Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
+10 / 14

Trudno bardziej dosadnie pokazać kto jest równiejszy wobec prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej:

Artykuł 233

1.Ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu wojennego i wyjątkowego nie może ograniczać wolności i praw określonych w art. 30 (godność człowieka), art. 34 i art. 36 (obywatelstwo), art. 38 (ochrona życia), art. 39, art. 40 i art. 41 ust. 4 (humanitarne traktowanie), art. 42 (ponoszenie odpowiedzialności karnej), art. 45 (dostęp do sądu), art. 47 (dobra osobiste), art. 53 (SUMIENIE I RELIGIA), art. 63 (petycje) oraz art. 48 i art. 72 (rodzina i dziecko).

Artykuł 53

1.Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2.Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
3.Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4.Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.
5.Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
6.Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
7.Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 7

Prawem człowieka mieszkającego i pracującego na terenie objętym stanem wyjątkowym jest organizować taką imprezę i nikt nie powinien mu robić z tego powodu wyrzutów. Uczciwa władza wiedząc jednak o czymś takim powinna sprawdzić czy nie łamie to obowiązującego prawa i każdego odpowiednio potraktować. Więc w tym przypadku najpierw sprawdzić czy przepisy pozwalają na organizację imprezy. Jeżeli tak to spoko, jeżeli nie to jaka kara za to grozi i zastosować odpowiedni paragraf dla organizatora. Następnie sprawdzić każdego gościa czy ma prawo tam przebywać i taka sama zasada. Ma prawo - luzik. Nie ma prawa - zastosować odpowiedni paragraf.
No ale skoro PiS razem z szefostwem KK wciąż z tak dużym zaangażowaniem walczy o oderwanie Polaków od kościoła to jest jak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+8 / 8

Z jednej strony stan wyjątkowy i zakaz zgromadzeń a z drugiej odpust na terenie stanu wyjątkowego.
Nosz qfa co tu się odpie... la to już nie jest śmieszne ani żałosne, brak słów na to wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pendzel3
+5 / 7

Jak by można było normalnie kupować sobie odpusty jak kiedyś to by nie było problemów.
Przelew by się puściło, e-mail zwrotny z ikonką kropidła i cyk, po problemie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 3

No faktycznie zaskakujące :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+6 / 6

Przecież od początku było wiadomo, że chodzi tylko o odcięcie mediów od tamtego obszaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem