Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
340 363
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar nimitz77
+6 / 12

Polski patriotyzm nakazuje być za nami, jednak to Polska wybudowała kopalnię, w związku z funkcjonowaniem której sąsiednie czeskie miejscowości zostały pozbawione wód gruntowych. I choć PGE miało zrobić odwiert studni głębinowej (wg słusznej zasady - psujesz - naprawiasz) to po dziś dzień ma na to wy.bane. Najważniejsze, żeby się Nowy Polski Wał zgadzał dla twardego wyborcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
+15 / 19

Nie można się dogadać z kimś jeżeli się z nim nie rozmawia. Nie mamy ambasdora w Czechcch już od dawna, ostatnio jak miało być spotkanie grupy wyszehradzkiej, to Morawiecki nie pojechał, bo miał być tam premier Czech. Rząd używa sprawy Turowa, żeby szczuć na UE i TSUE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+5 / 9

@tymczasowylogin Poje...bom tego nie wytłumaczysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+3 / 5

Na wuja ci ambasador w Czechach odległych o 5 godzin jazdy czy godzinę samolotem. Aby osiągnąć kompromis potrzeba chęci obu stron, na razie interes Czech to zamknąć w Polsce elektrownie i sprzedawać nam własny prąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niepoprawnylogin1
+1 / 7

@tymczasowylogin Dogadanie się nie może być droższe od kary. Pamiętaj o tym. Czesi może chcą tyle, że lepiej karę zapłacić i niech sobie sami szkody naprawiają a Turowa póki co nie ma możliwości zamknąć, bo jest to obiekt strategiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
+3 / 3

@niepoprawnylogin1
Czesi chcieli współfinansowania wodociągu dla wsi, które straciły wodę z powodu rozbudowy Turowa. O planowanej rozbudowie nie powiedzieliśmy Czechom, mimo, że wiedzieliśmy (powinniśmy byli wiedzieć) jaki to będzie miało wpływ na poziom wód gruntowych. Potem przez 2 lata unikaliśmy rozmów z nimi, więc poszli do sądu. I sąd nakazał wstrzymać prace w Turowie do czasu wyjaśnienia sporu. A nasz drogi rząd od wydania wyroku w maju nawet nie zaczął z Czechami rozmawiać o sporze. Ten wodociąg kosztuje pewnie mniej niż zapłacimy kary za niezastosowanie się do wyroku.
Można było się z nimi dogadać, wystarczyło zacząć rozmawiać. Pewnie nadal można, tylko teraz ten wodociąg zbudujemy sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 1

@tymczasowylogin To, że rząd Polski kompletnie nie panuje nad sprawą to żadna nowość, bo o ile PO robiło politykę zagraniczną na kolanach, tak PiS nie prowadzi jej w ogóle. Inna sprawa, że rząd Czech nie ma zamiaru przed wyborami tej sprawy załatwić, a cała ta sprawa jest totalnie polityczna w Czechach i tak o ile samorządy ogarnęły sytuację szybko, to brakło tylko, żeby rządy obu stron to klepnęły. W Polsce Mati wyleciał i powiedział, że sprawa załatwiona bo samorządy Polski i Czeski się dogadały, tyle było Polskiego rządu w tej sprawie, o tyle rząd Czech stwierdził od razu, że samorząd czeski nie jest do załatwiania takich spraw i wykluczył rozwiązanie sporu po myśli obu samorządów.
Czesi teraz mają okres przedwyborczy, obecny rząd znany jest z niechęci do Polski, a jak wiemy, nic nie jednoczy ludzi pod ręką jednego człowieka jak wspólny wróg na którego ten jeden ma pomysł i siłę. To samo robi się w Izraelu od dawna. Jakaś afera wyjdzie? To patrzcie jacy to Polacy są antysemici. Wybory? A widzieliście jakimi antysemitami są Polacy? Izrael poniósł jakąś klęskę? To przez antysemitów, a wiecie, że antysemitami są Polacy? W wyborach w USA najgłośniej słyszeliśmy, że Rosja i Chiny to w zasadzie 150% problemów USA. Przed wyborami w Polsce zawsze słyszymy, że Rosja i Niemcy to takie dwie otchłanie zła. Gorzej w tym wypadku, że doszło do tego, że my musimy płacić realne pieniądze za czeskie wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 1

@tymczasowylogin Rozwiązanie tego sporu byłoby banalnie proste, jednak jak wiemy POPiS i sprawy zagraniczne to brzmi jak doświadczona prostytutka która sprzeda dziewictwo. Wystarczyło tylko wyśmiać Czechów i dać krótką odpowiedź o treści "nie". Z tymi wodami gruntowymi problem polega na tym, że same samorządy zainteresowane dogadały się, że rzeczywiście strona Polska mogła wcześniej dać znać o ewentualnym obniżeniu wód gruntowych, niemniej to sprawa Czech, żeby ogarnąć sprawę i gdyby mieli czas to nie byłoby w tym żadnego problemu. Samorządy więc się dogadały, że szybko ogarną sprawę, pieniędzy potrzeba niewiele i wszystko miały współfinansować samorządy polski i czeski, żeby te wody gruntowe nie opadały, a opad był bardzo niewielki i w czas się wszyscy zorientowali. Niestety w Czechach trwa okres przedwyborczy, rząd znany z niechęci do Polski podłapał temat i zamiast klepnąć rozwiązanie, to od razu odrzucił taką możliwość i poszedł do TSUE bo będzie wykorwiniście wyglądało w trakcie kampanii, taki sukces, że maleńkie Czechy przy obecnej władzy mogą doebać nawet Polsce. Sprawa będzie rozwiązana tak jak samorządy ustaliły tylko po wyborach w Czechach bo jaki interes ma obecna władza w tym, żeby ten problem rozwiązać teraz? Żaden, dla obecnego rządu Czech to sytuacja wręcz idealna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+3 / 3

W sumie to Szwedzi już chcą na nas nałożyć kary za to, że mimo umów z nimi nie wyrabiamy się z budową promu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
0 / 4

@Cammax Czy Polska tak bezprawnie zajęła Zaolzie to kwestia dyskusyjna, najpierw Czesi 20 lat wcześniej, wykorzystując wojnę polsko-bolszewicką, zabrali tereny zamieszkałe przez Polaków. W 1938 roku po prostu wróciliśmy po swoje. Co do obecnej sytuacji, gdzie nasi dzielni żołnierze okupowali kapliczkę i zrobili z nas pośmiewisko, to już inna para kaloszy. A co do polexitu to nie byłbym taki hop do przodu w tym temacie. Taki scenariusz to upadek PiS-u, bo większość ludzi wyjścia z UE po prostu nie chce i tylko samobójca by do tego dążył. Propaganda i wymachiwanie szabelką może zdawać egzamin do czasu, ale w kółko na tym jechać nie będą. Zresztą głównymi krytykantami UE ze strony PiS-u są ludzie Ziobry, a Kaczyński wypuścił Suskiego, by pokazać, że oni u siebie też mają takiego kogoś i nie trzeba głosować na Ziobrę czy Konfederację, tylko można na nich. To takie uwodzenie wyborców i zabawa w przeciąganie liny, której celem jest zachowanie status quo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2021 o 15:09

avatar Cammax
-3 / 3

@Mausner w sumie to wszystko, co jest związane z historią jest kwestią dyskusyjną.
Sprawa z kapliczką była wstydem na cały świat. Wszyscy, którzy za to byli odpowiedzialni powinni być zdymisjonowani (łącznie z rządem, który zapewne wydał rozkaz).

Obawiam się tylko, że PIS i ich media już na tyle wyprały mózgi swoim wyborcom, że wszyscy zagłosują za polexitem. Albo nawt nie będzie referendum, bo będą się obawiać, że 40% nie wystarczy, bo frekwencja będzie wyższa.
Dlatego im już nie wystarczy samo machanie szableką. W końcu przerodzą słowa w czyn. Taka polityka też jets skrajnie niebezpieczna, bo przez to żaden normalny kraj nie chce mieć z nami nic wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+2 / 4

Tak jak powiedziała Kidawa "zamykamy i płacimy". Po co nam lotnisko mamy w Berlinie, po co nam elektrownie mamy w Czechach i Niemczech, po co nam niezależna Polska lepiej być kolonią. Politykę zagraniczną nam poprowadzą parę posadek w unii dla zasłużonych dadzą i będziemy żyli na łonie unii jako popychadło, rynek zbytu gorszych towarów, przestarzałej technologii i źródło taniego robotnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niepoprawnylogin1
+2 / 2

@Cammax Ok Turów zamykamy i odcinamy prąd w Twoim domu, dwie pieczenie na jednym ogniu. Ty nie piszesz tych głupot, ja nie płacę kary w podatkach. Pasuje Ci? W końcu Turów to 8% produkcji energii, wiec Tobie nie wystarczy na pewno energii na zasilenie domu po jej zamknięciu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@niepoprawnylogin1 właśnie dlatego powinno się już dawno zacząć odchodzenie od węgla. Wtedy nikt nie zostanie bez prądu po zamknięciu jednej, szkodliwej dla środowiska kopalnii. Jest już za późno, bo inni już dawno zaczęli odchodzić od węgla, ale gdybyśmy mieli dyplomatów (tych z PIS nie można tak nazwać), to sprawę udałoby się załatwić, a może nawet przeciągnąć termin na zamknięcie kopalnii.

Najgorsze jest to, że za tą kopalnię wszyscy zapłacimy. Rząd nie zamknie, ale nie zapłaci też ani grosza ze swoich pieniędzy. Te oszołomy prędzej wypowiedzą Czechom wojnę niż uszanują to, że przez nas ludzie nie mają wody.

A to, że UE nam dowali karę było oczywiste. To, co dla PISu jest "lewacką ideologią" dla UE jest świętością (chodzi oczywiście o ekologię w tym przypadku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niepoprawnylogin1
0 / 0

@Cammax Odchodzimy od węgla, coraz więcej paneli fotowoltaicznych, nowe elektrownie wiatrowe na Bałtyku będą powstawać, ciągniemy gazociąg z Norwegii dzięki czemu będziemy mogli iść w elektrownie gazowe, ale na to potrzeba czasu. Niestety 8 lat PO zacofało Polskę dość poważnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
0 / 2

Rząd używa sprawy Turowa, żeby szczuć na UE i TSUE. Oczywiście dołączenie KE, jako strona, do pozwu Czech przeciwko Polsce to element "PiSowskiego szczucia na Unię" - śmiechu warte... Że niby Unia jest taka święta, mądra i sprawiedliwa: Twardo walczy z emisją CO2 (Tit for 55) oraz jednocześnie namiętnie uwala energetykę jądrową co WCALE NIE BUDUJE EUROPEJSKIEGO RYNKU DLA ROSYJSKIEGO GAZU OD NIEMCÓW (którego spalanie oczywiście NIE EMITUJE CO2).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
0 / 0

Gówno o sprawie wiemy, ale opowiadamy się wszyscy po jednej ze stron na podstawie czego? Zakładam, że nie znamy podstaw prawnych ani zasad wydobycia nie potrafimy rozstrzygnąć nic więc tak naprawdę nie jesteśmy za obroną lub zamknięciem kopalni tylko za pis albo przeciwko bo akurat ci na zamknięciu stracą na popularności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-3 / 5

@J_R może niech przyjadą ponownie po więcej złota oraz sztuki i wywiozą do siebie, jak za dawnych lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 września 2021 o 15:04

avatar Cammax
-1 / 1

@paul123 lecz się PISowski trollu. Od razu widać, że jesteś PISowskim trollem chorym z nienawiści. Umiecie tylko wypominać historię. Fakt, Szwecja naszym sojusznikiem była jedynie w latach 2007-2015, ale wy zaraz po dojściu do władzy zerwaliście z nimi relacje "z przyczyn historycznych". Kilka lat później odmówiliście im pomocy w gaszeniu pożarów "zważywszy na starty poniesione podczas Potopu, bla bla bla... nie będziemy pomagać tym sku***synom" (nie jest to dosłowna wypowiedź, ale o to chodziło).

Obiecaliście też odwet. Ale na szczęście mamy zbyt słabą armię. Poza tym prawie wyłączną winę za ta wojnę ponosi Polska. Tak więc czy Ci się to podoba trollu, czy nie- nie mamy żadnych praw do odszkodowań.

A skoro o Potopie mowa, to wiesz PISiorku po czyjej stronie były wówczas wasze ukochane Węgry?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
0 / 2

@Cammax PO-owski troll zarzuca mi bycie PISowskim trollem. Dobre. Jestem użytkownikiem na demotywatorach od 2010r wiec nie mam nic wspólnego z propaganda polityczna. A ty? PO dala Ci etat tutaj w 2018 czyli gdzieś w tych okolicach jak demotywatory zaczęły byc upolitycznione i kolko wzajemnej adoracji do którego należysz, zrobiło sobie tutaj własny folwark.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@paul123 ale tylko PISowiec wysmarowalby taki komentarz (no, chyba że to sarkazm, to gratuluję i przyznaję, że świetnie parodiujesz PISowców). Znam wielu oszołomów nienawidzących Szwecji i powiem tyle- 99% z nich to PISowcy. Pozostały procent to zaraz cię zakrzyczy, że "ci Niemcy to wcale tacy źli nie byli, a straty z II WŚ wcale nie były takie duże". Obie grupy siebie warte, ale nie zmienia to faktu, że PISowcy są chorymi z nienawiści, zamkniętymi na świat ksenofobami i pisząc tego typu komentarz lepiej zaznaczyć, że to sarkazm, bo w przeciwnym razie nie dziw się, że kazdy myśli, że jesteś za PIS.

Swoją drogą serio podoba Ci się polityka zagraniczna PIS? Moim zdaniem to najgorszy rząd od czasów okupacji. Zerwali relacje z każdym krajem, promują nienawiść do obcokrajowców, odmawiają pomocy innym krajom ze względu na historię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
0 / 2

@Cammax tak jest, bo skończyło się nastawianie dupy do dymania. i stąd ci wszystko obrażeni. do tej pory relacje składały się tylko z akceptacji wszystkiego co nam narzucą, bez negocjacji, za najwyższą cenę. no i przyszedł ktoś kto powiedział dosyć tego a wtedy wszyscy faktycznie dostali focha bo się skończyło tanie dymanie. Tylko inni, zamiast traktować to serio, zaczęli wymyślać o nas bajki - że to atak na nich, że to nienawiść, że to izolacja od świata - bo dobrze im było jak mieli wcześniej dupę za darmo. A wy w tej bajki wierzycie. W głowie mi się nie mieści żebym miał być na jakąś nację obrażony, tym bardziej, że z fascynacją odwiedzam różne kraje i poznaje ich obyczaje. Ale to nie uprawnia mnie do zerwania z rozumem i potrafię rozróżnić pewne kwestie - gdzie są relacje a gdzie jest biznes. Nam nikt nie pomógł i koniec z tą naszą pomocną ręką dla wszystkich bezgranicznie. Niech inni w końcu zaczną rekompensować straty jakie ponieśliśmy za ich sprawą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@paul123 nie mamy partii, która prowadziłaby politykę zagraniczną dbając jednocześnie o dobro Polski. Jedni zrobią wszystko, co inni karzą, a drudzy izolują się od całego świata.

Raczej to zauważyłeś, ale odkąd PIS rządzi, to naszym jedynym sojusznikiem są Węgry (a też nie zawsze byli naszymi sojusznikami, tyle że to jedyny kraj, któremu PIS wybaczyło).
Polityka PISu to tylko wymachiwanie szabelką, krzyki, opowieści o tym jakie to kraje UE są złe, straszenie obcokrajowcami, wypominanie wszystkim każdego możliwego wydarzenia. Przez takie postępowanie również nikt nie traktuje nas jako poważnego i wiarygodnego sojusznika.

Z tego co pamiętam, to kilka krajów nam pomagało podczas powodzi w 2010, a my Niemcom w tym roku nie pomogliśmy z powodziami i Szwedom też PIS chciało odmówić pomocy z pożarami. Ostatecznie chyba chcieli desperacko ratować wizerunek Polski, bo jednak ktoś tam pojechał. Ale sam fakt, że w sytuacji gdy jakiś kraj zmaga się z klęską żywiołową, to oni wyciągają przeszłość, to wstyd. Bo wobec nas ktoś może kiedyś zrobić to samo. No chyba, że Tobie o inną pomoc chodziło.

Problem tylko w tym, że z prawnego punktu widzenia żadne reparacje nam się nie należą, a domagając się ich po tylu latach tylko się ośmieszamy. Inne kraje potrafią odłożyć na bok dawne urazy, a my żyjemy wyłącznie historią i dlatego zawsze będziemy tacy biedni, a nigdy nie będziemy tacy jak reszta Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem