Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
160 200
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pisowskagangrena
+5 / 9

tylko i wyłacznie o to chodzi, aby nie patrzeć im na ręce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+4 / 24

Po pierwsze to ci ludzie są tam nielegalnie z pomocą Białorusinów, uważasz że dla nich prawo ma być inne ?? Uchodzcami to oni byli w pierwszym państwie nieogarniętym wojną najbliżej ich kraju a to na pewno nie jest polska ... więc skończ pisać brednie i nabierz szacunku dla tych ludzi którzy pilnują naszej granicy...może w takim razie niech szturmują nam granice Ukraińcy, Białorusini i bóg wie kto jeszcze bo przecież zatrzymywać ich nie wolno bo to takie niehumanitarne....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-2 / 10

@eref88
- że też nie szkoda Ci prądu i czasu na wysyłanie w net niepotrzebnych bitów - przecież powtarzasz i to bardzo dokładnie, to co jest w PR i TVP, na okrągło, cały dzień, od rana do wieczora.
Poza tym przecież twoje ulubione media, podkreślają kilka razy dziennie że są oni ciągle po stronie białoruskiej a my się tylko przyglądamy i szykujemy na wszelki wypadek.
.
Może warto jednak czasami pomyśleć własną głową iż akurat TERAZ chodzi tylko i wyłącznie o tych 32 zakładników Łukaszenki oraz METOD jakie stosuje wobec tej garstki straceńców Armia, Straż i Policja.

A jeśli kiedyś może stać się coś bardzo złego (jak wróżysz w podtekście) to obronić nas mogą działania NATO a nie poniemieckie czołgi, 250 Abramsów, kilka F16 trochę drutu i kropidła kapelanów.
To nie lata 20-te a po ks. Skorupce został nam tylko pomnik)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+2 / 8

Tak się składa kolego że telewizji nie oglądam w ogóle bo mam ciekawsze rzeczy do robienia, a co do opisu sytuacji tej konkretnej to korzystam z różnych źródeł i na sytuację patrzę właśnie z głową której jak widać tobie brakuje, jeżeli dla ciebie wpuszczenie grupy ludzi niewiadomego pochodzenia którzy próbują przedrzeć się przez granicę nielegalnie przy współudziale białoruskich służb które wzięły od nich za to pieniądze to nie z moim osądem sytuacji jest coś nie tak, i umówmy się to nie są żadne biedne zagłodzone sieroty tylko dobrze ubrani i odżywieni ludzie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 7

@eref88 chodzi mi nie strażników (bo ochrona granic to ich praca) a o terytorialsów i nazistów Bąkiewicza. Ich też PIS zaangażowało do obrony granic. A ochrona granic chyba nie należy do zwykłych ludzi... obrona terytorialna raczej nie jest niebezpieczna, ale ludzie Bąkiewicza już tak. To jeden ze skrajnych odłamów narodowców.

Widziałeś, w jakich warunkach oni koczują? Albo w jakich warunkach przebywają ci w ośrodkach? Są po prostu głodzeni i PIS blokuje nam dostęp do informacji. A to jedno z podstawowych, konstytucyjnych praw.

Poza tym wiesz jak bardzo rząd może ograniczać prawa człowieka podczas stanu wyjątkowego? I tego się najbardziej boję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-2 / 6

@eref88
Drogi Kolego, okazuje się że światopogląd układa Ci nie tylko TVP i Info ale również TV Republika i TV Trwam.
Twój powyższy wpis jest kolejnym idealnym powtórzeniem poprzednich Twoich tez, uzupełnionych jeszcze o bogate materiały z Republiki i Trwam,
Oczywiście to tylko absolutny przypadek bo telewizji nie oglądasz ...

Fakt, zdarza się że ludzie miewają nocne wizje i ukazują im się obrazy których nie ma w rzeczywistości, więc powinieneś się jak najszybciej wyspowiadać z herezji że 32 osoby zagrożą naszej WIEJKIEJ OJCZYŹNIE i z nocnych relacji ze swoich spotkań z tymi nieszczęśnikami spod granicy,

Bo przecież tylko siedząc z nimi twarzą w twarz mogłeś tak dokładnie sam zobaczyć jak bogato są ubrani i wręcz przekarmieni.

Masz racje z tym kawałkiem o głowie - bo właśnie w niej ukazują się projekcje egocentrycznego chciejstwa.
Na koniec gratuluje tych plusów jakimi Cię, byś może, obdarzyły te telewizje których nie oglądasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2021 o 20:46

E eref88
0 / 2

Po pierwsze jacy nazisci bakiewicza o kim ty mówisz?? Na granicy są żołnierze i straż graniczna, po drugie skoro jest taka blokada informacji to skąd niby wiesz w jakich oni koczują warunkach ?? Sprawa kolejna kreujesz się na jakiegoś psychologa który po jednym moim wpisie twierdzi że wie co oglądam I co czytam ... boli cię to że ktoś może logicznie myśleć i nie zgadza się na to żeby grupa ludzi niewiadomego pochodzenia beż żadnej weryfikacji przekroczyła granice naszego kraju, nawet komisja Europejska orzekła że nie można ich od tak wpuścić. Dlaczego nie jesteś taki skory do pomocy naszym bezdomnym i potrzebujacym , a jak widzisz grupę afganczykow czy cholera wie kto to jest to nagle ci odwala i chcesz zbawiać świat?? Nie potrafisz pomóc ludziom na własnym podwórku ale obcym chcesz pomagać, wstydź się i na tym zakańczam tą bezsensowną dyskusję panie psychologu.. I miłego dnia życzę:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-2 / 16

Bo ta skromna liczą osób to zagrożenie dla Polskiego Katolicyzmu. Kilku islamistów może zagrozić Jezuskowi na wschodzie Polski a to jest największe zło jakie może się tam wydarzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 11

@sceptykiem_sie_urodzic nie gniewaj się ale nie masz pojęcia kim ci ludzie są. Jak zamierzasz na oczach białoruskich służb złamać prawo międzynarodowe i ich nielegalnie przerzucić przez granicę? Polskie ciężarówki z pomocą dla tych ludzi, jadące legalnym przejściem granicznym, zostały zawrócone i odesłane przez stronę białoruską (wg informacji od naszych polityków). Chcesz zrobić włam i porwanie? Ci ludzie mają zaproszenie na przejście graniczne 10km dalej gdzie czeka na nich pomoc ale świadomie tam nie idą więc czemu chcesz ich uszczęśliwiać na siłę?
Dwieście metrów dalej czekają już setki kolejnych takich, osób, z resztą wymieniają się z tymi na granicy, wszystkich ich będzie trzeba przyjąć jeśli przyjmiemy tych pierwszych. Tylko kto za to odpowie przed Unią, kto zaryzykuję bezpieczeństwem międzynarodowym, Może nawet własną wolnością lub życiem? (za nielegalne przekroczenie granic Białoruś wysyła na 7 lat łagrów) bądźmy poważni. Litwa i Łotwa mają tą samą sytuację i stoi już u nich mur, pomimo że w obozie przy granicy mają kilkuset przyjętych uchodźców, ale to są uchodźcy przyjęcie legalnie, nie z przerzutu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+2 / 6

@sceptykiem_sie_urodzic na wschodzie są polscy muzułmanie od wieków. Przydałaby Ci się wycieczka do Bohonik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 8

@sceptykiem_sie_urodzic i pomyśleć, że kiedyś żyli u nas Tatarzy i nikomu to nie przeszkadzało. Potem przyszedł PIS i ustanowił wprawdzie niezapisaną, ale stosowaną zasadę "Polska tylko dla Polaków-katolików". No i teraz ludziom (tzn wyborcom tej mafii) przeszkadza każdy muzułmanin.

Jeśli jeszcze zostali jacyś Tatarzy, to ja na ich miejscu wiałabym jak najdalej stąd. Przecież Podlasie to drugi najbardziej PISowski region kraju. Cóż, mają szczęście, że z tamtym regionem nie mają zaszłości, bo te PISowskie oszołomy na pewno by się mściły.

@karolina1128 ale jest ich niewielu. Kiedyś była to większa grupa i co ciekawe- nikomu to nie przeszkadzało. Dziś PIS chyba o tym nie wie, a jeśli wie, to żałuje, że Tatarów wydalić nie mogą, bo jako tak są oni naszymi obywatelami i czują się Polakami.

Wiem jak to brzmi, ale nawet w średniowieczu byliśmy bardziej tolerancyjni jako naród niż dziś. Podziwiam każdego, kto nie jest katolikiem/Polakiem i nie boi się mieszkać w PISowskich bastionach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
0 / 2

@7th_Heaven
Masz wiele racji zastrzegając "że to z informacji naszych polityków" to plus bo rzeczywiście według ich informacji tak to wygląda..

Ale potem zaczynasz dezinformować - bo wiadomo kto to jest i że na terenie Białorusi znaleźli się legalnie, mają odpowiednie dokumenty upoważniające do pobytu "turystycznego" na Białorusi - więc o jakich 7-miu latach lagru tu mowa?

Przecież oni tkwią w lesie, podrzuceni pod polską granicę a Łukaszenko ryczy ze śmiechu jak prosto i tanio, udało się mu nas "zdestabilizować" oczywiście w ramach wojny hybrydowej

A o tym co by było jakby sprytnie sprzątnąć mu po cichu sprzed nosa tych zakładników i wywieźć w na razie w bliżej nie określone miejsce - to wolę podyskutować z "wróżbitom Maciejem"

A może wiesz kiedy nasz wywiad dowiedział się o perfidnej akcji "Śluza" - czy aby nie dopiero od faceta który jeszcze tak niedawno służył Białorusi siedząc u nas na dyplomatycznym stołku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2021 o 21:18

K karolina1128
0 / 0

@Cammax jest ich teraz mniej, nie dlatego, że wyjeżdżają, ale z tego samego powodu co Polaków. Mają mało dzieci i biorą śluby z Polakami. Na wschodzie Polski masz też ludność prawosławną, zielonoświątkowców i Żydów. Ponadto jakaś połowa młodych ludzi zdecydowała się na ateizm. Wychowałam się tam i nigdy nie widziałam płonącej świątyni, którejkolwiek wiary. Mam wrażenie, że wypowiadasz się na temat, o którym nic nie wiesz i sprawę solidnie demonizujesz. Może jeszcze uważasz, że na Podlasiu mieszka się w ziemiankach czy lepiankach, a prąd to się na wiadra kupuje XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@karolina1128 ludzie zazwyczaj bardziej tolerują obcego, który jednak mieszka gdzieś od bardzo dawna niż obcego, który niedawno przyjechał.

Podlasie to drugi najbardziej PISowski region Polski (przebija ich tylko cały południowy wschód). Mimo to tamtejsza ludność jest jakoś bardziej tolerancyjna. Przynajmniej na tle reszty PISowskich bastionów. Bo np. na południowym wschodzie nie ma praktycznie żadnych mniejszości (chyba że liczymy Ukraińców, którzy są tu tylko przejazdem), no i obcych tu się nie toleruje.
Być może kluczowe jest to, że na wschodzie różni ludzie od dawna żyli obok siebie. A w pozostałych bastionach PIS od zawsze żyli praktycznie tylko Polacy i katolicy. No, może jeszcze Żydzi, ale to przed wojną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K km2bp
-3 / 5

Ty zdradziecka męska biurwo ludzie łeb ci urwą !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+1 / 3

@km2bp
km2bp - a osobiście organizujesz jakiś ludzi do tego urywania łbów?
Podaj jakiś kontakt bo pewnie wielu chce się zgłosić... jak skończą naprawiać kraj siedząc w gaciach przed kompem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K km2bp
-1 / 1

Nie pamiętam do kogo to pisałem ale męskich biurw nie lubię bo to nigdy nie byli ludzie. Żadna praca nie hańbi. A urzędnik to nie praca to funkcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 8

Jakby ich było 40, pis by upadło. Albo wysłaliby katalibańskie bojówki od konfederacji.
Na szczęście długo to już nie potrwa i w ich miejsu będą siedzieć pisowcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2021 o 16:16

7 7th_Heaven
+3 / 7

Ja przepraszam najmocniej że to powiem, ciężko mi to przez gardło przechodzi, ale w tej sprawie popieram PiS i uważam, że opozycja się błaźni brakiem wiedzy z podstaw prawa, a nawet brakiem zdrowego rozsądku.
Oni są zagrożeniem dla stosunków międzynarodowych dla granic Polski, dla bezpieczeństwa jej obywateli a nawet własnego. Pomysł y co mogłoby się stać gdyby białoruskie służby zobaczyły nielegalnie przekraczającego granice cywila z niezidentyfikowanym, nie poddanym kontroli ani celnej, ani sanitarnej pakunkiem w ręce, i to wszystko na oczach i za przyzwoleniem polskich służb granicznych. Palant mógłby zostać odstrzelony a nasze państwo posadzone o planowany świadomy akt terroru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 1

@7th_Heaven i powiedz... czy to tak trudno zrozumieć? Już nawet nie mówię, że samemu wymyślić, bo to może dzisiaj wyższa szkoła jazdy, ale przynajmniej wziąć pod uwagę, że nasze służby wiedzą co robią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 3

Proponuję Ci trochę więcej wysiłku włożyć z zdobywanie wiedzy, analizowanie jej i dopiero później ferowanie wyroków oraz interpretację rzeczywistości.
To jest to samo, czego zabrakło posłowi Sterczewskiemu. Nie wiem, czy w tym przypadku to była zwykła głupota, czy chęć zastania męczennikiem dla sprawy. Ale to jest zaraźliwe jak widać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KatzenKratzen
+2 / 6

Ja akurat wprowadzenie stanu wojennego pamiętam. Byłam dzieckiem, ale pamiętam ciszę i atmosferę grozy, strach przed wyjściem na ulicę. Stwierdzam jednak, ze teraz jest o tyle gorzej, że rządzą nami ludzie nieobliczalni, którzy licho wie, co mogą jeszcze wymyślić i na jaki pomysł wpaść. Chaotyczne, histeryczne ruchy i decyzje jeszcze bardziej pogłębiają grozę i niepewność czasów, jakich przyszło nam dożyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 4

@KatzenKratzen najgorsze jest to, że wielu i tak powie, że o co mi chodzi, przecież za PRLu było gorzej, a ja nawet nie pamiętam tych czasów. Nie. Nie było gorzej.

Nie było aż takiego przyzwolenia na nienawiść, nie rządził KK, nikt nie bał się, co nasz genialny rząd znowu wymyśli. PZPR była bardziej przewidywalna. Teraz rządzą nami chore z nienawiści oszołomy, których miejsce jest w więzieniu/psychiatryku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poprostualex
+1 / 1

Postawienie samego płotu było już nielegalne, zgodnie z prawem budowlanym płot powyżej 2,20 metra wysokości wymaga zgłoszenia, dopiero po upływie terminu można przystąpić do budowy, prawo chyba obowiązuje wszystkich jednakowo.Pomijam fakt iż płot ten stanowi zagrożenie dla zwierząt dzikich. Ekolodzy jak nie czują pieniędzy to ich nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@poprostualex nie można też stawiać płotu stanowiac go zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Drut kolczasty nie może leżeć na Ziemii, chyba że budujesz umocnienia rodem z pierwszej wojny światowej i planujesz zabijać i okaleczać każdego kto się zbliży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+2 / 4

No i teraz wszyscy będą komentować ten stan wyjątkowy, a tymczasem, po cichu, Przyłębska wyprowadzi nas z Unii.
Ciekawe, co powiedzą rolnicy jak nie dostaną swoich dopłat, dalej będą głosować na Pis?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
-1 / 3

@zelalem
Unia daje dopłaty, jak PIS 500+.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem