Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
104 134
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
0 / 4

Było szkoły oddać rodzicom, a tak każda władza która przychodzić zagarnia coraz więcej i więcej dla siebie.
Wystarczyło skończyć z mrzonkami o obowiązku szkolnym, państwowymi bezstronnymi i niezależnymi, a uzależnionymi od państwa administratorami szkół.
Można było wprowadzić bon edukacyjny, a co za tym idzie władza nad funduszami byłaby w rękach rodziców i to im musiałby odpowiadać dyrektor, a nie kuratorowi czy burmistrzowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raviK
+1 / 1

@Tibr : widzisz i to by się skończyło czymś w rodzaju edukacji made in juesej. Trochę bardzo dobrych i niesamowicie drogich uczelni dla elit (rozumianych stricte finansowo) a dla mas beznadziejny system publicznej edukacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@raviK tak i nie. Porównywanie US, z systemem opartym na bonach edukacyjnych jest nie adekwatne.
Powiedz mi czy placówka prywatna podpisując umowę z NFZ na usługi medyczne dostaje inne pieniądze niż państwowa? Czy przyjmuje tych samych pacjentów dr facto?
Tu dalej pieniądze pochodziłyby z podatków i edukacja byłaby płacona z budżetu państwa. Oczywiście mogłoby się wtedy okazać, że wielu osobom szkoły religijne nie byłyby problemem jakim są dla nich teraz. Konkurencja zaś zawsze jest zdrowa dla konsumenta, w tym wypadku uczniów. Lepsza oferta edukacyjna, poziom nauczania itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raviK
+1 / 1

@Tibr "Powiedz mi czy placówka prywatna podpisując umowę z NFZ" - tak, może dostać inne. Umowy nie są w pełni jawne a stawki są negocjowane z poszczególnymi szpitalami.
Bony w określonej kwocie dalej prowadziły by do stanu jak w usa bo trzeba by dopłacać różnicę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 9:20

T Tibr
0 / 0

@raviK dopłacasz za wizytę w prywatnym gabinecie jeżeli jest z NFZ? Czy jak placówka prywatna ma podpisaną umowę z NFZ, masz tam zabieg (operacja, poród) coś dopłacasz?
Teraz jeżeli szkoła dostaje subwencje oświatową na ucznia, ma praw domagać się "dopłat" od rodziców?

Wszytko zależy od konstrukcji systemu, aczkolwiek fakt, że biorąc ostatnie 30 lat, jakość reform to optymizmem nie napawa ale nie jest nie możliwe, potrzebna jest tylko wola;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raviK
0 / 0

@Tibr : "masz tam zabieg (operacja, poród) coś dopłacasz?" zdarza się, że tak (znieczulenie, ładniejszy pokój, szybsze przyjęcie).
"dostaje subwencje oświatową na ucznia ma praw domagać się dopłat" - może i nie ma, ale spróbuj nie zapłacić dobrowolnej składki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@raviK zdradzę ci sekret jak pojedziesz z akcją porodową nie mogą cię już odesłać (sankcja utrata kontaktu)... 'Od 2015 r. NFZ płaci za każde znieczulenie do porodu. Aktualnie jego wycena wynosi 500 złotych. Znieczulenie zewnątrzoponowe to przywilej pacjentek, ale w praktyce decyzję o podaniu znieczulenia podejmuje wyłącznie lekarz, który sprawuje opiekę nad pacjentką." Co do pokoju w szpitalu państwowym możesz wybrać osobny pokój?
W przypadku prywatyzacji służby zdrowia jest inne zagrożenie ale to inny temat (problem drogich i skomplikowanych procedur/zabiegów).

Co do szkoły mogę powiedzieć tak z autopsji nie jest tak czarno jak ci się wydaję;) Problemem jest to, że po zmianie systemu nie obowiązywała karta nauczyciela, tak jak nie obowiązuje w prywatnych szkołach, tu jest duży opór;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 14:07

R raviK
0 / 0

@Tibr : może i masz rację. Mam trzech szkodników (4,8,14) i nie dostrzegam znaczącej zmiany na lepsze w ciągu tych 10 lat zarówno jeśli chodzi o szkołę jak i slużbę zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
-1 / 1

A zamiast nowych map do salek geograficznych czy tablic interaktywnych, władze kupią danym placówkom relikwie. Wiadomo są rzeczy ważne i ważniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 16:56