Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
209 216
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+9 / 13

Po pierwsze, takim miejscem jest po prostu tzw bazar/rynek. Po drugie, dlaczego taki handel ma być zwolniony z opłat/podatków?

To sklep który kupuje od rolnika, musi zapłacić podatek, ale rolnik sprzedając bezpośrednio już nie musi? To nieuczciwa konkurencja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+5 / 7

@rafik54321
rolnicy jak sa niezadowoleni, to protestuja strajkuja itp, podczas kiedy wlasciele malych biznesow zamaist utworzyc wlasna unie dbajaca o ich interesy ponarzekaja ale nic z tym nie zrobia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-4 / 8

rolnicy sa zawsze niezadowoleni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+2 / 6

@rafik54321 - po pierwsze: bazary czy targi są w większości prywatne i nie ma tam miejsc dla sporadycznych sprzedawców, po drugie: zwolnieni mają być tylko z opłat targowych, o podatkach nie ma ani słowa…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
-1 / 1

@rafik54321 nie prawda, jak sie rolnikom obieca worek kasy to sa bardzo zadowoleni ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@DAREKJP Zawsze taki rolnik może sprzedawać na własnym podwórku... Nie widzę problemu. Poza tym, dlaczego mają być zwolnieni z jakiejkolwiek opłaty? Dlaczego normalny sprzedawca ma płacić, a rolnik nie? Bo jest rolnikiem? To niech sprzedaje u siebie na podwórku, to nie będzie musiał nikomu płacić.

Tak rolnicy piszczeli że ceny w skupie niskie, a w sklepie wysokie. To niech sam sprzedaje po tej cenie sklepowej. Wg ich logiki, nawet jakby sprzedali 20% zbiorów to wyszliby na swoje :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
+5 / 5

chcę wolności kupowania w niedzielę. oczywiście powinno być krócej może od 10-16 . ależ kurcze no. w imię czego to jest? co mam teraz iść klepać zdrowaśki, bo rząd jest "pseudokatolicki"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
+4 / 4

W Europie pojrdynczy rolnicy produkujący taki sam lub zbliżony asortyment,zakładają spółdzielnię,uruchamiaja magazyny i przetwórstwo,eliminując łancuszek pośredników.Taka propozycja w Polsce spotyka się z oburzeniem wiejskich "biznesmenów".Oni nie będą należeć do żadnych kołchozów.Pomijam fakt,że nawet nie rozumieją co znaczy to słowo.Dziadowski ZUS,zwolnienia z róznych podatków iopłat,i wieczny lament,że im źle.Najlepiej ich scharakteryzował Grześkowiiak w piosence "Chłop żywemu nie przepuści".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2021 o 13:34

T Tomasz1977
+5 / 5

tak, już widzę - rolnik z 1 ha gruntów, sprzedaje na bazarku 50 ton żywności - jak udowodnić, że to nie jego, a z giełdy czy hurtowni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 1

A ktoś będzie sprawdzał czy to są produkty rolników? Bo na większości bazarów i rynków "rolnicy" handluja towarem wcześniej kupionym na większej giełdzie rolnej. No i oczywiście kolejne typowe dla pis dzielenie ludzi bo skoro rolnik może to dlaczego nie krawiec, mechanik, fryzjer? Przecież oni też sprzedają swoje produkty czy usługi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2021 o 17:54

P Peppone
+1 / 1

Już ja widzę, jak kupuję od rolnika np. części do spłuczki od sedesu, bo aktualnie użytkowana postanowiła dokonać żywota w niedzielę niehandlową. Hargh tfu na pisopatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
+1 / 3

Rządni władzy psychopaci z PiSu roz***ali hodowlę zwierząt futerkowych (piątka dla zwierząt), czym lekko wkurzyli rolników, a teraz chcą im wejść w dupę, dając im miejsce na targu za darmo. Śmiech na sali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem