Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
273 289
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B baranina13
+25 / 29

jeżeli pieszy strażnik cię dogonił, to nie ma podstaw do nałożenia mandatu, jeśli nie dogonił - ma prawo wystawić mandat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ChemicznyBrat
0 / 4

Co? To te grubasy będę sypać mandatami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+9 / 11

@ChemicznyBrat @baranina13 przepis martwy, nie przyjmiesz mandatu, a żaden sąd nie może cię skazać na podstawie domysłów, a na podstawie dowodów, nie bez przyczyny policja używa radarów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 14:43

avatar Xar
-1 / 3

@baranina13 @Tibr lepszy motyw - masz w sadzie udowodnic, ze jechales z odpowiednia predkoscia. Co gorsza tak wlasnie teraz funkcjonuja przepisy w Polsce, ale malo kto na to zwracal uwagi jak je wprowadzali i machali na tu ludzie reka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@Xar Dla mnie to jest bardzo proste i logiczne: nie spowodowałeś wypadku - jechałeś z odpowiednią prędkością.
Spowodowałeś - trzeba ustalić przyczyny i winnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 10

Proste, prędkość marszu to około 5km/h i tego się trzymajmy.

Jednakże dla mnie, hulajnogi elektryczne powinny być traktowane tak samo jak rowery z silnikiem wspomagającym. Czyli prędkość do 25km/h i tyle.

Dodatkowo, wg mnie, rowery i hulajnogi elektryczne powinny być bezwzględnie dopuszczone do ruchu po chodnikach z prędkością do 25km/h, z obowiązkiem zachowania "szczególnej ostrożności" przez cały czas jazdy. Mówiąc po ludzku, jeśli w jakimkolwiek przypadku będzie kolizja na linii rower/hulajnoga a pieszy - wina tego pierwszego, koniec tematu.

Oprócz tego rzecz jasna, jazda po ścieżkach rowerowych. Dodatkowy zapis, jeśli przy drodze występuje ścieżka rowerowa lub ścieżka pieszo-rowerowa, to rowerzysta ma BEZWZGLĘDNY obowiązek z niej korzystać.
Po jedni, rowery wg mnie powinny jeździć wyłącznie w sytuacji kiedy przy drodze nie ma: chodnika, ścieżki rowerowej lub pieszo-rowerowej i pobocza. Czyli cała droga składa się wyłącznie z jezdni.

Dodatkowo, nałożyłbym maksymalną dozwoloną prędkość dla rowerów do 35km/h, tak jak dla motorowerów jest 45km/h. No i rzecz jasna, tu stawki mandatowe, jak dla kierowców, czyli jak jakiś kolarz na szybkim rowerze by popierniczał 70km/h na ograniczeniu 20km/h (np teren zamieszkały) to naturalnie 500zł mandatu i zakaz jazdy rowerem na 3 miesiące :) . A na tzw "kolarzówce" to potrafią się i do 100km/h rozpędzić.

Po prostu, jak rowerzyści chcą być traktowani jak pełnoprawni kierowcy, to spoko, ale wtedy wszystkie obowiązki, przeglądy, światełka, OC, prawo jazdy, lusterka, ograniczenia prędkości, fotoradary...
A jak nie pasuje, to niech się po prostu ograniczą. Dlatego uważam że jednak ograniczenia prędkości i wywalenie rowerzystów na chodnik, będzie najlepszą opcją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+3 / 7

@rafik54321 przekombinowane troszeczkę, ale powinno być OC dla rowerów i hulajnóg elektrycznych.. Bo jak spowodują wypadek to zawsze jest problem... ale co do prędkości powinna być sprawa subiektywna, zależna od ogólnego ruchu dla i ilości pieszych na drodze oraz samochodów, straży miejskiej i policji (tak wiem mamy ją jaką mamy dlatego straż miejska i policja koniecznie musiały by mieć kamery przy mundurze w razie odwołań)
Dodatkowo powinni porobić w drogi rowerowe, nie takie jak są teraz 100m drogi 25 skierowanie na asfalt kolejne 200m drogi i skierowanie na chodnik...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 3

niestety na rozum tej grupy uczestnikow ruchu nie mozna liczyc, stad taka precyzja w przepisach przeze mnie proponowanych. Infrastruktura swoja droga. Ale przepisy o ktorych mowie bylyby proste do egzekucji. Jest chodnik, jedzie jezdnia - mandat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stary60
+5 / 9

@rafik54321 pomyśl przy okazji o ograniczeniach dotyczących biegnącego pieszego. No i koniecznie podnieść trzeba kwoty mandatów (nie ważne ile teraz wynoszą, ważne żeby podnieść). Więcej ograniczeń poproszę no i więcej służb, które będą mogły karać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 14:05

avatar rafik54321
+2 / 2

@Stary60 a wiedziałeś że rowerzyści rocznie powodują WIĘCEJ wypadków niż chociażby motocykliści? I to w aktualnym uprzywilejowaniu.

Zwyczajnie trzeba z tym zrobić porządek i tyle. Z hulajnogami też jest cyrk, bo ludzie tym jeżdżą i na nic nie patrzą. Jeszcze gorzej niż z rowerzystami.
Po prostu wg mnie, powinna być fabrycznie nałożona blokada na takie hulajnogi i tyle. I to blokada nie na elektronice, a na mocy silnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+1 / 3

@rafik54321 Porządek trzeba zrobić, ale nie wyobrażam sobie, żebym idąc po chodniku musiał uważać, czy mogę ominąć kałużę lub inną przeszkodę bo z tyłu może zapierniczać 25 kmh ktoś na hulajnodze lub rowerze.
Znam kilka przypadków takiego zderzenia zakończonych złamaniami. Zazwyczaj sprawca po rzuceniu kilku "ku... chu... jak leziesz!" rozpływał się a poszkodowany lądował w gipsie.

Z takimi hulajnogami zmagają się niemieccy policjanci. Widziałem program. Zatrzymują klienta i mu prawie rozbierają hulajnogę, żeby sprawdzić czy nie tuningowana. Pokazówka i kropla w morzu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 15:53

S Sodekso
+2 / 6

Nie rozumiem w czym problem. Hulajnoga nie może zagrażać pieszym. Czy tak trudno to ocenić??? Poza tym zawsze od mandatu można się odwołać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar trusty
+1 / 5

Na co jeszcze mamy uważać, skoro także na straż miejską?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
+1 / 3

Idziesz do sądu nie brać mandatu na oko nic ci nie udowodni na tvn turbo raport mowili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokokoko0912
-3 / 7

Takie zryte łby tworzące takie demoty bardzo szybko spowodują obowiązkowe montowanie prędkościomierzy nawet na hulajnogach.
Żeby jeden z drugim wiedział o jaką prędkość chodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

Mówiono o tym już przed głosowanie - w lutym...
https://www.youtube.com/watch?v=d7tkjS-4Bpg
Tylko Konfederacja była przeciwko temu projektowi.
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=26&NrGlosowania=59 ←wyniki głosowania
https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/F7557311D0DE17E3C12586860050DEB8/%24File/960.pdf ←projekt ustawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 23:21

D dncx
0 / 2

To tak jak z oceną odległości od poprzedzającego samochodu na drodze publicznej. Pomysł świetny.. wykonanie straszne. Bo przepis nic nie mói o tym jak mamy ocenić odległość, a policjant jest urzędnikiem państwowym i działa zgodnie i w granicach prawa. Nie ma uszczegółowienia, robić to będzie "na oko".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
0 / 4

Jak głosowała Konfa? ROZSĄDNIE, czyli przeciw, a jakże! Ile dowodów wam potrzeba, że oni są rozsądni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmaster
-1 / 3

Nie będą wlepiać mandatu jak jedziesz 1km/h więcej. Ale jak ktoś zap7erdala i slalomem mija wszystkich dookoła, to "wzrokowo" wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem