Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
13 30
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
-2 / 2

Musimy wyrazić solidarność. Wiem, że nie każdemu może się TVN podobać i choć uważam, że jest to spowodowane tym, ze to stacja dla inteligentnych ludzi, więc niektórzy nie są w stanie zrozumieć przekazu, to chcę ostrzec. Zdelegalizują TVN i inne media i wezmą się za internet. A wtedy 90% z nas tu obecnych wyląduje w więzieniach lub zginie w "tajemniczych okolicznościach".
To już zaszło za daleko. Już niczym się nie różnimy od Węgier i Korei Północnej. To jest ostatni moment na bunt. Dlatego wszyscy powinniśmy solidaryzować się z TVNem, nawet jeśli na co dzień nie oglądamy. Potem będzie już za późno. Np. dla Węgier i Korei Północnej już jest za późno. Im już pomoże tylko interwencja organizacji międzynarodowych i zbrojne obalenie dyktatorów. My jeszcze możemy sobie poradzić bez obcych wojsk.

Wiem, że ten demot brzmi jak jakiś nekrolog, mimo że stacja jeszcze działa, ale nie wierzę w to, że PIS jej nie zdelegalizuje wywołując tym samym wojnę z USA i całą UE (oprócz Węgier, bo kraje tego pokroju staną za nami...). Szczerze mówiąc 6 lat totalitaryzmu doprowadziło mnie już do takiego pesymizmu, że z każdej sytuacji umiem wyprowadzić najgorszy możliwy scenariusz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2021 o 20:37

avatar Cammax
0 / 0

@Goretex Węgry (podobnie jak i nas) można porównać też do Niemiec w latach 30-tych. Podobna retoryka władz, zwalczanie przeciwników, szykanowanie mniejszości.

Lepiej reagować od razu, bo potem będzie za późno. Bo patrząc na pomysły Orbana i Kaczyńskiego, to każdemu powinna się zapalić lampka ostrzegawcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Malachia
+1 / 1

Obiektywnie rzecz biorąc TVN jest równie stronniczy, co TVP, tyle, że w drugą stronę. Ostatnio jedynie TVP ich przebiła poziomem / prymitywizmem propagandy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

I ja mu jakieś 15 lat temu uścisnąłem dłoń...
Idę ją jeszcze raz umyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@koszmarek66 a ja go popierałam... na szczęście nie byłam wtedy pełnoletnia, więc zagłosować nie mogłam, ale i tak mi wstyd. Cóż, najwyraźniej każdy musi w młodości przejść epizod z popieraniem skrajnej prawicy lub skrajnej lewicy. Na szczęście większość z tego wyrasta. Choć nie wiem, co by było gdyby Kukiz nie zeszmacił się popierając PIS w każdym głosowaniu. Może nigdy bym nie przejrzała na oczy (podobnie jak wielu z nas). Nie wiem tylko, czemu większość z nas (ja też) nie dostrzegła głównego podobieństwa na linii PIS-Kukiz. Ich połączyła nienawiść do UE.

Cóż, mam tylko nadzieje, że kiedyś jednak wróci demokracja, a Kukiz będzie siedział w jednej celi z Kaczyńskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@Cammax Za samo głosowanie w parlamencie nie można trafić do więzienia. Dlatego akurat ci dwaj mogą się czuć bezpiecznie. Niestety wydaje mi się, że PiS już tak zmanipulował korupcją i hakami na posłów, że dotrwają do końca kadencji. Przyszłe wybory bez względu na rzeczywiste wyniki i tak wygra PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@koszmarek66 szkoda. Zastanawia mnie tylko, co z głosowaniami nad ustawami, które jawnie łamią konstytucję i podstawowe zasady demokracji. Na to zdecydowanie powinien być jakiś paragraf. Choć nawet gdyby teraz wprowadzić taki zapis, to gówno możemy im zrobić, bo prawo nie działa wstecz. Chyba, że podobnie jak w Norymberdze odstąpimy od tej zasady.

Też tak uważam. Nawet jak Kukiz nie da im większości, to są jeszcze narodowcy od Bosaka. A reszta Konfederaci się wstrzyma, czyli będzie "za", ale nie wprost. Obawiam się, że może nawet wejdą z nimi w koalicję (przynajmniej ci bardziej skrajni).
Niestety, kolejnych wyborów może już nie być. A nawet jak będą, to będą sfałszowane lub PIS nie odda władzy, bo ma PKW i SN. Zresztą większość Polaków jest tak głupia, że i tak nie będzie umiało wybrać mniejszego zła lub znowu zagłosuje na PIS. A wtedy niczego nie będzie trzeba fałszować, bo i po co. Wygrana to wygrana. Nie ważne, czy 30%, czy 50%, czy nawet +90% (jak w Korei Północnej). Nasz dyktator przynajmniej nie był tak głupi żeby Dudzie dawać 90%, tylko dał mu trochę ponad 50%, czyli mimo wszystko wiarygodny wynik. Choć i tak te wybory były mocno podejrzane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J januszkochanowski
-2 / 2

jestes typowy oglądcz telewizji z wypranym mózgiem bo seryjny samobojca to odwiedzał ludzi niewygodnych ale za rządów PO które ta stacyjka popierała więc zaktualizuj informacje bo bredzisz jak TVN i tvpis razem wzięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem