Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
725 730
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+2 / 8

Syndrom sztokholmski. Spora część elektoratu PiS tak ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar arotka
+7 / 9

Czarny charakter to nic. Od wielu lat istnieje w psychologii taka ciekawa rzecz jak domaganie się uwagi niebezpiecznych osób. Np. gdy schwytano Richarda Ramireza (seryjny morderca, gwałciciel, nieobliczalny) tygodniowo odwiedzało go ok. 10 kobiet, dostawał setki listów, ostatecznie ożenił się będąc w celi śmierci. Ted Bundy (seryjny morderca) będąc w celi śmierci nie tylko się ożenił, ale także spłodził potomka (żyje pod zmienionym nazwiskiem). Nasz rodzimy Trynkiewicz również ożenił się będąc w więzieniu, a wywiad z jego żoną "Anną" jest straszny ("Polska odwraca oczy" J. Kopińskiej - "Anna" mówi tam m.in. że Mariuszek dostał za dużą karę, ma żal do ludzi, że nie chcą Mariuszkowi wybaczyć, że jak już Mariuszek wyjdzie to pojadą do tego lasu (w którym zakopał ofiary) bo "to ważne miejsce dla Mariuszka", że chce mieć z nim dzieci bo to idealny pedagog, że gdyby ktoś zgwałcił czy zabił jej córkę (ona ma córkę) to by mu wybaczyła a nie całe życie nękała sprawcę itp. Nawet Jeffrey Dhamer otrzymywał w więzieniu listy od miłośniczek choć był gejem, mordercą seryjnym i kanibalem... Psychologowie twierdzą, że wynika to z faktu, iż te kobiety potrzebują czuć pozorną władzę nad silnym i niebezpiecznym mężczyzną, który jest groźny a jednocześnie nie może im zrobić krzywdy no bo przecież cały czas ktoś ich nadzoruje. Poza tym są uwikłane w sprawę popularną i niebezpieczną i mogą uszczknąć trochę tej sławy dla siebie, być częścią czegoś "większego". Tony Spears również ożenił się w więzieniu z... kobietą, która przyczyniła się do skazania go jako przewodnicząca ławy przysięgłych. Po rozprawie napisała list z prośbą o wybaczenie, rozwiodła się, porzuciła dzieci i wyszła za mąż za mordercę, siedzącego w celi śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+6 / 8

@arotka Ciekawie piszesz :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar arotka
0 / 0

@VaniaVirgo dziękuję :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@arotka O, mój człowiek! Też interesuję się takimi tematami. Polecam Mindhuntery, Obsesję i Profil mordercy oraz Morderczą układankę jeśli jeszcze nie czytałaś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar arotka
+1 / 1

@maggdalena18 jest sporo książek, które mogłabym polecić, pisałam pracę na ten temat (profilowanie kryminalne w wykrywaniu sprawców seryjnych morderstw). Duży ciekawych książek, np. Gołębiewskiego albo Stukana. Bardzo lubię książkę Wrońskiego, która jest chyba jego pracą doktorską, "Seryjni i wielokrotni mordercy. Profilowanie psychologiczne i psychogeograficzne". Ciekawa biografia Kuby Rozpruwacza, Begga. Fajnie mi się czytało efekt współpracy Bondy i Lacha. Świetna, choć bardzo trudno dostępna książka (wiele miesięcy jej szukałam), "Psychopatologia seryjnego morderstwa", Giannangelo. Polecam chociaż nie wiem czy uda Ci się dostać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar arotka
+1 / 1

@maggdalena18 ale muszę przyznać, że istnieją również dobre filmy w temacie. No np. genialny "Monster" z 2003 roku o Aileen Wuornos, no rola Charlize Theron jest fenomenalna. Podobał mi się też nowy "Podły, okrutny, zły" z 2019 o Bundym. Całkiem fajnie nakręcony, choć nieco przestarzały, "Obywatel X" z 1995 roku o Andreiu Chikatilo. Oba dobre filmy "Zodiak" (2005,2007 - choć ja preferuję ten nowszy ze względu na obsadę aktorską - Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr.).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@arotka Aż mi się oczy zaświeciły! Dzięki!
Zodiaka z nimi oglądałam. Podłego z Efronem też. Fajne filmy, chociaż w Podłym brakowało mi czegoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar arotka
+1 / 1

@maggdalena18 Filmy biograficzne seryjnych nigdy nie są idealne. Zawsze jest coś pominięte albo naciągnięte żeby lepiej się sprzedawało. Aczkolwiek niektóre są naprawdę ciekawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@arotka A to prawda. Chociaż czasem, gdyby trzymali się faktów, film mógłby być ciekawszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anonymozus123
-2 / 2

Hisoka z Hunter X Hunter.
Pedo-klaun IQ200 ale ostatecznie większość widzów go lubi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komarzyca76
+1 / 1

Jak pierwszy raz oglądałam "Krótki film o zabijaniu" to tak zachwyciłam się grą Mirka Baki, że ciężko mi było się pogodzić z zakończeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem