Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
376 393
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+4 / 6

Orzeł na rysunku dziękuje za maski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+6 / 8

czy ja dobrze rozumiem - z naszych składek na Służbę zdrowia nie dali podwyżek ratownikom a kupili szczepionki i dali je Tajwanowi? Dlaczego z moich podatków kupujemy szczepionki dla Tajwanu który jest dwa razy bogatszy od Polski? (liczone PKB per capita)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
+5 / 5

A to nie ta Astra -Zeneca której nikt w Polsce nie chce? Pozbywają się problemu ze składowaniem i ewentualnym przeterminowaniem imho.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-2 / 18

@Ignus Tajwan dostał szczepionki, z którymi u nas nie było zrobić bo inteligentni inaczej nie chcieli się szczepić. To chyba dobrze, że się nie zmarnują i pomogę uratować życie wielu ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 4

@Ignus
"Dlaczego z moich podatków kupujemy szczepionki dla Tajwanu który jest dwa razy bogatszy od Polski? (liczone PKB per capita)"
chcialbym zauwazyc ze tajwan jest czescia chin, a te sa znacznie bardziej bogatsze od polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+1 / 5

@rademenes_82 @logray to znaczy że kupiono za dużo, a jeśli tak to jest to niegospodarność. Oddanie za darmo - co mamy w zamian? rozumiem redukcje kosztów utylizacji - jednak to dalej pokazuje żeśmy się sfrajerzyli na grubą kasę...

W kwestii ratowania ludzi w innych krajach - Państwo Polskie powinno mieć sentyment jedynie do Węgrów. Reszta to powinny być tylko interesy... Potem jest tak że my latamy po świecie wszystkim pomagać a nad nami nikt się nie pochyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 11

@Ignus
Antyszczepionkowe zjeby w Polsce nie chcą się szczepić to trzeba było coś zrobić żeby się szczepionki nie zmarnowały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
+2 / 2

@Ignus Węgrów powinniśmy mieć tam gdzie oni nas. Zresztą oni mają takie zapasy jak my (te same umowy podpisywali). Uważam, że powinniśmy myśleć o Polakach i szczepionki słać tam gdzie mamy spore mniejszości i jest problem ze szczepionkami (Białoruś?, Ukraina?, Argentyna?).

Inna rzecz to zakup. Kupowaliśmy szczepionki w ciemno nie wiedząc kto je opracuje. Stąd takie ilości. Umowy podpisano bodajże z 8 dostawcami. 4 zrobiło te szczepionki, a i tak mamy ich za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+5 / 11

@zaymoon tak naprawdę antyszczepionkowców jest mało, większość z tych ludzi nie jest przeciwna szczepieniom samym w sobie tylko tej konkretnej, po prostu cały cyrk jaki zrobiono z szczepieniami przez nasz rząd uważam za szkodliwy.

Po za tym znaczna część ludzi których nazywasz antyszczepionkowcami nie jest przeciwna istnieniu szczepionek, tylko jest przeciwna przymusowemu podawaniu szczepionki bez wolności do podjęcia decyzji - to różnica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-3 / 9

@Ignus Kupiono tyle, aby zaszczepić całe społeczeństwo. Nikomu zapewne nie przyszło nawet na myśl, że można w obliczu światowej pandemii dobrowolnie zrezygnować z ratowania własnego życia. Mówiąc prościej nie przewidziano, że jakieś 40% polskiego społeczeństwa to gamonie bez podstawowej wiedzy z zakresu medycyny. Tak czy inaczej, stało się i lepiej przecież oddać te szczepionki, niż je wyrzucić. Poza tym pamiętaj, że Polska sama wiele razy korzystała z międzynarodowej pomocy, szczególnie na początku pandemii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

@zaymoon W Polsce zaszczepiono 19 mln ludzi, dodając do tego 10 mln młodych, których sie nie szczepi bo są za młodzi, 2-3 mln ludzi, którzy w Polsce nie mieszkają od dawna choć są zajestrwoani w bazie PESEL, oraz niezliczoną ilość tych, którzy nie mogą z rożnych nieraz medycznych powodów, plus 3 mln osób, które przeszły Covid 19 i im szczepionka nic nie daje oraz przynajmniej 3-4 mln osób, które przeszły wirusa znacznie wcześniej lub np. miały SARS Cov1 lub pokrewne genetycznie temu wirusów, to daje całkiem dobry wynik ponad 36-37 mln osób na 38mln ogólnie. Tak wiec nasze społeczeństwo jest w pełni bezpieczne. To raz. Po drugie szczepienie nie daje żadnej gwarancji zachorowania, nawet ostrej reakcji. 1/4 osób, które w ostatnim miesiącu znalazło sie w szpitalach było zaszczepionych. ale z powodu innych chorób ich układ i tak jest słaby i szczepionka nic im nie daje (tak podały wczoraj Informacje Polsatu). Dziś np nikt nie umarł na wirusa ani na powikłania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
-1 / 1

@Ignus Innymi słowy - są osoby kompletnie niewyedukowane oraz inna grupa stanowiąca osoby wyjątkowo leniwe, którym nie chce się wyguglować badań i ich przeczytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-2 / 4

Cóż za wielkie slowa, pandemia światowa, ratowanie życia XD jaką ta Twoja straszna choroba ma smiertelnosc? Oszczedz sobie pieprzenia o empatii i ratowaniu babci, bo takie emocjonalne zagrywki (ktore tluka wam dam lbow od półtora roku) na mnie nie dzialaja, chcesz szczep sie i 15 razy, skoro Ci tak ekspert kaze w TV albo inny economist, pediatra, fizioterapeuta, pilkarz, aktor czy inny celebryta XD aaa i wy chyba nie uwierzyliscie, że jak wszystkich wyszczepia to wrocimy do normalnosci? Nie uwierzyliscie, prawda? XD Jak trzeba być podatnym na manipulacje i zastraszonym, żeby w to uwierzyc XD psyt, ponizej info z kraju, który wraca do normalności ;)
Potraktowac kovid jak inne choroby zakazne, stop z masowym testowaniem i po pandemii, ale wtedy nikt nie zarobi ani nie wywiaze się z umow i ustalen....
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-04/izrael-ekspert-wzywa-by-zaczac-przygotowywac-sie-na-czwarta-dawke-szczepionki/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
0 / 2

Tajwańczycy nam dziękują za szczepionki, a polski rząd dalej nie uznaje Tajwanu jako oddzielnego państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@amarthar
generalnie malo kto go uznaje, najbardziej mi sie chcialo smiac jak japonia podniosla wrzas ze chiny dokonuja inwazji na tajwan, jednoczesnie nie uznajac tajwanu jako niepodleglego panstwa ale integralna czesc chin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem