Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1696 1722
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+26 / 26

Farba drukarska skończyła się Glapińskiemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+7 / 7

@perskieoko On się dopiero rozkręca ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
-1 / 7

#perskieoko Akurat Glapcio jest jedyną nadzieją dla przedsiębiorców. Gdyby nie tanie kredyty i gigantinflacja już dawno mielibyśmy zastój. A tak? Spróbuj kupić materiały na budowę - nie warto trzymać kasy w skarpecie więc jest zwyżka. W dodatku to sytuacja idealna dla wszystkich którzy spłacają kredyty czyli młodych przedsiębiorców. Jeśli Glapinski wytrzymałby naciski na podniesienie stóp należy mu się pomnik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
+2 / 2

nie za słaba jest w tych tematach, jakoś musi się wybić więc się wypowiada, ale że nie ma pojęcia o czym mówi wie jest jak jest, pieniędzmi zarządza słaba dupa niemota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+25 / 25

podsumowując, spora część z ich pomysłów to niestety takie "Misie", które tylko pokazują, że oni mogą. Poza TVP, tutaj zwyczajnie potrzebna jest tuba propagandowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+63 / 65

A kto krzyczał "niech jadą!"? A kto mówi, że jak się nie podoba to można zmienić pracę?
To zmieniają i wyjeżdżają. I teraz jest larmo. Władza nie ma argumentów i odwołuje się do emocji i moralności samemu to ignorując od wielu lat.
Trzeba poprzestawiać priorytety a z pewnością "wystarczy nie kraść " i pieniądze się znajdą.
Na miejscu ratowników i pozostałego personelu medycznego nie odpuściłbym dopóty dopóki nie zobaczę pieniędzy na koncie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+8 / 22

Bongo123xyz Te słowa mówili wszyscy politycy z każdej partii.... dlatego wyjechać powinien cały sejm..
i tak 2,5 mld na pałac saski powinni dać niemcy, skoro pod koniec wojny z premedytacją wysadzili
9,3 centralny port, ok ponieważ budowa infrastruktury wiąże się z kasą oraz przewozem towarów w dużej mierze, jednak powinni zrobić coś z A2 bo puki co tylko jest do tłuczenia kasy rodzinie kulczyka....
23 i 25,6 na zakup złomów, tyle powinni dodać w rodzime zakłady zbrojeniowe, mamy swoje zakłady zbrojeniowe których nie rozwijamy i kupujemy jakieś złomy...
2 mld na TVP niech sami się utrzymują jak każda normalna telewizja, jedyną kasę jaką powinni dostawać to na transmisje sportowe i kulturalne by wydarzenia takie jak olimpiada były ogólnodostępne..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gieroj777
-3 / 9

@Bongo123xyz weź kredyt, zmień pracę- Komorowski mówił

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
+2 / 2

@AVictor Na dziś niestety nie mamy zakładów zbrojeniowych które potrafiłyby coś zrobić z tej listy. Nawet "głupiego" podwozia nie dali rady zrobić (dostali masę czasu i pieniędzy). Czyli wszystko na podwoziu do czołgów nie, broń też nie (ostatnia afera), ostatnią fabrykę helikopterów pod Łodzią zamknęli bo lepsze amerykańskie montownie w Podkarpackiem. Z samolotami bojowymi to wiadomo.

Bumar wymaga setek mld i pewnie nie mniej niż 10 lat na nadgonienie, a i tak nie ma pewności, że da radę. Sprzęt jak zwykle na wczoraj potrzebny bo stary już dawno nadaje się do muzeum. A nowy to już bardziej "nowy".

Osobna kwestia to sens kupowania sprzętu do którego nie mamy elektroniki jak f35. Będzie sobie na paradach latał. Do Abramsów pewnie nawet amunicji nie mamy w planach robić, bo to panie z uranem.

Najgorsze to ta broń. To nie wymaga jakiejś supertechnologii i super kasy, a i tak nie potrafimy. A powinniśmy, bo tu ponoć mamy doświadczenie.

Pioruny są całkiem niezłe. Do tego pewnie ktoś coś wymieni o czym na szybko zapomniałem. Czyli to nie jest tak, że nie da się. Powinniśmy skupić się na nich i czymś prostym, a z czasem może dojść do produkcji czegoś zaawansowanego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
-1 / 1

@logray Ja nie kumam, mówi się, że takich mamy inżynierów, a ty zdaje się znasz się na temacie, wyjaśniasz, że pomimo czasu i nakładów kasy bić nie potrafią. Jak to jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@logray zakład który produkuje Rosomaki i kilka innych. Podejrzewam że przy współpracy z którąś dobrą politechniką dali by radę. Tylko na to potrzeba kasy. Podejrzewam że Warszawa, Kraków lub Wrocław jakby dali dobrą kasę oraz zrobili np. kółka studentów które były by płatne stypendiami oraz gwarancją pracy w jednostce badawczej po uczelni na pewno dali by radę skonstruować i zrobić dobrą wersję. Puki co projektują rzeczy dzięki którymi mogą zdobyć dobrą pracę za granicą. Jakby przeznaczyć 1 mld zł. na plany czołgu wież mi szybko by zrobili... puki co na uczelni jak dostaniesz 5 - 20 tys. na badania to skaczesz z radości, wypełniasz przy tym tony papierów a jedyne na co Cię stać to zwrot za laboratorium i część materiałów.
Dodatkowo większość doktorantów i młodych doktorów dorabia w różnych miejscach i zajmuje się tysiącami rzeczy by się utrzymać... a jakaś jednostka badawcza pod uczelnią na pewno przez 10 lat zrobiła by w pełni działający model za tańszą kasę...

Bo jak wspomniałeś prócz zakupu jeszcze wchodzi w grę serwis eksploatacyjny + koszty uzbrojenia... za tą kasę co wydają jeśli zajęły by się uczelnie a nie politycy szybko osiągnęli by wysoki poziom + jeszcze trzeba pamiętać że mielibyśmy zyski ze sprzedaży.

Jak masz dobre palny zrobienie zakładu to już nie problem...
ale jak z założenia by się zainteresowali modelem do produkcji musisz zrobić w całości, i poświęcić na to sporo czasu to z uczelni będą robili swoje badania i utrzymywali się z dorywczej pracy bo nikt nie zaryzykuje niewiadomej... która wymaga mnóstwo czasu i ludzi..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
0 / 0

@Albert_Einstein Zakłady wojskowe z tego co kojarzę nie są obięte regulacjami UE. Reszta to polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
0 / 0

@AVictor Czołgi są drogie. Obawiam się, że mld to za mało nawet na sam szkielet.Poczytaj o krabie to zrozumiesz moje obawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@logray do zaprojektowania i zrobienia laboratorium, laboratorium ze sprzętem badawczym oraz zatrudnienia z 200 osób, na 10 lat by starczyło w zupełności, na stworzenie technologii i dopracowanie produkcji... licząc że wynagrodzenia było by na poziomie takim by ludzie bili się o pracę tam... a koszt produkcji egzemplarza na podstawie badań nie powinien przekroczyć 30 mln zł oczywiście przy odpowiednim wyposażeniu produkcji.. Dodatkowo sprzedasz za granicę z 200-300 sztuk i zaczynają się skracać koszty za nakłady..
Pewnie masz z tym jakieś doświadczenie, ale większość problemów spowodował komunizm, w zakładach była niskiej jakości kadra kierownicza z członków rodzin i nie znali się oraz nie dopuszczali ludzi którzy mieli o tym pojęcie w obawie przed wygryzieniem ze stanowiska... teraz nikt nie ma takiej kasy by zainwestować w jednostkę badawczą ponieważ okres zwrotu inwestycji byłby duży i jeszcze ciężko zdobyć kontrakty, łatwiej zrobić biznes przy mniejszej kasie na innych rzeczach... Dlatego mówię że wpompowanie 1 mld w taką jednostkę spowodowało by duże korzyści dodatkowo można było by wykorzystać część technologii np. do samochodów. Jeśli będziemy cały czas bazować na zakupie wszystkiego z zagranicy gospodarka Polski nigdy nie ruszy z miejsca i będziemy cały czas tanią siłą roboczą europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+34 / 34

A czy w sytuacji zapowiadających się od miesięcy, protestów w ratownictwie, ta Pani wiedziała o braku tej rządowej fabryki pieniędzy - przed podniesieniem wynagrodzeń dla zajmujących wysokie stołki rządowe oraz parlamentarzystów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KatzenKratzen
+20 / 22

Ej! A o ubogim Ojczulku z Torunia zapomniałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+17 / 19

Jeszcze dodaj utrzymanie Elektrowni Atomowej (a raczej zarządu)
Dotacje dla Rydzyka itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+17 / 19

Ta wypowiedź może być odebrana jako plucie w twarz ratownikom medycznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+18 / 18

9,3 miliarda na CPK ? Strasznie drogie te kosiarki, bo teraz, to chyba tylko pastwisko tam jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+26 / 26

to i tak są drobne. Jak dodasz dziesiątki miliardów, które ukrad... rozprowadzili do właśniwych osób wykorzystując pandemię, miliony na wybory których nie było, dziwne komisje badające parówki, albo przez 8 lat wybierające miejsce pod elektrownię atomową, srebrne, (nie)właściwych ludzi posadzonych na ciepłych posadkach za setki tysięcy miesięcznie, respiratory, wille obajtka, dziwne transakcje orlenu, 500+ na alkochol i telewizory dla przygupich wyborców, mafie vatowskie w ministerstwach za które NIKT nie beknął, miśki i inne dziwne indywidua itp itd do wyjdzie wielokrotnie więcej niż te pozornie duże sumy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 września 2021 o 21:38

avatar polski_niewolnik
+3 / 5

@hokek Jak w tej piosence: "Za te pieniądze byłaby tu Ameryka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Izyda666
+11 / 13

a ile dostali "artyści", bo pandemia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+24 / 24

zapominasz o najważniejszym 40mld rok w rok na łapówkę dla patoli, do tego cholera wie ile 300+, bony turystyczne i inne łapóweczki+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrQuinn1986
+11 / 11

Prawdę powiedziała! Rząd nie ma żadnych pieniędzy! Cudzymi pieniędzmi kupuje sobie wyborców i jeszcze im wmawia że to pieniądze od rządu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+8 / 8

ale na dotacje dla Rydzyka, dotacje dla pałacu Obajtka to pieniądze były i będę nadal

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
+7 / 7

Pieniędzy musi być w bród skoro starczyło na podwyżki dla posłów,ministrów, kancelarystów i innych darmozjadów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romanowitch
+12 / 12

Kiedy pomysle, ze dali Kurskiemu (ktory i tak nazekal, ze za malo) 2 mld, nastepne 2,5 mld wywalaja na prestizowy projekt odbudowy Palacu Saskiego i w takich okolicznosciach becza, ze nie ma pieniedzy dla ratownikow medycznych, to noz mi sie w kieszeni otwiera wobec takiego cynizmu i bezczelnosci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+7 / 7

Takich sytuacji nie może być że rząd nie wywiązał się z zapewnienia opieki zdrowotnej za pieniądze które wziął od ludzi - to Wasza wina, nie ratowników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+7 / 7

I co? Wyborcom sie chce pic wiec stul dziob i bierz sie do roboty bo kasa na ich socjalplusy sie nie bierze znikad!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 5

@miczaw Każda inwestycja powinna być sensowna. Zakup samolotu, do którego nie mamy bazy, i czołgów, do których nie mam uzbrojenia, jest bezsensowny. Czołg kupić to może każdy głupi. Tu musi być zakup technologii. Systemu obsługi, szkoleń. itd. Nie wiem czy ktoś może wojskowych pytał o zdanie ,ale mam takie wrażenie, że NIE. To samo dotyczy F35. Pamiętam jak 20 lat temu zjawiły się w Polsce F16, które w użyciu były już od lat 80. Był problem z serwisem. Z offsetem , dziś z tego co wiem, nie mamy części zamiennych i jeden samolot służy jako "dawca narządów". Mnie te "zakupy" przypominają produkcję samochodu elektrycznego. Jest w takiej samej sferze złudzeń. Nawet jeśli podpiszemy umowę lata będzie trwało wdrożenie tej umowy. Tak jak z F16, gdzie dekadę trwało by wojsko z nich skorzystało. JA rozumiem Twoje spojrzenie. Ewolucja w wojsku jest koniecznością. Ale pytanie czy aby skorzystać z czegoś nie należy najpierw dobrze się przygotować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 września 2021 o 22:28

M miczaw
0 / 0

@dncx Idąc tym tokiem myślenia nigdy nie kupimy nic. Jest mnóstwo "programów modernizacji" które kończą się po prostu brakiem zakupu, żeby tacy jak ty nie marudzili. Jak już zauważyłeś, na F16 też nie byliśmy przygotowani, a jednak są w użyciu i dzięki temu nie zostaliśmy z niczym, a sami piloci wypowiadali się, że to duży przeskok technologiczny. I myślę, że wszystkiego nie załatwią pojedyncze szkolenia, a trzeba lat doświadczenia z danym sprzętem. Skąd wziąć to doświadczenie bojąc się kupić jakiekolwiek wyposażenie? Nawet jeśli tak jak mówisz, jeden z samolotów jest używany jako dawca, to nadal reszta pozostaje sprawna... Po prostu najwidoczniej znów wszystko musi być robione po Polsku i byle jak, ale zawsze to jakiś krok do przodu. Bo niby jaką mamy alternatywę? Liczyć na Polską zbrojeniówkę i kończyć z kontraktami za miliardy których efekt idzie na złom? Wiadomo... Można by było pójść w nowoczesne technologie, jak najwięcej względnie tanich dronów itd, no ale... To tylko Polska właśnie. Tu politycy chcą się tylko jak najszybciej dorobić w kadencję lub dwie, a później zmiana i czas dać dorobić kolegom z opozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 września 2021 o 21:55

D dncx
0 / 0

@miczaw To nie jest marudzenie, ale zwrócenie uwagi na pewne elementy, które należy brać pod uwagę. Każdy zakup sensownie przemyślany. Osławiony zakup F16 musiał być zrobiony tak czy siak, bo starymi Migami to daleko byśmy nie zalecieli. Przypominam, że zakupy i modernizacje były robione, jak zakup Leopardów czy rakiet w Izraela, ale także wozy bojowe Rosomak. Szkoda, że nie udał osie korwety Gawron dokończyć, ale to już temat dla prokuratury. Niemniej, ja rozumiem do czego zmierzasz, ale tak jak wspomniałem każdy zakup, zwłaszcza obecnie, powinien być to zakup przemyślany, a nie kupowanie na tzw. pałę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2021 o 7:16

K KyloRen
+5 / 5

I kilkadziesiąt miliardów na socjal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 3

A ile dla Rydzyka to nawet się nie dowiesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tommol1985
+3 / 3

Jakoś na podwyżki dla parlamentarzystów było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar severh
+6 / 6

Warto by dopisać ile poszło na kościół, ile na samego Rydzyka i jego media, ile poszło na wybory co się nie odbyły, na maseczki co okazały się bublem. Nie ma się co tak zatrzymywać na 5 pozycjach ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+3 / 5

to niech ten rzad przyglupow, koscielnych radykalow, nieudacznikow i ruskich agentow przestanie futrowac tvpisuar, czarna zaraze pasozytow-pedofili, przestanie dawac sobie podwyzki , przestanie robic lipne inwestycje( centralny port lotniczy, elektrownia ostroleka, dom plus , mieszkanie plus i cala masa innych sciem dzieki ktorym kradna nasze podatki) i przeznaczy ten hajs na sluzbe zdrowia , straz pozrna albie niech wypier.... do ruskich bo polowa to emerytury w rublach bedzie miala tak wszystko dla wujka putina robia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar revolt21
+1 / 1

tępa s.uka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-4 / 4

Pierwsze zdanie i już łże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 września 2021 o 23:10

Y Yahu1983
-2 / 6

Autor musi być kompletnym ignorntem nie rozumiejącym funduszy publicznych.

F-35 i Czołgi Abrams. Polska wg zobowiązań ma wydawać minimum 2% budźetu na wojsko. Takie są zobowiązania sojusznicze. W tym roku będzie to około 85 miliardów złotych. I tych pieniędzy nie można przesunąć na na przykład onkologię czy domy dziecka. Od 20 lat się budżet tak uchwala, że 2% jest przekazane na wojsko i nikt z tym nie dyskutuje.

Lotnisko - niepotrzebny wydatek? Pewnie. Przecież Polacy powinni latać z Berlina. Lufthansa ma zarabiać na lataniu Polaków na wczasy. Trzeba umieć rozróżniać wydatek na utrzymanie czegoś od inwestycji w podtrzymanie konkurencyjności. LOT zarabia (nie licząc okresu pandemii) i zarobione pieniądze trafiają do budżetu państwa. Tak jak z innych, rentownych państwowych spółek. Np. KGHM.

Pisanie takiego demota to po prostu demagogia. Brakuje jeszcze zdjęcia z głodnym dzieckiem, by się odnieść do emocji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
+1 / 1

@Yahu1983 USA pilnują zobowiązań sojuszniczych, kiedy im pasuje. A jak postanowią inaczej, to tną koszty i mają wywalone na sojuszników.
Okres pandemii (którą sterują właśnie politycy) to nie jest normalny czas. Wszystkie państwa uruchomiły drukarki pieniędzy i zadłużają się na potęgę. Nieraz z pominięciem progów ostrożnościowych. Serio nie jest to dobry moment na takie wydatki jak te z demota i spokojnie moglibyśmy się wybronić z odsunięcia ich w czasie. Za to moment jest świetny, żeby doinwestować służbę zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yahu1983
-2 / 2

@ainaruth A gdy podpisywali umowę na F-35, to mieli być jasnowidzami i przewidzieć pandemię? Gdyby anulowali przetarg, to przecież byłby dramat. Pamiętamy, jak opozycja zareagowała na anulowanie dostaw śmigłowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+1 / 1

przelewy do Rydzyka? Zapomnieliście ile tam idzie z różnych ministerstw... Ja pierd..e, co PIS zrobił z Polską!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
+1 / 1

Czarę goryczy przelały podwyżki dla polityków, na które też pójdą miliony rocznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
0 / 0

Spójrzmy na ten bezrefleksyjny wyraz twarzy-Tak mi karzą to tak pier dolę.Na waciki samo sie nie uzbiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem