Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
164 170
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar egoiste
+3 / 5

Dziesiątki cystern wywozi 16 ton? To co oni, cysterny z taczek zrobili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artinu211
+7 / 9

Dziesiątki cystern = 16 ton? serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@artinu211 Pi razy oko, 1l wody ma masę około 1kg. 1000l to metr sześcienny. I waży on około 1t.
Czyli mamy 16 m3 wody. Pojemność cysterny to od 1 500l do 32 000l. Więc weźmy tak poj z środka stawki. Wychodzi właśnie około 16 000l, czyli dokładnie te 16t :) .
Więc pi razy oko, dziennie powinno być najwyżej kilka małych cystern. Chyba że załapiemy te najmniejsze, po 1500l, to wtedy byłoby kilkanaście.

Ale jak na taki wieżowiec to i tak by było mało wg mnie :/ . Te 16m3 dziennie. U mnie w domu potrafi polecieć tyle miesięcznie, a gdzie taki wielki wieżowiec.
Może miało być 16tys t? Ale to już by było chyba aż za dużo. Coś tu się grubo w jednostkach nie zgadza XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+4 / 4

W tych informacjach musi być błąd. Taki budynek generuje dużo więcej brudanej wody niż 16 ton (to raptem 16m3), a do przewiezienia 16 ton wystarczyłaby 1 duża cysterna. Może tylko gdybam), jest to kraj pustynny, w którym woda jest bardzo droga. Więc może wodę się odzyskuje. W budynku wstępnie ja oczyszczają. Te16 ton to osad pozostający po tym oczyszczaniu, która wywozi się ciężarówkami, bo rurami by nie popłynęła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+2 / 2

Ale wiesz że kanalizacja w Dubaju, to tak jak metro w Warszawie - niby jest ale nie poszalejesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+3 / 3

Z ciekawości sprawdziłem. Pomieszano różne kwestie. Dubaj ma faktycznie problemy z kanalizacja- jej rozbudowa nie nadąża za budową miasta. Więc faktycznie wiele budynków jest niepodłączona i samochody wożące nieczystości są powszechne na ulicach Dubaju. Często nieczystości zamiast do oczyszczalni spuszczają na drogę, do rowu, itp. Ostatecznie trafiaja do morza Dlatego nie zaleca się kąpać w morzu w Dubaju. Problem z odprowadzeniem nieczystości dotyczył i tego drapacza chmur, ale tu rozwiązano problem zaawansowaną technicznie oczyszczalnia ścieków wewnątrz budynku. Te 16 ton to stały osad, który zostaje po oczyszczeniu. Sam osad wywozi się ciężarówkami i spala. Ale nie potrzeba do tego kilkudziesięciu ciężarówek dziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 sierpnia 2021 o 16:34

K killerxcartoon
0 / 0

@5g3g
Spalają a mogli by je używać jako nawóz na pustyni.... ......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janekbro
0 / 0

Jedna cysterna pomieści około 25 tyl litrów to jest 25 ton, chyba że chodzi o 16 tys. ton to też nie pasuje bo by musiało dziennie być 4 tys cystern to by dawało 166 cystern na godzinę też nie wykonalne.
Czyli liczba 16 tys jest wzięta z 4 liter.
Co nie zmienia faktu że wywożą cysternami zawartość szamba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lkb81
-1 / 1

XXI wiek a oni musza szambo wywozic, no ale to araby a oni ciagle mentanie w sredniowieczu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Regun
-3 / 3

MOŻE DZIESIĄTKI KANISTRÓW NA WIELBŁĄDACH ALBO CYSTERNEK ? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
-1 / 1

Na YT jest o tym kilka reporaży. Jeszcze niedawno wywozili zwykłe nieczystości szambiarkami (jak u nas z szamba), nic o wstępnym filtrowaniu nie widziałem. Cystern było na pewno kilkadziesiąt dziennie. Może coś się zmieniło i czyszczą wstępnie teraz, ale jak zobaczyłem to info to już nie czuję takiego podziwu dla ich "myśli technicznej". Pamiętajmy jeszcze, że codziennie w Dubaju na budowie giną 2+ mężczyźni z Indii, Pakistanu, itp krajów, którzy w wielu przypadkach pracują tam pod przymuszem (mają zabrane paszporty). Dubaj nie taki piękny jak go malują. Przy budowie Burj Kalifa zgineło podobno ponad 100 robotników ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem