Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
12 29
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MajorKaza
0 / 0

Pachnie ojkofobią.

Polacy mają dostęp do noży i wciąż żyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 0

Pachnie shizofrenią,ksenofobiom i hoplofobiom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 0

Panie @Rageman1990 mam do pana kilka pytań mam nadzieje ze bedzie miał pan odwage odpowiedzieć i odpowiedzi będą merytoryczne i sensowne.

1: Dlaczego w polsce ludzie masowo nie mordują sie z użyciem łuków,włóczni,mieczy,berdyszy,rohatyn oraz popularnych noży kuchennych. Mimo iż tego typu narzedzia można kupić bez pozwolenia.

2: Dlaczego w polsce nie ma strzelanin z uzyciem broni palnej czarnoprochowej mimo iż taką można kupić bez pozwolenia ?

3: czy wedlug pana gdyby uproszczono procedure zdobycia pozwolenia i dostosowano prawo do prawa europejskiego zgodnego z dyrektywą unijną to nagle w polsce kazdy obywatel dostal by niewytłumaczalnej checi mordu innych obtywateli nastepnie zrobil pozwolenie i zaczal mordowac innych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L legioner74
+5 / 5

Polacy mieli dostęp do broni przed II Wojną Światowa i się nie wymordowali. Odebrały im go systemy totalitarne aby bezpiecznie nimi rządzić. W czyim obecnie interesie jest dalsze rozbrajanie Polaków ? Jest dokładnie odwrotnie niż sugeruje demot. Posiadanie broni uczy odpowiedzialności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@legioner74 - w aktualnej sytuacji danie ludziom broni palnej w pełni, to jak danie kałacha małpie.
O ile popieram dostęp i uzbrojenie każdego, tak też nie może to iść żywcem na hurra. Pod tym kątem podoba mi się polityka Szwajcarii i z niej moglibyśmy zgapić rozwiązanie. Tam każdy obywatel ma w domu broń, ale jest po przeszkoleniu i ma obowiązek o nią dbać. Raz na jakiś czas przychodzi człowiek do kontroli, czy broń jest sprawna, dobrze przechowywana etc i dziękuję.
A dlaczego o tym pisze - rodzaje gnatów i karabinów są już tysiące i różne są też siły odrzutu. Tu już nie chodzi o zrobienie komuś krzywdy, ale i sobie można ją zrobić. Dlatego pisze, że aktualnie, gdzie zdecydowana większość ludzi nie była choćby na strzelnicy, to danie broni od tak jest po prostu głupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 0

Od tak nie,natomiast poszerzenie dostepu do broni historycznej wydaje sie byc okej. Wedle dyrektywy mozna posiadac kazda bron do 1900 roku lub jej replike

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 0

Bezpozwoleniowy dostep do kazdego rodzaju broni jest glupi. Rozszerzenie dostepu do broni historycznej w granicach prawa unijnego( kazda bron do 1900 roku lub jej replika bez pozwolenia ) oraz uproszczenie procedury otrzymania pozwolenia ( wywalenie wszelkich zbędności ) jest juz okej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+3 / 3

W każdym domu masz broń białą.
... Kurde! Jakim cudem jeszcze żyjemy i nie ma nożowników?!?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 3

Już ro widzę, jak wszyscy do siebie strzelają na ulicach. Głupia wypowiedź jak rzadko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem