Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1158 1167
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar zelalem
+29 / 31

Dzwonek domofonu, pytam: kto to?
Odpowiedź - listonosz, mam przesyłkę. No więc wpuszczam i czekam.
Mija kilka minut i nic.
Idę do skrzynki, a tam wrzucone awizo "z powodu nieobecności adresata"
Dodam, że mieszkam na 1 piętrze, a skrzynki są ma pólpiętrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+11 / 15

@zelalem
Ja na czwartym, więc chodzić mu się nie chce. Sytuacja podobna
Natomiast w...mnie, że dzwoni akurat do mnie jak i tak nie przynosi przesyłki.

Pracuję w spokoju, udało się dzieciaka uśpić, a tu dzwonek. Otwieram. Ubieram się i czekam, gorąco, odrywam od roboty, dziecko płacze, bo się zerwało. Czekam 5-10 minut, zajmuję dzieciakiem, za jakiś czas wracam do roboty. A wieczorem p....na pocztę i czekam 30 minut w kolejce, bo u nas na osiedlu często są tam kolejki jak za komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+8 / 12

@michalSFS --- Są kolejki, bo listonosze wpisują w awizo wszystkim tę samą godzinę odbioru przesyłki, pół godziny przed zamknięciem poczty.
Mieszkam na parterze. Kiedyś spodziewałem się przesyłki (może z 50 gramów) i słyszałem, że ktoś jest przy skrzynkach. Wyszedłem, zaglądam do skrzynki, a tam awizo. Wyszedłem na zewnątrz, dogoniłem listonosza i mówię, że jestem na miejscu i mogę odebrać przesyłkę. I cóż słyszę w odpowiedzi? Pan listonosz nie przekaże mi przesyłki, bo... w ogóle jej nie wziął z poczty. I powiedział, że mogę ją odebrać na poczcie nawet zaraz. Tylko po jaką cholerę wpisał mi godzinę odbioru po 17:30?! A wtedy będzie kolejka wszystkich, którzy dostali awizo na ten dzień

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+6 / 14

@JanuszTorun trzeba było spuścić mu wp*erdol. alibi miałeś w postaci awiza...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
0 / 2

Listonosz, który porusza się rowerem po mieście nie nosi przesyłek. Ma ich więcej niż 1 i niestety na rower się nie zmieszczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
+1 / 1

@zelalem Miałem dzisiaj tak samo XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

@anwil31 to na chvj sie placi za dostarczenie przesylki? Jakbym chcial sobie odebrac to bym do paczkomatu zamowil

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyyszyy
-2 / 2

@Xar Jakbyś zamówił pocztą PACZKĘ to dostałbyś ją pod drzwi dostarczoną kurierem Poczty Polskiej (pocztex), ale jeśli wolisz zaoszczędzić i wybierasz przesyłkę LISTOWNĄ to listonosz nie ma obowiązku zabrać jej z poczty widząc, że jej rozmiar nie pozwala na umieszczenie jej w skrzynce pocztowej.

Druga sprawa: polecone. Jeśli listonosz ma duzy rejon ( a zazwyczaj musi oblecieć nawet dwa), to chocby sie dwoił i troił nie jest w stanie zabrać wszystkich przesyłek. Biorąc pod uwagę fakt, że w godzinach doręczania większość osób i tak nie ma w domu to dla listonosza szybciej i łatwiej jest zabrać same aviza. Niestety, dopóki nie zmienią się władze Poczty Polskiej i nie wzrosną zarobki (najczęściej minimalna krajowa), a listonosze poza pocztą nie będa musieli roznosić ulotek i sprzedawać zniczy czy książęk, to będzie jeszcze gorzej, bo w końcu wszyscy z tej poczty uciekną. Mój ojciec jest listonoszem od ponad 20 lat i już nie daje rady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2021 o 1:00

K kibishi
+2 / 2

@szyyszyy Ale to nie jest problem klienta, jeżeli płacisz za dostarczenie przesyłki to znaczy że listonosz powinien ją dostarczyć bo za to ma zapłacone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
-1 / 1

@kibishi no to, to napisał w 1 akapicie, chcesz przesyłkę w postaci paczki to wybierz pocztex, a jak list to listonosza. Listonosz to listonosz, kurier to kurier, klient to klient, usługa "a" to usługa "a". Listonosz nie zamieni się w kuriera, usługa "a" nie stanie się usługą "b", a klient nie zamienia się we władcę. Zapłaciłeś za przesyłkę listowną to dostałeś list, a nie pudło 2x2x2. Dodatkowo możesz głosować portfelem i wybrać innego dostawcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@szyyszyy to jak nie daje rady wziasc to niech biega na raty, wezmie czesc, wroci, wezmie pozostala czesc. Chyba placi sie za dostarczenie listu, a nie transport do placowki pocztowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
0 / 0

@anwil31, @szyyszyy --
Jeżeli dla listonosza problemem jest wzięcie trochę grubszej koperty, to OK - niech zostawi awizo.
Ale...
1. Niech tam nie będzie napisane, że adresat jest nieobecny, skoro jest obecny.
Mogłoby być np. coś w stylu: Z powodu większych gabarytów przesyłki...
Tylko, że przecież to Poczta określa, jakie gabaryty dopuszcza jako przesyłkę listową,
więc skoro przesyłka mieści się w tym przedziale, to do Poczty należy dostarczenie jej do adresata.
2. Niech nie wyznacza godziny odbioru wszystkim na pół godziny przed zamknięciem poczty,
skoro przesyłka leży na poczcie przez cały czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2021 o 10:30

K kibishi
0 / 0

@PrawdziwieTrue List ma określone rozmiary, jeżeli "paczka" mieści się w tym rozmiarze to wysyłasz list, jeżeli się nie mieści to nawet jako list nie powinieneś móc nadać, to właśnie jest różnica między usługami. Jeżeli poczta podejmuje się dostarczenia to powinna to zrobić.
Jak idziesz do blacharza aby naprawił wgniecenie w aucie to też uznasz że jest ok bo zakleił taśmą?

PS: Poczta to firma państwowa więc głosowanie portfelem nic nie da, jak im będzie brakować pieniędzy to dostaną dotacje z budżetu (czyli i tak zapłacisz), do tego mają zapewnione kontrakty na przesyłanie listów urzędowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2021 o 13:07

S skoti93
-1 / 1

@JanuszTorun lol, jakie wyznaczanie godziny :O ? przecież masz cały tydzień na odbiór o dowolnej godzinie, która CI pasuje. Nikt nie narzuca Ci godziny i terminu odbioru, co wy za mity teraz wymyślacie masakra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
0 / 0

To pretensje miej do osób zarządzających poczta polską a nie zwykłego listonosza. Trochę na temat tej pracy wiem i dlatego patrzę na to inaczej. Przesyłki dostarczać będą listonosze wiejscy, którzy poruszają się samochodem obskakujac kilka wsi. Mają wtedy zwrot za paliwo. W mieście obowiązuje inne zasady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
0 / 0

Listonosz ma 1 torbę. A grubszych kopert 50 dziennie. Pisz skargi a najlepiej to miej jaja aby porozmawiać z samym listonoszem. Bierzesz urlop aby odebrać przesyłkę a on dzwoni i nie przychodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rageman1990
-1 / 1

@zelalem To tylko pokazuje że każdy listonosz musi zostać wyposażony w kamerę żeby centrala mogła każdego listonosza obserwować jak pracuje. Jak wrzuca awiza bo mu się nie chce sprawdzić czy jest adresat to wyyebać z roboty i zatrudnić następnego. Ja na szczęście nie mam takiego problemu gdyż mieszkam w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skoti93
0 / 0

@Rageman1990 a myślisz że na jego miejsce jest dziesięciu nowych chętnych hahah xD ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
+13 / 17

Miałam dokładnie taką samą sytuację. W liście oczywiście przeprosiny i to wszystko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+5 / 9

Niestety norma chyba w dużych miastach. W obecnym mieszkaniu siedzę już 5 rok, listu do mieszkania nie dostałem NIGDY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
0 / 10

@DexterHollandRulez
a ile razy napisalas skarge? ludzie nie reaguja, przyzwalaja na to to maja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+8 / 12

@El_Pawulon Napisałem skargę. Odpisali, że mam podać kto, kiedy, nr przesyłki oraz podać wszystkie swoje dane. Dziękuję.
I tak jest wszędzie. PKP, ZTM czy inne państwowe molochy (Prywatne zresztą też). Jeden mail, jeden nr. telefonu i odpisuje "konsultant". I nic z tego nie wynika

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+5 / 7

@El_Pawulon Dwa razy, potem mi się znudziło. Jest tak jak pisze cysiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
-3 / 5

@cysiek63
a co w tym dziwnego ze chca te informacje? musza ustalic jaki listonosz, ile mial przesylek (dla nich nadmiar to podstawa pozostawienia czesci na poczcie) itp itd... bez informacji jak maja to ustalic? a czy to cos zmieni? przy jednej skardzie czy 100 nie, ale przy 100000 juz pewnie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+3 / 5

@El_Pawulon Raz podałem te dane. Odpowiedź: Pracownik nie był w stanie dostarczyć przesyłki, ponieważ nikogo nie było pod wskazanym adresem.
Bzdura. Był ktoś. Ale jak listonosz powie że nie był w stanie dostarczyć to wierzą jemu a nie klientowi. Udało mi się kiedyś gościa dogonić na ulicy jak wrzucił awizo (drukowane, gotowe, a nie wypisane ręcznie. Z pogodą ducha oświadczył, że nie ma listu, bo ma za ciężką torbę a przecież z reguły i tak nikogo nie ma. Witki mi opadły. Przestałem korzystać z usług poczty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
-2 / 4

@cysiek63
zgadza sie, tez tak mialem... w regulaminie poczty jest ze jak maja "za ciezko" albo gabaryty to moga nie brac... dla niektorych koperta babelkowa to juz gabaryt ;) natomiast zeby zmienic ta mentalnosc to trzeba pisac skargi i probowac albo tak jak mowisz nie korzystac. bo jezeli sie korzysta i nic sie z tym nie probuje zrobic to sie czlowiek na to domyslnie godzi. poczta Ci sie do bledu nie przyzna ale pare skarg i moze sie okazac ze taki listonosz nie dostanie premii czy jakiegos dodatku i to juz moze wplynac na jego zachowanie. a czasem nawet dobre zjeby moga pomoc ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+1 / 1

@El_Pawulon Ale kretyńska poczta zrobiła z nich ulotkarzy. Pełne torby gazetek z serlgrosa to już nie ma miejsca na listy.
Głupia Polska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
+1 / 1

@El_Pawulon ja pisałam do nich kilka reklamacji, żadne nic nie zmieniły... Niestety

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@El_Pawulon Skargi nic nie dają, pamiętaj że to urzędnicy a nie firma prywatna, im nie zależy na jakości usług bo nawet jak wszyscy zrezygnują to mają zapewnioną pracę z racji tego że wszystkie pisma państwowe są przesyłane pocztą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skoti93
0 / 0

@cysiek63 drukowane awizo jest awizem POWTÓRNYM, o przesyłce która była już awizowana i czeka na odbiór z poczty. Nie ma jej fizycznie ze sobą już drugi raz. Ale lepiej hejtować mimo własnej niewiedzy, masakra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
0 / 0

@skoti93 Być może tak powinno być, ale tak nie jest. Wielokrotnie otrzymywałem awiza drukowane. Pierwsze awiza. A tak na marginesie, kogo tu miałbym hejtować i w jakim celu? Stwierdzam fakt i tyle,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skoti93
0 / 0

@cysiek63 niemożliwe, myślisz ze listonosz chodzi z drukarką by mieć możliwość drukować pierwsze awizo ? :O być może po prostu nie wrzucał Ci wypisanego pierwszego, tylko to drugie powtórne dopiero

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
+5 / 9

taka jest różnica między państwową spółką a prywatną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+2 / 2

To odpisują listownie? Od lat się z tym nie spotkałem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wodnyfilar
+2 / 2

Można na poczcie złożyć wniosek o dostarczanie poleconych do skrzynki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 0

@wodnyfilar I tak będą wrzucać awizo. Problem nie jest w tym, że nie chce im się wchodzić po schodach. Problem jest w tym, że tych przesyłek nawet nie zabierają z poczty, chodzą bez nich, tylko z druczkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skoti93
0 / 0

@wodnyfilar w okresie epidemii od ponad roku takie przesyłki polecone są dostarczane do skrzynki i bez takiego wniosku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wodnyfilar
0 / 0

@solarize To masz kijowego listonosza. Od kilku lat nie dostaję tylko tych przesyłek, które nie mieszczą się w skrzynce (przeważnie książki). Wszystko inne jest doręczane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 0

@wodnyfilar To raczej Ty masz wyjątkowego listonosza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+7 / 7

Jak ta złodziejsko-nieudolna instytucja w ogóle utrzymuje się na rynku, w konkurencji z choćby paczkomatami, gdzie wszystko przychodzi na następny dzień i można śledzić paczkę?

A no tak, zapomniałem, jest przecież jest państwowa i może s*rać na klientów, i tak wszyscy się na nią zrzucamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
0 / 0

Ta instytucja zatrzymała się w latach osiemdziesiątych. "I co mi Pan zrobisz?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tevisto
0 / 0

Wpier d.ol mu jak będzie chciał zostawić awizo. A jak policja przyjedzie to powiedz że Cię w domu nie było,przecież awizo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skoti93
0 / 0

@Tevisto i jakie to alibi, przecież dostanie wp.....ol na zewnątrz, nie w mieszkaniu :O

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+5 / 9

Obczaj to. Dostałem informacje na telefon, że zostało wystawione awizo na moją paczkę. Ale nie było awizo w skrzynce. Więc poszedłem wyjaśnić sprawę i odebrałem paczkę na poczcie. Następnego dnia awizonosz doniósł awizo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2021 o 20:36

S siaty
+3 / 5

Ja napisałem skargę, że w małych ajencjach nie mogę zapłacić kartą bo nie mają terminali. Też przysłali mi list do domu z informacją, że nie mogłem tam zapłacić bo małe ajencje nie mają terminali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+4 / 4

@siaty Paragraf 22 :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
+3 / 3

Kiedyś na poczcie mi mówili że część listów zostaje bo listonosz fizycznie nie jest w stanie zabrać dużo a na pewno tych grubszych kopert... Co może to bierze... To powinno być na takiej trasie 2 listonoszy to by zabrali wszystko a nie obarczac jednego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyyszyy
0 / 0

@SmallPig Powinno, powinno, ale to dla Poczty sa koszty, nie starczyłoby na premie dla zarządu.
Mój ojciec w tej chwili musi oblecieć dwa rejony, bo jego kolega od pół roku jest na L4. nie ma nikogo do pomocy, nie może pójść na urlop, zaczyna prace o 5, a w domu jest koło 18. Nawet "Bóg zapłać" nie usłyszał za te nadgodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@szyyszyy To powinien zrobić to samo co wszyscy słabo opłacani pracownicy, zmienić pracę. Przecież cyrografu nie podpisał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
-1 / 1

@UFO_ludek Można też nosić je w rękach. Jak kurierzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
+1 / 3

@Longslaw
Pasożyty ja płace za dostarczenie poczty a nie awizo !!!
Od 2 lat daję taniej do poczty po odbiór baba z okienka zapytała czemu nie zamawiam pod dom (przychodzę co dzień pod okienko) odpowiedziałem bo dostaję awizo a pasożyty listonosze nie chcą nosić ciężkich pakunków tylko przyłażą z awizo. Mój znajomy zrobił lepiej nie wpuścił listonosza dopóki ten w wideo domofonie nie pokarze mu paczki wrócił z paczką w zębach :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skoti93
0 / 0

@NWOhell pasożyty? To chyba mylisz listonosza z politykami, bo listonosz zapier**** za najniższą krajową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hary86olk
0 / 0

Priorytet Olkusz- Gliwice szedł 14 dni (60km)
Jakiś rok pozniej. Priorytet Olkusz - Koziegłowy szedł 17 dni (120km)
I tak jestem szczesliwy ze wogole doszly, bo bylem sprzedawcą na OLX

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hary86olk
-1 / 1

Wsumie jak tak czytam i mysle, to od 15lat listonosz nie zapukał z poleconym. Zawsze awizo. Pora zbojkotować poczte polska i uzywac wszelkich paczkomatow itp. Choc z drugiej strony, odbije nam to kaczor w podatkach:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rageman1990
-1 / 1

@Hary86olk Szkoda tylko że wszystkie pisma sądowe, policyjne, prokuratorskie, z urzędu wysyłają tylko Pocztą Polską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem