Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Lubin policja zabija podczas interwencji

Piątek 6 sierpnia około godziny 6 rano funkcjonariusze policji przyjechali do interwencji w sprawie zakłócania porządku najprawdopodobniej po spożyciu środków odurzających. Podczas trwającej 30 min interwencji, funkcjonariusze najprawdopodobniej udusili chłopaka. Całość zdarzeń można jeszcze zobaczyć w internecie

www.demotywatory.pl
+
56 82
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar manutd9
+11 / 19

Czyli kolejny Grzegorz Floryda zdechł po przedawkowaniu i zrzucą to na policję, czy może są jakieś twarde dowody?
Bo to nagranie, podobnie jak to z hameryki, w sumie nic nie mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-2 / 2

@manutd9 twardym dowodem są odgłosy, w którym się dusi na nagraniu a później przestaje oddychać później widać jak jest siny i już nie wykonuje żadnych ruchów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michal8701
+6 / 16

Zabija to twój stara. Gość się przećpał. Zrób mu zbiórkę i postaw pomnik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+4 / 10

@michal8701 I ufundować koniecznie złotą trumnę, a pogrzeb z honorami z gwardią narodową :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michal8701
-1 / 1

No najlepiej. W USA jeden ćpun który terroryzowal lud,i stał się bohaterem patusów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
-5 / 15

@manutd9, @michal8701, @profix3 , @Mizantropix
Rozumiem, że wg was policja ma prawo decydować kto może żyć kto nie i jeśli uzna, że nie to zabijać?
Trzeba im tylko zwiększyć pensje, skoro wykonują pracę sędziów i katów...
Chociaż pensje policyjne można zabrać v- tych obowiązków akurat nie wykonują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 9

@PWDzP . To nie policja decyduje o życiu ćpuna, tylko sam ćpun, który bierze jakiś szajs i potem zachowuje się jak wściekła małpa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michal8701
-3 / 5

Decyzję o swoim życiu podjął gość który się naćpał. Oto całą filozofią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+3 / 5

@Mizantropix
Przerażenie mnie ogarnia jak czytam Twoje wywody, szczególnie ta sugestia że policjant może sam wymierzyć wyrok który nazywasz wyeliminowaniem - uważaj abyś nie natrafił kiedyś na niedoszkolonych, nieporadnych stójkowych którzy poważną służbę traktują jako możliwość odreagowania własnych stresów bo gdy jest ich ilu i mają klamki przy boku, to cały świat do nich należy. Natrafił osobiście...bo los bywa zaskakujący...

I jeszcze w odniesieniu do tego co napisałeś o zamordowanym Flojdzie - gdyś miał dostęp i potrafił czytac amerykańskie gazet lub oglądał to co pokazywała amerykańska TV, ta którą jest dostępna z satelity - wstydził byś się za to co napisałeś - Ty i poprzednicy na tym forum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+3 / 5

@epuzer też to czytam, na filmie widać moment uduszenia a rozbieżności najprawdopodobniej są spowodowane tym że moment stwierdzenia śmierci jest stwierdzany dopiero gdy wystąpią plamy opadowe i plamy pośmiertne około dwóch godzin po ustaniu akcji serca.
Też mnie przeraża to jak policja chce samowolnie wydawać samosądy, a zazwyczaj są mało wykształconymi i sfrustrowani..
Ogólnie w Ameryce tamtemu był dwa razy większy od funkcjonariusza i mógł mieć problem z jego zatrzymanie, tutaj mamy do czynienia z jakimś 60-70kg gościem którego policja powinna obezwładnić w 5 sekunt, to pokazuje kolejne niekompetencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+1 / 1

@Mizantropix Ty wiesz swoje a ja wiem swoje, dużo czytam i często rozmawiam z dobrze wyszkolonymi funkcjonariuszami którzy znają swoją robotę, rolę i zadania np. policjanta, a nawet miałem możliwość bezpośredniej obserwacji jak pracują profesjonaliści. - więc niech każdy z nas zostanie przy swoim.

Szczególnie mnie wzruszyło Twoje podkreślenie "uzasadnione okoliczności" - dla kogo uzasadnione..???
- .dla kiepskiego niedouczonego wystraszonego policjanta?
Oni zwykle gdy coś będzie nie tak i ewidentnie popełnili jakieś rażące błędy - obronę swojego braku profesjonalizmu opierają o skompromitowane już wielokrotnie "uzasadnione okoliczności"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
0 / 0

@Mizantropix
Tak jakoś dziwnie Ci się powyższe napisało... TY doprecyzowujesz o co JA mam....
Więc na koniec - JA nie mam żalu ani nie stawiam zarzutów bo nie tu jest miejsce na to - to forum, w zasadzie rozrywkowo-refleksyjne.

Każda służba policyjna najwierniej służy tym którzy jej płacą a służby nie są od myślenia ani wymierzania wyroków - zawsze wszędzie i na całym Świecie - różnica jedynie w tym że są kraje które formują te służby z posłusznego motłochu a inne wolą mieć do dyspozycji dobrze wyszkolonych zawodowców umiejących korzystać z tego co ich nauczono i zawsze demonstracyjnie egzekwują od swych funkcjonariuszy aby efekt został osiągnięty w sposób najmniej dolegliwy dla "uspokajanego"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 sierpnia 2021 o 17:01

P PWDzP
-1 / 1

@Mizantropix
Przede wszystkim nie komentowałam sytuacji tylko wasze komentarze, które dla mnie brzmiały jak "to byle kto, więc niech policja robi co chce".
To nie był komentarz w stronę policji tylko osób, które uważają za oczywistość, że jeśli ktoś nie jest "porządnym obywatelem" i rozrabia to wszystkie chwyty dozwolone". Komentarz trafił do 4 wymienionych osób (w tym do ciebie), bo te komentarze były pod demotem kiedy go czytałam

Policja nie ma prawa nikogo zabijać. Nie oczekuję, że w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia policjantów (albo osób postronnych) będą kogoś agresywnego uspokajać "głaszcząc po główce" i rozumiem, że podczas interwencji może się zdarzyć, że ktoś zostanie okaleczony lub zabity, ale nie powinno to być z góry zakładane ani przez policjantów, ani przez społeczeństwo.

W tym przypadku poniżej facet nie miał broni, a policjantów było 4
https://wiadomosci.onet.pl/poznan/krotoszyn-zmarl-podczas-interwencji-policji-sledztwo/2nfj1dt

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2021 o 5:24

P PWDzP
0 / 0

@Banasik Przeczytaj moją odpowiedź do Mizantropix

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Mizantropix Odpowiedziałam na to pytanie już w poprzednim komentarzu.

A co sądzisz o sprawie z załącznika, który wkleiłam? Mieli prawo zabić?

Nie miałabym nic przeciwko, żeby w Polsce niektórych przestępców karano śmiercią, ale to nie jest zadanie policji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Mizantropix Po ćpaniu syfu zwykle są "dzikie akcje" niestety chyba nie ma szans doprowadzić do sytuacji kiedy nie byłoby możliwości zakupu narkotyków, czy dopalaczy.

Natomiast jeśli chodzi o opisany przypadek to co za różnica jak przebiegało postępowanie wyjaśniające? Czy uważasz, że czterech policjantów, którzy nie mogli uspokoić nieuzbrojonego, naćpanego faceta, miało prawo go zabić? Może się przydarzyć, że sytuacja będzie bardzo stresująca (jak opisane przez ciebie), policjanci popełnią błąd/ będą nieudolni i zabiją kogoś podczas interwencji. To czy zasługują na karę to sprawa do wyjaśnienia. Ja po prostu cały czas twierdzę, że nie można z góry przyzwalać na zabicie kogoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2021 o 21:24

P PWDzP
0 / 0

@Mizantropix Nie do końca o zakazywanie mi chodziło, ale nie mam w tej chwili pomysłu jak to wyrazić, żeby nie było wątpliwości o co mi chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LPGT
-1 / 3

autorze , idź się nie szczep.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
-4 / 4

Czyli rozumiem, że teraz jakiś nowy ruch obronny zostanie powołany jako sprzeciw brutalności policji i doprowadzenie niewinnego człowieka do śmierci? A nie chwila, on tylko naćpany był, nie wybiegł z Gas Station grożąc bronią sprzedawcy i policji na interwencji. To spoko, można się rozejść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RatPiwko
+1 / 3

Fakt pieski słabo wyszkolone a uwalić cipuna to nie prosta sprawa.Ale chcielibyście żeby taki stanął na drodze waszych bliskich wtedy byście byście płakali gdzie była policja . ćpasz chlasz licz się z konsekwencjami.Ja po pijaku straciłem zęby zebrałem parę blizn a pretensje mogę mieć tylko do siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem