Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
247 255
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
-2 / 2

Zawał, rak i pieniędzy brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
0 / 2

W końcu jesteśmy krajem środka Europy. Pensje wschodnie, ceny zachodnie. Choroba 1 i 2 wynika z choroby 3. Ja np. teraz mam urlop i chciałbym gdzieś pojechać, ale choroba 3 mi nie pozwala, bo są inne wydatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+1 / 1

@Ynfluencer
Choroba 4 - mentalny socjalizm: oczekiwanie że "coś" (np. państwo) sprawi że zaczniesz zarabiać jak na Zachodzie. I przeświadczenie, że Twoim losem włada zły "ktoś", a nie Ty.
Chodzi mi nie tylko o wysiłek indywidualny, ale także, a może przede wszystkim, grupowy, społeczny. O porzucenie naiwnej wiary, że programy "socjalizm+" w magiczny sposób wprowadzą dobrobyt. Kraje zachodnie dorobiły się zamożności dzięki wyrzeczeniom i ciężkiej pracy, a nie populistycznym programom a la PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m23123
0 / 0

Ja nie choruję na żadną z tych chorób. Nie denerwuję się i pieniędzy mam bardzo dużo :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
+1 / 1

Nie ogarniam dlaczego ktoś kto nie ma pieniędzy siedzi w Polsce i narzeka. Jest tyle krajów, które potrzebuje ludzi do pracy i dodatkowo za przeprowadzkę daje ekstra kasę i dodatkowe profity.
W Skandynawii, co chwilę, któreś Państwo daje ogłoszenia np w Finlandii darmowa dzialka, dofninansowanie na budowę ekologicznego domu, dofinansowanie na zakup elektrycznego samochodu, dofinansowanie na dzieci i jeszcze jakieś profity(nie pamiętam już jakie), a jedynym warunkiem jest przeprowadzka, zamieszkanie w wybranym rejonie i praca przez przynajmniej 5lat.
Szkoci i Norwegowie płacą za zamieszkanie na wysepkach.
Znajomi przed pandemią wyjechali do Bodo i dostali dom(na własność po chyba 3latach, warunek to wyremontowanie go w ciągu 3lat, a najlepsze w tym wszystkim to dostają miesięcznie kasę na ten remont).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2021 o 14:48

J Jur4578
0 / 0

@Gorinobu
Bo Polacy po prostu LUBIĄ narzekać. Uwielbiają.
Tak naprawdę nie jest im wcale tak źle :) Myślisz że taka Finlandia albo Włochy rozdają te domy za 1 euro bo są głupi albo altruistyczni? Jest w tym zawsze "haczyk", który byłby kolejnym powodem do narzekania dla wiecznie nieszczęśliwych Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trucker_87
0 / 0

No cóż, stare powiedzenie mówi, iż : "Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Inne natomiast, że : "Nie ważne jak daleko wyjedziesz, zawsze zabierasz ze sobą, samego siebie." Tak więc pętla się zamyka. Jeśli ktoś wpjerdoli się w kredyty, małżeństwa i bachory, a co za tym idzie w całą potencjalną spiralę nieszczęść to no cóż...
Jestem człowiekiem który prowadzi alternatywny styl życia i wiecie co? Żyje mi się wręcz doskonale, i to nawet Polsce. Dziwne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem