Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
167 223
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y YShevah
+22 / 34

Muszę Cię zmartwić, większość z tych osób zostanie w kościele, zbyt wiele mają do stracenia. Odejdą ci dla których kościół przestał być powiązany z miłosierdziem, wiarą czy nadzieją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
0 / 6

@YShevah Masz rację. Niewiele się zmieni, bo przecież kler pozostanie w kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 4

@sfzgkkp Właśnie miałem napisać, że kościół oczyścił by się z łotrostwa, złodziejstwa i wszelkiego skuw***twa tylko wtedy gdyby wywalono z niego księży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 1

@YShevah
@sfzgkkp
Sprecyzuj, co mają do stracenia?
Niedzielni katolicy zamiast lansować się w kościele będą lansować się na Instagramie. Mohery wymrą, ale ich dzieci nie będą miały powodu do "chodzenia do kościoła" czyli również znikną. Zawód księdza nie będzie zapewniał ani zarobków (redukcja liczby parafian dających na tacę), ani pozycji ani bezkarności. Czyli liczba fałszywych powołań zmaleje.
Kto zostanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+14 / 24

A zostaną ci, którym nie przeszkadza patologia w KK i tym samym ją wspierają. A przez takich właśnie KK upada, a nie przez wierzących i niepraktykujących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2021 o 23:36

5 5g3g
+7 / 17

Za to zostaną ci którym pedofilia nie przeszkadza na tyle by odejść. Zostaną ci, którym chronienie pedofilów przez kościół nie przeszkadza na tyle by odejść. Zostaną ci, którym nie przeszkadza chciwość kościoła i amoralny drenaż pieniędzy z budżetu, który mógł pojąć np. na ratowanie ludzkiego życia.
Zostaną ci, którym zakłamanie instytucji kościoła nie przeszkadza by odejść. Którym nie przeszkadza, że kościół katolicki stał się niemal kopią faryzeuszy których znamy z Ewangelii.
Nie będę przynudzał, bo tych grzechów, które nie przeszkadzaja na tyle by odejść każdy Polak mógłby podać setki. Jak to świadczy o ludziach, którzy mimo to zostają AW Kościele? Czy ich obecność na mszach, datki, poparcie w wyborach, które udzielają prokoscielsnym partiom, nie czyni współwinnym i tych wszystkich patologii? Jak ma się kościół w Polsce zmienić, skoro "suweren" dalej stoi za tym patologicznym układem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2021 o 23:36

M MG02
+9 / 13

Niech jeszcze skończą ciągnąć kasę z budżetu, szczuć na wszystkich którzy mają inne zdanie, umoralniać wszystkich do około i prać muzgi dzieciom w szkołach. Przede wszystkim Niech przestaną pchać się do polityki i niech nie wychodzą poza to swoje kółko wzajemnej adoracji. Jeszcze by było super jakby zaczeli podatki płacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+7 / 13

Obawiał bym się że zostanie tylko smród trupa jak wymrze stare pokolenie. Zostanie na pewno hierarchia kościelna jak go wybudowała ze swoim majątkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tarkesis
+1 / 3

Jako agnostyk, proszę nie mieszaj chrześcijaństwa z katolicyzmem, tym bardziej z jego polskim odłamem. To w złym świetle stawia niewinnych chrześcijan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
+1 / 7

Najlepiej jakby odszedl caly kler.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+11 / 21

Nie zgodzę się. Odejdą normalni ludzie, którzy są prawdziwymi katolikami i stosują się do nauki Jezusa. A gdzie w Biblii jest fragment o tym, że ksiądz ma być bogaty, ma głosić nienawiść i może jak najbardziej być pedofilem, a wtedy wierni mają go bronić? No właśnie. Normalnym ludziom to przeszkadza. Odejdą ludzie, którzy "wierzą w Boga, ale nie w Kościół, który dziś już ma niewiele wspólnego z wiarą".

Zostaną natomiast chorzy z nienawiści fanatycy, którzy nawet nie wiedzą, w co wierzą. Zostaną ludzie latający na pokaz do pierwszych ławek. No i zostaną księża pokroju Rydzyka, Międlara, Jędraszewskiego, Natanka. To przez nich upada KK. Nie przez ateistów. Paradoksalnie to nawet komuniści nie zrobili dla religii tyle złego, co PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
0 / 10

@Cammax Popieram Cie w 100%. Sam miałem to napisać, ale byłeś pierwszy :3 No i napisałeś poprawnie... w przeciwieństwie do moich postów :P Dodałbym tylko, że w KK nie ma czegoś takiego jak "Bóg, miłosierdzie i dobroczynność" - to cechy ludzki a nie organizacji. Kiedy ktoś mówi: "Bóg zamieszkał w tym domu" ma na myśli to że się powodzi mieszkańcom tego domu i są szczęśliwi. W przypadku organizacji tuszującej (u samej góry) pedofilie nie można tak powiedzieć, bo ich zamysły są odwrotne. Ludzi nie można dzielić 0-1, ale to miał być "głos Boga", więc oni musieli postępować zgodnie z jego prawami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+2 / 10

Nie znam większego hipokryty niż katolik (piszemy małą literą)
Katolik uprawia seks przedmałżeński, idzie do spowiedzi i myśli, że jest ok. Nie jest, bo musisz żałować za grzechy, a nie żałujesz i robisz to dalej. Takich przykładów są setki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2021 o 11:35

avatar TomorrowNeverKnows
0 / 4

@glus_eli Piszemy nie "z małej litery" tylko "małą lub wielką literą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
0 / 2

@TomorrowNeverKnows - Poprawiłem. Dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 9

Zostaną moherowe berety, które są przekonane, że stanie w kościele robi z nich święte a poza nim ich zatrute umysły nie widzą już człowieka w człowieku.
Zostaną rycerze Matki Boskiej, Jezusa i kogo tam sobie jeszcze wybiorą w tych chorych głowach, którzy po wyjściu z kościoła będą siać homofobie, ksenofobię, i wszelkie inne fobie przewagą siły nad rozumem.
Zostaną Ci, którzy w starciu ksiądz pedofil versus skrzywdzone dziecko staną po stronie księdza z różańcem w ręku i z pianą na pysku będą krzyczeć, że "on niewinny"
Zostaną Ci, którzy czczą zakłamany, bałwochwalczy, upasiony do granic możliwości KK i nie widzą, że odszedł on już dawno od Boga.
Życzę Ci powodzenia w tym gronie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand1967
+1 / 5

odejdą świeccy ludzie. świnie u koryta zostaną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokokoko0912
0 / 2

@Gerwald
Zdradź mi jak namówisz w takim razie tych w czarnych sukienkach aby spełniło się twoje marzenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
+6 / 6

To nie ludzie wierzący, a nie praktykujący niszczą kościół, to ludzie praktykujący a nie wierzący.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+1 / 3

@Lopez_ban_za_prawde Sęk w tym, że ja nie widzę jakiejś gigantycznej różnicy.
Swego czasu miałem z kościołem wiele wspólnego, a nawet moją obecną żonę na pielgrzymce z Gdańska do Częstochowy poznałem. Moi rodzice należeli do domowego kościoła, później prowadzili nawet poradnię małżeńską.

Wierz mi - poznałem trochę tych ludzi, te środowiska - myślę, że mam jakieś prawo do wypowiedzi w tej kwestii.
I powiem tak - zdarzało się poznać ludzi takich powiedzmy "spoko", ale to była relatywna mniejszość.
Z większością tych ludzi nie chciałbym mieć więcej nic do czynienia.
Bo można było wyróżnić generalnie dwie grupy. Jedna z nich to naturalnie kompletni nawiedzeńcy. Ludzie twierdzący, że słyszą głosy, ludzie, którzy w każdej sytuacji dnia codziennego widzieli czyn Boży, że jak kanapka nie spadła masłem do podłogi to cud boży i te sprawy.
Druga grupa ludzi to tacy świętojebliwi, że jak trza było śpiewać, albo się modlić to najgłośniej, najgorliwiej. A jak z nimi rozmawiałeś, albo była sytuacja konfliktowa to kwas i jad taki sączyli. Ta druga grupa niestety najliczniejsza i odzwierciedla w gruncie rzeczy znamienitą część społeczeństwa.

Ludzie praktykują, ale nie wierzą jak słusznie zauważył @tawarisz12 w poście powyżej.
I to właśnie praktykujący-niewierzący sprawiają, że ot choćby taki ja - nie chcę mieć z kościołem wspólnego więcej, niż to absolutnie dla mojego świętego spokoju potrzebne.

I wiesz co? To nie jest tak, że ja jestem totalny antyklerykał, czy kompletny ateista do szpiku kości.
Szkopuł w tym, że zgnilizna kościoła (tak kościoła, głównie ludzi) zaczęła już tak bardzo drażnić moje nozdrza, że podjąłem prostą decyzję - odchodzę. I jeśli Bóg istnieje (a jest taka szansa) to trudno, ja to ryzyko biorę na siebie. Niech on mnie po śmierci oceni zgodnie ze swoją wolą, ale ja jestem człowiekiem, żyję tu i teraz i mam swój rozum i uczucia. I mi ani rozum, ani uczucia nie pozwalają mi uczestniczyć w tej farsie. I jeśli wolą Boga po mojej śmierci będzie ukaranie mnie za tą niesubordynację to proszę bardzo, będzie to świadczyło tylko i wyłącznie o mojej słuszności.
Bo, albo jestem indywidualną jednostką zdolną do podejmowania decyzji, albo pacynką w boskim przedstawieniu. I albo Bóg ostatecznie uszanuje mój wybór lub chociaż go zrozumie, albo mnie ukarze i potwierdzi tym samym, że życie na ziemi, że całe jestestwo jest tylko przedstawieniem, cyrkiem "gościa" trzymającego władzę nad tym uniwersum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-1 / 1

@Lopez_ban_za_prawde
Kiedyś, za komuny, wielu ludzi mówiło: idea komunizmu jest dobra tylko ludzie ją zepsuli. Teraz Ty podążasz tym samym torem. Otóż nie; pedofilia, pederastia, przepych, buta, pycha są immamentnymi cechami katolicyzmu - zawsze mu towarzyszyły, i żadne zaklęcia tego nie zmienią. W czasach współczesnych ludzie na tyle zmądrzeli że lepiej to widzą i rozumieją (spora w tym zasługa internetu).
A te "wpychanie na piedestał wszelkich dziwactw" to zwykły postęp cywilizacyjny - kiedyś garbatych, karłów czy w inny sposób zniekształconych ludzi, pokazywano w cyrkach i nikt nie widział w tym nic złego. Dziś społeczeństwo stoi na wyższym poziomie rozwoju emocjonalnego, i standardem jest poszanowanie różnych odchyleń od normy, pod warunkiem że nie czynią szkody innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 2

@Nace92 Bóg , to nic innego jak idea powstała w umyśle homo sapiens (żaden inny gatunek nie wymyślił coś równie absurdalnego jak "Bóg"- bo żaden inny gatunek nie sra tak ze strachu przed śmiercią jak głupi homo sapiens), więc nie obawiaj się, że "Bóg" Cie ukarze, musiałby być skrojony na miarę mściwego człowieka, a Ty masz wystarczająco dużo oleju w głowie, żeby nie dać się zmanipulować ideami, które służą wyłącznie do podporządkowania jednostki kolejnej , nihilistycznej , odhumanizowanej ideologii....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@Nace92
Skoda, że nie jesteś totalnym antyklerykałem. Sprawdź (choćby w wikipedii) definicję klerykalizmu, wtedy może zrozumiesz dlaczego. Moim zdaniem uczciwy człowiek wierzący powinien być antyklerykałem. Ty nie wierzysz, czyli ciebie to nie dotyczy :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 3

Właśnie niestety drogi kolego ale efekt będzie dokładnie ODWROTNY!

Bo jak inaczej wyjaśnić malejącą ilość osób w naborach do seminariów?

Właśnie wszyscy którzy by chcieli chodzić do kościoła z dobrych pobudek, od niego właśnie uciekają, gdyż właśnie wylewa się całe szambo które zbierało się od dekad. Zostaną właśnie wyłącznie najgorsze męty, które mają układy z polityką. Bo oni w odwłoku mają obywateli i wiernych.
Sorka, ale Tadeusz R dostał auto od bezdomnego? No jprdl jaki farciarz, a ja się cieszę jak grosika na ulicy znajdę.

Prawda jest taka, że wg mnie najlepszym transparentem antykościelnym, jest praktykowanie wiary oraz sakramentów we własnym zakresie. Własnoręcznie ochrzcić swoje dziecko, dać mu pierwszą komunię itp. Bo ja jako osoba przechrzczona mogę to zrobić. Oczywiście kler będzie piszczał że nie, bo nie. Ale sorka bardzo, za czasów jezusowych, księży katolickich nie było a sakramenty były XD. Więc księżom środkowy palec. U boga najważniejsza powinna być (i wierzę że jest) sama wiara i dobroć człowieka, jego moralność i etyka, a nie to, aby dany sakrament wykonywał gość w kiecce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
0 / 4

Czyli że kościół odejdzie z kościoła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Vonel
0 / 4

Polityka i kłamstwa nigdy nie znikną z kościoła, bo to są jego fundamenty. Władza i majątek są jego celem, a wymyślony bóg, udawane miłosierdzie, dobroczynność i pomoc potrzebującym, tylko narzędzia do osiągnięcia celu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarzasty
0 / 4

Ludzie mądrzeją - odejście od kościoła to proces nieunikniony i konieczny. Mohery wyzdychają, a młodzi do kościoła nie chodzą. Taki akcje jak: Apostazja Challenge pokazują młodzieży, że powiedzenie NIE jest łatwe - a kara boska nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
0 / 2

Biskupi i Arcybiskupi odejdą z Kościoła Katolickiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@Bongo123xyz
Oczywiście że odejdą. Sprawdź jaka jest ich średnia wieku. Pozostaje pytanie, jakie będą osoby, które zastąpią obecnych biskupów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-1 / 1

ignorancie, który wysłałeś ten śmieszny demot....nie rozmnażaj się, na świecie jest wystarczająco dużo głupoty....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juljuljul12
-1 / 1

tatata - moja teściowa, która lała dzieci w szkole i teść, który chlał i lał ją - będą nadal klęczeć w 1 rzędzie. Sama śmietanka zostanie.. i powygryza się nawzajem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shandi24
+1 / 1

Dzieje się tak dlatego, że kościół w swoim zamierzeniu miał być wspólnotą, a stał się instytucją. Ludzie zaczęli to zauważać, bo ksiądz nie jest już jedynym wykształconym w okolicy, a oni żerowali na ciemnocie. Ludzie świadomi nie zgadzają się na kościół w takiej formie, a kościół się nie zmieni bo chodzi tylko o kasę i władzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@Shandi24
A gdy tej kasy zabraknie? Kto wybierze "zawód księdza" gdy nie będzie się on wiązał z zyskami, przywilejami i poczuciem bezkarności? Katolicyzm w obecnej formie zniknie, jednak czy zniknie wiara?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem