Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1322 1331
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C carramia
+11 / 15

Dziwna historia.

Z jednej strony - my, jako społeczeństwo, popieramy ludzi, którzy starają się własną pracą polepszyć swój ubogi byt...

Z drugiej strony - my, jako społeczeństwo, nakładamy na takich ludzi obowiązkowe daniny (US, ZUS) i srogo karzemy, jeśli do tych danin nie płacą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 2

@carramia To nie my nakładamy na nich daniny. To część społeczeństwa uważająca, że ich decyzje są lepsze i mają prawo decydować za innych. Jest też część roszcząc sobie prawa do majątku innych. Obie te grupy wcale nie chcą rozwijać gospodarki o dbać o dobro człowieka, chcą mieć rację i korzyści.
Praca nie powinna być w ogóle opodatkowana. Za wszystko już płacisz w podatkach od handlu, akcyzach, podatkach od nieruchomości. Zapłaciłeś za infrastrukturę, media, ochronę, więcej nie trzeba. Podatek od pracy to głupota, podatki (na wymienione cele) powinny być powiązane z tymi celami. Mieszkasz w mieście X korzystając z lokalnych dróg czy komunikacji miejskiej. Placisz za nie w biletach czy podatku od nieruchomości, a nie podatku od pracy. Jak w pracy będziesz korzystać więcej, mieć większy lokal to zapłacisz więcej. Takie podejście do sprawy zachęca do maksymalizacji dochodu minimalizując koszta. A co my robimy? Maksymalizuje my koszta minimalizując dochód, bo tak skonstruowany jest system. Społeczeństwu nie zależy na tym, aby wszystko było nieopłacalne. To po prostu błąd systemowy stworzony przez błędne założenia.
Podobnie jest ze składkami i to już jest chore. Jeśli żona ma zapewnione ubezpieczenie męża, a idąc do pracy lub zakładając działalność musi zapłacić za to samo, to często jej się nie opłaci. Znowu, to jest błąd systemu, tak być nie powinno. Niech będzie system odpowiedzialności społecznej, podatek liniowy rzędu 2-3%, który finansuje wyłącznie pomoc poszkodowanym. Nie dla nas, płacisz go do puli, która wspiera biednych i poszkodowanych przez los. Tyle idzie na wydatki socjalne i koniec. A moje ubezpieczenie jest moje, placę za nie i nikomu już do tego, ile zarabiam. Czy założę firmę, czy podejmę się pracy, koszt ubezpieczenia wzrastać nie powinien, tak samo składek emerytalnych. Placę te 2-3% dochodu w formie daniny społecznej, może nawet być próg dochodowy poniżej którego nie musisz tego płacić. To ma wystarczyć na wsparcie socjalne. Jak gospodarka będzie szła dobrze, to będzie więcej. Jak będzie szła źle, to będzie mniej, ale koszt ubezpieczenia czy kwoty odkładane na własny fundusz emerytalny to już sprawa indywidualna i nikogo nie powinniśmy zmuszać do płacenia proporcjonalnie do dochodu. Szczególnie gdy składka zdrowotna nawet nie idzie w parze z jakością usług. Jeśli jedna osoba że średnia krajową płaci 250zł i ma cała 5 osobowa rodzinę ubezpieczoną, to płaci 50zł za osobę. Czyli co, programista płacący 1500zł w praktyce płaci 1450zł daniny społecznej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+9 / 9

Zaraz się nim zajmie nasza "wspaniała" skarbówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B babetkaS
+17 / 17

Że też w tym chorym kraju taki przygarbiony staruszek musi sobie znajdować zajęcie żeby sobie dorobić zamiast siedzieć przy kominku z wnukami albo jeździć na autokarowe wycieczki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+15 / 15

Nowy Ład, stare bagno...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+5 / 5

@Maras78 bardzo trafna metafora. Już budowano osiedla i domy na bagnach, podmokłych lub zalewowych terenach. Wszyscy zachwyceni i zadowoleni do pierwszej ulewy. I z tym ładem i całym pisem też tak będzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+4 / 4

A gdzie dobrodzieje i zbawcy tego narodu by pomóc temu dziadku? Wywalczyły 65 lat emerytury a tu widzę takiego wała jak Polska cała!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kujak11
+1 / 3

Z czego ty masz szyby w samochodzie, że ci dziadziuś może ręką albo wycieraczką zbić??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
0 / 6

@Kujak11 To była pierwsza myśl jak zacząłem czytać. Wystarczy chwila nieuwagi, puściłby wycieraczkę i po szybie. I wtedy pewnie już nie byłby tak chętny do pomocy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+3 / 3

@Albert_Einstein Tak, zarobione pieniądze wyda w sklepie i zapłaci VAT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iminge
+1 / 9

Powiem tak. Kiedyś i u mnie było 2 takich gości tylko młodych około 20 lat. Pogadałem z jednym I to nie oni sprzedają te wycieraczki tylko mają od pośrednika. Sami mają 5 zł od sprzedanych wycieraczek resztę zabiera cwaniak. Więc sorry ale nie popieram promowania tego czegoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2021 o 17:40

S konto usunięte
-1 / 1

@Iminge Przecież to oznacza że taki gość ma jeszcze gorzej, bo nie zarobi 30 zł tylko 5...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iminge
0 / 0

@Saladyn1 to oznacza ze takim demotywatorem wspomagamy de fakto nie dziadka tylko cwaniaka od wycieraczek co go wynajął

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+4 / 8

Już mnie męczą te historie o babciach z kwiatami, o staruszkach z jagodami, o panach z wycieraczkami. I to spuszczanie się wszystkich w internecie. Jestem ciekawy jaka by była reakcja gdyby na tym parkingu wycieraczki sprzedawał pracowity cygan. Społeczeństwo idiocioje z każdym kolejnym rokiem, a mam wrażenie, że lockdown już w ogóle ludziom srogo na głowę siadł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kali84
+1 / 3

Z nowszymi autami nie bedzie mial tak latwo. Co model to inne mocowanie. Wycieraczki hybrydowe, bezprzegubowe i ch.. wie jakie. Kiedys to ludzie chodzili i wymieniali same gumki w wycieraczkach i mialo to sens. I jaka ekologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+1 / 1

@Kali84 Bez żadnego problemu wymienisz w nowym samochodzie. Można też wymieniać same gumki (ale tylko w piórach które na to pozwalają). Ja kupuję pióra płaskie od razu z zapasową gumką, po 2 latach wystarczy wymienić gumkę (bez problemu się to da zrobić) i masz wycieraczkę na 3-4 lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
+1 / 3

"uczciwie zarobić" Bankowo ma działalność z wycieraczkami.
Tylko by ci nie przyszło tego typu ludzi reklamować na popularnych serwisach bo jeszcze ich skarbówka zwęszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 0

Mój argentyński pradziadek też uczciwie zarabiał pracując jako elektryk, a teraz go od nazistów wyzywają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

allegro.pl/user/popsy2 potrzeba .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
0 / 0

No brawo... Zaraz dowali sie do niego jakas instytucja i nałożą na niego mega kary za cokolwiek. Nie róbcie takim ludziom problemów rozgłosem :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem