Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
72 81
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
-2 / 10

Religia nie jest zła czy dobra. Problemem są fanatycy i to zarówno wierzący fanatycy jak i niewierzący fanatycy.

Bo ostatecznie, nawet ateista ma w sobie wiarę - wierzy (bo nie ma naukowych dowodów) że boga nie ma. Tak jak wierzący wierzy że bóg istnieje. Oboje mają dokładnie tak samo moce dowody na poparcie swoich racji, a w zasadzie nie mają tych dowodów wcale. Ale oboje są przekonani że ich racja jest w 100% słuszna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 5

@rafik54321 To jak pytać czy nóż jest dobry. Wszystko zależy od człowieka, który go używa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+1 / 1

@rafik54321
Jeśli nie obchodzi mnie czy Bóg istnieje czy nie, po prostu w niego nie wierzę - to jestem ateistą. Nie ma w moim twierdzeniu żadnej wiary. Jak widzisz, nie masz racji - twój błąd bierze się z niezrozumienia, czym jest ateizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 3

@Laufer Jeśli ktoś mówi "boga nie ma" i nazywa siebie ateistą, to jak mam to inaczej rozumieć? Ma dowód na nieistnienie boga? Nie ma. Więc zakłada że boga nie ma. Skoro zakłada - to znaczy że przyjmuje ten stan rzeczy na wiarę. Czyli wierzy.

Więc jak już, to tacy ateiści, nieprawidłowo określają siebie.

Prawdziwy ateista na pytanie czy bóg istnieje, powinien odpowiedzieć "nie wiem". Jakiekolwiek wyobrażenie na temat boga, już jest jakąś formą wiary. Bo nie ma najmniejszych naukowych podstaw do jakichkolwiek wyobrażeń na jego temat.

Osobiście wierzę że bóg istnieje, ale nie wierzę że jest taki jak wciska nam to kler. Wierzę że mimo swojej idealności popełnia błędy. Bo jako istota nadprzyrodzona, nie rozumie ludzkich słabości, bo ich nie doświadcza. Stąd jego błędy i brak zrozumienia nas, ludzi, istot omylnych. Ale to moja interpretacja wiary, mogę się z nią podzielić - nie mogę jej narzucać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
+3 / 13

Jap#rdlę w 21 wieku zadawać takie pytanie" czy religia jest szkodliwa?"
Oczywiście, że jest. To jest dno, patologia i schizofrenia...mrok umysłowy..

inkwizycje, pedofilia, palenie ludzi żywcem... wszystko w imię kochającego Jebusa Chrystusa ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
-3 / 7

@swietyczlowiek
Oczywiście że to głupie pytania bo wiadomo że nie jest szkodliwa, w perspektywie społeczeństwa jest nawet bardzo pożyteczna. Gorzej z ateizmem bo jednostkowo jest neutralny ale w szerszej perspektywie tworzy pustkę którą większość próbuje czymś wypełnić, czasem jest to astrologia, czasem walka z religią i fanatyzm, a kiedy indziej komunizm i ludobójstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-3 / 3

@Saladyn1 tak, masz rację, nie ma czym chłop, obywatel wypełnić swoją pustkę egzystencjalną - ktoś sięga po alkohol, ktoś chodzi na dziwki, ktoś prowadzi firmę czy jakiś tam biznes, ktoś ma rodzinę i tym się napawa, ktoś bada świat,
i dużo dużo czego jeszcze można robić,
a komuś trzeba religia, bo to nawet nie wiara... - wiara to coś innego...utraciło to słowo swoje pierwotne znaczenie...

Masz rację, niech lepiej chłopi napawają się kościołem niż mają ćpać czy się rozwijać, czy po co na przykład chłop ma myśleć krytycznie i logicznie? Jakbym był przy władzy na pewno bym wolał żeby była jakaś religia, tak łatwiej rządzić. Logiczne, nie ? A po co władza ma się wysilać dla chłopów ? To życie jest krótkie i doczesne, dobrze ma być tam, po śmierci.

Fajnie, że oni, religijni, już mają wypełnioną pustkę egzystencjalną i nic innego tego nie zastąpi.

A atejusze mają dziurę wielkości Boga i nic tej dziury nie wypełni: ni alkohol, ni dziwki, ni narkotyki, ni dużo pieniędzy... ni nauka, nic...

Tu ateiści mają gorzej - bo muszą liczyć tylko na siebie i czymś tę pustkę wypełnić... Oni nie wiedzą, jak bardzo ich kocha Bóg i Maryja - gdyby wiedzieli - płakali by z radości!!!

Są jednak zalety w byciu atejuszem - można żyć tu i teraz i nie łudzić się urojeniami o niebie czy raju, można głębiej przeżyć swoje życie i emocje... no i więcej wolnego czasu ...nie trzeba spełniać całą kupę niepotrzebnych do zbawienia obrządków...

Ale nie mieszaj tu komunizm, proszę - bo jest to to samo chrześcijaństwo tylko w innym opakowaniu...Serio, pobadaj sobie dokładnie - to zobaczysz, że tak jest...Komunizm wywodzi się z chrześcijaństwa - to taki toksyczny miks chrześcijańskiego kultu i ateizmu....


np. kult jednostki, obrazki, dogmaty, regułki, zasady, stroje specjalne na każdą okazję
(po co to Jezusowi, który umierał goły za grzechy???) ,
zakaz zadawania niezręcznych pytań, śmierć za nieposłuszeństwo

(no było i w chrześcijaństwie, fajnie że już nie ma, bardzo fajnie, cieszymy się wszyscy, że już nie palą żywcem nasi kochani chrześcijanie innowierców, ateistów i heretyków),
maksymalna subordynacja do przełożonych czyli do zwierzchników i maksymalna kara za nieposłuszeństwo, oczywiście w KK odpowiednio do czasów,
zakaz myśleć inaczej niż myśli partia/ KK. Nie możesz nic kwestionować, za "ciebie" już podjęli wszystkie decyzje i ty sobie żyj i służ.
Pracuj.
Umrzyj za poglądy, jeśli trzeba. Np na sztucznej wojnie...


No i uważam, że religijne głodówki są bardzo zdrowe, poważnie, ale sami religijusze ich prawie nigdy nie przestrzegają,

tak się składa, że znałem kilku księży osobiście i w piątki jedli regularnie mięso, mówiąc, że zamieniają ją na rybę.. specjalną żartobliwą modlitwą! O tak!
Z brzuchami i to już w trzydzieści parę lat, jakby byli na 12 miesiącu ciąży... Leniwe żarłoki..

Natomiast, gdy ja się spowiadałem, kiedyś, że jadłem mięso w piątek, dostałem strasznie duży opi#$rdol od księdza, ale innego, widocznie jeszcze większego pozera niż inni...

Jakaś hipokryzja w tym kościele.

Nie mogą kapłani ze sobą się dogadać co do reguł ... no bo reguły są dla owieczek...be be me me, ameeeeeen, a meeeeeeen.

Życzę Ci żebyś poznał Prawdę.

Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
0 / 4

@swietyczlowiek Wspominam komunizm bo on akurat zawsze wiąże się z ateizmem. Chiny, ZSRR, Kambodża itd tam nie było religijnej partii komunistycznej tylko partia zawsze była ateistyczna, a najczęściej antyteistyczna.

Z Twojego wpisu wynika że osoba religijna\wierząca nie może się rozwijać, samorealizować czy badać. Otóż może i często to robi.

Ateizm natomiast w perspektywie grupy wiąże się z pustką prowadzącą do głupoty, fanatyzmu lub depresji.

Twierdzenie jakoby ateiści myśleli krytycznie i logicznie jest żartem... większość ludzi tego nie potrafi i to że nie wierzysz w bóstwa nie oznacza że myślisz krytycznie... oznacza to jedynie że nie wierzysz w bóstwa.

A co do hipokryzji to mało masz ateistów krytykujących obłudę i "kłamstwa" księży, a samemu kłamiących i manipulujących faktami by przeforsować swoja narrację? Mało masz takich którzy uważają się za lepszych i mądrzejszych od wierzących tylko dlatego że nie wierzą, ale jak jakiś wierzący powie że religijni są lepsi bo są lepszymi ludźmi, a ateiści tymi złymi to im piana z pyska leci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@swietyczlowiek
Pytanie: "Czy ateizm jest szkodliwy?" Odpowiedz, opierając się na przykładach Kolumn Piekielnych z Vandei, Czerwonych Khmerów oraz Bolszewików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-2 / 2

@Saladyn1 Dlaczego ze wszystkich religii wybrałeś akurat katolicyzm?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

@Rydzykant ...no to że Bolszewiki ateiści to nie znaczy, że wszyscy inni ateiści mają coś z nimi wspólnego...
katolicka logika, poziom: hard...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@swietyczlowiek
Oczywiście nie wszyscy ateiści są Bolszewikami. Nie wszyscy też biorą przykład z Czerwonych Khmerów albo Kolumn Piekielnych.

Jednak sam napisałeś:
"Jap#rdlę w 21 wieku zadawać takie pytanie" czy religia jest szkodliwa?"
Oczywiście, że jest. To jest dno, patologia i schizofrenia...mrok umysłowy..

inkwizycje, pedofilia, palenie ludzi żywcem... wszystko w imię kochającego Jebusa Chrystusa ..."
Czy wszyscy katolicy palą kogoś na stosie (akurat to najczęściej robili protestanci), czy wszyscy są pedofilami (poczytaj o lewicowym polityku D. Cohn-Bendicie), czy wszyscy popierali działania Hiszpańskiej Inkwizycji?
Twoja ateistyczna logika jest równie pokręcona jak logika katolicka ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
-1 / 1

@swietyczlowiek Bo mi najbardziej pasuje... uważam że jest najbliżej prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
0 / 0

@Saladyn1 czyli twoja przynależność do tej sekty nie wynika z wiary w Jezusa Chrystusa, nie wynika z miłości do Jezusa i jego Matki Maryi, tylko ze zwykłej logiki, dla własnej korzyści. Bardzo dobre podejście,
takie racjonalne, takie "katolickie".
Czyli jak się pojawi "lepsza" sekta to, rozumiem, że przejdziesz do niej. Jeśli uznasz, że ona jest jednak bliżej Prawdy niż sekta katolików ?

Zapraszam Cię do mojej sekty, w niej jest sama Prawda i nic oprócz Prawdy, znacznie bardziej prawdziwa Prawda niż Prawda u katolików, i nic nie trzeba robić, nie można tylko robić nikomu krzywdy celowo... zbawieni będą wszyscy tak czy siak, tylko, że lepsi będą siedzieć bliżej samego Boga...a gorsi pójdą żyć jeszcze raz, i tak w nieskończoność :))) A siedzenie przy Bogu to jest najlepsza rzecz, jaką nie może pojąć ludzki umysł...

no i ten Bóg z mojej sekty jest lepszy od Jahve Jehovy Jezusa, czy od Odina, czy od Tora, czy od Zeusa... i znacznie silniejszy od nich wszystkich razem wziętych, wiesz?, i On nie potrzebuje ani Twojej kasy ani czasu, po prostu musisz Go w sercu swoim przyjąć i zaakceptować...

Jak Ci taka sekta?
Kasa zostaje przy Tobie, masz dużo czasu i zaklepane miejsce przy samym Bogu. On wykracza poza logikę i rozum człowieka, więc Go nie da się pojąć...
Ale on jest najfajniejszy :)
Myśl dalej racjonalnie i będzie dobrze. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+5 / 5

Będzie jakaś transmisja w internecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@swietyczlowiek
Jeśli nie wygra dyskusji, to zapewne jej nie opublikuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+4 / 6

To czy jest szkodliwa to nie jest takie istotne, istotne jest żeby nie wpychała się w życie ludzi, którzy nie są nią zainteresowani. Co jest niestety jedynie utopią jak patrzę na aktualny rząd i jego "mondrych" ministrów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+2 / 2

@SkrajnieCentrowy Przeszli całą ścieżkę kariery zawodowej, od ministranta do ministra, tylko to były błyskawiczne awanse, z pominięciem edukacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
-1 / 3

a ja dalej z tego gościa nie mogę, on mi się strasznie jak taki czarny charakter z Bonda kojarzy.


PS: kiedy ateiści przyznają w końcu że nowy ateizm stał się religią? Przecież macie wszystkie minusy religii już, tylko niestety żadnych plusów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
0 / 0

@Saladyn1 wymień proszę plusy religii i minusy ateizmu :) ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
0 / 0

@Saladyn1 ps. nie jestem ateistą, a nie religijnym.

A z KK nawet nie zacząłem walczyć i nie wiem jak to robić :))), i myślę że sam się rozpadnie, i to wszystko przez ten przeklęty Internet, ludzie zaczęli mieć dostęp do wiedzy i poszło wszystko w ....

Ale przypomni sobie epokę odrodzenia, wtedy nie było Internetu, ale ludzie zaczęli się wybudzać z tych urojeń ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
-1 / 3

@swietyczlowiek

1 Globalnie to katolików, jak i wszystkich innych religii przybywa.
2 Na zachodzie nie spada przez internet tylko przez wygodę i lenistwo.
3 Odrodzenie to jest żart... Zaczęli sie wybudzać z urojeń? Chyba tworzyć nowe. W sumie tak jak teraz. Wiesz ile mitów i kłamstw powstało w odrodzeniu? To z tamtego czasu pochodzi przesąd że średniowiecze było zacofane co jest nieprawdą i powie ci to każdy historyk zajmujący się średniowieczem,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem