Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
181 188
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
-1 / 1

@havelik wyższa ściągalność VATu jest niejako właśnie legalizacją, ot paradoks xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@Tibr Ja tam się na medycynie nie znam ale problem vatowski ma dwa oblicza. Jedno to, o którym piszesz czyli operacje "bez faktury". Ale tego problemu PiS nie rusza, bo głównie (jak braku szczepień) dotyczy ich elektoratu. Drugi, z którym zaczęli sobie radzić ale i tak przegrali (patrz wykres poniżej) to machlojki finansowe na dużą skalę związane z wyłudzeniem VATu za operacje, których de facto nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@koszmarek66 ty jakby piszesz o istocie, czym jest mafia vatowska, ja tylko stwierdzam, że legalizacją działań przestępczych jest ulegalnienie ich poprzez biznes gdzie odprowadzasz podatki. Dlatego użyłem słów niejako i paradoks bo tego typu machlojki księgowo/finansowe nie da się zalegalizować inaczej niż poprzez obligatoryjności i brak możliwości odliczeń ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+4 / 4

Tylko została pominięta jedna zmienna. W budżecie nie ma kasy i co i róż dowalane są dodatkowe "opłaty" czy podwyżki bo łapczywie poszukują kasy na te właśnie swoje programy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

Premier będzie twierdził, że skoro zakręcili kurek przestępcom to teraz zysk z tego jest stały. Tylko, że rzadko mówią ostatnio o dziurze vatowskiej bo powróciła prawie do pierwotnego stanu. I po co martwić biedny elektorat, że kasa dla nich pochodzi z zaciąganego długu a nie od złodziei z PO.
https://pracodawcyrp.pl/image/2020/09/tablet/2020-09-02-slawek-luka-vat-1.png

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2021 o 10:19

avatar Banasik
+1 / 1

@koszmarek66 . Z tego diagramu wynika, że w najlepszym momencie zysk wynosił ok. 15 mld. Natomiast sam program 500+ kosztuje 2-3 razy więcej, więc gadki Matołusza o tym że z tego sfinansowano wszystkie socjalne szaleństwa to standardowe u niego kłamstwa.
A przebieg wykresu nasuwa mi taką myśl, że w ciągu tych kilku lat drugi koniec rury opanowały właściwe osoby, więc teraz można stopniowo kurek odkręcać. Bo nie chodzi o to żeby nie kraść, tylko o to żeby kradli właściwi ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem