Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar swietyczlowiek
0 / 2

¥€$ u$ ¥€₿u$

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
-3 / 15

Prawie wszystkie tezy nam tu przypisane to herezje sprzeczne z Katechizmem Kościoła Katolickiego. Niektóre bardziej przypominają amerykański protestantyzm w wersji z Bible Belt niż katolicyzm - chyba się naczytałeś amerykańskich demotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
+3 / 3

W biblii jest napisane że są inni bogowie, tylko masz wierzyć w swojego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-5 / 15

10 - nie prawda. Katolik czuje się obrażony, jak taki @silko OBRAŻA jego Boga i jego religię, a nie w nią nie wierzy. 9. Nigdy nie słyszałem, by ktoś z tego powodu był obrażony, że wg. ewolucji pochodzi od zwierzęcia, raczej był obrażony, że mówi się, że jest osłem. 8. Kogo śmieszą politeiści? w życiu nie słyszałem na żadnych forach, by się z nich śmiano. Natomiast śmieszą tacy ludzie jak Ty - ateiści "czytajacy Biblię" tylko z urywków lewackich broszur, ale pozujących na speców większych niż zajmujący się tym ludzie przez całe życie.7. Żydzi, Muzułmanie i Chrześcijanie wyznają tego samego Boga, więc nie ma czegoś takiego jak "Pąsowanie słysząc o okrucieństwach przypisywanych Allahowi." bo to nie jest inny Bóg. 6. Po pierwsze - w Hinduiźmie ludzie nie mogą stać się Bogami, widzę, ze nie tylko o Chrześcijaństwie nie masz pojęcia a się mądrzysz. Nie słyszałem też, by kogokolwiek śmieszyły mity greckie. 5. Bzdet. nikt nie wie ile ma ziemia. 4. Bzdura. 3. Bo żadna nauka nie jest w stanie udowodnić, że Go nie ma, tak samo, jak nie jest w stanie udowodnić, że jest. 2. I wystarczy. W końcu - jeśli się spełnia ),01% to oznacza, ze Bóg jest. 1. To ty tak twierdzisz - facet, który swoje wiadomości na temat religii czerpie z lewackich pisemek antykościelnych, a odgrywa super teologa i znawcę tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
-1 / 5

@Fragglesik Szacun,że wdałeś się tą polemikę systemowo. Bo prawdę mówiąc, tyle tego, że nie wiadomo od czego zacząć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
0 / 6

Jakiś kompleks na tle "lewackich pisemek"
Arcywatykańczyk @Fragglesik zesrał się z wrażenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 3

@Aarcticfrost Jaka klasa wypowiedzi. Jak Nitrasa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-1 / 13

Dziesięć przykazań księdza pedofila.
Tak widzę obraz kościoła katolickiego w Polsce.


1. Nie będziesz miał bogów cudzych w swojej parafii, jesteś bogiem na parafii

2. Będziesz wzywał imienia Boga w celach umacniania swojej władzy w parafii

3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił tylko wówczas gdy jest on tobie potrzeby.

4. Czcij ojca swego i matkę swoją o ile są posłuszni twojej Bożej woli na parafii.

5. Zabijaj wrogów swoich słowami obłudy i kłamstwa, najlepiej z ambony tak by wszyscy parafianie wiedzieli o kim mówisz.

6. Cudzołóż z kobietami mężczyznami i dziećmi gdyż możesz przeciez jesteś bogiem na swojej parafii .

7. Kradnij pieniądze z tacy, najpierw zadbaj o swoje i swojej rodziny potrzeby później o potrzeby potrzebujących. Pamiętaj żeby zapewnić sobie byt na emeryturze najlepiej poprzez zakup luksusowej willi w ciepłych krajach

8. Mów fałszywe świadectwa przeciw bliźniemu swemu o ile przyłapie ciebie na kradzieży czy cudzołóstwie, poswiadczaj nieprawdę powołując się na Boga. Pamiętaj jesteś Bogiem i nikt nie ma prawa podważyć twojego słowa. Pamiętaj że jesteś nieomylny.

9. Pożąda żone oraz męża a także dzieci bliźniego swego gdyż są poddani Twojej woli.

10. Pożądaj wszystkich rzeczy, które należą do bliźniego, zadaj wysokich datków finansowych za usługi kapłaństwa adekwatne do sytuacji majątkowej bliźniego. Zawsze wzbudzaj żal i niedosyt, sugeruje że datki mogłyby większe że inni dają więcej, bądź rozczarowany postawa bliźniego - nazwij go skąpym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+3 / 3

Zbyt wysokie mniemanie masz o tzw. typowym polskim katoliku. Typowy polski katolik chodzi do kościoła nie w każda niedzielę, chrzci dzieci a potem posyła je na religię i do komunii i do bierzmowania, bierze ślub kościelny i pogrzeb organizuje z księdzem. Chodzi 1-2 razy w roku do spowiedzi.Celebruje święta. Po to się stara, aby wszyscy wokół wiedzieli, że jest katolikiem. Tyle zna z Biblii, co pamięta z lekcji religii w szkole podstawowej. Tak samo nie umie zastosować wiedzy z fizyki do dnia codziennego, jak i nie stosuje tego, co usłyszał na religii do tegoż życia. Wiara w życiu codziennym mu nie przeszkadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
+1 / 1

@katem to jest wierzący-"praktykujący"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 6

Ciekawe kto daje słabe? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 6

@koszmarek66 pewnie ateiści ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Suzzzi86
+2 / 2

nie spełniam w/w kryteriów, czas poszukać sobie nowej religii, bo w katolicyźmie widocznie nie ma dla mnie miejsca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem