Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
45 68
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
-1 / 9

Unia "daje" nam więcej niż do niej wpłacamy ale to nie znaczy że wychodzimy na tym jakoś dobrze, te pieniądze są obwarowane mnóstwem innych kosztów, do tego to nie my decydujemy na co możemy je przeznaczyć, to tak jak by rodzic dawał dziecku kieszonkowe a potem powiedział aby poszedł kupić mu piwo bo przecież dał mu pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 2

@kibishi Kraje członkowskie mogą ubiegać się o dofinansowanie do swoich projektów. Zazwyczaj trzeba zrobić dobrze swoim obywatelom. Jeśli obiecają, że wydadzą te pieniądze zgodnie z zaakceptowanym pomysłem to dostają kasę. A na sam koniec muszą wykazać, że faktycznie wydały kasę na to na co miały wydać.
Dzięki temu nikt (teoretycznie) nie przeznacza kasy na pierdoły lub inne cele. Jak dajmy na to Ziobro kasę z Funduszu Sprawiedliwości.
Dzięki temu pojawiły się w Polsce drogi, mosty, teatry, sprzęt badawczy, itd. A nie dworki Obajtków. A nie, oni sobie dali radę dzięki głupocie swoich wyborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faklogic
-2 / 2

Najpierw dajemy pieniądze do UE a później musimy liczyć na to żeby oni też nam dali (może więcej) ale dadzą nam tylko pod warunkiem że sami powiedzą na co...
Interes życia normalnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@koszmarek66 Sam pisałem nawet kilka projektów jak za dzieciaka udzielałem się w pewnej organizacji młodzieżowej, nawet 2 projekty przeszły. Niestety z racji dodatkowej biurokracji koszty projektów są mocno zawyżane więc kasa i tak idzie na pierdoły a do tego wiele nawet dobrych projektów odpada. Wiesz ile wynoszą dofinansownia z eu? Nie jest to nawet 1% budżetu więc ciężko mówić aby to dzięki temu powstawało to wszystko, wiem że u nas wiele kasy jest marnowane przez nie uczciwych urzędników itp. ale to z tym trzeba walczyć a nie ich wspierać dając im kasę aby mogli wydawać pieniądze z poza budżetu na rzeczy które powinny być z budżetu finansowane, tak masz sytuacje gdzie kasę z budżetu się rozkrada a i tak masz się czym pochwalić, im bez różnicy skąd wezmą kasę a tak mogą sobie pozwolić na więcej bo ludzie nie zobaczą że kasa zniknęła i nic nie ma, tak więc można spokojnie zadowolić głupich wyborców.

Czemu ktokolwiek uważa że można dawać rybę zamiast wędki, do tego za pozwolenie na połów i to tylko w określonym miejscu za które musisz zapłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 5

@faklogic nie szukaj logiki i konsekwencji tam gdzie jej nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+3 / 5

masz nicka adekwatnego do tego co piszesz i wklejasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

UE daje Polsce ułamek pieniędzy ze składek? Co to znaczy? Pokryjesz te słowa liczbami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faklogic
-2 / 2

No chyba nie powiesz mi że wszystkie składki wszystkich krajów członkowskich trafiają do Polski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
+4 / 10

Ktoś chyba starał się napisać coś mądrego ale sam nie ogarnia tematu. UE daje Polsce kasę, ale ma z tego swoje korzyści gospodarcze. Polska daje patusom kase i ma z tego tylko większą ilość nierobów oraz rosnące w siłę patusiarstwo. Zdecydowanie nie zgadzam się z tym demotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faklogic
-3 / 7

Demot nie miał na celu chwalenia PiSu za dawanie pieniędzy patusom.

Demot ma na celu uświadomienie Wam że patusy głosują na PiS bo dostają od niego hajsy a Wy głosujecie na UE bo też wam wydaje się że Polska dostaje od niej hajsy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+4 / 8

Kolejne nowe konto PISowskiego trolla. Widzę, że polexit jest na dniach, skoro PIS taką potężną armię trolli rzuca do boju.

Ile razy mam powtarzać, że bez UE jesteśmy niczym? UE daje kasę na inwestycje. I to się zwróci. My właściwie to tylko bierzemy, a od siebie dajemy jakieś grosze. Twój ukochany PIS natychmiast daje patologii. A to się nie zwróci, bo te dziecioroby nie nadają się do niczego. Natomiast UE wspiera ludzi chcących się doskonalić, uczyć. I to jest warunkiem rozwoju kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faklogic
-3 / 9

Która z inwestycji, finansowanych ze środków UE, zwróci się Polsce?
Czy z tych środków powstają fabryki?

Wręcz przeciwnie, UE daje na chodniki, parki, betonowe place w centrach miast. A jak Polska wesprze jakąś firmę to staje się to "niedozwoloną pomocą publiczną", mimi że analogiczne działania Francji czy Niemiec są ok

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+1 / 1

Jedni są pisowskimi socjalistami, a inni unijnymi? Czym się różnią? Drzewem na którym powinni zawisnąć. I jedni i drudzy propagują poglądy, że można zabierać wszystkim, dawać trochę na głupie lub mądre cele i resztę brać dla siebie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem