Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
582 601
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+17 / 27

A tak mamy PiS kontra reszta świata

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+4 / 12

@Dipol No tak, przecież "prawdziwy" opozycjonista, to wolak katolik i zadeklarowany prawak. To nic, że większość takich w ogóle nie kuma czym jest ten cały komunizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+12 / 22

@Dipol Widać, że gówniarz jesteś i tamte czasy z opowiadań dziadka sklerotyka znasz. Tyle co Kuroń i Michnik pał od ubecji zebrali to nawet byś nie policzył. A Twój idol Jarek u mamusi pod kołderką do południa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
+2 / 10

@PIStozwis : przyjmowanie pał od ubecji nie czyni nikogo anytokunistą. michnik, kuroń to socjaliści z opozycji, którzy nie zgadzali się z rządzącymi socjalistami i tyle. coś jak trockiści vs staliniści upraszczając...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 5

@asdur Nie zmienia to faktu, że gdyby nie tacy ludzie jak Kuroń i Michnik w dalszym ciągu tkwiłbyś w czerwonej komunistycznej dupie. Teraz tkwisz tylko w czarnej katolickiej dupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 4

@PIStozwis,@egoiste Chciałbym usłyszeć te opowieści od dziadka sklerotyka, ale ukryj którym teraz w dupę wchodzicie skrócili go o głowę. Może jestem gówniarz ale pamiętam co o nich mówili koledzy z opozycji. Czerwone harcerstwo, wyłania z partii za krytykę, że za mało Trockiego w programie. Dziwnym trafem w latach 60-tych gdzie ciężko było o paszport do KDL-u oni bez problemu paszport co rok na zachód. Czyżby Szechter już zdołał wyczyścić sobie życiorys?? Po treningu w tej opozycji nieźle im szło picie alkoholu w Magdalence razem z czarnymi i czerwonymi. I właśnie dlatego macie to co macie w Polsce. Ale idoli macie fajnych, tych dwóch, Bolek, Balbina jeszcze Krzywonosa i Frasyniuk do kompletu. Ciekawe dlaczego oni tak nie cierpieli Walentynowicz. Miłej zabawy życzę w tym Waszym cyrku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
-4 / 8

@PIStozwis : teraz tkwimy w czerwonej europejskiej komunistycznej dupie. Otwórz oczy, nie rządzi żaden PIS tylko Bruksela. PIS chciałby rządzić dlatego tak walczy z UE i sie miota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
-1 / 9

Zobacz Dipol jakie to bydło polskie jest. Napisałeś samą prawdę, a oni potrafią jedynie obrazić się na fakty i minusować komentarze. Dlatego właśnie mamy takich "reprezentantów” jak Sasin. To wszystko na co polski proletariat stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 2

@Reinert Jaką prawdę on napisał? Pobajdurzył jedynie jakieś spiskowe teorie bez cienia dowodu, jak nawiedzony dziadek w parku wymachujący laską w kierunku niewiadomym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-1 / 1

@Dipol "Po treningu w tej opozycji nieźle im szło picie alkoholu w Magdalence razem z czarnymi i czerwonymi. I właśnie dlatego macie to co macie w Polsce. "

No, czyli co mamy? Dzięki temu piciu wódki w magdalence i obradom przy okrągłym stole mieliśmy najbardziej udaną transformację ustrojową w Europie. Weź w rękę dane makroekonomiczne, trochę naukowych opracowań, a nie jakieś żale oszołomów o to że nikt nikogo nie rozstrzelał, to się przekonasz.

Wymień mi jeden kraj z Europy który zaprowadził lepszą transformację ustrojową, tak dla przykładu, że "moglibyśmy mieć co innego niż mamy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar be4bee
0 / 0

Teraz kolegujemy się z Mongolią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-3 / 5

Następny, który wierzy, że kłótnia rządów jest obecna w prywatnych spotkaniach obywateli....:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P picasa
0 / 4

Havel nie żyje, Kuroń nie żyje... jeszcze tylko Michnika w tym gronie brakuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
-4 / 10

Nasze? Tam jest żyd Szechter (Michnik) i Ukrainiec Kuroń. Dlaczego ktoś śmie sugerować, że to polski akcent?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
0 / 0

@Reinert zastanawiam się czy głupi się urodziłeś czy może to kwestia "wychowania"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@egoiste Niemcy, przy okazji zrobili najlepszą rzecz: dostęp do akt Stasi. Transformacja wyszła niezła wystarczy popatrzeć majątek KK. W PRL-u mówili że im dalej od wojny tym więcej ZBOWID- owców. Teraz im dalej od "przemiany" tym więcej opozycjonistów. To że ktoś dostał pałą od milicji na komisariacie nie znaczy że był opozycjonistą. Ale w Polsce 30-40 latkowie wiedzą więcej. Przecież nawet Giertych był w opozycji, a tatuś w komitecie doradczym u Jaruzelskiego. Chociaż to też może być teoria spiskowa:))))). Miłego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@Dipol W dalszym ciągu czekam na konkrety - który kraj zaliczył bardziej udaną transformację. I dane, które to potwierdzają.

Niemcy? Wzrost PKB per capita o 39% w latach 1989-2019 w porównaniu do 160% w przypadku Polski to jest jakiś sukces? A może Niemiec w ogóle nie należy brać pod uwagę, jako że NRD przestało istnieć w 1990 roku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@egoiste PS. Zapomniałem o Czechach. Wystarczy popatrzeć na to jak dziś wyglądają a jak wygląda Polska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@Dipol A ja pytam o transformację, ty mówisz o stanie aktualnym. Czechy w 1989 roku miały PKB per capita 24 142 $, Polska 13 066$. W 2019 roku było to 42 008 $ dla Czech i 34 018 $ dla Polski. Wiesz co to oznacza? Ze Czechy przez te 30 lat urosły o 74%, a Polska o 160%.

To twoje "wystarczy popatrzeć" to zwykłe wodolejstwo. Żadnych danych ty w życiu nie analizowałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+1 / 1

@egoiste Tzn. że w Polsce żyje się lepiej niż w Czechach i Niemczech. No lepszej propagandy sukcesu nie widziałem. TVPIS przy Tobie to pikuś. Tyle zostało z tej najlepszej transformacji z czerwonego w czerwono- czarne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@Dipol "Tzn. że w Polsce żyje się lepiej niż w Czechach i Niemczech"

A gdzie tak napisałem? Bo zdaje się że nigdzie, a ty po prostu intelektualisto nie odróżniasz dynamiki od wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
0 / 0

jakoś na zdjęciu nie widać I Sekretarza KC PiS towarzysza K., może walczył inaczej, nie wiem jak inaczej ale chyba walczył, prosty lud to docenił i mamy herosa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@egoiste Wspaniały analityku, opowiadasz jak to Polska wyszła z. ajebiście na transformacji ustrojowej. Sypiesz liczbami, procentami i co z tego. Gdzie to wszystko jest, cały wzrost PKB. Gdzie? Przy takiej dynamice dziś Polaka powinna być potęgą gospodarczą. Tylko nie wmawiaj mi że to wszystko wina PIS-u. Bo nie rządzą przez 30 lat. Bronisz tych dwóch pajacy z podobno opozycji, a właśnie dzięki m.in. im cały wzrost PKB o którym piszesz poszedł w p..zdu. Być może te dane obrabiał facet pokroju Pinokia więc wszystko jest możliwe papier wszystko przyjmie. Widzisz Czechy miały tak słabo i gdzie są teraz. Ale życzę Wam szczęścia w następnych latach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@Dipol "Sypiesz liczbami, procentami i co z tego"

I nic z tego nie rozumiesz, co dobitnie pokazałeś w poprzednim komentarzu, twierdząc, że wg mnie w Polsce żyje się lepiej niż w Czechach, chociaż dane które przedstawiłem jak byk mówią, że JEST ODWROTNIE.

"Gdzie to wszystko jest, cały wzrost PKB. Gdzie? "

W otaczającej rzeczywistości.

"Przy takiej dynamice dziś Polaka powinna być potęgą gospodarczą. "

I to kolejny wpis, który jawnie pokazuje, że kompletnie nie masz pojęcia o czym mowa, w ogóle nie rozumiesz tych danych. Bo jakbyś nie liczył to dynamika 160% i punkt wyjściowy wynoszący 13 tys dolarów, daje wynik 34 tys dolarów, a to żadna potęga NIE JEST. Tylko ty nie rozumiesz, że wynik jaki przyniesie dana dynamika zależy od... sytuacji wyjściowej! To jest matematyka z szkoły podstawowej.

"właśnie dzięki m.in. im cały wzrost PKB o którym piszesz poszedł w p..zdu."

No tak, to bardzo naukowe, rzetelne stanowisko. Naczytałeś się po prostu jakiejś średniej jakości publicystyki, albo po prostu wylewu rozgoryczenia pospolitych ignorantów i oszołomów, a o danych i ekonomii nie masz bladego pojęcia.

"Być może te dane obrabiał facet pokroju Pinokia"

I to jest TRZECI wpis pokazujący, że kompletnie nie wiesz o czym mowa. Bo to nie są żadne przełomowe dane, to są dane znane w piśmiennictwie naukowym od lat. I dla kogoś kto wie cokolwiek na ten temat nie są żadnym zaskoczeniem.

A moje konkretnie dane pochodzą z Total Economy Database, The Conference Board, lipiec 2020

"Widzisz Czechy miały tak słabo i gdzie są teraz"

Jakbyś przeczytał te dane ze zrozumieniem, to byś wiedział, że Czechy nie miały słabo. Czechy w 1989 roku miały niemal dwukrotnie wyższy PKB per capita od Polski. I jakbyś jeszcze dobrze policzył, to by ci wyszło, że zaczynaliśmy z wynikiem stanowiącym 54% czeskiego PKB per capita, a teraz jest to 81%.

I jakbyś potrafił chociaż trochę poruszać się w tej podstawowej, prymitywnej analizie to by ci wyszło, że gdyby Polska miała taką samą dynamikę co Czechy, to dziś by była biedniejsza niż Czechy w 1989 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2021 o 20:27

D Dipol
0 / 0

@egoiste Dzięki, a już myślałem że popełniłem błąd 35 lat temu i wyjechałem z przyszłej potęgi gospodarczej. Więc jednak transformacja była udana. Tylko dalej idźcie tą drogą, normalnie chyba nie będę mógł spać;))))))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@egoiste Bo zapomniałem, patrząc na kraje gdzie doradcą był wasz guru ekonomiczny Balcerowicz ( Węgry, Ukraina) to tylko klaskać. Ale w dalszym ciągu życzę powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem