Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
235 241
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D DutchiesHostel
-2 / 2

Toz to jest tam daleko, 150 milionow kilometrow stad, no chyba, ze akurat ZIMA jest u nas ( czy na Hawajach ) to wtedy 3 miliony kilometrow BLIZEJ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

Płaskoziemcy powiedzą że słońce jest pod chmurami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

Słońce jest już tak nisko nad horyzontem, że z perspektywy ponad chmurami nie jest widoczne natomiast z poziomu ziemi wciąż je widać.
Ponadto będąc nisko przechodzi przez grubszą warstwę atmosfery niż będąc w zenicie, wobec tego odbieramy światło jako czerwone "z powodu rozpraszania światła na bardzo małych obiektach. Tymi obiektami są drobiny pyłów, kropelki wody i kryształki lodu, a także fluktuacje gęstości powietrza pojawiające się na skutek nieustannego ruchu cząsteczek. Obiekty małe w porównaniu z długością fali rozpraszają najskuteczniej promieniowanie krótkofalowe, czyli fioletowe i niebieskie. To dzięki temu rozpraszaniu niebo nie jest czarne lecz niebieskie (na fiolet nasze oko jest mniej czułe) – dochodzi do nas rozproszone światło słoneczne z przewagą części krótkofalowej. Bezpośrednie światło słoneczne ma kolor lekko żółty a nie idealnie biały, ponieważ brakuje w nim części krótkofalowej, która uległa rozproszeniu. Wieczorem światło słoneczne przebywa dłuższą drogę w atmosferze, dlatego ten efekt rozpraszania jest silniejszy i światło słoneczne przybiera kolor pomarańczowy, a nawet czerwonawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
0 / 0

@Albert_Einstein Widziałem kiedyś coś podobnego, z tym że te czerwone poblaski były tylko w kilku punktach, reszta chmur była szara. I zastanawiałem się, co to może być. Twoje tłumaczenie jest dość przekonujące..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@zelalem Podejrzewam zbiorniki wodne działające jak lustra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem