Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
665 680
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nielubiepisu
+24 / 28

@Tibr obraża twoje uczucia bo wszedłem w czapce ? nienawiść do bliźnich już uczuć nie obraża ? machlojki rydzyka twoich uczuć nie obraża ? prezydent składający przysięgę i proszący Boga o pomoc- a potem łamiący tę przysięgę- twoich uczuć nie obraża ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
+13 / 17

@Tibr W normalnym państwie i w normalnym związku wyznaniowym, chłopakowi zwróconoby uwagę, że postępuje niewłaściwie. W Polsce niestety debilizm wielu wierzących jest dominującą postawą. Dziwi także, że sąd przyjął do rozpatrzenia tę sprawę, bo prokuratura jest opanowana przez zera i nic mnie już tam nie dziwi.
Ten, który tu pisze o synagodze nigdy w synagodze nie był! Tam nie ma dewotów, którzy nie wiedzą w co wierzą i przyłażą do świątyni żeby pokazać się sąsiadom, co jest powszechne w kościele katolickim zniszczonym przez dwóch kiepskich księży: Wyszyńskiego i Wojtyłę.

Zaiste piękne porównanie kościoła z basenem:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
+6 / 8

@Tibr Ty też nigdy nie byłeś w synagodze:( Reszta niewarta dyskusji, bo zupełnie nie na temat:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-5 / 7

@F18_hornet nie łącz moich wypowiedzi z wypowiedziami innych... więc może nie byłem, a może jednak tak. Co do tematu demota oczywiście policja nie powinna się tego typu rzeczami zajmować, oczywiście przemoc jest nieakceptowalna.
Nie mniej niby etykieta nie wymaga zdejmowaną butów gdy się przychodzi w gości ale jest nie kulturalnym by odmawiać gospodarzowi gdy cię prosi byś ubrała pantofle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+5 / 5

@Tibr rozumiem o czym piszesz, ale zaraz sąd ? to jest nagminne ? nagminne sa machlojki rydzyka- czyt to obraża czyjesz uczucia ? hipokryzja katolików

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 3

@nielubiepisu dlaczego używasz retoryki wrzucając wszykich do jednego worka i do tego pisząc w jednym zdaniu "a u was biją murzynów" rodem z PRL-u, a przecież z nicku wynika, że nie lubisz socjalistów? lol

Jak już wyżej napisałem niby kultura mówi aby nie zdejmować butów ale gdy gospodarz prosi to niekulturalnie jest odmawiać zakładania laczków, jeżeli tak prostej rzeczy nie rozumiesz to ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+6 / 6

@Tibr Wejście w ubraniu na basen ma uzasadnienie epidemiologiczne. Wejście do kościoła w czapce uraża uczucia religijne ludzi, którzy wierzą, że ich Bóg specjalnie stworzył cały świat i ludzkość tylko po to, żeby pilnować, czy ktoś nie chodzi w czapce po kościele. W dodatku kobiety mogą (a nawet powinny) mieć w kościele zakrytą głowę, a mężczyźni nie powinni (i nie mogą). Bo tak sobie wymyślono.

Państwo nie powinno się zajmować takimi bzdetami. Czy naprawdę kasa nas wszystkich powinna iść na proces faceta, który wszedł w czapce do dużego budynku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 3

@jonaszewski ależ oczywiście państwo nie powinno się tym zajmować, nic innego nie napisałem i nie piszę w ostatnich komentarzach (zaznaczałem, że jestem przeciwnikiem tego paragrafu)
Pisze jedynie, że wszędzie obowiązują jakieś zasady zachowania, konwenanse, normy pisane i nie. I nie będziesz dyskutował w Japonii, że karzą ci siadać na podłodze, a jak ci nie dadzą krzesła to się obrazisz.


Na marginesie nie chodzi strikte o odzież tylko strój kąpielowy i nie wpuszczenie za to że masz szorty kąpielowe, a nie majtki kąpielówki więc o jakim wytłumaczeniu epidemiologicznym piszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+4 / 4

@Tibr Napisałeś tylko o "nieregulaminowym stroju". Skąd mam wiedzieć, co masz na myśli? Nawiasem mówiąc: "Chociaż stan higieny Polaków ulega poprawie, wiele osób ciągle traktuje basen jak pralnię i przychodzi kąpać się w swojej osobistej bieliźnie lub szortach, w których kopało ogródek" - czytamy na portalu wodneparki.pl. Kierownicy basenów twierdzą też, że mężczyźni często zapominali o opróżnieniu kieszeni szortów - do wody miały wtedy trafiać drobne, chusteczki higieniczne, klucze czy nawet papierosy. Obcisłe kąpielówki bez kieszeni mają zminimalizować takie ryzyko".

Poza tym co innego konwenanse społeczne i ryzyko popsucia atmosfery albo wyproszenia przez innych uczestników, a co innego sąd i policja. Tak, w Japonii masz siadać na podłodze, ale jak tego nie zrobisz, to po prostu będziesz postrzegany jako prostak i adekwatnie traktowany. Nikt na policję nie doniesie. Nie ma paragrafu o obrazę dobrych manier (chociaż może by się czasem przydał!). Paragraf o obrazie uczuć religijnych to jakiś chory twór, a Kościół m.in. przez to właśnie czuje się w Polsce zbyt pewnie, by nie powiedzieć - panoszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
+5 / 5

@Tibr Jeszcze wrócę do przykładu basenowego. Na żadnym basenie, nawet jeśli człowiek przychodzi niestosownie ubrany, żaden klient nie doniesie na niego do prokuratury ze zrozumiałych względów, bo by został wyśmiany i odesłany z kwitkiem. Katolikom wydaje się, że są nadludźmi, którym wszystko wolno:):):) Nawet nie wiedzą, jak bardzo się mylą. Ta sprawa pokazuje, jak bardzo za murzynami jest polskie katolickie społeczeństwo. Na szczęście coraz mniej liczne, a niedługo na wymarciu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 3

@jonaszewski widzisz problem w tym, że wszyscy doskonale przygotowują się do odpowiedzi ale nie słuchają co ktoś mówi robią projekcje własnych wizji świata.
Rozumiem, że pierwszy wpis mógł być nie jasny ale w pozostałych rozwinąłem i pisałem mniej więcej to samo co ty. Tak prokurator nie powinien ścigać gościa(tak w gwoli ścisłości sprawa była badana przez prokuratora pod kontem naruszenia nietykalności osobistej ale kto by tam patrzył na szczegóły ważne żeby klikbajtowo było), tak nie szanując obyczajów, innych nawet jeśli jesteś cukrowym to i tak burakiem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 3

@F18_hornet To że zostanie wyśmiany nie wyklucza, że ktoś nie złoży "doniesienia" jedno drugiego nie wyklucza. Niejako twój wpis i opinia o części ludzi to potwierdza.
Co do tego jak bardzo jesteśmy za murzynami bo gdzie indziej tak nie jest https://noizz.pl/lifestyle/wyprosili-ja-z-basenu-bo-stroj-kapielowy-pobudzal-chlopcow/722k7jx
Naprawdę niemalże z podziwem patrzę na ludzi których mierzi polskość, a wykazują się w tym jedna z największych naszych przywar "myśleć o sobie jako wyjątkowym ponad inne narody".

Co do samego paragrafu jak pisałem uważam go za zbędny i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
-3 / 9

A teraz czekam na obrazę uczuć religinych za wejście do synagogi bez czapki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+24 / 34

Nadal ktoś uważa, że nie jesteśmy totalitarnym i teokratycznym krajem? Dzięki PISowi Polski już praktycznie nie ma. Jest narodowo-katolicka republika kaczystanu. A religijna PISlicja i ziobrowska prokuratura przyczyniają się do utrwalania tego strasznego ustroju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@mygyry87 a ty przykładem ignoranta, który nie widzi jak na naszych oczach Polska przekształca się w totalitarny katoliban. W Iranie było podobnie. Iran też kiedyś był normalnym krajem. Polska przed 2015 też była normalna, demokratyczna, tolerancyjna i nawet świecka, co dziś jest nie do pomyślenia.

To z pobiciem księdza to tylko przykrywka dla PISowsko-kościelnej inkwizycji. To znaczy "prokuratury"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@Cammax Skoro sąd sprawę warunkowo umorzył a nie oddalił to coś prawdy powinno być jednak po środku.
Jak nie chodzę do kościoła już naście lat tak ani razu nie widziałem żadnego problemu ani presji z tym związanej, ba nawet sobie z księdzem na kolendzie pogadam a nie jak jakiś niedorozwój udaje, że mnie w domu nie ma, zawsze grzecznie miło i ogólnie luz.
Ulegasz jakiejś idiotycznej propagandzie równie dobrze mogę powiedzieć, że Polska stała się jakiś gej klubem, bo dzień w dzień słyszę jedynie o marszach równości, problemach jakiegoś transa czy coming outcie jakiegoś celebryty natomiast o klechach nie słysze nic tylko ciągle słyszę jakich rozhisteryzowanych małolatów, którzy podłapali jakiś temat z kościołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
+13 / 17

Uczucia religijne można obrazić tylko u idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+17 / 21

Obudziliście się w państwie wyznaniowym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+4 / 6

 „Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka”. 1993 rok, Henryk Goryszewski, ZCHN...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar alitejophobia
+2 / 2

Nie chodzę do kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+5 / 5

Ale kościółkowi wchodzą w moje życie. I portfel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+6 / 8

Ale tam to "araby" I wierza w "niewlasciwego" boga. A u Nas ta jedyna prawilna wiara....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
+2 / 6

Ksiądz gwałci dzieci a parafianie w milczeniu składają mu pokłony i całują pierścienie biskupow którzy ich ochraniają.

Można gwałcić dzieci bo są napełniane "duchem świętym" ? Ale nie można wejść do kościoła w czapce ? Co raz bardziej podoba mi się kościół absurdów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severh
+3 / 3

Dobrze że przy okazji nie wniósł hawajskiej bo by go tam zlinczowali namiejscu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 5

Fun fact: na nagraniu monitoringu ze zdarzenia widać, że ksiądz osobiście zaczął agresywnie szarpać się z osobą, która weszła w czapce do przedsionka kościoła.
"Pokój z wami. I z duchem twoim. Przekażcie sobie znak pokoju." :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+3 / 3

W normalnym kraju by "parafian" wysłano na drzewo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+3 / 5

Ciekawostki z polskostanu:
1. TK zbada zgodność praw człowieka z... polską konstytucją
2. Prokuratura wnosi o kasację wyroku uniewinniającego gościa który wszedł do kościoła w... czapce

Patrzysz na to i zastanawiasz się czy to prima aprilis, ale nie to tylko syfostan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2021 o 17:45

avatar mrajska
-3 / 3

Przecież wiadomo, że ani do świątyni, ani nawet do domu nie wypada wejść w czapce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caseymysz
-2 / 2

Pani Maria Śnieżna ma prawo na swoim prywatnym terenie ustalać takie zasady, jakie tylko chce. ¯\_(ツ)_/¯

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slavva
+1 / 1

Jeśli ktoś uważa że można obrazić jego uczucia religijne to znaczy że nie wierzy w nic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem