Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
184 197
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+2 / 10

Wypad namolni ekolodzy terroryści. Niczego nie bronicie. Plany tych linii tramwajowych są już od ponad 40 lat i są w planach zagospodarowania przestrzennego . Są niezbędne dla Krakowa i jego rozwoju podobnie jak obwodnica .
Brońcie zielonych terenów jak Skałki Twardowskiego, lasek Pychowicki , wzgórza Bronisławy , wzgórza Kostrza, laski wokół fortu winnica , owcze wzgórza , skałę Kmity , Pasternik , Lasek Nowohucki , Lasek Kurdwanowski i inne tego typu tereny bo to są tereny o jakie powinniście walczyć by ich nie zabudowywali i stały się terenami parkowymi Podobnie jak tereny wokół fortów austryiackich by były parkami i ich nie niszczono .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 19:29

avatar Laviol
+1 / 1

@killerxcartoon, i problem właśnie polega na tym, że owe plany mają 40 lat. Od tamtego czasu wiele się zmieniło w podejściu. Nie wspomnę już o XIX - wiecznych koncepcjach zmiany murów obronnych na tereny zieleni jak Planty czy idei miast ogrodów.
To jest współczesne myślenie o mieście http://urbnews.pl/seul-tereny-zielone-zamiast-ciagow-komunikacyjnych/, a nie wycinanie zieleni pod tramwaj skoro można go puścić pod ziemią.
A co terenów, które wypominasz ekologom - wystarczyła chwila, żeby zajrzeć do Opracowania ekofizjograficznego miasta Krakowa str. 162 , żeby zobaczyć, że już część z nich jest rekomendowana do objęcia ochroną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 23:10

K killerxcartoon
+1 / 1

@Laviol

Miastu przybywa ludzi, Potrzeba nam komunikacji miejskiej by się sprawnie poruszali. Nie uciekniesz od tego duże miast są jak czarna dziura. Przyciągają wszystko z okolic a jak się zwiększa to zasysa jeszcze więcej.
Do tego tego młode pokolenie jest zmotoryzowane i potrzebuje dróg. Komunikacja Drogowa już kuleje od lat .. brak północnej obwodnicy od co najmniej 20 lat jest mocno odczuwalny. Korkuje się południowa przy zakopiance Skawinie i Balicach .... Dobrze ze prace już ruszyły. Mam zdjęcia satelitarne i widżę prace archeologiczne na trasie , Wykarczowano już to co trzeba ...

Co do budowy podziemnego tramwaju to przydało by się w centrum jako średnia pętla bo cała komunikacja tramwajowa pchana jest wokół plant . Mowa o linii cyrkulacyjnej , Aleje trzech wieszczy od Jubilatu do nowego kleparza z połączeniem pod ziemią do istniejącej linii pod dworcem na rondo mogilskie, następnie podziemna linia do kotlarskiego potem przez galerie Kazimierz powstańców śląskich do hali targowej tam dalej Dietla

Z połączeniami do wszystkich przecinających się linii tramwajowych. Do tego trzeba w końcu połączyć wreszcie zewnętrzne pętle. Od lat jest to problem.

PS I widać że jesteś młodym tępym głąbem TATAR jak dajesz odnośnik do pliku na kompie file:///C:/ ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 22:39

avatar Laviol
+1 / 1

@killerxcartoon, cóż, może i jestem głąbem i nie zauważyłam, że ten plik tak się otworzył, ale jedno jest pewne - nie młodym, co łatwo sprawdzić w moim profilu.
A wracając do tematu - usuwanie terenów zieleni w mieście jest szkodliwe, tendencje w miastach są odwrotne - jak wspomniany 10 - milionowy (!) Seul - bo ludzie już zrozumieli jak bardzo źle wpływa jej brak, a jeśli chodzi o rozwiązania techniczne to są inne możliwości.
Tzw. miejska wyspa ciepła, z suchym przegrzanym powietrzem z mnóstwem zanieczyszczeń, to najgorsze warunki do życia jakie człowiek mógł sobie stworzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem