Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1752 1830
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F faraon69
+34 / 84

Dobrze, dobrze :) Historia zatacza koło. Niebawem pakuję walizki i spitalam stąd jako uchodźca polityczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
+1 / 29

Gratuluję dobrego wyboru. Niech szuszwole sami decydują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+27 / 49

No i gdzie teraz jesteście wy wszyscy "Bidon przyjaciel, Trump debil"? Tak jak ogólnie jestem przeciwny za uchwałą medialną, tak za to, że pierwsze co zrobił Bidon po objęciu władzy (poza oczywiście zbombardowaniem pewnego kraju) to Nord Stream 2 na które Trump nałożył sankcje. Kto więc jest/był przyjacielem Polski, barany? Nadal uważacie, że dla Polski to Trump był tym debilem, a Bidon spoko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
0 / 18

@Cleaner1980 Masz jakieś inne wyjście? Jeśli tak to, proszę, napisz jakie. Pisowi zostało jeszcze dwa lata do wyborów, przez ten czas rozwalą kraj w drobny mak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+1 / 13

@Cleaner1980 Orzeł w koronie i butach ze słomą, rzadzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
+1 / 13

PIS zrobił wszystko aby przekonać Bidena do klepnięcia Norh Stream II. Tak już jest jak się stawia va banque wszystko na jedną kartę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+2 / 4

spoko. później przyjdzie lewica i Donek i spełnią wszystkie swoje obietnice i nasz kraj zamieni się w raj. w to mi graj i się nie zesraj. joł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+12 / 172

Same plusy, zabiorą wojska okupacyjne nie będziemy za ich pobyt płacić. Nie dostaniemy abramsów, jeszcze lepiej, po części i amunicje za ocean nie trzeba będzie pływać.

Dziś czytałem, że TVN to największa inwestycja amerykańska w Polsce, jeszcze qrwa dopiszcie TVN do ofsetu za F-16, którego nigdy nie zrealizowano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+30 / 72

@Gavron88
Nie no, 1000 amerykanów nie podlegających polskiemu dowództwu, to rzeczywiście siła.
Serio myślisz, że Polska jest rozbrojona bez tysiąca obcych żołnierzy i czołgów które kiedyś nam dostarczą, kto jest głupi ty czy ja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+65 / 85

@Gavron88 ale wiesz że za sprzęt USA przepłaciliśmy prawda? Dodatkowo nie sprzedali nam nic wartego uwagi, głównie sprzęt który w Ameryce jest już przestarzały, Polska zrobiła szkolenie jak by wyglądała wojna z Rosją (mając już sprzęt Amerykanów) i wiesz co? Rosja zniszczyłaby Polskę w 5dni, nasze uzbrojenia nie chronią przed Rosją, może przed Czechami bądź Słowacją, ogólnie sprzęt Ameryki to drogi przestarzały bubel, czemu go kupujemy? Bo PIS nie umie się targować, i chce tym kupić szacunek Amerykanów, ale szacunku tak naprawdę nigdy nie miała Ameryka do Polski, ustawa 447 świetnie to pokazuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+25 / 31

@Gavron88
Nie jedyny kraj bo od Niemców możemy Leopardy kupić, po części blisko i silnik normalny nie turbina, my pól naftowych nie mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+17 / 17

@Gavron88 @VenarNarco Poza Leopardami jeszcze K2.

Tak w ogóle to z czołgami jeszcze nie jest u nas tak źle i są naprawdę pilniejsze zakupy.
Takiej obrony przeciwlotniczej to w ogóle nie mamy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+4 / 46

@Yarpen_Melitele "Polska płaci Ameryce rocznie 9,5 mld dolarów za stacjonowanie okupanta" - Okupanta? Wiesz chociaż co to słowo oznacza czy powtarzasz po innych jak papuga?

"czyli żołnierz amerykański bezkarnie może zamordować kogokolwiek i nie poniesie żadnej kary" - A skąd wytrzasnąłeś tę bzdurę jeśli można wiedzieć? Czy ma to związek z moim wcześniejszym nazwaniem cię papugą?
https://www.rp.pl/Mundurowi/306259989-Amerykanski-zolnierz-w-Polsce---jakim-przepisom-podlega.html

"Polska chce kupić F35 które nawet w ameryce nie latają ponieważ nie ma dla nich odpowiedniej infrastruktury" - Kolejna bzdura...

"Polska kupiła F16 z których jakąkolwiek wartość bojową przedstawia tylko parę jednostek, reszta jest uziemiona z powodu awarii i braku części." - W gotowości bojowej jest ponad 40 sztuk, reszta przechodzi okresowe przeglądy i jest to standardowa procedura. Znów powtarzasz mity.

Masz coś wartościowego do napisania, czy może internetowe brednie to wszystko na co cię stać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-3 / 19

@VenarNarco Nie, Niemcy nie są w stanie dostarczyć nam Leopardów równie szybko co USA Abramsy, nie mają do tego obecnie możliwości.
I z całym szacunkiem, ale to się już nudne robi - turbina Abramsa jeździ na wielu różnych paliwach, jej paliwem, podstawowym jest diesel, czyli dokładnie to samo co używamy w innych czołgach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2021 o 18:00

G Gavron88
-4 / 10

@kondon K2 niestety to ewentualny projekt na przyszłość, jeśli oczywiście mówimy o K2PL. Podstawowy K2 nie nadaje się na nasze warunki, posiada bardzo słaby pancerz boczny. Nie pomaga fakt że K2PL de facto istnieje tylko jako plastikowa makieta i parę ładnych CGI.

Co do obrony przeciwlotniczej, to te projekty też są realizowane. Realizacja jednych zakupów nie wyklucza przecież innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+5 / 17

Gavron 88 Polska kupuje coś zupełnie nie przystającego do dzisie jszego pola walki. Pokazał to konflikt w Górnym Karabachu. Rosjanie jak będą chcieli to bez ruszania z miejsca rozłożą WP na łopatki w parę godzin. Abramsy mają stać na wschód od Wisły, czyli bez szans na jakąkolwiek ewakuację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+11 / 11

@Gavron88 Pamiętaj, że nie każda osoba z którą piszesz reprezentuje interes Polski. My tu wszyscy tylko pozornie wyglądamy tak samo naiwnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-3 / 11

@Dipol Gdzie Polska a gdzie Górny Karabach? Zupełnie inny teren i sytuacja... Polska obecnie realizuje wiele programów na różne typy uzbrojenia, o którym piszesz "coś zupełnie nieprzystającego do dzisiejszego pola walki"?
"Abramsy mają stać na wschód od Wisły, czyli bez szans na jakąkolwiek ewakuację." - No pewnie, bo mosty pontonowe to pewnie nie istnieją...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+1 / 3

@koszmarek66 Zauważyłem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+3 / 7

@Gavron88 Mam nadzieję że wierzysz w to co piszesz, w '39 też tak marzyliśmy. Mosty pontonowe do Abramsów w Polsce;)))))). Większość mostów drogowych w Polsce nie ma takiego tonażu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+3 / 11

Amerykańskie wojska Cię okupują? Dać Ci numer do dobrego psychologa? To się leczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+4 / 4

@Gavron88 Jakie najnowsze ? Jedyne za co zapłaciliśmy najnowszego i w chu. drogiego, to tarcza antyrakietowa, która nawet jeszcze nie powstała, i nawet nie wiadomo czy będzie to dobry sprzęt, kupowanie kota w worku do najmądrzejszych nie należy, pamiętasz jak PIS upierdzielił przetarg na Caracale, pamiętasz za co zamienił ? jeśli to dla ciebie najnowszy sprzęt to zaśmieją ci się w twarz (bardziej w myślach, z wiadomych przyczyn) taki sprzęt jaki kupujemy od Ameryki możemy kupić dużo tańsze zamienniki z podobnymi parametrami bez problemu, może nawet można kupić coś nowszego, bo Amerykanie najnowszego sprzętu nikomu nie sprzedają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
0 / 14

To pokazuje jacy debile komentują na demotywatorach. Venar napisał samo sedno rzeczy, a debile jadą sloganami rodem z telewizji. Idźcie polaczki Niemcom dupy podcierać, laski Anglikom robić, czy do czego jeszcze się tam nadajecie, ale nie bierzcie się za komentowanie geopolityki, bo macie o niej takie pojęcie jak Buszmeni o misji załogowej na Marsa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+10 / 14

@Gavron88 "a jedyny kraj który jest w stanie nam dostarczyć szybko nowoczesne czołgi grozi nam w tej chwili sankcjami" - No nie jedyny. Dostawy Abramsów rozpoczęłyby się dopiero w 2028 roku, patrząc na ich średnią produkcję, ostatni przybyłby tutaj w 2040 roku :)
Koszt użytkowania Abramsów jest ogromny o czym politycy nie myślą. Po prostu będą krocie wydawać na amunicję, części i paliwo (to coś pali 1500 litrów nafty lotniczej na 1h pracy, dla porównania Leopardy 2A5 palą niecałe 500 litrów ropy na 1h pracy) przez co zamiast modernizować resztę, będą utrzymywać to coś.
Zastanów się dlaczego nikt nie chce Abramsów, bo ich nikt nie chce.
Przecież dla Abramsów będą musieli wydać krocie aby stworzyć całą nową linię logistyczną, łącznie z tankowaniem ich, bo w nich jest wszystko inne :)

Najszybsze dostawy nowoczesnych czołgów mielibyśmy z Korei i byłaby to spolonizowana wersja czołgu K2, który jest najdroższym (po tym za ile Amerykanie chcą nam sprzedać Abramsy to nie jest wcale taki drogi) czołgiem na świecie. Zakup tego czołgu byłby nieco korzystny dla naszej zbrojeniówki, ponieważ byłyby one produkowane w Polsce.
W dodatku zakup K2 obciąłby koszty ponieważ całe zawieszenie, silnik i całą mechanikę współdzieliłby z AHS "Krab" który jest zbudowany na podwoziu i częściowo nadwoziu K2.
Spolonizowana wersja zakłada też takie same działa jakie mają czołgi 2PL, przez co nie byłoby chaosu organizacyjnego oraz logistycznego i następne koszty by spadły. Tyle tylko że K2 to Koreańska podróbka Francuskiego Leclerca i może w pełni współpracować z sprzętem użytkowanym przez inne kraje UE, Abrams niestety nie, jego systemy nie są kompatybilne.
Ale nie, wejdźmy w rzyć Amerykanom.

Większym problemem jest obecnie brak pojazdów WZT. Dzisiaj Leopardy 2A4, 2A5 i 2PL obsługiwane są albo przez WZT-4 który jest oparty na PT-91 albo Bergepanzer 2 który oparty jest na Leopardzie 1, oba typy nie nadają się do tego całkowicie.
Planowany był zakup Bergepanzerów 3 które sprawdziłyby się we współpracy z Leopardami użytkowanymi przez Polskę jak i z ewentualnymi nowymi maszynami które są obecnie produkowane przez kraje NATO. Chęć sprzedaży WZT przedstawił też Brytyjski BAE Systems, zaproponowali M88A2, wszechstronny pojazd który sprawdza się w całej Europie. Niestety to nie jest medialne, więc MON nie planuje takich zakupów, pomimo że są one wymagane.

Części do T-72 sprowadzamy głównie z Ukrainy. Jako że i tak posiadamy WOT, dzisiaj użytkowane zabytki zwane T-72 i PT-91 można by poddać modernizacji, tak aby jeszcze przez 10-15 lat się trzymały a potem przekazać je do WOT. Ukraińcy w swoich najnowszych modernizacjach pokazali że T-72 jest łatwo modyfikowalny i wrzucili do nich cały zespół napędowy z Leopardów :)

Niestety w MON nie myślą, tam liczy się tylko polityka i dobry PR. Widać to chociażby po przykładzie AHS "Dana" która ma być zastąpiona przez AHS "Kryl" który jest rodem z lat 30-tych ubiegłego wieku :)

Niemcy, Francja, Czechy, Holandia i Anglia zaprosiły jakiś czas temu Polskę do udziału w projektowaniu i produkcji nowego Europejskiego czołgu. Polska odrzuciła tą propozycję, chociaż to oznaczałoby dla nas same korzyści, transfer technologii, współudział w produkcji, niższe koszty zakupu, wpływ na samą konstrukcję itd. Były gwarancje że Polska otrzyma do 2040 roku minimum 150 tych pojazdów. Niestety, wtedy już PiS nie będzie rządzić, więc to im się nie spodobało.
Dla polityków nie liczy się dobro tego kraju, liczy się dobry PR :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2021 o 23:18

avatar zaymoon
-1 / 13

@VenarNarco
Dokładnie! Wycofanie wojsk okupacyjnych za które jeszcze płacimy ciężki haracz i anulowanie skrajnie niekorzystnej dla Polski umowy na zakup 40-letniego złomu, to będzie duży cios dla PiSu, ale wielka ulga dla Polaków! :oD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-1 / 9

@Horsman a to bardzo ciekawe co mówisz... czyli USA sami sobie produkują przestarzałe uzbrojenie... bo z tego co wiem to Abrams w tej wersji jest dostarczany obecnie do armii USA.. a F35 to obecnie jeden z najnowocześniejszych samolotów w aarmii USA... wiem że naoglądałeś się filmów porównujących potencjały militarne Rosjii i Polski i stąd Twoje wnioski ale weź pod uwagę że np dane dotyczące rosyjskich czołgów uwzględniają 50 letnie czołgi które nie wiadomo czy wogole odpalą... weź pod uwagę to że Rosja ma ogromny obszar i ze wszystkich stron mało stabilnych sąsiadów i nawet gdyby nas chcieli najechać to mogliby wysłać do nas może 10-15% swojego sprzętu bo reszta musiałaby pilnować pozostałych granic Rosji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ALO20
0 / 0

@Horsman czekaj... czyli sie zgadzasz ? z Venar? bo napisles cos co wieda wszyscy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 4

@Gavron88 jest wiele krajów które moglyby nam dostarczyć sprzęt Francja, Niemcy, Wielka Brytania... tylko trzeba by mieć dobre relacje, zrobić konketny przetarg o ustalonych warunkach..... a nie jak wcześniej byle jak i branie złomu od pschyolo z płową grzywą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+3 / 7

@yankers "No nie jedyny. Dostawy Abramsów rozpoczęłyby się dopiero w 2028" - Możesz mi napisać skąd niby masz te dane? Bo z tego co wiem to pierwsze sztuki miały zostać przysłane w przyszłym roku.
"patrząc na ich średnią produkcję, ostatni przybyłby tutaj w 2040 roku :)" - Ponownie, skąd te dane?
"Koszt użytkowania Abramsów jest ogromny o czym politycy nie myślą" - Tak jak każdego nowoczesnego czołgu.

"Po prostu będą krocie wydawać na amunicję, części i paliwo (to coś pali 1500 litrów nafty lotniczej na 1h pracy, dla porównania Leopardy 2A5 palą niecałe 500 litrów ropy na 1h pracy)"
Za nowoczesną amunicję trzeba płacić. Stara jakiej używamy w naszych T-72 czy PT-91 do niczego praktycznie się nie nadaje.
Co do paliwa, ponownie, pokaż źródło swoich informacji, bo widzę że są bardziej absurdalne od popularnego mitu że turbina Abramsa pali dwa razy więcej niż silnik Leoparda...
"przez co zamiast modernizować resztę, będą utrzymywać to coś" - "To coś", to jest jeden z najlepszych czołgów świata. Nie mój problem że najwyraźniej nie wiesz nic o czołgach.

"Zastanów się dlaczego nikt nie chce Abramsów, bo ich nikt nie chce." - Z tego co wiem używają go też inne kraje, ostatnio zakupiła je Australia.
"Przecież dla Abramsów będą musieli wydać krocie aby stworzyć całą nową linię logistyczną, łącznie z tankowaniem ich, bo w nich jest wszystko inne :)" - Jak się zaniedbuje siły pancerne od ponad 20 lat to trzeba za to płacić. I naprawdę nie wiem o co ci chodzi z tym tankowaniem, Abrams może używać tego samego paliwa co inne nasze czołgi (olej napędowy). Już nawet mnie nie dziwi że tego nie wiesz...

"Najszybsze dostawy nowoczesnych czołgów mielibyśmy z Korei i byłaby to spolonizowana wersja czołgu K2" - Pisałem już na jego temat. Ten czołg nie istnieje. Jest jego plastikowa makieta i parę ładnych CGI. Jeśli uważasz że zakup już sprawdzonych i istniejących Abramsów ma zająć więcej czasu od K2PL, u którego trzeba zaplanować budowę prototypu, zbudować go, przetestować, usunąć wady, jeszcze testować itd. itp i to wszystko przed wprowadzeniem go do produkcji... To nie mamy o czym gadać, bo teraz to już odleciałeś.

"Części do T-72 sprowadzamy głównie z Ukrainy. Jako że i tak posiadamy WOT, dzisiaj użytkowane zabytki zwane T-72 i PT-91 można by poddać modernizacji, tak aby jeszcze przez 10-15 lat się trzymały a potem przekazać je do WOT." - Część już jest modernizowana, część musi zostać pozostawiona jako źródło części zamiennych. Kanibalizm odbywa się już teraz, z czasem będzie dużo gorzej. Ale znów, nie dziwię się że tego nie wiesz, po tych wszystkich głupotach jakie powypisywałeś.

"Niestety w MON nie myślą, tam liczy się tylko polityka i dobry PR" - Zakup Abramsa jest wymuszony, jak już pisałem. Nie moja wina że to olewasz.

"Niemcy, Francja, Czechy, Holandia i Anglia zaprosiły jakiś czas temu Polskę do udziału w projektowaniu i produkcji nowego Europejskiego czołgu.." - Chodzi ci o te podwozie Leoparda z wierzą Leclerka? Nie no, cud techniki. Prawie można zapomnieć o tych wszystkich wadach. I z całym szacunkiem, 150 wozów do 2040 roku? Do tego czasu rozsypią się nam wszystkie czołgi jakich używamy, myślisz że mamy tyle czasu? To co wypisujesz to jakieś banialuki.

"Dla polityków nie liczy się dobro tego kraju, liczy się dobry PR :)" - Tu zgoda, ale zakup Abramsa ma mało wspólnego z polityką, jak już pisałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@Gavron88 a ile tych "pontonierów" jest w jednostkach nad Wisłą... Dęblin "Twierdza".... to na pewno... jakieś inne jednostki znasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
+1 / 3

@Horsman
Ustawa 447 to dzieło Trumpa najbardziej prożydowskiego prezydenta USA. Osobiście nie mam nic do polskich Żydów ale amerykańscy znani są z gescheftów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+1 / 5

@Horsman Pisałem o czołgach M1A2 SEPv3. O nich nie możesz napisać że są przestarzałe.
"bo Amerykanie najnowszego sprzętu nikomu nie sprzedają" - M1A2 SEPv3 to ich obecnie najnowsza wersja Abramsów i ją jakoś sprzedają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
0 / 4

@Pasqdnik82 Żaden z tych krajów nie oferuje nowych czołgów tak szybko jak USA, a o czas właśnie chodziło przy zakupie tych czołgów.
Nie moja wina że nie orientujesz się w kwestiach naszych sił pancernych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-1 / 3

@Pasqdnik82 Polska jest w trakcie zakupu nowych. Jakoś mnie nie dziwi że o tym nie wiesz... Większość tutaj piszących z jakiegoś powodu lubuje się w komentowaniu rzeczy o których nie ma pojęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eade
+1 / 3

Trzymaj tak dalej, inteligencja wyjedzie i sobie da radę, Tobie bieda zajrzy do michy a i tak będziesz cieszył mordę bo PiS Ci coś „daje”. Twój szczyt dobrobytu to pewnie te sławne 4000 brutto. Idź się dalej wypinać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@NWOhell Z tego co wiem to pojawiła się dużo przed Trumpem, to Obama jako pierwszy powiedział o Polskich obozach śmiercie (w sensie że niby to Polacy w nich mordowali) co do polskich Żydów, ta ustawa jest tak śmiesznie zrobiona że mogą odebrać mieszkanie nawet żydom, jest warunek aby to było miejsce bez spadkowe (choć to głupie i nielogiczne)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@ALO20 nie czytałem komentarza Venara, bo czytam tylko to co ja piszę i Gavron88, więc być może się zgadzam, musiałbym wierw znaleźć jego komentarz Xp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+1 / 1

@Gavron88 Polscy Janusze.
Znajom siem na geobolidyce, bo przeciesz znajom siem na fszyskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
0 / 2

F35 jest super nowoczesna zabawką tyle że qrewska drogą i koszmarem serwisowym. Jest tak droga, że nawet Amerykanie ograniczają ich użycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

@Gavron88 bo czas jest rzeczywiście bardzo istotny w tym momencie.. przecież za miesiac wojna z Rosja :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 2

@Gavron88 nie Polsce nie sprzedali, to w Ameryce ustawia senat, PIS mógł sobie gadać z producentem, czy prezydentem, ale to nie jest w ich kompetencji, szukałem informacji czy senat zgodził się, i wiesz co? Nic nie znalazłem, a to że Morawiecki o tym mówił że niby kupili, to daj spokój, gość ma 3 wyroki sądów, za mówienie kłamstw, ktoś taki jest w chu.. Wiarygodny, daj dowód że senat się zgodził, aby sprzedawać te czołgi Polsce, dodam że wszystkie swoje wyroki, podają publicznie, PS. SEPv3 jest czołgiem zaprojektowanym głównie do walki w pustyni, czyli na takim terenie jak Polska kiepsko by sobie radził, no ale przynajmniej ma dobry pancerz, do wyboru na Polskie ugruntowanie terenu średnio, widać że w PIS nie ma pojęcia o pancernych jednostkach, a wogóle masz jakiekolwiek dowody, na zakup tych czołgów? Czy tylko mówienie polityków że niby kupią te czołgi, bo takie mówienie to, faktyczne uzbrojenie armii tylko takie bezobjawowe!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
0 / 0

Okrętów podwodnych nam nie chcieli sprzedać w wersji deluxe a ty liczysz na nowe leopardy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KonserwaWolnosciowa
+1 / 3

@zaymoon Możemy mieć prawicowe czy lewicowe poglądy ale póki co najważniejsze to trzeba odsunąć Pis od władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
0 / 0

Problem jest inny, nawet jak sprzedadzą nam najnowszy sprzęt to i tak połowa systemów nie będzie działać. Bo nie mamy wsparcia elektronicznego. Po drugie same czołgi to za mało. Owszem były projektowane z myślą o walce z ZSRR, ale same bez wsparcia innych typów wojsk? Potrzeba wszystkiego, od piechoty po p-lot. Wojsko się w naszym kraju zwija. Marynarki już nie mamy. Reszta w stanie niewiele lepszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-1 / 1

@VenarNarco też obstawiam że za tą kasę którą zapłaciliśmy amerykanom, sami moglibyśmy otworzyć całkiem dobrze prosperującą jednostkę naukową wytwarzającą broń...
ba nawet byśmy mogli sprzedawać tą broń innym państwom...
bo chwilowo po co kupować uzbrojenie od innego państwa skoro oni mogą wyłączyć jednym kliknięciem ją zdalnie jeśli konflikt będzie zaburzał ich interesy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
0 / 0

@VenarNarco A wiesz co USA zrobią z krajem, który by im ten 1000 żołnierzy zlikwiduje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
-1 / 1

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz i o co pytasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+2 / 14

Wow prawie takie same jak w Jałcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+5 / 11

@Bld1 I konsekwencje mogą być podobne jak po Jałcie - czego nie skończył Hitler i Stalin to dokończy za nich Kaczyński.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+8 / 14

Wszystko info są nieoficjalne i może być tak jak z trybunałem czy nord stream 2. Medialne "nieficjalne" będzie kamieni kupą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+4 / 8

@polski_niewolnik
Gdzie te oficjalne teksty o sankcjach? Wszędzie(w Amerykańskich i Polskich mediach) powtarza się jedno i to samo. Oficjalne gadki, że ktoś jest zawiedziony itd. Wszystkie możliwe sankcje itd to ktoś powiedział komuś i ni mogą powiedzieć kto to był. Dokładnie tak samo było w wielu sytuacjach. Skończy się to wszystko w sądzie i jak amerykanie wygrają to dopiero będzie jazda, jak Polacy wyroku nie będą respektować. Teraz na szali jest bardzo duża kasa, szczególnie kontrakty militarne i na paliwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 1

@Gorinobu Nie zapominaj że z tego co zeznał Falenda nagrane w restauracji sowa&przyjaciele było ponad 700h podłuchów. Narazie ujawniono ok 160h polityków PO (maowiecki był wtedy w PO), a żarli tam także komunisci z PIS i reszta. Kto ma te taśmy? Wywiad rosyjski czy amerykański? Zebyśmy się nie zdziwili jak znajda się nowe nagrania z bolszewikami z PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
-1 / 23

Jak anulują dostawy uzbrojenia, to niech oddadzą kasę, bo za uzbrojenie prze płacilibyśmy, bo PIS nie umie się targować,a poza tym same plusy, więc nie mam obiekcji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-1 / 11

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
+6 / 24

kocham te memy.... "możliwe jest..." pewnie że k*rwa jest możliwe... możliwe też jest to że Burkina Faso przyśle do zatoki Gdańskiej swój lotniskowiec i ostrzela Westerplatte jak niemcy w 39..... nooo tylko najpierw Burkina faso musieli by mieć ten lotniskowiec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+5 / 15

Po czym wjadą tu Rosjanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+3 / 9

@ph0b0s12 Narodowcy się pewnie ucieszą, bo w Rosji za homo czy bycie jehowym idzie się do paki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+9 / 13

@ph0b0s12 Twoi faceci z jajami już rządzili, po 1945 do 1989. Szybko zapomniałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 1

@polski_niewolnik Jak maowiecki wprowadzi "nowy wał" to będą dalej rządzić komuniści zmieną tylko nazwę z PZPR na PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2021 o 10:50

E epuzer
-1 / 3

@MadeMyDay
Wejdą... i co dalej?
Sądzisz że Ruscy nie mają na oku innych terytoriów gdzie wejście przez nich dało by im wymierne korzyści... ale wybiorą ubogą wobec nich Polskę. Sądzisz że Ruscy to idioci działający na pokaz i tupiący cienkimi nóżkami jak nasz Rząd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+5 / 33

gdyby ktoś nie rozumiał co zawiera projektu ustawy (a wiele osób błędnie myśli, że zapewnia repolonizację mediów)

Uchwalona ustawa medialna zabrania działać u nas TV z USA, ale spokojnie mogą działać sobie TV z Niemiec, Francji czy Hiszpanii. Dlaczego ? Bo tak...

Dla USA TV to inwestycja jak każda, podejmowana nie po to, by w jedną noc zmieniać prawo i kazać się zwijać w 7 miesięcy. Dodatkowo USA ceni sobie wolność słowa i nie jest w stanie zrozumieć, w czym niby Europa (choćby Grecja czy Litwa) jest od niej lepsza.

A Wy ? Rozumiecie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2021 o 17:53

S konto usunięte
+1 / 7

@Goretex
Inne państwa maja podobne zapisy Ustawa nie zabrania działać mediom z USA tylko zabrania by właścicielem większościowym był ktoś spoza UE.

Ma to sens bo np takie USA jeśli będzie miało taki interes to może nas całkowicie zniszczyć natomiast takie Niemcy czy Hiszpania nie mogą ponieważ jeśli to zrobią to zaszkodzą również sobie bo jesteśmy w jednej drużynie.


Jedyna wada tej ustawy to wzmocnienie PISu, ale jak Amerykańce anulują nasze zakupy ich sprzętu za który przepłacamy to warto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luke83
+3 / 5

Na globusie Jarka nie ma USA, więc ten problem go nie dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
-1 / 7

Uuuuuuu to się PiSiorki obsrają.

Wstyd na cały świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
-2 / 18

Wychodzi więc na to że to jedyna dobra rzecz jaką od lat zrobił PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kakabarca
-5 / 11

Niech spadają i tak nie pomagają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spekus
+3 / 9

Jako wasal USA albo dostali zgodę na to albo bardziej prawdopodobne nie chodzi o TVN. Zobaczycie, nic się nie stanie a to jest przykrywką do czegoś. Jeszcze zobaczymy do czego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+5 / 7

Bez wątpienia mogą liczyć na zaproszenie od Putina, będzie miał okazję osobiście im pogratulować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrzejgola
+14 / 18

Naprawdę cieszycie się z możliwych sankcji i gracie dobrą minę do złej gry jak Łukaszenka? USA złe bo ma udziały w polskich mediach, Rosja zła bo Katyń, Niemcy złe bo wypowiedziały wojnę, Unia zła bo narzuca prawa, Czesi źli bo spory od lat, Białoruś zła bo robi to co my niedługo będziemy robić... W jakim kierunku to zmierza?
Polska nie jest może bogatym krajem ale mamy b. dobrą sytuację geopolityczną. Może zamiat udowadniać jacy to my jesteśmy ważni i bez kogo jeszcze sobie poradzimy to zaczniemy w końcu to wykorzystywać, szanować wszystkich naszych sąsiadów i zaczniemy robić interesy?
Naprawde ktoś z was wierzył że jeśli Rosja z Niemcami będą chcieli zrobić gazociąg to jesteśmy w stanie to zablokować? Może czasem zamiast robić szum o przegraną sprawę i stawiania wszystkiego na jedną kartę starać się wyciągnąć jak największe korzyści materialne lub polityczne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2021 o 22:20

K kosztel1969
+18 / 18

Putin właśnie otwiera najdroższego szampana, takiego prezentu jak lex TVN to on się od PiSu nie spodziewał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+4 / 6

@kosztel1969 Szczerze? Nie byłbym zaskoczony, gdyby doskonale wiedział o tym co się będzie działo zanim szaracy w sejmie wiedzą jaka jest bieżąca linia partii. Bo ciężko logicznie wytłumaczyć to co robi obecna ekipa, jak nie skrętem w stronę wschodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+4 / 6

@Morswin123 A mnie bawią fałszywe konta zakładane na demotach przez płatne trolle jak ty. Naprawdę myślisz, że ktoś cię bierze na poważnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+6 / 8

@polski_niewolnik Wybacz mu. Może się dzisiaj wybudził ze śpiączki, nałykał materiałów z TVP i uwierzył, że jesteśmy światową potęgą. Ot, przespał te fale wyjeżdżających za chlebem w ostatnich dwóch dekadach i nie wie, że pojawią się kolejne jak zaczną się problemy ekonomiczne, a rozdawnictwo kasy której się nie ma + podnoszenie podatków musi zadusić gospodarkę i powiesić budżet państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+1 / 9

Sojusz Polski i Stanów Zjednoczonych nigdy nie był i nie będzie sojuszem równorzędnych państw. Stany Zjednoczone to mocarstwo, a Polska to trzeciorzędny kraj europejski. Jak USA tupną, to Polska się trzęsie. Jak Polska tupnie, to nikt nie zauważy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+4 / 12

@Gesser No brawo. Normalnie odkryłeś Amerykę chłopino. Długo nad tym myślałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
-1 / 7

@polski_niewolnik
Masz coś ciekawego do powiedzenia, czy tylko za dużo wolnego czasu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radhex
-1 / 7

Super, skończy się rozbijanie rosomaków o polskie drzewa przez kowbojskie sieroty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szilwa
+1 / 1

Seriooooo kuuurwaaaaaaaaaa? XDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
-1 / 3

a dlaczego to polska (czyli my) ma odpowiadac za to, a nie morawiecki???? aaaa zapomnialem ze wszystko przepisal na żone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 0

@andrzej11635
Patologiczny symetrym przez ciebie przemawia! Ja nigdy nie byłem fanem TVNu, a przed 2015 rokiem zgadzałem się z opinią panów Sobczaka i Szpaka z kabaretu Klika "TVN wstajesz i łżesz".
Ale porównywanie TVNu do tej załganej szczujni jaką jest TVPiS to już gruba przesada! Dziś TVN to jedyne odtrutka gdy wszystkie inne ogólnopolskie stacje TV mniej lub bardziej kolaborują z PiSu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 0

@andrzej11635
Polsat?? Nie rozśmieszaj mnie! Solorz ma interesy ze spółkami skarbu państwa i robi wszystko by w publicystyce Polsatu nie uderzyć nigdy w PiS. No i do tego co ten sqrwiel zrobił z Superstacją kiedy ją przejął, zaorał całkiem tą telewizją, zamienił ją w jakiegoś żałosnego plotka, pozwalniał takich dziennikarzy jak Eliza Michalik czy Kuba Wątły bo byli zbyt anty-pisowscy i anty-kościelni.
Polsat to żaden obiektywizm, żadnego PiSowskiego skandalu tam nie zdemaskowali!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-4 / 8

Niech jeszcze odetną nam gaz po zawyżonych cenach i już wgl będzie rewelacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+4 / 8

Przeczytałem powyższe ekspertyzy wybitnych patriotycznych znawców broni, stanu uzbrojenia, specjalistów od obrony kraju przed okrutnym wrogiem...który tylko czyha aby zagarnąć cały ten nasz polski burdel - spadł mi kamień z serca bo wynika z tego że nie mamy w Polsce żadnych innych problemów niż zakupy sprzętu do szybkiego zabijania ludzi lub pomagając innym w takim zabijaniu.

Myślę tylko że zapomniano o zakupie amerykańskiego lub niemieckiego sprzętu do kopania okopów, budowania transzei co najważniejsze dużych partii saperek i manierek dla naszej armii.

Chłopcy Drodzy...jeszcze Wam te zabawki którymi się tak rajcujecie, wyjdą bokiem bo czołgi, śmigłowce, myśliwce i inny sprzęt który sprawdził się II Wojnie dzisiaj może tylko opóźnić o kilka dni, minut najazd okupanta... jeśli taki się znajdzie. Dziś o wiele łatwiej i taniej zagarnąć inny kraj... wykupując pokojowo jego dobra, zakłady, fabryki i ludzi. A jak wiadomo nasi wyprzedają się szybko i z ochotą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2021 o 23:01

E epuzer
+4 / 4

@globus24
- no globus24 - aleś mi dokopał tym PO

Mam rozumieć że jak PO wysprzedawało to usprawiedliwia to tych co teraz, po cichu wysprzedawają albo wywalają budżetową kasę w idiotyczne, bezmyślne inwestycje by nabić kieszenie "zachodnim i żydowskim imperjalistom".... choć z drugiej strony patrząc , ci obecni, dzielą się z nierobami przez pińsetplusy i bardzo dbają o rodziny (własne)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+3 / 3

@globus24 No to jakie to huty i cementownie pisowski komunisto sprzedała platforma? Ostatnie "srebra rodowe" zostały sprzedane za rządów AWS które rozpadło się na PO i PiS. Przykładowo lech samobójca prezydent milionlecia był tam ministrem sprawiedliwości. Późniejszy rząd SLD już nie miał co sprzedawać. Teraz PiS nie musi nic sprzedawać bo pożycza kasę i drukuje ile tylko się da i rozdaje baranom coraz mniej wartą makulaturę. Przez co ci którzy uczciwie pracują mają coraz mniej. Po drugie skoro PO wszystko sprzedała to gdzie PIS rozstawia swoich pociotków którzy doją kasę z spółek skarbu państwa nie wiedząc nawet w których spółkach są zatrudnieni, bo jest ich kilkanaście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2021 o 10:07

E epuzer
+1 / 1

@globus24 - jeszcze pytanie uzupełniające - kto pierwszy sprzedał Niemcom duży popularny polski dziennik wraz z dużą drukarnią i resztą infrastruktury?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+7 / 7

@globus24
Tak, kupujemy od nich tylko samoloty, śmigłowce, silniki odrzutowe, turbośmigłowe, turbiny gazowe, ropę naftową, aparaturę medyczną.

Wystarczy, że USA przestanie nam sprzedawać części i uzbrojenie do F-16 i nasze lotnictwo jako realna siła na polu walki przestanie istnieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+3 / 3

@globus24 wal śmiało dalej - mamy USA w ręku i bez nas dawno by splajtowali - widziałeś kiedy pchłę i słonia to porównaj sobie albo popatrz na globus

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
-1 / 1

Dokładnie, jak nasza polityka nie spodoba się w USA to opóźnią się dostawy np. gasilnic i piękne czołgi będą rdzewiały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-1 / 1

@Gesser biznes to biznes.... jak byś miał dobrego klienta to zerwałbyś z nim umowy handlowe tylko dlatego że np żona go nie lubi? proste...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+9 / 11

Sranie w banię. Te rewelacje pochodzą z jakiejś amerykańskiej gazety, w której dziennikarz popuścił wodze fantazji. USA nigdy w swojej całej historii nie nałożyły żadnych sankcji na kraj sojuszniczy. Nawet gdy Turcja robiła militarne interesy z Rosją (zakup systemów rakietowych), nie było żadnych sankcji, a tylko zapowiedź, że ewentualnie USA nie sprzedadzą Turcji F-35 Lighting II, bo oznaczałoby to, że Rosja zyska dostęp do danych technologicznych samolotu. Pomysł, że Ameryka stworzy skrajnie niebezpieczny precedens i nałoży sankcje na Polskę za jakiś zasrany TVN, który nie ma żadnego znaczenia strategicznego, jest delikatnie mówiąc niedorzeczny. Tym bardziej, że ustawa uderzająca w koncern Discovery nie ma żadnych szans w Senacie, więc jest oczywiste, że nigdy nie wejdzie w życie, bo PiS nie ma większości kwalifikowanej do odrzucenia stanowiska Senatu. Autor demota dał się nabrać na medialną szopkę. Dużo mądrzej niż się przejmować urojonymi sankcjami, jest zastanowić się po co Kaczyński odstawia tę całą imprezę z TVN. Przecież nie jest aż taki głupi aby nie wiedzieć, że ustawa nie przejdzie w Senacie. Wszystko wskazuje na to, że jest to klasyczne przekierowanie uwagi mediów i opinii publicznej na "gorący" temat. Pytanie tylko co PiS zrobi po cichu, gdy wszyscy będą się zajmować bezsensowną i nie mającą żadnych szans ustawą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
0 / 0

@Quant "po co Kaczyński odstawia tę całą imprezę z TVN" - badanie gruntu pod przyszłe wybory i sprawdzenie w praktyce, czy warto czekać dwa lata do końca kadencji, czy może co nieco przyspieszyć, aby ustrzec się przed możliwą klęską. Rozpad koalicji był nieunikniony, więc pozbyto się kłopotliwego Gowina i sprawdzono przy okazji, czy da radę utrzymać większość. Przy bierności Konfederacji da radę, kozioł ofiarny w postaci Kukiza się znalazł, więc egzamin zdany. Teraz trzeba tylko obserwować sytuację i patrzyć, jak kształtują się sondaże. Od nowego roku zapowiadają 900+, więc będzie można ocenić "wdzięczność" narodu. Wtedy albo przeczekają "efekt Tuska", albo Kaczyński sam doprowadzi do utraty sejmowej większości, by doszło do wyborów, a wtedy albo wszystko, albo nic. Powtórka manewru z 2007 roku, tylko że teraz jest więcej możliwości niż taktyczny odwrót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2021 o 12:15

avatar mygyry87
+1 / 3

Ale jak to? Przecież podobno kapitał nie ma narodowości? Czyżby szybka lekcja dla frajerów, którzy wtórowali takim głupotą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 3

@mygyry87 - kosmopolityczny charakter kapitału, tak naprawdę zakłada tylko kilku spośród znanych ekonomistów. Większość ocenia fakty i widzi, że kapitał zawsze ma narodowość. Natomiast w Polsce, od lat 90-tych wałkowana jest wierutna bzdura - "kapitał nie ma narodowości". Dlaczego? Bo my parobki mamy wierzyć, że wielkie zachodnie koncerny działają na naszą korzyść, a przynajmniej nam nie szkodzą. Problem w tym, że to nieprawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@Quant to tłumacz to ludziom związanym z takimi ludźmi jak Balcerowicz czy Lewandowski, ale skoro takich ludzi się później do europarlamentu wysyła to mamy jak mamy, najlepiej zamienić pis na po, będzie super zamieńmy idiotów na kretynow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piernikTheBest
+6 / 6

Ciekawie a zarazem przykro czyta te komentarze. Demokracja i wolnosc slowa jest rozmontowywana kawalek po kawalku a my sie w swojej narodowej zadziornosci cieszymy ze w sumie to Amerykanow do niczego nie potrzebujemy. W sumie to nikogo nie potrzebujemy! Jak tak dalej pojdzie to bedziemy miedzynarodowym dziwadlem ktorego nikt powaznie nie traktuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikeyxx
+6 / 6

@piernikTheBest na moje oko to juz od jakiegos czasu nikt nas powanie nie traktje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+2 / 2

@piernikTheBest - nic się nie przejmuj, jak do końca przejmą wszystko i obsadzą kraj swojakami, dojdziemy do dna, przestanie działać metoda obdzielania ludu groszami po to aby zostawić sobie miliardy - tak jak uczy dotychczasowa historia, elektorat się szybko i radykalne obudzi. Oby wtedy krew się nie polała.

Próby mamienia ludzi swą nieomylnością przez odcięcie jakichkolwiek innych źródeł informacji, w dobie satelit i otwartych (jeszcze) granic - jest skrajną idiotyczną głupotą.

Przypomnienie dla młodych - jednym z pierwszych impulsów który spowodował że społeczeństwo zaczeło się burzyć - było niespodziewane podniesienie ceny kiełbasy zwyczajnej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Truman_show
0 / 0

Wojska usrael chronia zydow przed nami, kiedy wyjdzie na jaw ze polowa ich siedzi w rzadzie a Polacy sie wkur.... i wyjda na ulice, chcialbym dozyc takiej chwili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikeyxx
+1 / 3

dyplomacja w wydaniu PiS:
Rosja be
UE be
Chiny be
USA be
z panstw kore jeszcze sie na nas nie obrazily zostal juz chyba tylko San Escobar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 4

@mikeyxx nie zapominaj o Węgrach. Przecież totalitarne kraje zawsze trzymają się razem. Choć nie dotyczy to Rosji i Białorusi, bo im akurat PIS musi robić na złość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

Cammax chyba żyjesz w innym kraju, przecież wyraźnie widać, że rosja i białoruś to jest dla kaczyńskiego wzór do naśladowania. I polityka pisu jest temu podporządkowana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Missudi_z_WATTPAD
+6 / 6

USA ma tyle krwi na swoich białych rękawiczkach, że powinno być ostatnie do moralizowania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ogoniasty
-2 / 2

A Putin otwiera szampana i mówi do Dudy "widzimy się u ciebie w mieście "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Boin
0 / 4

Podobno jeszcze będzie zakaz na oglądanie Myszki Miki i Kaczora Donalda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CWIRREDEK
+1 / 3

Dobrze by było jakby usunęli te wojska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+3 / 3

Ropę w Polsce odnaleźli czy coś się stało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@Puolalainen wiesz, kiedyś była u nas ropa. I to w najbiedniejszym (i najbardziej proPISowskim) regionie Polski. Tu nawet zapocząkowano wydobywanie ropy na masową skalę. Dziś chyba nie ma już tu złóż (ani zresztą w żadnej innej części Polski). Przynajmniej pozostaje nam mieć taką nadzieje. Jeśli jednak coś mamy, to już możemy zacząć się bać. Bo wtedy jak nic powtórzymy losy Iraku, Afganistanu, Syrii itp. A najbardziej ucierpią oczywiście cywile. Bo politycy spieprzą na Węgry/do Niemiec (w zależności od przynależności partyjnej).

Co gorsze- PIS samo zainstalowało u nas armię USA, więc oni już tu są. Dobrze, że pierwszą decyzją Bidena było wycofanie się z planu Trumpa, który zakładał wycofanie wojsk z Europy Zachodniej i ulokowanie ich w Polsce. Bo strach się bać, co by było gdyby u nas było aż tylu żołnierzy USA. Zwłaszcza dziś, gdy dla całego świata jest jasne, że Polska=Węgry=Korea Północna=...(inne kraje totalitarne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
0 / 2

@Cammax

Polsce daleko do kraju totalitarnego. Ja wiem, że PIS to banda debilów ale nie jesteśmy krajem totalitarnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+1 / 1

@Puolalainen Wątpię żeby w narodowej telewizji w Białorusi prowadzono aż tak prymitywną propagandę dla głąbów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Puolalainen no nie wiem, czy daleko. Nie mamy niezależnych sądów, oba trybunały są PISowskie, policja jest już upolityczniona "i tylko wykonuje rozkazy PISu" (tak tłumaczyli się w Norymberdze i tak tłumaczą się funkcjonariusze PIS).
PIS codziennie szykanuje innych (obcokrajowców, UE, innowierców, opozycję, homoseksualistów).
Dziś jesteśmy na etapie likwidacji wolnych mediów. PIS zdelegalizowało TVN. Mają już TVPIS, Radio Maryja, TRWAM, Wprost, Republikę, ale i tak im mało...

Potem zdelegalizują opozycję, jak na prawdziwy totalitarny kraj przystało.

Serio, na całym świecie stawiają nas na równi z Węgrami i Koreą Północną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

@Albert_Einstein

tvp1 to chyba jedyna taka na cały świat. im nawet brewka nie tyka jak mówią te pierdoły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
-1 / 3

No i chuk wam w dziuplę jechani polaczcy. Na nic więcej nie zasługujecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bieroo
0 / 2

a tak żeby byle jakiej naszej uczelni technicznej zlecić opracowanie czołgów z opcją produkcji części itp itd w fabrykach maszyn rolniczych z ich ewentualną lekka modernizacją..?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+1 / 1

@Bieroo Lepiej nie, polaczkowi inżynierowie to głąby. Popsuje się po wyjeździe z szopy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zlatko23
+1 / 5

Kurczę... a może najpierw trzeba było konsultacji ze Stanami, czy możemy sobie prawo zmienić... Jaki ten PiS głupi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+2 / 4

A no tak bo o tym gdzie jest demokracja, a gdzie jej nie ma decydują stany i ich najemnicy czyli tak zwana armia amerykańska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aidren
+2 / 2

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy sojusz z ameryka się nam ewidentnie oplaca, czy w ogóle zareagują w razie jakiejś agresji ze strony takiej Rosji, ale wizja tego, że kiedyś w telewizji będzie samo TVP i programy, które są im przychylne, to mnie mrozi. Jak ludzie nie będą mieć alternatywy do zweryfikowania lub porównania informacji, to będzie krążyła tylko jedna ,,prawda", w którą ludzie uwierzą i nigdy się nie wyplątamy z tego bagna. Nikt mi nie powie, że TVP nie jest jedną wielką propagandą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rakamo
-2 / 4

Chciałbym to zobaczyć, jak amerykanie zakazują wjazdu teoretycznie najważniejszych osób z państwa sojuszniczego :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 4

O ku**a. Ale wstyd... dziękujemy wam, PISowskie oszołomy. Teraz mamy już oficjalne zerwanie relacji, oficjalnie będziemy w gronie krajów takich jak Węgry i Korea Północna, no i wasze miernoty będą persona non grata. To ostatnie mnie akurat cieszy, bo takie coś nie zasługuje na wjazd do takiego kraju, jakim jest USA. Usunięcie wojsk też w sumie popieram, podobnie jak to, że przestaną nam zwozić przedpotopowy szrot, którego miejsce jest w muzeum, nie na polu bitwy.

Powiem tyle- cieszcie się, że nie mamy ropy. Skoro nie mamy to USA niby wie, że jesteśmy krajem w stu procentach totalitarnym (podobnie jak Węgry i Korea Północna), ale w gruncie rzeczy cih to niezbyt obchodzi. Wprowadzą jakieś sankcje, na których my ucierpimy i to wszystko. Tak to już dawno amerykańskie wojska obaliłyby ten rząd, a najbardziej ucierpieliby cywile.

Szkoda tylko, że PIS i tak zdelegalizuje TVN, nawet za cenę interwencji wojskowej. Bo na wojnie najbardziej ucierpimy my, nie PISowscy dygnitarze, którzy w 1. dzień spier**lą na Węgry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2021 o 10:41

Q qerc
+1 / 5

W USA od dawna udziały w stacjach telewizyjnych też muszą być w większości amerykańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+2 / 2

@qerc - no i co z tego... oprócz unormowań czysto biznesowych.

Czy nie dziwne że porządkowanie prawa na wzór "amerykański" zaczęto od manipulacji z koncesją TVN24 i to akurat teraz... by, jak mówią zorientowani przykryć inne cuda niewidy które niebawem dojdą do naszej świadomości

Przy okazji... dajno przykład jakiegoś nachalnego, propagandowego lansowania Ameryki i polityki amerykańskiej ,w "amerykańskich" " polskojęzycznych programach TVN-u oraz wskaż na czym polega tu wysoka szkodliwość dla Polski takiego działania? Nawet jakby działała tu stacja ze 200% udziałem Jankesów to uważasz współrodaków za prymitywnych bezmózgowców którymi można manipulować przez ekran i głośnik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qerc
0 / 0

@epuzer Ja również potępiam takie działanie i uważam za skończone kretyństwo i powinno być piętnowane jako działanie antypolskie. Ale Ameryka podobna jest do takiego jednego garbatego co ma pretensje do sąsiada że ma garbate dziecko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qerc
0 / 0

@epuzer Tak w większości przypadków tak uważam "uważasz współrodaków za prymitywnych bezmózgowców którymi można manipulować przez ekran i głośnik" lepiej tego bym nie ujął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
0 / 0

@qerc działam w dużej aktywnej organizacji pozarządowej, mam na co dzień do czynienia z dziesiątkami ludzi głównie młodych... ale starsi też stanowią dużą aktywną grupę - na postawie codziennych kontaktów z nimi, zapewniam Cię że żaden z nich, mając bardzo duży dostęp do wszelakich wielojęzycznych mediów - nie jest bezmózgowcem, opinie ich kształtowane są przez wiele źródeł.
Więc bardzo Cię proszę, skreśl ich ze swojej listy których można manipulować przez ekran i głośnik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2021 o 15:59

Q qerc
0 / 0

@epuzer skreślam ale i tak zostają miliony, a to już nadal niebezpieczne jak manipulują nimi obcy, mają oglądać jedyną słuszną tvpis i tam być manipulowani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

Rosja zrealizowała by w 100% swój plan
A tępe debile jeszcze śpiewać będą Polska dla Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+3 / 3

@killerxcartoon Putin podobno nie śpi po nocach bo bez przerwy kombinuje jak dobrać się do kraju mlekiem i miodem płynącego, pełnego bogactw i surowców, kraju wspaniale zorganizowanej infrastruktury oraz stada naiwniaków którym wystarczy tylko coś obiecać zapłacić grosze... i w ten sposób srogo zemścić za przegraną z lat 20-tych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2021 o 15:37

C ChemicznyBrat
0 / 2

Fejk. Nigdy nie zrezygnują z handlu bronią. Bez sprzedaży broni upadną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 4

czekam na sankcje przeciwko chinom,
tam nie ma demokracji,
opozycje sie zamyka pod roznymi bzdurnymi pozorami
terrorysta jest gosc ktory mial banner protestujacy przeciwko lamaniu przez chiny zasad na mocy ktorych zwrocono im hong kong
maja obozy koncentracyjne dla mniejszosci etnicznych
a wolnosci w mediach nie uswiadczysz

ale jakims cudem na wiekszosc szczytow sa zapraszani, a zagraniczny biznes ktoremu wladza nie zawsze jest przychyulna jest gotowy im wchodzic w d..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
0 / 6

Trudna sprawa, ale USA pokazuje co chwila, że jako sojusznik to lepiej mieć ich za wroga, bo wróg to wróg, a na sojusznika się liczy - a tymczasem w historii nie widziałem, żeby USA miało jakiś dobry przykład współpracy z sojusznikiem - zawsze dbają o swój interes, a jak trzeba pomyśleć o sojuszniku to podkulają ogon pod siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-1 / 1

@jerzy66 ... no, ale jak ktoś przede wszystkim, priorytetowo dba o swoje interesy... to należy go tylko podziwiać, naśladować i uczyć od niego a nie włazić mu do dupy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mechatomek
-1 / 1

Niech jeszcze zabiorą Adrianowi wszystkie długopisy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rikifikii
0 / 0

Niemcy zapraszaly do projektu nabycia czolgow ale walnelismy foszka jak zwykle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PAWSON8
0 / 0

Zapomniałeś napisać o zrzuceniu bomby atomowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
+2 / 2

Jeśli anulują dostawy uzbrojenia to mamy rozumieć że nie będziemy musieli płacić a zadatki które wpłaciliśmy już zwrócą według prawa w podwójnej wysokośći?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
+2 / 2

Co Izrael tam karze to Jankesi wprowadza. Zresztą to wrogi i mordercze państwo jest najbardziej krwiożercze na świecie. Niech nie zapraszają i tak tylko żydowskie interesy reprezentują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fenrir86
0 / 0

Taki ch*j jak z dzika karuzela. W USA większość instytucji ma wakacje i mają wyj*bane do końca sierpnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
-3 / 5

qrwa jak z wiekszoscia komuchowych panstw.Zapytalbym czy juz wstyd pisowskiej spier*olinie co glosowala za zguba naszego kraju ale watpie zeby te jehane cwiercmozgi rozumialy powage. tvpisuar mowia ze jest zajefajnie TO JEST !!! uj z tym ze w sklepie wydaje sie 35% wiecej niz przed pisuarem ale "gadajo ze jest super i nymcy nam zazdroszczo"uj z tym ze kolejki do specjalistow wydluzyly sie o dwa miesiace mowia ze to wina ryzego od platfosow, uj z tym ze waloryzacja emerytor rzeczywiscie stanowiu polowe tego co ryzy ze swoja ekipa fundowal.paliwo po 6 cebulionow heh wileka rzecz za platfusow tez bylo ( fakt , tylko ze wtedy ceny ropy byly po 120 usd za barylke teaz cos kolo 70 uasd) itd.itp Eh jak mozna bylo tych zlodzieji, ruskich agentow i jehanych nieudacznikow dopusicic do rzadzenia naszym pieknym krajem?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2021 o 23:53

M marchewcia1985
0 / 2

I bardzo bardzo dobrze! Dobrze, że już tam nie mieszkam. Kraj piękny, ale ludzie....(rzad)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 3

Najbardziej antydemokratyczne państwo świata znów zabiera głos ws demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
+2 / 2

Jedna wielka manipulacja.

Nie o takie wolne media chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
+1 / 3

No i dobrze. Wynocha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T temidos265
0 / 0

Wiwat USA :).Analogicznie powinni też przyjrzeć się jak respektowane i szanowane są prawa pracownika w polsce nie wspominając o wynagrodzeniu :).Minusujcie mnieeeee !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem