Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
13 28
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
0 / 0

Z Czechami trzeba było rozmawiać kiedy był na to czas i to jest głównie zaniedbanie. Ewentualnie powinno się im udowodnić, że nie mają racji. Jest wiele miejsc gdzie ta sprawa mogła być podniesiona i rozwiązana.

Tylko zabrakło tego kogoś, kto prezentując interes Polski prowadziłby takie rozmowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
0 / 0

Co do samego zamknięcia kopalni to się nie zgadzam, ale na pewno można zadbać o wody gruntowe. Odkrywkowa metoda wydobycia węgla jest mocno dewastująca dla środowiska ale gdy się ja prowadzi racjonalnie to da się częściowo ochronić wody gruntowe. Dodatkowo można zadbać o odszkodowania lub zbudować sąsiadom sieć wodociągów. Jak PiS schował głowę w doope i udaje że tam nie śmierdzi to niech teraz żre to co tam znalazł, szkoda że za nasze pieniądze. Dodatkowo kary są nie do uniknięcia a kopalnie pewnie zamkną. Na wszystko był czas. Głupia kaczka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U unikona
0 / 0

Walić PIS, walić Czechów i walić Turów, walić nawet pracowników ALE…
Zamknięcie kopalni oznacza de facto także zamknięcie elektrowni Turów, dla której kopalnia zapewnia paliwo. Elektrownia to, wg Wikipedii, 5% udziału w rynku energii elektrycznej w Polsce. Czyli tak jakby zaperwniała zasilanie dla całego kraju przez 72 minuty na dobę. A w mediach pojawiały się nawet informacje o 7% czy 10% udziałów w rynku, czyli prawie 2,5 godziny na dobę. Jesteś gotowy na odcięcie Polski od zasilania na 2 godziny na dobę, co dobę? Owszem, teoretycznie mamy nadwyżkę zainstalowanej mocy w stosunku do zużycia, ale szybki przegląd Internetu pokazał, że już w 2019 zdażyło się nam kupić z zagranicy aż ¼ zapotrzebowania.
Na prawdę uważasz, że to dobre wyjście? Tak na szybko, na już, w sytuacji kiedy np. budowa elektrowni Ostrołęka C została rozebrana, inne budowane bloki planowane są najwcześcniej na 2023/2024 rok, a tworzenie elektrowni atomowej to raczej nieśmmieszny żart?
Mi takiej pewności brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
0 / 0

Sądzę, że nigdy.
Próbował ktoś kiedyś o cokolwiek zwrócić uwagę Polakowi-Patriocie-Katolikowi? Efekt będzie taki sam za każdym razem jak z Turowem. To wszyscy dookoła są poje.ani i o ch.j się przyp.erdalają i w dodatku nie wasza sprawa. A i jeszcze wina PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem