Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
174 201
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Padre75
+3 / 29

A czego się spodziewać po naziolku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 12

@Padre75 @chrisde46 Dlaczego używacie słów, których nie rozumiecie?
Nie uważacie, że pewnych bardzo znaczących słów, nie powinno się nadużywać? Jeśli tak często będziecie rzucali takimi słowami, to spowszednieją i stracą swoje znaczenie, a wtedy prawdziwi naziści (i inni źli ludzie) będą mieli łatwiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chrisde46
+1 / 17

@kondon a kto dał ci prawo oceniania czy ja coś rozumiem bądź nie ?!?!? arogancji i samouwielbienie barachła z konfederacji jest po prostu niewiarygodne !!! Może własnie to ty nie znasz znaczenia i wydzwieku historycznego tego słowa, może to jest własnie ten czas żeby to bydło nazwać po imieniu. A może właśnie dlatego że nikt w latach 30 nie nazywał tej bandy degeneratów po imieniu, a oni rośli w siłę i doprowadzili do okropieństw II wojny światowej. Myślisz że taki braun, gdyby się urodził w tamtych czasach nie chodził by na co dzień w brunatnej koszuli albo w gestapowskim mundurze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-4 / 8

@chrisde46 Jeśli piszesz, że 2+2=5, to wybacz, ale oceniam to jako idiotyzm.
Z resztą kto ma nadawać prawa do oceniania? Mamy jeszcze jako taką wolność słowa i będę sobie oceniał co będę chciał.

Od bycia narodowcem (czego nie popieram) jest bardzo daleka droga do nazizmu. W wypowiedziach Bosaka nie widzę takiej nienawiści, retoryki i postulatów, które mogłyby doprowadzić do czegoś podobnego.
Myślę, że katol i wolnościowiec Braun zdecydowanie sprzeciwiałby się takiej polityce.


"nazistowskiej hołoty", "barachła z konfederacji", "nazistowskiej hołoty", "naziola i kryptogeja", "konfederatogłupek"

"brak argumentacji i zrozumienia tematu dyskusji przykrywasz osobistymi wycieczkami... Wstyd, .... " a taki niby intelygentny...""
Zgadzam się z Tobą, że obrażanie innych nie jest powodem do dumy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 28

@Antyboanty Naprawdę to powiedział, czy jest to ekstrakt z jego wypowiedzi, odpowiednio podrasowany przez tak uczciwe pisemka jak GW, I gdzie jest link?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chrisde46
+2 / 32

@Fragglesik Nie , słyszałem tak powiedział...!!! Jak nie wierzysz sam sobie poszukaj, podpowiem ci fanie tej nazistowskiej hołoty, że powiedział to w dzisiejszej "kawie na ławę"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 12

@chrisde46 w sumie de facto miał rację nielegalne przekroczenie granicy jest złamaniem prawa xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chrisde46
-2 / 22

@Tibr Jak już chcesz bronic tego naziola i kryptogeja to przynajmniej rób to z sensem. Co ma twoja wypowiedź do tego co powiedział ten konfederatogłupek..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
+3 / 7

@Fragglesik Dzisiejsza ,,Kawa na ławę". Zatkało mnie gdy to usłyszałem. Program na żywo, więc nic nie podrasowano nawet przez tak uczciwe stacje jak TVP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-5 / 7

@chrisde46 zluzuj trochę gumkę w majtkach, wyjmij marchewkę z tyłka i nie używaj słów, których nie rozumiesz, jak ktoś zwrócił ci już uwagę. Powiem dosadniej mówienie ciągle qrwa uczyniło z tego wyrazu przecinek.

Edit : Oj oj naprawdę wyluzuj, nabierz dystansu do siebie i innych jak na inteligentnego zupełnie pozbawiony jesteś poczucia humoru i wyczucia ironii oraz sarkazmu, jedyny który okazał zacietrzewienie to tylko TY SAM :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2021 o 22:18

C chrisde46
+1 / 15

@Tibr No i wychodzi z ciebie tylko zacietrzewione konfederacki barachło, brak argumentacji i zrozumienia tematu dyskusji przykrywasz osobistymi wycieczkami... Wstyd, .... " a taki niby intelygentny..." , kończę z tobą dyskusje bo szkoda mi klawiatury...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-2 / 6

@Fragglesik Specjalnie nagrałem sobie nocną powtórkę by to obejrzeć. Nie powiedział tak. Ten demot nie jest podrasowanym ekstraktem z wypowiedzi. To fake pokazujący jak się robi g**no burzę z niczego. Bosak powiedział, że nawoływał do tego rozwiązania żeby usunąć ze strefy przygranicznej osoby łamiące prawo, bo nie ma sensu zabawa w kotka i myszkę z ludźmi łamiącymi prawo w celu pomagania w nielegalnym przekraczaniu granicy, nie da się postawić przy każdym strażnika żeby złapał go za rękę gdy ten zacznie druty przecinać.

@chrisde46 Nie mogłeś tego słyszeć z od Bosaka ponieważ nic takiego nie powiedział. Słów takich użyła siedząca na przeciw niego panienka, a cały kontekst został przez Bosaka wyjaśniony co ładnie pokazało, że powiedziała głupotę. Podobnie jak pokazało, że mówisz nieprawdę.
Powiem Ci więc to co mówiłem pisowcom przy innej okazji. Atakując ugrupowanie, które robi masę głupot za wymyślone przez Ciebie rzeczy ułatwiasz mu obronę. Nie musi się bowiem tłumaczyć z tego co faktycznie robi. Wystarczy, że wskaże, że Twój atak to wymysł. W twoim przypadku bez problemu da się uzasadnić, że wymysł powodowany nienawiścią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@Antyboanty @Mizantropix, @chrisde46 Czyli jednak podrasowaliście i robicie gównoburzę. Cóż,...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2021 o 12:15

avatar Duergh
-2 / 20

Dając takie teksty dodawaj do nich źródło bo puki co jest twój tekst tylko tyle że opatrzyłeś go zdjęciem kogoś innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chrisde46
-2 / 26

@Duergh Niestety kolejny fanie konfederackiej głupoty z tym kryptogejem na czele , że powiedział to w "kawie na ławę"... tak tak i nie dawajcie więcej zdjęć tego psychola !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+1 / 7

@chrisde46 A spoko, czyli typowa zagrywka pisowskiej patologii wyrwać z kontekstu, trochę dopowiedzieć, i całkowicie przeinaczyć sens wypowiedzi. "Miłościwie nam panujący" musi być z ciebie naprawdę dumny...

I nie, nie jestem fanem konfederacji jednak w porównaniu z kukizem, kaczorem czy tuskiem to rzeczywiście można by ich uznać na ich tle za "dobry" wybór

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2021 o 17:09

W Wolterianin
+1 / 9

@Duergh Prośba o źródło w dzisiejszych czasach jest bardzo kontrowersyjna. Oznacza bowiem, że chcesz samemu wyrobić sobie zdanie co przy obecnej wojnie plemiennej nikomu się nie podoba. Żołnierze bowiem nie powinni myśleć tylko szybko i bez dyskusji wykonywać polecenia. Tak więc domagając się czegoś takiego stajesz się wrogiem wszystkich wojujących plemion, gdyż skoro nie idziesz ślepo za wodzem to znaczy, że możesz przyłączyć się kiedyś do wojny po stronie innego plemienia więc trzeba Cię profilaktycznie spacyfikować, a jeszcze lepiej odstrzelić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+3 / 5

@Wolterianin Szczerze to zupełnie mi to nie przeszkadza, nie interesuje mnie zdanie ludzi którzy uważają samodzielne myślenie za coś negatywnego :) a wręcz uważam ze jest to swoisty komplement skierowany w moją stronę. Może i nasze państwo zmierza w tym kierunku ale puki co jeszcze nie jesteśmy karani za zdobywanie informacji czy potwierdzanie ich autentyczności więc zamierzam dalej w pełni korzystać z tego prawa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-3 / 7

@Duergh Program na żywo ,,Kawa na ławę". Jeżeli masz kablówkę z możliwością obejrzenia już wyemitowanych programów to zapraszam do osobistego zapoznania się. Dlaczego do każdej debilizmu wypowiedzianego przez konfederatów potrzebujecie linków? Samym wam, wyznawcy konfy, trudno uwierzyć w debilizmy wypowiadane przez waszych wybrańców? Przecież był czas przywyknąć. A tłumaczenia o manipulacji czy wyrywaniu z kontekstu to głodnym dzieciom opowiadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 5

@Duergh Gratulacje podejścia.

@Antyboanty Dlaczego każde pytanie o źródło na portalu zalewanym fejkami, propagandą i manipulacją w różnych postaciach prowadzi do zarzutu o bycie wyznawcą? Co przy tym zabawne morze głupoty wylewające się z wypowiedzi przywódców innych ugrupowań dziwnym trafem jakoś przechodzi bez echa, ale jak ktoś z tego małego niewiele znaczącego ugrupowania jakim jest konfederacja palnie jakąś głupotę, to od razu jest afera?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
-5 / 9

a ja na niego głosowałem bo myślałem ze młody i mądrzejszy jest, jednak trzeba dokładnie czytać co oni obiecują przed wyborami i co maja w tych pustych łbach ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 7

@Skar2k19 Sugerujesz, że w przypadku innych ugrupowań nie trzeba tego robić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
0 / 6

@Wolterianin @Skar2k19 sugeruje, że Konfederacja niezwykle skutecznie tumani swych wyznawców i wyborców. Innych przestrasza, a znakomitą większość śmieszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 6

@Antyboanty Być może masz rację, ale patrząc po tym co ze swoimi wyznawcami robi PiS czy PO to przed konfederacją daleka droga. Jej wyborcy przynajmniej zadają pytania zamiast ślepo podążać za wodzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krysztofik
+1 / 5

@Wolterianin zadajesz pytania ? Swoim idolom z katotalibanu ? Ciekawe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-1 / 5

@Wolterianin Dajesz się ponieść stereotypom propagowanym przez partyjny przekaz, kolego. I nie, kolego, w cynizmie i hipokryzji nikt nie pobije Konfederacji. Posłuchaj Mentzena w rozmowie ze Stanowskim.
Ja mogę powiedzieć, że Kaczyński/Tusk/Kosiniak/Hołownia to głupi szmondak, gdy któryś z nich powie coś głupiego. A co robi wyznawca konfy gdy coś debilnego powie ktoś z konfy? PYTA!!! Pyta o źródło wypowiedzi, pyta czy wypowiedź nie została wyrwana z kontekstu, pyta czy nie została zmanipulowana. I to jest to twoje zadawanie pytań przez wyznawców konfy. I zero komentarzy do samej wypowiedzi.
Ale co ja tam wiem, prawda? Skoro nie popieram konfy to już wielokrotnie zostałem lewakiem. Zgodnie z linią konfy, kto nie z nami to lewak. Jednych to przestrasza, mnie śmieszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 5

@Antyboanty Nie wiem co wiesz, a czego nie wiesz i nie wiem jakim to stereotypom daję się wg Ciebie ponieść. Wiem za to, że jak pytam o źródła to raz jestem wyznawcą PiSu, innym razem wyznawcą PO, a jeszcze innym wyznawcą konfy czy lewakiem mimo, że z żadnym z tych ugrupowań nie mam nic wspólnego. Pamiętam np jak pytałem o źródło w którym premierowi przypisano słowa, których nie powiedział. Potem nawet źródło wrzuciłem żeby pokazać, że demoty to kłamstwo, bo takie słowa nigdy nie padły i reakcję na to. Wiem też, że pytania o różne rzeczy padają najczęściej ze strony konfy co widzę na różnej maści konferencjach, podobnie jak widzę różnicę pomiędzy tym co na nich mówią, a tym jak (jeżeli) przedstawia to potem TVN czy TVP. Dlatego gdy pisowiec mówi o PO, platfolmers mówi o PiS lub ktoś mówi o konfederacji pytam o źródło. Chciałbym nie musieć tego robić, ale biorąc pod uwagę jakość dziennikarstwa w Polsce pewnie długo jeszcze będę musiał za każdym razem o to pytać i przyznaję, że bardzo bym chciał by każdy zanim zacznie rzucać błotem też pytał o źródło. Może wtedy byłoby znacznie mniej jadu w debacie publicznej. Co do cynizmu i hipokryzji to jakoś nie zaobserwowałem żeby w konfie było tego więcej niż w PiS czy PO.
Jak dasz odnośnik ​do tej rozmowy mentzena to chętnie jej posłucham przy okazji, chociaż pewnie trochę czasu upłynie zanim to zrobię.
Co do tego demota to obecnie mamy na naszej wschodniej granicy problem. Z jednej strony mamy grupę ludzi chcących nielegalnie przekroczyć granicę, a z drugiej sporo ludzi chcących im pod różnymi pretekstami pomagać w popełnieniu tego przestępstwa. Czy zapobieganie temu wymaga wprowadzania stanu wyjątkowego nie wiem. Jakbyśmy mieli mądrą władzę pewnie można by to rozwiązać inaczej, ale takiej nie mamy, a coś trzeba zrobić z problemem zanim osiągnie skalę gdy na jakąkolwiek reakcję będzie zbyt późno.
Co do komentarzy to ciężko jest komentować coś czego się nie zna. Twój nick nie zachęca też do tego by uwierzyć Ci na słowo, że wypowiedź jest prawdziwa. Jak dasz odnośnik do nagrania w którym ta wypowiedź padła, to sobie odsłucham i będę mógł ją skomentować, chociaż nie wiem czy mój komentarz będzie miał dla Ciebie znaczenie. W końcu nie jestem wyznawcą, a do tego może być nie po Twojej myśli. Bez tego jest to tylko być może prawdziwa, a być może nieprawdziwa, pozbawiona kontekstu wypowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 3

@krysztofik Znamy się, że sugerujesz jakobyś miał jakąś wiedzę o moich rzekomych idolach?
A pytania zadaję wielu ludziom. Niestety mało kto chce na nie odpowiedzieć inaczej niż recytując wyuczone formułki. Ogólnie polecam zadawanie pytań. Można się dzięki temu dowiedzieć wielu rzeczy. Spróbuj kiedyś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 4

To typowe poglądy "wolnościowca".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 3

@Antyboanty No i znowu fake, chociaż można tu dyskutować czy fake czy tylko manipulacja. Tylko czemu mnie to nie dziwi? No ale przynajmniej teraz rozumiem czemu w democie nie ma źródła i czemu tak Ci przeszkadzają pytania o źródło
Bosak nie powiedział o zatrzymywaniu ludzi, którzy nie popełnili przestępstwa, a o zatrzymywaniu ludzi, którzy jeszcze nie złamali prawa i zaraz doprecyzował, że chodzi o zatrzymywanie ludzi, którzy pomagają innym w nielegalnym przekraczaniu granicy w ramach walki z siatką przerzutową. Czyli uznał, że w obecnej sytuacji nie mamy czasu na zabawę w kotka i myszkę, a stan wyjątkowy jest jedyną formą zapewnienia praworządności na liczącym setki kilometrów obszarze. Powiedział też, że w obecnej sytuacji w pasie przygranicznym nie powinno być ludzi utrudniających działanie straży granicznej czy wojska Polskiego. I że bardzo dobrze jak na bliski Wschód pójdzie przekaz, że Polska granica jest zablokowana dla nielegalnej imigracji, bo to może powstrzymać ludzi przed oddawaniem się w ręce przemytników na tej trasie.

O ile konfa robi masę głupot to tu się z Bosakiem zgadzam. Mamy problem, który będzie narastał jeżeli czegoś z tym nie zrobimy. Gdybyśmy mieli dobry rząd to być może takie działania nie byłyby potrzebne, bo straż graniczna byłaby w stanie zapewnić szczelność granicy, ale mamy rząd jaki mamy, a lepiej zapobiegać niż leczyć.
Co więcej to co mówi jest działaniem prounijnym. W końcu UE od dawna twierdzi, że w Polsce nie ma praworządności, a przecież celem tych działań jest właśnie zablokowanie notorycznego łamania prawa występującego coraz częściej w tamtym obszarze czyli między innymi walka o praworządność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-2 / 2

@Wolterianin Widzę, że kolega jak koń rozumie tylko wiśta i wio. Może czas przemyśleć głębszy sens czyjejś wypowiedzi, a nie skupiać się na powierzchownych słowach. Czy kolega widzi, że możliwość zatrzymywania ludzi, którzy jeszcze nie popełnili przestępstwa (czyli nie złamali prawa, panie kolego) stwarza wspaniałą możliwość do nadużyć? Kto będzie decydował, że tego czy tamtego warto zatrzymać, bo z pewnością idzie złamać prawo czyli dokonać przestępstwa? Że chodzi o ludzi, którzy działają w mafiach przerzucających ludzi, to argument wyjątkowo słaby nawet jak na ciebie. Nie potrzeba stanu wyjątkowego, aby takiego gostka zatrzymać, wylegitymować, obserwować etc. Ale nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że Bosak przyklaskuje państwu policyjnemu, gdzie można zatrzymać każdego tylko za to, że się nie spodoba jakiemuś krawężnikowi. Powód nieważny skoro ma się takie ,,prawo". Jak u Borewicza. ,,Za co panie władzo? A za cichy chód po ulicy.". I doprawdy uważasz, że jedynie stan wyjątkowy może rozwiązać problem na granicy? Naiwność czy otumanienie? A może bez ,,czy"?
Myśląc, że mam do czynienia z człowiekiem na poziomie nie podałem ci źródła skoro podawałem go w innych komentarzach. Miałem naiwną nadzieję, że zrozumiesz iż możesz również i ty skorzystać z tej informacji. Więc to nie ja mam opory przed podawaniem źródła, tylko sygnalizowałem modus operandi wyznawców Kompromitacji. Ileż ja już źródeł podawałem do słów o dzieciach, które jeśli umrą to umrą czy o tym, że potrafimy zapewnić im bezbolesną śmierć. I tylko wrzawa o źródła i ani jednego komentarza odnoszącego się do słów tego kandydata na kandydata na prezydenta.
Szczytem manipulacji i hipokryzji jest twierdzenie, że w tym wszystkim chodzi o walkę o praworządność. Takie gadki to wciskaj tym 5% procentom wyborców konfy o których wspomniał Stanowski w rozmowie z Mentzenem.
A żeby była jasność na przyszłość. Jestem zwolennikiem wolnościowych idei, a to co z tymi ideami robi Konfederacja robi wielką krzywdę tym ideom. Dlatego też zawsze będę ośmieszał kryptofaszystów i quasi wolnorynkowców ukrywających się pod płaszczykiem tego zlepku cwaniaczków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@Antyboanty Widzę, że Twój nick bardzo do Ciebie pasuje. Faktycznie jesteś anty bo anty. Szkoda, bo w efekcie nie odpisujesz mi na to co powiedziałem, a sobie na to co powiedziałeś ignorując przy tym to co napisałem. Czytając to co napisałeś i patrząc ile z tego co tam jest nie ma związku z tym co napisałem, a czasem jest z tym sprzeczne stwierdzam, że miałem o Tobie lepsze zdanie. No ale na demotach niewiele osób czyta to na co odpisuje więc nie dziwi mnie jakoś specjalnie, że nie czytasz.

To, że się z Tobą nie zgadzam, nie znaczy, że nie przemyślałem. No i mam wrażenie, że nie stosujesz się do własnej rady by nie skupiać się na powierzchownych słowach kierując się swoimi uprzedzeniami.
"możliwość zatrzymywania ludzi... stwarza wspaniałą możliwość do nadużyć?" Ten zarzut przypomina mi zabawę dzieci z mamą mówiącą żeby tortu nie dotykać. Dziecko myśląc, że mama nie widzi zbliża palec do tortu. Gdy już ma go dotknąć mama fuka, że ma nie dotykać, a dziecko odskakuje od tortu, że przecież nie dotyka.
W tym przypadku nie chodzi o zatrzymywanie ludzi, a o prewencję. Dokładnie taką samą zasadę stosuje się przy kwarantannie.
"Kto będzie decydował, że tego czy tamtego warto zatrzymać..." - po co się pchasz w miejsce gdzie jedyne co można zrobić to popełnić przestępstwo?
"Że chodzi o ludzi, którzy działają w mafiach przerzucających ludzi, to argument wyjątkowo słaby nawet jak na ciebie" - nie musisz mi tak wyraźnie udowadniać, że nie czytasz. Ja już to wiem. To nie jest mój argument tylko Bosaka. Ja się do tej kwestii nie odnosiłem
"doprawdy uważasz, że jedynie stan wyjątkowy może rozwiązać problem na granicy?" - zacznij proszę czytać co piszę zanim odpiszesz. Powtórzę więc co już pisałem. "Mamy na granicy duży problem, który będzie narastał. Gdybyśmy mieli dobry rząd to być może takie działania nie byłyby potrzebne". Czy to wystarczy za odpowiedź na Twoje pytanie?
"nie podałem ci źródła skoro podawałem go w innych komentarzach" wymaganie od rozmówcy by znał wszystkie twoje wypowiedzi bez względu na to gdzie i kiedy padły nie świadczy dobrze o Tobie. Jeżeli podawałeś wcześniej źródło to jaki problem podać ponownie?
"Ileż ja już źródeł podawałem... I tylko wrzawa o źródła i ani jednego komentarza" A co ja mam z tym wspólnego? Sugerujesz, że odpowiadam w jakiś sposób za zachowanie nieznanych mi ludzi?
"Szczytem manipulacji i hipokryzji jest twierdzenie, że w tym wszystkim chodzi o walkę o praworządność" - nie powiedziałem tego. Jest więc pytanie czy znowu nie czytasz czy manipulujesz.
"Jestem zwolennikiem wolnościowych idei" - Jakbyś powiedział, że jesteś anarchistą to może. Twoje wypowiedzi jakie widziałem nie potwierdzają tego, że jesteś zwolennikiem idei wolnościowych.
"Dlatego też zawsze będę ośmieszał kryptofaszystów i quasi wolnorynkowców" - Konfa ciągle robi masę głupot więc naprawdę jest co wyśmiewać. Wymyślanie nieistniejących sytuacji czy manipulacją są łatwiejsze, ale to jest przeciwskuteczne, a obrażanie swojego rozmówcy jest słabe i obniża wagę twoich argumentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@Antyboanty Zacząłem pisać jak postrzegam całą tą sytuację, ale przypomniała mi się rozmowa jaką niedawno toczyłem z gościem, który próbował mnie przekonać, że to co jest zgodne z jego światopoglądem jest naukowo udowodnione, a co nie jest zgodne z jego światopoglądem jest sprzeczne z nauką po czym wyśmiał moje stwierdzenie, że wiek wszechświata ma niecałe 14mld lat Stwierdziłem więc, że napiszę jak postrzegam tą rozmowę z Tobą.
Zobaczyłem demota, którego treść nie pasowała do posiadanych przeze mnie informacji więc się nim zainteresowałem. Zapytałem o źródło na co dostałem litanię czemu chcę źródło, a nie chcę rozmawiać o treści demota. Gdy uzasadniłem dlaczego chcę źródło dostałem wzięty z powietrza niczym nie uzasadniony zarzut o uleganiu jakimś nieokreślonym stereotypom i byciu wyznawcą. Następnie stwierdziłeś, że Twój niczym nie poparty tekst z demota jest prawdziwy, a kwestionowanie tego to głupota ("co robi wyznawca konfy gdy coś debilnego powie ktoś z konfy? PYTA!!! Pyta o źródło wypowiedzi, pyta czy wypowiedź nie została wyrwana z kontekstu, pyta czy nie została zmanipulowana"). Potem żeby odwrócić uwagę wszedłeś w buty ofiary ("Ale co ja tam wiem, prawda? Skoro nie popieram konfy to już wielokrotnie zostałem lewakiem") i sugerując jednocześnie, że moja prośba o źródło powodowana jest jakimś moim rzekomym związkiem z konfederacją pomimo tego, że zaznaczyłem z podaniem przykładu, że zawsze proszę o źródło gdy mam wątpliwości.
Następnego dnia obejrzałem sobie wypowiedź, której bazą był tekst z demota i stwierdziłem, że taka nie padła, a demot całkowicie wypacza sens faktycznej wypowiedzi więc napisałem to co wyłapałem i na poziomie ogólnym się do tego ustosunkowałem. W odpowiedzi najpierw nazwałeś mnie debilem na dowód czego podając swoją tezę do której w żaden sposób nie mogłem się odnieść. Następnie stwierdziłeś, że zawsze byłem debilem, ale teraz jestem nim jeszcze bardziej jednocześnie sugerując, że Ty jesteś osobą inteligentną podając za dowód wypowiedź kogoś innego ("Że chodzi o ludzi, którzy działają w mafiach przerzucających ludzi, to argument wyjątkowo słaby nawet jak na ciebie."). Potem stwierdziłeś, że jestem nie tylko debilem, ale też naiwniakiem na dowód czego pokazałeś wypowiedź której wcześniej zaprzeczyłem (" I doprawdy uważasz, że jedynie stan wyjątkowy może rozwiązać problem na granicy? Naiwność czy otumanienie? A może bez ,,czy"?"). Potem znowu nazwałeś mnie debilem gdyż nie spełniłem niemożliwego do spełnienia warunku ("Myśląc, że mam do czynienia z człowiekiem na poziomie nie podałem ci źródła skoro podawałem go w innych komentarzach"). Następnie na podstawie nie spełnienia przeze mnie niemożliwego do spełnienia warunku postawiłeś się znowu w roli ofiary ("Więc to nie ja mam opory przed podawaniem źródła") pomijając przy tym fakt, że zignorowałeś wszystkie moje prośby o źródło. Następnie jako formę odwrócenia uwagi zasugerowałeś znowu mój związek z ugrupowaniem z którym nie mam związków obarczając mnie odpowiedzialnością za postępowanie członków tego ugrupowania sugerując jednocześnie, że każda z tych osób jest głupia i nie potrafi samodzielnie myśleć ("tylko sygnalizowałem modus operandi wyznawców Kompromitacji."). Następnie stwierdziłeś, że jestem manipulantem i hipokrytą na dowód czego pokazałeś wypowiedź jaka nie padła ("Szczytem manipulacji i hipokryzji jest twierdzenie, że w tym wszystkim chodzi o walkę o praworządność") po czym na podstawie tego czego nie powiedziałem uznałeś mnie za demagoga ("Takie gadki to wciskaj tym 5% procentom wyborców konfy"). Następnie jako uzasadnienie tego całego fałszu użyłeś niczym nie potwierdzonej deklaracji ("Jestem zwolennikiem wolnościowych idei"), po czym natychmiast zakwestionowałeś wolność słowa i pokazałeś, że kierujesz się uprzedzeniami ("zawsze będę ośmieszał kryptofaszystów i quasi wolnorynkowców") opisując nielubiane ci ugrupowanie określeniami bez znaczenia. I ty naprawdę dziwisz się, że widząc Twoje wypowiedzi ludzie pytają o źródło?
Na koniec wrzu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
0 / 0

@Wolterianin Widzę, że manipulacja wkracza na wyższe poziom. Dlaczego zarzucasz mi niechęć do podawania źródła informacji oskarżając jednocześnie o fejkowanie? Podałem to źródło w odpowiedzi do innego komentującego, podawali je także inni komentujący. To chyba daje także odpowiedź na zarzut co do ,,nie czytania" komentarzy, prawda? Powtórzę się, ale jeszcze raz przypomnę, że żądanie źródła informacji jest pierwszą reakcją wyznawców K na jakąkolwiek informację o durnej wypowiedzi jakiegokolwiek lidera K. Zupełnie jakby sami nie wierzyli, że coś tak durnego mógł powiedzieć ich idol. I tylko w takim sensie wyśmiałem takie modus operandi wyznawców K. Typowe zjawisko psychologiczne. Zaprzeczenie, wyparcie ..., a potem co ciekawe, brak akceptacji, tylko brnięcie w ,,wyrwane z kontekstu", ,,fejk", ,,źle zrozumiane", ,,źródło niewiarygodne". Ty wznosisz się na nowy poziom. Zarzucasz mi, że sieję fejki, bo użyłem słowa ,,przestępstwo" zamiast ,,złamanie prawa" jakoby miało być w oryginale. Gdyby się zdarzyło, że JKM zastrzelił z pistoletu jakiegoś emigranta, a ktoś by popełnił demota, że JKM ,,zaszczelił z dubeltówki człowieka" to mam wrażenie, że też byś oskarżył takiego autora o sianie fejków, bo przecież nie ma takiego słowa jak ,,zaszczelił", a ponadto nie z dubeltówki tylko z pistoletu i nie człowieka, tylko emigranta. Nawet nie chce mi się pastwić co znaczy ,,złamanie prawa" i dyskutować o różnicach między przestępstwem, a wykroczeniem, skoro ty pozwoliłeś sobie oskarżyć mnie na takiej podstawie o fałsz. Bo to już kolego jest projekcja.
Podobnie nie będę się pastwił nad twoim lub Bosaka pojęciem ,,prewencji". Wspomnę tylko, że jestem już tak stary, że pamiętam znajomych obejmowanych tak pojmowaną ,,prewencją" . Tak stary, że pamiętam, ale na tyle młody, że pod taką ,,prewencję" nie podpadałem i 3 maja i 11 listopada spędzałem na wolności w odróżnieniu od moich znajomych. Dlatego też może bardziej doceniam gdy ludzie maja prawo, a funkcjonariusz obowiązek poinformowania człowieka o przyczynach zatrzymania. Przy stanie wyjątkowym wystarczy ,,widzi mi sie" byle chłystka w mundurze, który będzie ,,tylko" wykonywał rozkazy. I trzeba być wyjątkowo infantylnym, aby wierzyć zwłaszcza tej władzy, że chodzi o walkę z przemytnikami ludzi, a nie o ograniczenie dostępu dziennikarzy (co już się dzieje, vide dziennikarze Onetu). A oni tam nie pojechali popełniać przestępstwa, tylko wykonywać swoja pracę.
Dobrze wiesz, że nie mam obowiązku ani możliwości udowadniać, że nie jestem wielbłądem, więc po co stwierdzenie o ,,niczym nie potwierdzonej deklaracji", że jestem zwolennikiem idei wolnościowych? Może wystarczy moja ,,walka" z K w której tyle jest idei wolnościowych co trucizny w zapałce. Nie wystarczy drzeć się, że socjalizm jest be, że państwo nie ma swoich pieniędzy etc i jednocześnie popierać formację, której lider publicznie dopuszcza marginalną pedofilię ( podać źródło, czy sam będziesz łaskaw?) czy nie dopuszcza możliwości likwidacji przepisów penalizujących obrazę uczuć religijnych. Jakby nie wiedział, że Jezusa ukrzyżowano właśnie za obrazę takich uczuć. I mógłbym tak jeszcze długo długo wymieniać i udowadniać moją tezę o szkodzie jaką wyrządza ideom wolnościowym takie panopticum jak K z Bosakiem na czele.
Teraz jeszcze wskaż mi miejsce w którym nazwałem cię debilem. Przepraszam jeżeli gdzieś odniosłeś takie wrażenie ale przestaję powoli trawić dyskusje z typowymi wyznawcami K i ich adwokatami. Szczególnie gdy stosują metody rodem z bolszewi.
PS. Wolność słowa nie oznacza wolności do używania kłamstw, półprawd i g...prawd. Z tak rozumianą ,,wolnością" słowa zawsze będę walczył. Pozdrawiam i zdrowia życzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@Antyboanty Po pierwszym zdaniu widzę, że dużo cytatów będę musiał wrzucić. Proponuję też zapoznać się ze znaczeniem słowa manipulacja.
"Dlaczego zarzucasz mi niechęć do podawania źródła informacji" - ponieważ olałeś kilka moich próśb o to
"oskarżając jednocześnie o fejkowanie" - ponieważ demot wypacza sens faktycznej wypowiedzi
"Podałem to źródło w odpowiedzi do innego komentującego" - Nieprawda. Wskazałeś tylko w jakim programie padła wypowiedź bez wskazania źródła pozwalającego na weryfikację.
"podawali je także inni komentujący" - rozmawiałem z Tobą, a nie z innymi komentującymi więc to żaden argument. Poza tym ci inni też nie wskazali źródła, tylko tak jak Ty wymagali uwierzenia im na słowo.
"żądanie źródła informacji jest pierwszą reakcją wyznawców K na jakąkolwiek informację o durnej wypowiedzi jakiegokolwiek lidera K" - czemu ma mnie obchodzić co robią wyznawcy konfy i co ja mam z tym wspólnego? Chcesz z nimi pogadać to śmiało, ale jak z kimś rozmawiasz to odwoływanie się do jakichś nieznanych nieokreślonych osób zamiast rozmówcy jest słabe. Poza tym Twój przykład pokazuje, że słusznie pytają o źródło.
"Zarzucasz mi, że sieję fejki, bo użyłem słowa ,,przestępstwo" zamiast ,,złamanie prawa" jakoby miało być w oryginale. " - znowu nieprawda. Zarzucam Ci, że siejesz fejki ponieważ wypaczasz sens faktycznej wypowiedzi
"Gdyby się zdarzyło, że JKM zastrzelił z pistoletu...." - no i znowu zamiast używania argumentów atakujesz mnie. Słabe to strasznie. Dla Twojej wiedzy jakbym zobaczył demota, że JKM kogoś zastrzelił to najpierw bym sprawdził czy faktycznie kogoś zastrzelił, a potem na podstawie wiedzy faktycznej to skomentował. Patrząc jednak chociażby po tym co piszesz pewnie by się okazało, że to zastrzelenie polegało na rzucie kamieniem.
"Podobnie nie będę się pastwił nad twoim lub Bosaka pojęciem ,,prewencji". " - No i znów atak ad personam.
"jestem już tak stary, że pamiętam znajomych obejmowanych..." - to, że jesteś stary i pamiętasz nie znaczy, że masz rację. Idąc twoim tokiem rozumowania trzeba by uznać, że Prezes ma rację, bo jest starszy. Rozumiem, że chcesz postawić się na pozycji autorytetu, ale twój sposób wypowiadania się niszczy wszelkie takie próby.
Wiem, że stan wyjątkowy pozwala na wiele paskudnych rzeczy, ale jest on bardzo ograniczony terytorialnie i w mojej ocenie jest to obecnie jedyna rzecz, którą obecna nieudolna władza może zrobić, by nie dopuścić do poważnego kryzysu w najbliższej przyszłości oraz wywiązać się z obowiązku ochrony wschodniej granicy UE. Zwłaszcza w sytuacji istnienia dużej grupy obywateli Polski, w tym posłów zainteresowanym zaognianiu sytuacji. Nie podoba mi się to, ale dlatego akurat w tej sprawie zgadzam się z Bosakiem. Masz lepszy pomysł jak rozwiązać problem? Podziel się nim ze mną zamiast rzucać inwektywami.
"Dobrze wiesz, że nie mam obowiązku ani możliwości udowadniać, że nie jestem wielbłądem" - wiem o tym. Miałoby jednak było jakbyś pamiętał, że inni też tej możliwości nie mają
"więc po co stwierdzenie o ,,niczym nie potwierdzonej deklaracji", że jestem zwolennikiem idei wolnościowych?" - ponieważ użyłeś tego jako faktu uzasadniającego wcześniejsze wypowiedzi.
"Może wystarczy moja ,,walka" z K" - Nic o niej nie wiem więc nie wystarczy. Poza tym jeżeli ta walka wygląda tak jak tu, to raczej nagania ona wyborców konfie, niż ich od niej odciąga
"Nie wystarczy drzeć się, że socjalizm jest be..." - nigdy tego nie negowałem. Dla mnie osobiście konfa jest największym rozczarowaniem tego stulecia. Nawet większym niż PiS, ponieważ PiS jest dokładnie taki jaki był zawsze i nigdy nie obiecywał, że będzie inny.
"Teraz jeszcze wskaż mi miejsce w którym nazwałem cię debilem." - zrobiłeś to wiele razy, chociaż nie wprost. W zasadzie od tego zacząłeś naszą rozmowę mówiąc o tym, że daję się ponieść stereotypom, a jak napisałem jak odebrałem wypowiedź Bosaka powiedziałeś to w zasadzie otwartym tekstem pisząc "Widzę, że kolega jak koń rozumie tylko wiśta i wio. Może czas przemyśle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@Antyboanty Nie chciałem edytować poprzedniego wpisu, chociaż przydałoby się poprawić trochę literówek więc chciałbym dodać coś co chyba nie dość jasno powiedziałem, a co także czasem powtarzam innym zmieniając w zasadzie tylko nazwę partii.
Przedstawiciele konfy codziennie robią masę głupot za które można ich krytykować. Nie trzeba więc zmyślać czy przekręcać ich słów czy działań by ich ośmieszyć, gdyż najlepiej robią to sami. Wystarczy tylko to pokazać. Zmyślając czy przekręcając fakty ułatwiasz im tylko obronę. Powodujesz bowiem, że nie muszą się tłumaczyć z faktów, gdyż zawsze mogą potraktować Cię tak jak tego pastuszka z bajki Ezopa. Jeżeli chodzi Ci o to, żeby wybielić konfę to jesteś na dobrej drodze. Jeżeli nie, to jest tylko jeden sposób - Prawda, sama prawda i tylko prawda.

Powodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem