Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

"Zabójca, a nie kierowca"

W Rzeszowie mogło dojść do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych. Rozpędzone auto przejeżdża przez przejście dla pieszych i omal nie potrąca kobiety. Inne auta się zatrzymały. Na filmiku widać wyraźnie, że samochody mają czerwone światło i powinny się zatrzymać. Jeden z nich tego nie zrobił

www.demotywatory.pl
+
208 217
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N Nowyloging
+24 / 30

Co nie zmienia faktu, że wszyscy kierowcy zatrzymali się przy przejściu, kobieta szła normalnie, nie jak święta krowa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E esbek2
+12 / 22

@Skar2k19
Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy, a jeśli masz to je szybciutko oddaj zanim kogoś zabijesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+6 / 10

@esbek2 Dlaczego? Dobrze napisał przecież. Sygnalizacja świetlna była WYŁĄCZONA dlatego mrugało pomarańczowe światło. To znaczy, że w danej chwili obowiązują znaki pionowe jako najważniejsze... Nie mogło być tak, że nagrywający miał przerywane światło pomarańczowe, a uczestnicy ruchu na jezdni obok mieli w pełni działającą sygnalizację świetlną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2021 o 14:37

R Rogulek12
+2 / 4

skar2k19 dobrze gadasz :) baba powinna popatrzeć a ten cymbał powinien oddać prawko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pancur90
+6 / 6

@AIkanaro Ano dlatego, że pisze, że baba szła jak święta krowa. Jest przepis w kodeksie ruchu drogowego, że na pasach nie można omijać a ten na lewym pasie to właśnie zrobił, niemalże potrącając tą kobietę. Nawet i bez tego przepisu wypadało by pomyśleć, dlaczego cały prawy pas stoi i zwolnić, w myśl przepisu o zachowaniu szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych. Ale mogę się nie znać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2021 o 19:23

avatar AIkanaro
-2 / 2

@pancur90 co to wnosi do dyskusji i zarzutu tego, żę esbek nie ma pojęcia o przepisach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C carramia
+18 / 28

Czerwone światło...? Kopiowanie głupot pisanych przez WP jest też głupotą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+15 / 17

Dokładnie. Kierowca nie ma czerwonego światła. Jest żółte światło zobowiązujące do szczególnej ostrożności. Nie umniejsza to winy kierowcy, ale w opisie jest ewidentna nieprawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+6 / 8

Kierowca ślepy czy idiota?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+1 / 11

@7th_Heaven Opcji jest co najmniej dwie:
- Kierowca, to rzeczywiście idiota, który za nic ma sobie przepisy ruchu drogowego i wychodzi z założenia, że droga jest jego i uj
- Choć trudno to przyjąć za wytłumaczenie, to mogło tu dojść również do swoistego zagapienia. To, oprócz nadmiernej prędkości, główny winowajca większości wypadków.

Zwróciłbym również uwagę na pewien rodzaj niefrasobliwości ze strony pieszego. Zasada ograniczonego zaufania nakazywałaby, aby w momencie przechodzenia przez jezdnię zwrócić jednak uwagę, czy na sąsiednim pasie nikt nie jedzie. Cmentarze pełne są osób, które miały pierwszeństwo, ale nie zerknęły w lewo lub prawo.

Na szczęście skończyło się tylko na tym, że zapewne obie strony miały powód, żeby przebrać dół swojego odzienia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2021 o 12:13

7 konto usunięte
0 / 0

@Ashardon odniosłam wrażenie że kobieta patrzyła na ten samochód tylko nie spodziewała się że nawet nie zamierza on zwolnić. Wygląda, jakby sądziła że kierowca ją widzi. Osobiście często mam problem ocenić, czy kierowca zwalnia, tego czasem nie widać. Ona chyba uznała że jest tak dobrze widoczna a samochód jest tak daleko że bez trudu zahamuje i istotnie tak było, a raczej byłoby, gdyby kierowca nie był ślepy lub (co bardziej prawdopodobne) nie patrzyłby w telefon (czyli idiota).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+12 / 12

Kierowca nie może wyminąć drugiego samochodu na pasach na których nie ma sygnalizacji świetlnej.

Problem z powyższym polega na tym że kierowcy jeżdżą na pamięć i nie kojarzą że w przypadku awarii świateł należy przejście traktować jako przejście BEZ SYGNALIZACJI....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 3

@rdaneel OMINĄĆ. Wymija się pojazd jadący z naprzeciwka (stąd nazwa światła mijania). Omija się natomiast pojazd nie będący w ruchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2021 o 0:14

C Chung
+10 / 10

1) Kierowca zachował się fatalnie. Widząc, że samochody na prawym pasie stoją przed przejściem, powinien zwolnić i się upewnić że nic nie jedzie. 2) Autor postu podaje nieprawdę - czyli w tym wypadku kłamie. Napisał "Na filmiku widać wyraźnie, że samochody mają czerwone światło" - otuż nie, nie mają. Sygnalizacja nie działa. Widać to wyraźnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KCNO
+5 / 7

Dlatego piesi mogliby dla własnego bezpieczeństwa też się rozejrzeć nawet jak mają zielone.
Idiotów za kółkiem nie brakuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+3 / 13

Piesza też nie bez winy. Zobaczcie, że przechodząc nie zachowała obowiązkowej wzmożonej czujności - patrzy w zupełnie inną stronę. Od razu zaznaczę - takie są przepisy PORD!
Wina kierowcy bezsprzeczna. Ale załóżmy inną sytuację: auto nie było w stanie wyhamować przed przejściem (awaria hamulców, śliska nawierzchnia) i trup na miejscu. A przecież od tego jest obowiązek wzmożonej czujności podczas przejścia, żeby do takich sytuacji nie doprowadzić.
XXI wiek, internet, YT, Polskie Drogi / Stop Cham, a piesi jak się nie uczyli, tak się nie uczą. Tylko potem płacz, bo podczas rozprawy zostaje pokazane zdjęcie z wideorejestratora i nagle ofiara zamienia się w sprawcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
-5 / 15

@nexpron To tylko dowodzi że Polska jest Afryką Europy gdzie pieszy nie może po prostu zgodnie z przepisami przejść przez przejście tylko zawsze ma walczyć o życie, niedługo bez pasu szachida aktywowanego uderzeniowo lepiej będzie się nawet nie zbliżać do jezdni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
-2 / 4

@krickin Nie może wejść, dopóki się nie upewni, że wejściem nie spowoduje zagrożenia w ruchu lądowym! PORD ze zrozumieniem czytać, a nie mądrzyć się waść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
0 / 0

@krickin Zobacz jak tępe polactwo bez kultury i logiki Cię zminusowało. Nie mam złudzeń, w tym kraju nie będzie nigdy dobrze. Kolejne rozbiory przy tak tępych obywatelach to kwestia czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
+5 / 11

przechodząc przez kilka pasów jezdni dla samochodów, upewniam się że przez każdy z nich mogę przejść bezpiecznie właśnie ze względu na takie sytuacje. Tu się babka nawet nie spojrzała a dla mnie to marne pocieszenie że mam pierwszeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
+4 / 10

1) Kierowca na lewym pasie zignorował sygnalizację, znaki, i auta stojące na prawym pasie.
2) Piesza zignorowała zasadę ograniczonego zaufania i beztrosko weszła na przejście.

Wina jest rozłożona 1/3 piesza, 2/3 kierowca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 3

@kojot_pedziwiatr jaką sygnalizację jak sygnalizacja jest WYŁĄCZONA (przerywane pomarańczowe światło)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
+1 / 1

@AIkanaro "Migający lub stały sygnał żółty umieszczony na przeszkodzie albo migający sygnał żółty nadawany przez sygnalizator ostrzegają o występującym niebezpieczeństwie lub utrudnieniu ruchu oraz nakazują zachowanie szczególnej ostrożności.". Zignorował sygnalizację - nie zachował szczególnej ostrożności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alienapacz
+4 / 4

może miał na nią kontrakt i miało wyglądać na wypadek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxcvbnasdfgh
-5 / 7

Dokładnie, dlatego powinniśmy wprowadzić ustawę dającą pieszym pierwszeństwo na pasach, żeby uniknąć takich sytuacji. A nie, czekaj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
+2 / 2

nir wolno posiadoac broni bo komus krzywde mozesz zrobic, masz tu prawo jazdy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
0 / 0

Niestety polaczki w trupach od niemca powiedzą, że pieszy nie ma szans w spotkaniu z tonowym pojazdem.

Oczywiście, że nie ma, tylko co z waszą kulturą osobistą, poszanowaniem przepisów i innych użytkowników dróg?

Posiadanie samochodu i prawo jazdy nie jest niesamowitą umiejętnością i jakimś magicznym przywilejem, jeśli nie jesteś pewien, że przejście jest absolutnie wolne masz obowiązek zwolnić włącznie z zatrzymaniem się.

A potem się śmiejecie, że policjant w tv znowu powiedział "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze". Miał rację.

Zmądrzeje kiedyś to społeczeństwo?

Edit
Proszę bardzo pajac o jakże wymownym nicku powyżej... glupiobywatel. Oraz następny osioł nexpron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2021 o 18:37