Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
592 607
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Q Qaziku
+7 / 11

Co za brednie... 650 ludzi to waga ok 55-60 ton przy naprawdę ciężkich osobach. Załóżmy jakiś podręczny bagaż 25kg na osobę, to mamy ok 80 ton całej wagi.
Wg specyfikacji samolot przy ładunku 72 tony ma zasięg na ok 4500km. powiedzmy, że przy dodatkowych 8 tonach zasięg się zmniejszy do 4000km.
Powiedz mi jaki samolot przeleci taką odległość w pół godziny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qaziku
+2 / 2

@idylon Doczytałem. Niby samolot startował z tak małą ilością paliwa, bo byłby za ciężki, żeby zabrać pasażerów.
To też brednie. Poczytaj ile czasu samolot potrzebuje, żeby wznieść się na wysokość przelotową. Tankowanie w powietrzu to nie jest prosty proces i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie startował na oparach.
Oczywiście, że większy ładunek oznacza mniejszą ilość paliwa, ale nie na 30 minut. Skoro normalnie zabiera paliwa na 5 godzin lotu, to w takiej sytuacji pewnie zabrali jego zapas na 2-3 godzin lotu.
30 minut to kompletna brednia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
0 / 0

@idylon Chyba doczytał dokładnie bo autor napisał "paliwa zamiast na 5 godzin zabrał na ok 30 minut".
Tyle że ten samolot nie musi aż tak zmniejszać ilości paliwa żeby lecieć z taką ilością ludzi.
No i skoro zabrał paliwa tylko na 30 minut to jakim cudem doleciał do Kabulu skoro dotankowali go dopiero potem?

Myślę że po prostu po doleceniu do Kabulu zostało mu niewiele paliwa więc po starcie go zatankowali i już a tu ktoś robi z tego wielkie osiągnięcie że to tak specjalnie żeby więcej ludzi zabrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LoneGhost
+1 / 3

@Qaziku

Bo to są brednie. Oni wdarli się na pokład samolotu a piloci zamiast z nimi walczyć po prostu odlecieli. Orginalny artykuł: https://www.defenseone.com/policy/2021/08/inside-reach-871-us-c-17-packed-640-people-trying-escape-taliban/184563/

Autor demota chciał dodać dramaturgi! Jak ratują ludzi.Za fałszywe informacje powinien być ban i tyle.

The C-17, using the call sign Reach 871, was not intending to take on such a large load, but panicked Afghans who had been cleared to evacuate pulled themselves onto the C-17’s half-open ramp, one defense official said.

Instead of trying to force those refugees off the aircraft, “the crew made the decision to go,” a defense official told Defense One. “Approximately 640 Afghan civilians disembarked the aircraft when it arrived at its destination,” the defense official said.

Word of the flight spread across late Sunday in the United States when audio from the crew estimating they were carrying 800 passengers was posted online. A defense official, speaking on the condition of anonymity, said the true number was about 640 people.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Misiura
-1 / 1

@Qaziku
Dodać jeszcze trzeba elewację lotniska, 1,791 m / 5,876 ft przy temperaturach w okolicach 30°C to performance maszyny tak spada, że szok. W skrócie, w takich warunkach to jak byście na kajaku wiosłowali wiosłami w powietrzu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoseph
-1 / 1

@Qaziku jeśli uważasz że nikt nigdy nie startował z minimalnym zapasem paliwa to poczytaj sobie o SR-71- w tym samolocie to była norma.
Bierzesz pod uwagę jedynie ilość paliwa, możliwe obciążenie itd. ale nie uwzględniłeś potrzebnej długości pasa który umożliwia start z konkretnym obciążeniem. Nie uwzględniłeś wysokości n.p.m która bezpośrednio jest powiązana z gęstością powietrza oraz zawartością tlenu. Nie uwzględniłeś temperatury która tak jak wysokość ma bezpośredni wpływ na wydajność silników oraz warunki pracy płata.

Więc przyjmij do wiadomości że nie pozjadałeś wszystkich rozumów tylko dlatego że sprawdziłeś coś w wikipedii :)

Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jadzkaolo1989
+2 / 8

A 3/4 to mężczyźni zdolni do walki o swój kraj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-2 / 4

@jadzkaolo1989 Dlaczego ciągle nam się wydaje, że obowiązkiem cywila jest walczyć o kraj? To, że my w historii mieliśmy nasze głupkowate powstania, w których cywile chwytali za broń i szli na rzeź, nie oznacza, że jest to obowiązkiem każdego cywila

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jadzkaolo1989
0 / 0

20 tys mężczyzn z czego polowa mogla by walczyć o swoje a zostawili kobiety na pastwę talibów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+6 / 6

czyli jednak islam nie jest religią pokoju skoro uciekają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
+2 / 2

@pawcio68 Nie ma czegoś takiego jak religia pokoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-1 / 3

@pawcio68 Wiesz czym się różni chrześcijaństwo od islamu? Tym, że islam swoje wojny religijne toczy po wynalezieniu broni palnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
0 / 2

A ja się qoorva pytam gdzie są maseczki i "social distancing" !!!! ...chyba że wszyscy mieli paszporty szczepionkowe, to zwracam honor :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2021 o 21:13

avatar Rolee1
-2 / 2

Dobre aparaty fotograficzne mają ci uchodźcy,ładnie się statyści ustawili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

I co z nimi zrobią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Truman_show
-1 / 3

Wszyscy bezpiecznie wyladowali w niemczech teraz czekaja na zasilki i mieszkania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gnotu
0 / 2

mimo że na obrazku większość to faceci, to jednak parę kobiet i dzieci jest, nie tylko na pierwszym planie. Niech lecą, ale swoją tożsamość powinni zostawić na lotnisku i dostosować się do miejsca gdzie wykonują. Żeby nie skończyło się na 640 zasiłkach dla bezrobotnych i protestach jak im źle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem