Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
82 100
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+3 / 3

To bardzo złe, błędne i wybiórcze postrzeganie sytuacji.

Po pierwsze, jeśli ktoś faktycznie się tak srogo uczył, ma tę pracę, to również może mieć własną firmę i zarabiać bardzo grube pieniądze. To kwestia raczej odwagi czy ambicji, niż kolorowego dzieciństwa.

Po drugie, nieukończenie szkoły NIE JEST gwarantem sukcesu w mediach typu tiktok.
Tu mógłbym podać przykład tyci kanału na YT - Muster Mark
https://www.youtube.com/channel/UCouP28iz9KlCgrMSnJqj-fg
Kanał jest porzucony od 2 lat :( . Czego zabrakło? Nie wiem. Biedne początki jak u większości kanałów. A jednak wszystko siadło.

Po trzecie. Wychowanie dziecka to proces przystosowywania dziecka do samodzielnego dorosłego, odpowiedzialnego i dobrego życia.
Więc tu potrzeba wszechstronności. Z jednej strony, trzeba wiedzieć kiedy dziecko przytulić - a kiedy kopnąć w tyłek. Trzeba mu wpoić poczucie obowiązku, ale też poczucie relaksu. Z jednej strony trzeba nauczyć potrzeby samorozwoju, z drugiej wpoić poczucie pasji czy zainteresowań.
Trzeba zbudować w dziecku adekwatną samoocenę i poczucie własnej wartości, ale z drugiej nie można dopuścić do przerostu ego.

Potrzeba bardzo dużo wszechstronności, potrzeba bardzo dużo równowagi. Przechylenie wychowywania w jedną czy drugą stronę, przyniesie równie tragiczne efekty.
Dziecko trzymane pod kloszem nie będzie samodzielne, ale dziecko zdane wyłącznie na siebie, nie będzie potrafiło nikomu zaufać.
Dziecko przechwalane, będzie egoistyczne i samolubne. Dziecko wiecznie poniżane będzie wiecznie załamane.
Dziecko od którego niczego nie wymagamy, będzie roszczeniowe i bez poczucia obowiązku. Dziecko od którego przesadnie wymagamy zawsze będzie czuło się "niedostatecznie dobre".

Można to tak wyliczać, wszelkie ekstremalne skrajności są złe. Nawet bardzo złe.
A kluczem do wychowywania, punktem odniesienia jest coś innego. Rodzicu - bądź dokładnie taki, jaki chcesz aby było twoje dziecko. Rób dokładnie to, czego oczekujesz od swojego dziecka. Daj mu dokładny wzór do naśladowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T therosiu
+2 / 2

a jednak rzeczywistość, którą obserwuję wśród swoich znajomych - rówieśników, których znałem w czasach szkoły, jest raczej w przeważającym stopniu odmienna niż to co tu jest przepowiadane!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2021 o 15:30

K killerxcartoon
0 / 2

@therosiu

No cóż skończenie studiów na idiotycznym kierunku, ani nie zbieżnym z pasjami zainteresowaniami , ani z poszukiwanym wysokopłatnym zawodem na rynku, zrobionych tylko dlatego że się nie bardzo wiedziało co się chce robić w życiu, czy dlatego bo rodzice kazali albo tylko po to żeby mieć papierek, musi bardzo rozczarowywać. Trafiasz albo na zmywak do maka z pobudzonym ego że jesteś lepszy a tu robisz z gościmi jacy maj czasami tylko podstawówkę czy gimnazjum i robisz coś czego nie cierpisz , albo praca w korpo na stanowisku jakiego nie cierpisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R renkr
+3 / 5

MOPSy mają pełno klientów takich nieróżowych. Co to biegali po podwórku, nie byli grzeczni, mieli zainteresowania inne niż szkoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xynthia
+1 / 1

Zapomniałeś dodać, że nie będą mieć problemów z ortografią, co wg ciebie pewnie też jest nieważne.

P.S. Zbierze, nie "zbieże", jakbyś nie wiedział o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@CatFish Chłopie, jak nie nauczyłeś się w szkole ortografii, to przynajmniej wklej to na chwilę do Worda i daj mu sprawdzić tekst...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem