Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
223 226
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar wichniak2
+12 / 12

Ustawa "antyterrorystyczna" nie działa. Niby wiadomo kto jest właścicielem numeru z którego wychodzą takie "kwiatki" a chyba nikt z tym nic nie robi bo o takich wyłudzeniach dowiadujemy się codziennie z każdej możliwej dziedziny życia. Jakaś zbiorowa paranoja bo ludzie są jak dzieci a policja gorzej jak dzieci, tylko bandyci się śmieją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+8 / 8

Ja otrzymałem dzisiaj SMS o takiej treści:
Znalazłem portfel męski z pewną sumą pieniędzy. W portfelu był ten numer telefonu. Czy to Twój portfel? Zdjęcie portfela po linkiem: i tu był link.
Oczywiście domyśliłem się, że to fake i usunąłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2021 o 22:06

B BaNeXyZ
0 / 0

@sfzgkkp
Moja żona otworzyła ten link... Zbieg okoliczności, bo teściowej ukradli portfel tydzień wcześniej i nagle przyszła ta wiadomość. Stwierdziła że pewnie ktoś znalazł i niestety otworzyła ten link. Powiem szczerze nie wiem co zrobić. Teoretycznie nic się nie stało, ale z telefonu jest dostęp do praktycznie wszystkiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+2 / 2

@BaNeXyZ
Zwróciłbym się do jakiegoś fachowca. Być może zainstalowało się coś, co pozwoli przejąc dane z tego telefonu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+2 / 2

Jednocześnie mogę dorzucić do siebie OSTRZEŻENIE o oszustach z OLX.
Korespondujecie z botem, który wysyła Wam link, pod którym musicie uzupełnić pewne dane dotyczące domniemanej wysyłki produktu, który sprzedajecie. Wysyłka ma nastąpić za pomocą In-Post.
Na kilometr widać, że piszecie z robotem zachowującym pewne zaszyte w algorytmie frazesy.
To oczywiście ŚCIEMA i również się tego wystrzegajcie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2021 o 10:18

G gnotu
+1 / 1

ja miałem telefony z banku że jakiś oszust chciał wykonać przelew ale to udaremnili. kazali zainstalować aplikację żeby "przeskanować" mój telefon w poszukiwaniu wirusów. Oczywiście w żadnym wypadku nie należy tego robić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

Powiedzcie mi czy to jakas.prova oszustwa czy tylko ja jestem przewrażliwiona ale zdarza się (zdarzyło mi się 2 razy) że po kliknięciu w jakiś film na YT wyskakuje komunikat aby potwierdzić swój wiek bo film jest dla pełnoletnich, i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że do wyboru są dwie opcje potwierdzenia: albo wpisujesz numer karty kredytowej, albo wysyłasz zdjęcie dowodu osobistego. Nosz bez jaj! I jeszcze informacja na końcu że weryfikacja może potrwać kilka dni.

Aha raz też dostałam w.srodku nocy SMS że mam wejść na stronę z linka łudząco podobnego do jednego z.portali aukcyjnych i zaktualizować swoje dane inaczej usuną mi konto. Oczywiście było to oszustwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiecejwolnosci
-1 / 1

Namnożyło się tych oszustów. Ja dostaję jakieś smsy z ostrzeżeniami, że pada deszcz. Nigdy nie subskrybowałem żadnej prognozy pogody i nie mogę się z tego wypisać. A zeszłego lata dostałem ostrzeżenie o zbliżających się wyborach. Z kolei poprzedniego marca po moim mieście w biały dzień grasowali przestępcy przebrani za urzędników i zabierali ludziom w parkach po 30 tys. zł. Policja nie reagowała. Chyba największy przekręt jest taki, że z moich ciężko wypracowanych oszczędności wyparowało przez ostatni rok ze 20% siły nabywczej. Bank centralny, który miał pilnować siły pieniądza - to jego główny cel istnienia - twierdzi, że wszystko jest spoko. Dużo by wymieniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem