Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
73 94
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rokokokowa_kokota
+5 / 5

Jakoś tak się dziwnie składa, że Maryję nazywa się “Królową Niebios”. W tamtym czasie “Królowa Niebios” był jednym z tytułów kananejskiej bogini Asztarte — bogini płodności — czczonej przez odstępczych Izraelitów. Cały werset 17 i kontekst z całego 44 rozdziału księgi Jeremiasza pokazuje, że Izraelici odwrócili się od Jahwe, żeby czcić między innymi bogów kananejskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 5

@rokokokowa_kokota


Mesjanizm z Zatrusztranizmu
Sama idea nadejścia mesjasza jest tylko w Gatach zasygnalizowana, dopiero w dalszych częściach Awesty zostaje rozwinięta. W tzw. Starej Aweście opisana jest koncepcja, według której Zaratusztra nie umarł śmiercią naturalną, lecz świadomie zanurzył się w wodach jeziora Kasaoja w Pamirze. Bezpośrednio przed dniem sądu ostatecznego do jeziora tego ma wejść dziewica, zostać cudownie zapłodniona nasieniem Zaratusztry i urodzić Saoszjanta, czyli mesjasza, który poprowadzi zastępy sprawiedliwych do ostatecznej walki ze złem.

I mamy cudowne poczęcie Maryi
Do tego wg proroctw Izraelitów nowy mesjasz nowy król Dawid miał przyjść na świat w mieście Dawidowym .
I mamy cudowny przypadek że Jezus urodził się w Betlejem a Król Dawid był najmłodszym syn Jessego z Betlejem. Po mimo tego że Józef pochodził z miasta Nazaret jakie leży w Galilei. W jakiej działał Jan Chrzciciel i w jakim władał Herod Antypas. Ponoć to z powodu podróży na spis powszechny. Tyle że jedyny spis jaki może wchodzić w grę to Spis Kwiryniusza w roku 4ne. Ogłoszony w Judei po tym jak stała się Rzymską prowincją . Po co wiec Galilejczyk miał by się spisywać by płacić podatki Rzymowi ? To się kupy nie trzyma.
Do tego opis wypędzenia kupców z przed świątyni łudząco jest podobny do zdarzeń jakie zapoczątkowały powstanie w Jerozolimie w roku 66 co dało początek wojnie w Judei w latach 66-73. Wiec nie mógł mieć 33 lat jak go ukrzyżowali rzymianie. Bo to kara Rzymska za zabicie lub próbę zabicia wolnego obywatela Rzymu przez niewolnika.

A Liturgia Eucharystyczna pełna symbolizmu gdzie pije się krew Chrystusa pod postacią wina i je się jego ciało pod postacią opłatka. Podobno na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Jeśli tak to, to nawiązanie jest echem kanibalistycznej uczty pogrzebowej gdzie rytualnie najbliżsi jedzą zmarłego. I ta opowieść o cudownie namnozonym jadle (mięsie) i zamianie wody w wino jakie sprawił Jezus. Czyli jego krew rozpuściałą się w wodzie. Do tego pusty grobowiec. I wyparcie się znajomości z Jezusem przez apostołów Bo w Imperium Rzymskim kanibalizm karano śmiercią. .... Coś za duzo zbiegów okoliczności. Wychodzi na to że chrześcijanie to sekta kanibali jaka przeszał na wegetarianizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 6

Aszera była "małżonką Jahwe"? I jeszcze w Biblii o tym przeczytałeś? Ale na pewno w domu wszyscy zdrowi? Fragment, który przytaczasz, jest wyrwany z wypowiedzi ludzi, którzy SPRZECIWIAJĄ SIĘ Jeremiaszowi, nawołującemu do kultu wyłącznie jedynego Boga (czyli Jahwe) i upierają się, że będą czcili obcych bogów, między innymi "królową nieba". Poza tym "królową nieba" była Isztar / Asztarte, a nie Aszera (to inna bogini, choć czasami z tamtą utożsamiana).

Poglądy można mieć różne, ale najpierw trzeba mieć jednak jakąś wiedzę…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2021 o 19:54

avatar Melotte
+1 / 1

@13Puchatek Dołączę do Twojego komentarza wklejając większy fragment (Jr 44, 15 - 17), z którego został wyrwany cytat z Demota:
"Wszyscy mężowie, którzy wiedzieli, iż żony ich składają ofiary obcym bogom, i wszystkie kobiety stojące w wielkiej gromadzie oraz cały lud mieszkający w ziemi egipskiej, w Patros, odpowiedzieli: «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+3 / 3

Autorze, jak już chcesz zwalczać wiarę w jedynego Boga, to rób to przynajmniej w miarę inteligentnie, bo ten podpis dowodzi jedynie twojej totalnej ignorancji historycznej. Wiem, że ta brednia nie jest twoim wymysłem, bo od czasu do czasu powtarzają ją ludzie uważający się za historyków. Czy ty, powielając tę manipulację też się za takowego uważasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W weeek
0 / 2

Ogłosiłeś taka prawdę jak żydzi o "polskich obozach koncentracyjnych"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem