Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
242 251
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PIStozwis
+8 / 12

@faklogic Jasne. I natychmiast wpadniemy w łapy Rosji. A ceny pójdą w górę trzykrotnie. Skończą się dopłaty unijne a długi PISu trzeba będzie natychmiast płacić. Lecz się człowieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 września 2021 o 18:43

G Goretex
+9 / 11

@faklogic Czyli obraziłeś się na logikę i na UE ?

A może wystarczy ktoś kompetentny do negocjacji i obrony naszych interesów ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+6 / 8

@faklogic lecz się trollu. Bez UE byliśmy niczym i jeśli wyjdziemy, to znowu będziemy niczym. Powinniśmy na kolanach dziękować UE za to, że kiedyś zechciała przyjąć w swoje szeregi nic nieznaczący kraik trzeciego świata. Ale dumny Polak, głosujący na PIS i oglądający całymi dniami TVPIS dezINFO tego nigdy nie pojmie.

Takim jak ty marzy się polexit i sojusz z Orbanem, Putinem, Łukaszenką, a może i z Kimem. Wobec tego proponuję wydzielić linię wzdłuż Wisły. My, normalni ludzie jesteśmy Europejczykami. Wy, PISowcy nigdy tego nie pojmiecie, bo waszą dewizą jest "tylko Polska narodowo-katolicka" i w ogóle nie wiecie, że jesteśmy też Europejczykami.
Tak będzie lepiej dla każdego. Wy sobie będziecie żyć z Orbanem, Łukaszenką i Putinem. Na granicy postawi się mur na 10 m, 5 m zasieków pod napięciem, żebyście nie uciekali do lepszej części kraju. Chcecie Polski bez Europy? Będziecie ją mieć. I bez naszych pieniędzy będziecie nikim, bo PISowcy to nieudacznicy po podstawówkach.
My zaś będziemy sobie należeć do UE i się rozwijać. Wy w tym czasie będziecie zapieprzać za miskę ryżu i w życiu nigdzie nie wyjedziecie. Jeszcze na kolanach będziecie błagać żebyśmy was przyjęli z powrotem.

Powiem tak. Dobrze, że UE nałożyła karę, bo jest ona w stu procentach słuszna. Źle, bo normalni ludzie zapłacą za waszą ślepą, zwierzęcą nienawiść. Szkoda, że nie ma rządu UE, bo Polacy są zbyt głupi żeby móc sami sobą rządzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
-3 / 5

@faklogic Tak, też uważam że trzeba opuścić unie, pytanie tylko w jaki sposób i na jakich warunkach aby było to korzystne, a nie robić huzia na Józia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faklogic
-4 / 6

Miłośniku praworządności,
Pokaż mi który europejski traktat pozwala na nakładanie jakiś kar na kraje które nie realizują decyzji upolitycznionego i jednoinstancyjnego TSUE?
Pokaż mi!!

Jeżeli tego zapisu nie znajdziesz to nie pisz głupot o tym że PiS pcha Polskę w dyktaturę i niszczy demokrację! Sam pochwalasz niedemokratyczny sąd i bezprawne działania wobec naszej ojczyzny!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gust
-3 / 3

Nie wiem niedawno chodziły obawy o 5mln, więc te pół banki nie wydaje się, mimo wszystko takie złe. Chciałbys umieć wytargować chatę wartą 5 baniek za 10% kwoty. Do końca życia byś trąbił, jaki to obrotny jesteś. Za pisem nie przepadam, ale pozostań uczciwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gust
-2 / 6

Zdejmij klapki z oczu. Jesteś mocno ograniczony, a UE potrzebuje takich jak ty. Dla UE jestesmy dużym rynkiem zbytu i dostarczycielem taniej siły roboczej. UE to nie dobra ciocia, która daje pieniążki, żebyśmy się podciągnęli i wyrównali z innymi państwami, zwłaszcza Niemcami czy Francją. Mamy wziąć kaskę na równiejszy chodniczek i słuchać się starszych i mądrzejszych. W gruncie rzeczy nie robi nam żadnej łaski. Im potrzeba wziąć w ryzy takie kraje jak nasz, bo, a nòż byśmy za dużo urośli. Oni nas nie potrzebują silnych.
Ot takich, jak pisałem, żeby mieli gdzie opchmac swoje towary i miec tania siłę roboczą. Trochę taka piramida finansowa. Poczytaj o projekcie mitteleuropa. Byliśmy niczym? Owszem nie byliśmy potęga, to pewne. Niemniej byliśmy liderem państw byłego bloku wschodniego. A to już coś. I nie jest powiedziane, że bez UE byśmy się nie rozwinęli. Kto wie może nawet mocniej, bo nie bylibyśmy związani gorsetem ichnich ograniczeń. Więcej pieniędzy zostawaloby w kraju, zamiast być wypompowywane do UE. Oczywiście gdyby zarządzanie byłoby robione z głową. A może byłaby katastrofa. Tego już się nie dowiemy. Wiem jedno. Upadł związek sowiecki i dawaliśmy radę. Nie było wtedy dobrej cioci a zaczęliśmy wychodzić na prostą. Ludzie potrzebują wolności gospodarczej i stabilnego prawa. A my akurat jesteśmy narodem przedsiębiorczym.
Jakim prawem wrzucasz siebie do 'normalnych'. Jakim prawem czujesz się lepszy?? Bo co, bo twoja racja jest twojsza?? Jesteś taki mundury, piszesz o nienawisci tamtych, ale to twoj wpis aż zionie nienawiscią (mury z drutem pod napięciem?? A pewnie jesteś demokratycznym anty trumpkiem, buhahahaha) i nic poza nienawiscią do PiSu, poniekąd słuszna, nie widzisz. Kumasz, że nie możemy sobie pozwolić na zamknięcie tej kopalni?? To nie takie hop siup. Swoją drogą, Niemcy (oj tak, znowu kompleksy, aaaa!), otwierają nowe, ba, są najwiekszymi emitentami z węgla brunatnego, ale to my jesteśmy zacofani. Mają ci, co myślą krytycznie o UE, spadać do Putina, tak? Przypominam że, no znów te Niemce, robią z nim największe interesy (NS) i to oni, de facto, jako pierwsi w UE przyklepali aneksję Krymu. Niemcy, kierownictwo UE, bo jakoś nie przechodzi w UE nic, co godzi w ich interesy (jak np pracownicy delegowani, uderzający w np nas bo zaczęliśmy mieć przewagę na ich rynku pracy, ale chroniący ich i francuski rynek pracy - teraz wyobraź sobie, że w analogiczny sposób niwelujemy przewagę ich firm na naszym terenie). Łamane są wprost traktaty, czyli taka konstytucja - fundusze są z traktatów, w zamian za otwarcie rynku, a nie za praworządność, a tacy jak ty jeszcze klaszczą. Nie to, żebym popieral bezprawie. No ale skoro Polska dostaje po łapach za niepraworzadnosc, to czemu UE jest za to wychwalana?? Wmówiono wam, że tylko jak będziecie bezwarunkowo kochać UE to dopiero wtedy będziecie europejczykami. Bo jak krytykujesz to znaczy chcesz do Putina. A to jest bzdura. Bzdura, która ma za zadanie zamknąć usta krytykom. Coś jak oskarżenia o homofobię czy antysemityzm, bo ośmieliłem się taką osobę, skądinąd słusznie, skrytykowac. We Francji ginęli ludzie, bo ośmielili się zaprotestowac. W Hiszpanii byli pacyfikowani za dążenia wolnościowe i UE siedziała cicho. U nas slusznie policja poszła po tęczowa osobę, lewicowo-teczowe towarzystwo zrobiło zadymę, policja zareagowała tak samo jak reaguje, kiedy patusy bronią swojego ziomka - Polska łamie prawa LGBT! Nawet ostatnio kanclerz Austrii, Kurz, przyznał, że Polska nie jest równo traktowana..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gust
-2 / 6

@Cammax Wychodzi Twoje ograniczenie. Ale UE potrzebuje takich jak Ty. Ślepo wierzących w dobroduszność UE. Oni nas nie przyjęli, żebyśmy mogli wyrównać. Bo mogli to zrobić już 1990 roku. Oni potrzebują rynku zbytu i taniej siły roboczej. O ile wtedy mieliśmy to drugie, to jeszcze nie byliśmy wystarczająco zamożni, żeby kupować wystarczająco. Ale już byśmy ciągnęli pieniądze!
Zapoznaj się z projektem mitteleuropa. Może i staroć, ale sporo wyjaśnia.
Oni potrzebują też wziąć nas w ryzy. No i nie tylko nas. Tak, abyśmy nigdy, nawet przypadkiem ich nie do-/prze-przegonili! Żeby ta różnica poziomów już zawsze się utrzymywała. Stąd, np, słusznie czy nie, to inny temat, nie wolno nam było ratować stoczni, choć, o zgrozo, Niemcy to zrobili. Duża i wykwalifikowana konkurencja im odpadła, nieprawdaż?
Piszesz, że byliśmy niczym. Zastanawiam się ile masz lat. Tak, nie byliśmy potęgą. To pewne. Ale też, mimo wszystko, byliśmy liderem bloku post sowieckiego. A to już coś. Więc sugerowanie, ze bez UE nic by się nie udało, to stwierdzenia co najmniej nieuprawnione. Bo równie dobrze, gdybyśmy byli rządzeni z głowa, moglibyśmy pójść wyżej, bo nie bylibyśmy krępowani ichnimi ograniczeniami. Nasze firmy miałyby bardziej wyróżniany dostęp do rynku, przez co więcej pieniądza zostawałoby w kraju - dalsze inwestycje bardzo poglądowo). A Polak potrafi, jest przedsiębiorczy. Wystarczy dać mu wolność gospodarcza i stabilne prawo. No ale tego już się nie dowiemy.
Napiszesz - ale jesteśmy płatnikiem netto - tak, na papierze. Zawsze się ogłasza to, co UE na 'daje'. Twoja wypłata brutto też lepiej brzmi, nieprawdaż?? Odlicz koszta obsługi (wysłania pieniędzy tam i z powrotem, wszelkich agencji tego i owego, zakwestionowanych dofinansowań (pamiętne kino, co to zaczęło, po remoncie, przynosić zyski co groziło nakazem zwrotu dofinansowania), niewykorzystanych dopłat, koszty dostosowania naszych przedsiębiorstw do norm itd.
Cóż, jak knebel w usta wciskasz, każdemu, kto ośmiela się krytykować UE, ze maja iść do Putina. Przypominam, ze to kierownictwo UE, a więc, i znów te kompleksy, Niemcy, robią z nimi największe interesy, godzące wprost w interesy ich partnerów z UE, takiej Polski. I to interesy zarówno gospodarcze jaki polityczne! Ali Im wolno. To oni, de facto, jako pierwsi zaaprobowali aneksję Krymu. Krymu Ukrainy dziś starającej się wejść do UE. Równe traktowanie!
Czemu Niemcy to kierownictwo UE? Bo jakoś nigdy nie uchwalane jest prawo godzące w ich interesy. Pracownicy delegowani - prawo naruszające traktaty, a więc taką konstytucję, niweluje przewagę krajów jak Polska, z tanią siłą robocza, na rynkach zachodnich. Ale gdybyśmy tylko spróbowali wprowadzić prawo niwelujące przewagę firm zachodnich na naszym rynku... Ale nie, to by nie przeszło na poziomie unijnym, co?
Fundusze. Tacy jak ty klaszczą kiedy UE powiązuje fundusze z praworządnością, Nie to, żebym takowej nie popierał. Ale znów, praworządność nie ma nic do funduszy bo te zapisane są w traktatach. W zamian za otwarcie rynku na firmy zachodnie! No ale UE łamie prawo. No ale ty się cieszysz, zaślepiony nienawiścią (oskarżając o toy innych)
Jakim prawem nazywasz się normalnym?? Bo co, twoja racja jest twojsza? Mur z drutem kolczastym? Założę się że jesteś demokratą anty-trumpkiem, nieprawdaż?? Śmiechu warte. Bez naszych pieniędzy?? Buhahaha. A co ty masz?? Szpanujesz kasą swojej ciotki?? To już nawet nie jest śmieszne, to żałosne!
Piszesz, że kara słuszna. Hmm. Czesi skarzą się na rozbudowę kopalni. Kopalnia nawet nie zaczęła sie zbliżac do Czeskiej granicy. Czeskie żądania są dyskusyjne, bo tam gdzie sie skarżą na braki wody mają żwirownię i to 100m od zabudowań! KE, do czasu rozstrzygnięcia sporu żąda zaprzestania wydobycia (co jest technicznie wątpliwe i prawdopodobnie niebezpieczne!! Nie wstrzymania rozbudowy a wstrzymania wydobycia! A dziś przyznaje sobie, pardon, sąd europejski, przyznaje KE 500k, gdzie to Czesi są 'poszkodowani'. Tobie sprawca uszkodził nogę, ale sąd dał odszkodowanie sobie, b

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@gust prawda zabolała, bo dumny Polak nie potrafi przyjąć do wiadomości oczywistych faktów? Owszem, jesteśmy tanią siłą roboczą, ale sami jesteśmy sobie winni. Powinniśmy dziękować Niemcom, Holendrom itd., że pozwalają nam u siebie pracować. Bez ich pieniędzy jesteśmy nikim. U nas pracujemy za grosze. Przykładowo: polityk, prawnik, lekarz zarobią u nas tyle, ile w normalnym kraju zarobi spawacz.
Większość Polaków jest niewykształcona i pracuje fizycznie.
Po prostu jesteśmy zbyt głupi na to, by móc sobą rządzić. Podobnie jak Węgrzy. Świadczy o tym poparcie dla PISu i partii Orbana. Normalny naród w życiu nie wybrałby kogoś, bo "bynamni dajo".

Różnica poziomów zawsze będzie się utrzymywać. Wynika to z historii i naszej narodowej głupoty. Jesteśmy ograniczeni, zamknięci na świat i po prostu nie chcemy być częścią Europy. Jak tak dalej pójdzie, to PIS znajdzie 51% ciemnej masy, która zagłosuje za polexitem.


Żeby osiągnąć coś bez UE, to musielibyśmy być bogatym krajem, jak Norwegia, czy Szwajcaria. Ale one i tak blisko z UE współpracują, mimo że do organizacji nie należą. Musimy współpracować z innymi orajami, czy Ci się to podoba, czy nie.
Chyba nie wiesz, jak Polska wyglądała bez UE. Być może mieszkasz gdzieś na zachodzie Polski, w regionie który zawsze był bogaty. Ale to tylko dzięki Niemcom, bo ten region tylko w czasach pierwszych Piastów był nasz. To Niemcy ucywilizowali i rozwinęli ten region. Z tego powodu większość tamtejszych ludzi wolałaby być częścią Niemiec.
Zostawmy już zachód Polski, bo nie nam zawdzęczają bogactwo. Ja pochodzę z najbiedniejszego i najbardziej zacofanego regionu Polski, który praktycznie zawsze był nasz (no oprócz zaborów i okupacji). Przed UE cały południowy wschód Polski wyglądał jak kraj trzeciego świata. Bezrobocie, bieda, drogi w katastrofalnym stanie, rozpadające się rudery, bo większości nie było stać na wystawienie lepszych domów. Nie wiem, czy znasz serial Ranczo, ale jeśli tak, to zwróć uwagę na to, jak wyglądały Wilkowyje w pierwszych odcinkach, a jak w końcowych. Lub oglądnij sobie jakiś stary polski film, którego akcja toczy się lrzed wejściem do UE i gdzieś na wschodzie Polski. Tak wyglądaliśmy bez UE. Byliśmy niemal krajem trzeciego świata. I teraz, gdy spełni się marzenie PISu o polexicie, to znowu tak będzie.
Jesteśmy zbyt słabi żeby nie współpracować z UE ani z Rosją. Musimy albo z jednymi, albo z drugimi. Bogate kraje mogą z nikim nie współpracować, ale ich rządzacy nie są na tyle głupi żeby zrywać relacje z każdym. Za to starają się utrzymać dobre relacje z każdym. Dlatego Niemcy mają bardzo dobre relacje (i polityczne i handlowe) z całą UE, oprócz Polski i Węgier, z Rosją, z USA.
A są najważniejsi w UE, bo są po prostu potęgą, której my nie dorastamy do pięt.

Fundusze powinny być tylko dla demokratycznych krajów. Rozumiem różnice w poglądach, są one naturalne, ale dopóki jakiś pogląd nie narusza podstawowych praw człowieka. A Polska i Węgry je łamią i bliżej im do Korei Północnej niż do UE. Nie można akceptować totalitaryzmów. Kiedyś świat nie zareagował, gdy Niemcy zaczęły się zbroić wbrew traktatom i gdy do władzy doszedł Hitler. Komuś, kto nienawidzi Europy chyba nie muszę wyjaśniać jak to się skończyło. Dlatego nie można powtórzyć tego błędu. Kaczyński i Orban nie mają potężnej armii (jeśli nasze armie coś gdzieś budzą, to chyba tylko politowanie i śmiech), więc jak komuś wypowiedzą wojnę, to ten kraj nas rozwali w kilka godzin.

A jak wy, PISowcy budujecie ogrodzenia na granicy i patrzycie jak imigranci i uchodźcy umierają, to już ok. Nie trzeba ich przyjmować. Bo oni na pewno nie chcą do Polski. Po prostu jesteśmy na drodze między Białorusią a Niemcami i innymi normalnymi krajami. Oni chcą tylko dostać się przez Polskę do normalnych krajów. Można im to umożliwić, bo świat patrzy na nasze barbarzyństwo. Amerykanie przejrzeli na oczy i potrafili wybrać mniejsze zło. Biden też nie jest dobrym kandydatem, bo przede wszystkim jest za stary. No i obaj mają zbyt skrajne po

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 września 2021 o 9:53

G gust
-2 / 2

@Cammax Niestety potwierdzasz moje przypuszczenia o swoim ograniczeniu. Jak ktoś ma inne zdanie niż ty, to na pewno pisowiec. Względnie próba zakończenia dyskusji pseudo-inwektywą. Co też świadczy o ograniczeniu. No i oczywiście twoje wierno-poddańcze peany na temat UE. Mamy być on wdzięczni, że możemy tam pracować?? Po pierwsze, my otwieramy rynek na silniejsze firmy zachodnie, oni otwierają rynek pracy. Proste. A i tak, my musieliśmy otworzyć rynek od razu, a oni, poustawiali sobie okresy ochronne. No ale tobie to nie przeszkadza.
Jesteśmy za głupi, żeby sobą rządzić. Prezentujesz poglądy Bismarcka, nienawidzącego Polaków. Brawo. Taki niby nowoczesny, a takie zabobony powtarza. Wybrali orbana i kaczora nie dla kasy, bo każdy obiecywał, tylko dlatego, że wspaniali lewicowo-demokrstyczni, mniemam twoje środowisko, ich co najmniej zawiodło. I dalej nie ma pomysłu na pójście naprzód. Jedyny program to: jesteśmy anty pisem. PiS nie musi sobie nic kupować. Przy tak słabej opozycji nie musi nic robić. I to jest dramat Polski. Bo nawet jak sobie przypomnisz rządy PO, to fajnie, że klepanie nas po pleckach, skoro i tak nic z tego nie mieliśmy. No może Tusek fajnie brzmiące stanowisko.
Fajne masz źródło, Wilkowyje z serialu. potencjalnie, mogło właśnie o to chodzić -patrzcie bez UE było tak, po UE jest lepiej albo po prostu wieś zaczęła zarabiac z racji kręcenia serialu
inna sprawa, ze dokonujesz w swej ocenie nieuprawnionego sądu, jakoby wszystko, co poszło na plus zawdzięczać mielibyśmy UE. Rozumiem, że przed UE Polska nie wyglądała jak teraz, ale na tym polega postęp i nie jest powiedziane jak by wyglądała przed UE. Jestem skłonny się zgodzić, że prawdopodobnie lepiej z UE, niemniej po prostu nie wiesz jak by było bez. A moooze, naciągane, byłoby lepiej, bo współpracowalibysmy i z nimi i innymi krajami, co teraz jest mocno ograniczone.
Jak widzisz wspominam o współpracy z krajami, a nie tak jak próbujesz wmówić. Z tą różnicą, że niekoniecznie musi ona się odbywać w UE, co też sam przyznajesz. Kształt obecnej UE mi się nie podoba. Wcześniejszy, bliżej wspólnego rynku i współpracy gospodarczej, był mi bliższy.
Polsce bliżej do Korei północnej?? Doprawdy?? Samo to stwierdzenie już cię dyskwalifikuje. Samo to stwierdzenie podważa twoją tezę- gdyby było inaczej, już by cię odwiedzili smutni panowie, nieprawdaż?? Co oczywiście nie oznacza, że jest idealnie. Ale w UE też masz dyktat jedynie słusznych przekonań. A na tym polega faszyzm, nie na tym, że się kogoś nie lubi. I nie jest przypisany do tzw prawej strony, jak to zostało wymyślone przez chorążego pokoju, Józefa S. Koniec końców, wbrew temu co ci wmówiono, H. też był socjalistą.
I teraz ochrona granic. Mamy to nieszczęście, że to my jesteśmy na wschodnich rubieżach. Niestety to my jesteśmy wschodnia granica UE. O tym wygodnie zapominasz. I teraz, nie jest kwestia wpuszczenie tej grupki ludzi. Ale jak wpuścisz tych, to przyjdą następni. A potem cała fala. Jakoś ci nie przeszkadza, że SG codziennie zatrzymuje, zawraca itd dziesiątki ludzi. Mało tego, zachwycałem się pewnie programem TV o pracy SG. Oni po to są. Ale ta codzienna praca, mało medialna, totalsi nie robią hucpy, więc ok. Z tych ludzi to żądni uchodźcy, jak próbujesz pokazać. Przestali nimi być opuszczając Afganistan. Tak, mało z nich pewnie będzie chciało zostać u nas. Wola socjal w Niemczech. A to też ich czyni imigrantami. A my jako państwo graniczne, mamy obowiązek tych ludzi zatrzymać. Nawet UE jakoś na nas nie naciska. Ba, domaga się fronteksu. To raz. Dwa, jak ruszy fala, to znów przymusowo rozlokuja nam imigrantów, a nas na to nie stać. Zdaje się, że nie mam pracy dla wszystkich Polaków, co? Trzy, cywilizowane kraje, jak Włochy, Hiszpania jakoś też zatrzymują migrantów i ba, coraz częściej zawracają ich łodzie. To samo zresztą co zrobiła Australia czy nowa zalandia. Tam jakoś PiS nie rządzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antypisior
+1 / 1

Dla zdrajców nie ma dużo kar, a właściwie jest tylko jedna plus utrata praw publicznych na zawsze
I konfiskata majątku w całości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Longslaw
-1 / 1

Co to za kara? Jeden Sasin dziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 0

@Longslaw
*miesięcznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-5 / 5

Nie tak dawno mówiliście, że to 50.000.000, teraz mówicie, że jest pół i naprawdę uważacie, że mało zbił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

E tam jakieś 830 000 000 zł rocznie. Niedawno rozebranie niedokończonego bloku Ostrołęka II kosztował 1,2 miliarda zł. I niespecjalnie to ludzi ruszyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem