to co ty piszesz?
Sam komentujesz demot i zaczynasz dyskusje, a jak ktos odpowie i przedstawi cos z innego punktu widzenia, co nie zgadza sie z twoimi wywodami, to jedyne co masz do powiedzenia to ze sie nie zgodzisz i juz i ze nie ma powodu aby odpowiadac?
No ale juz dobrze, rozumiem ze to za bardzo zaawansowane dla ciebie,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@victoriatus Tak, ale po kilku naszych wpisach doszedłem do wniosku, że się nie zgodzimy, więc kończę dyskusję. Zostań perzy swoim, ja przy swoim i może spotkamy się przy innej, a ta - to już jest dla nas jałowa. Miłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+1 / 1

Nie wiem jak ty ale ja fotografuję wyłącznie dla siebie, żeby zapamiętać ważne lub cenne chwile.
Oceniam często na podstawie pierwszego wrażenia. Dlaczego to miałoby być coś złego? każdy ma prawo do oceny. Przecież ja tą oceną nie biję nikogo po głowie ani moja ocena nie wpływa na jego życie. To moja prywatna sprawa i moje święte prawo mieć o kimś własne zdanie, nawet powierzchownie przyjęte. Nie ma możliwości aby to, co o tobie myślę, sprawiało ci ból. Może go sprawić wyłącznie twoje własne przeżywanie cudzych opinii o tobie. Jeśli jesteś na tym punkcie przewrażliwiony, to masz przekichane, bo nie ma obowiązku aby cię wszyscy lubieli, szanowali i doceniali. Zawsze będziesz cierpiał. Ale na własne życzenie.

Tak, zawsze liczą się profity. Dla każdego. Czysty altruizm nie istnieje. Albo liczysz na konkretny zysk, albo na jakiś pośredni, np na własne lepsze samopoczucie, dowartościowanie, pozytywny wizerunek przed ludźmi ub samym sobą. Niektórzy liczą na nagrodę po śmierci lub od "losu" (hasła typu że dobro wraca, karma i te sprawy)

Co znaczy "chcesz tu i teraz, konkretnie i zawsze" to za bardzo nie mam pomysłu zgadywać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2021 o 1:04

K karolina1128
-1 / 1

To taki stereotyp współczesności. Jest w nim ziarno prawdy, ale raczej się z nią mija.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem