Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Schwab: będziemy mieli czip wszczepiony w mózg

Klaus Schwab, prezes World Economic Forum udzielił wywiadu po zjeździe w Davos (2016) - Będziemy mieli chip wszczepiony pod skórę lub w mózg - powiedział autor "Wielkiego Resetu" - A później nastąpi bezpośrednia komunikacja między naszym mózgiem i światem cyfrowym - dodał określając to mianem "fuzji"

www.demotywatory.pl
+
50 59
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar CoGitare
+4 / 4

@Pierdzideuko urządzenia dla głuchoniemych już są....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+7 / 7

Raczej nie ma odwrotu. Wcześniej czy później to nastąpi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niktobcy
+1 / 7

ale pitolicie polowa z nas i tak se da to wszczepic... Juz mamy pierwsze takie prototypy przy sobie non toper KOMORKI, zegarki ALexa gosci w naszych domach... to juzi tak za daleko zaszlo zeby teraz to zatrzymac...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+2 / 2

Czyżbyś nie wiedział że takie urządzenia już zostały stworzone? Ich celem ma być podobno "szybkie wykrywanie zakażenia koronawirusem poprzez sensor wykrywający określone reakcje chemiczne w organiźmie". (Opracowała go DARPA - amerykańska Agencja ds. Zaawansowanych Projektów Badawczych)
Wiem, że zaawansowana technologia cię przerasta ale zamiast powtarzać maniakalnie teksty o żółtych napisach mógłbyś czasem cokolwiek zweryfikować, zanim się na ten temat wypowiesz.

P.s filmiku z demota nie oglądałam, ale temat chipów to akurat fakty. Wyśmiewanie go z góry jest oznaką ignorancji. To zdaje się twoja wizytówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+6 / 6

A kto się na coś takiego nie zgodzi, będzie miał ograniczone prawa i będzie obywatelem gorszej kategorii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
0 / 0

@kondon
Raczej będzie kuriozum w stylu "antysystemowców", którzy to żyją w bieszczadach i jedzą trawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+3 / 3

Tzw. ,,media socjalne" im więcej danach dostarczają, tym jest gorsza diagnoza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 1

Temu szwabu trzeba wszczepić w mózg kilka gramów ołowiu zanim będzie za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Banasik

Spory kawałek temu DARPA dostała granty liczone w miliardach na opracowanie implant muzgowe na potrzeby militarne jakie mogły by zapewnić komunikacje dwustronną bezdotykową z urządzeniami elektronicznymi oraz zapewnić stymulację mózgu zastępującą stymulacje farmakologiczna stosowana na polu walki
Są już implanty słuchu i wzroku oraz kończyn sprzężone z ukłądaem nerwowym i mózgiem zastępujące utracone narzady czy kończyny , są implanty mózgu powstrzymujące drgawki czy padaczkę To kwestia czasu jak staną się tanie i dostępne dla każdego . Tyle w dziedzinie protetyki inną droga są roboty i AI zobacz np PETMANa Boston dynamic
Nie zatrzymasz rozwoju technologicznego.. Czasy terminatora ,matrixa i Ghost in the Shell i neuromancera albo Jony mnemonika i I Robot nadchodzą coraz szybciej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@killerxcartoon . Rozwój technologii to jedno, a rozsądek w korzystaniu z jej osiągnięć to co innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
-1 / 1

@killerxcartoon Tak, masz rację te czasy nadchodzą. Jednak uważam że docelowo chodzi o coś innego. Owszem każda władza chce mieć żołnierza- cyborga albo wręcz robota, takiego co wykona każdy rozkaz i nie trzeba się martwić o bunt w służbach porządkowych. Ale najbogatsi tego świata chcą się chyba unieśmiertelnić poprzez transfer swojego mózgu do sieci. Czy nie o tym właśnie on mówi o tego rodzaju fuzji. Oni chcą aby ich świadomość przeniosła się do świata cyfrowego, czyli mogła potencjalnie trwać wiecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@wieczniemlodyduchem
Na Mit skaner 3d aktywności wodoru czyta kilatysięcy klatek na sekundę aktywność tego pierwiastka , A ze jest w wodzie a nasz mózg tez składa się w większości zwody możan dzięki temu obrazować procesy myślenia i aktywacji neuronów z dokładnością w przestrzeni do 1 mm sześciennego . Co z kolei pozwala odczytywać myśli na tyle dokładnie ze da się ustalić na podstawie tego jaką literę czyta mózg. Skoro nasza jaźń jest wirtualnym efektem stanów energetycznych aktywności neuronów w układzie połączęń logicznych sieci neuronowej , to jest to nic innego forma komputera i oprogramowania , i będzie się dało ja zreplikować do maszyny nie biologicznej przynajmniej zapisane wspomnienia lub symulować prace mózgu czyli system połączęń i mechanikę wzbudzeń .
Zresztą o tym jest seria Anime Ghost in the shell
Czym jest człowieczeństwo i czym się różni zwykły człowiek od człowieka z jakiego zostaje tylko mózg a resztę stanowi cyborg i jakie bedą tego konsekwencje i problemy (Serwisowanie , stwardnienie neuronów z epizodów o człowieku śmiechu i szczepionce namuro ) , Jaka jest różnica między człowiekiem jaki został po urodzeniu zcyborgizowany a takim jaki został zcyborgizowany przed urodzeniem i nie ma pamięci swojego ciała (major Motoko i dylematy z Arise) jak jest różnica miedzy nim a robotem wyposarżonym w procesor neuronowy jaki wytworzył jaźń (problem z tachicomami z stand alone compleks ) i jaka jest różnica miedzy osobowością człowieka zcyborgizowanego z symulacją jego kopi (projekt 2501 i władca marionetek ) czy w mózgu można emulować inną osobowość z czyjeś kopii (major Motoko od Ghost in ghost , dorotka i strach na wróble z Arise) Czy można emulować osobowość na virrtualnej maszynie w środowisku rozproszonym innych jaźni (starcy kifu w Solid state society )

I wiele innych problemów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CWIRREDEK
+1 / 1

okropny typ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem