Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
39 53
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Rydzykant
+4 / 6

Nie dostrzegasz różnicy? Roger wpuścił do twierdzy mieszkańców swoich ziem. Nie sprowadzał nikogo z zewnątrz. Potem wygonił za mury wszystkich nieprzydatnych do obrony zamku, których oblegający nie chcieli przepuścić dalej.
Obecnie to Europa jest oblegana przez imigrantów, a władze Białorusi starają się używać celowo sprowadzonych do siebie "uchodźców" jako swego rodzaju armii zombi.
Roger postąpił nieuczciwie wobec własnych obywateli. Łukaszenko użył obcych i ma nadzieję, na skuteczność lobbingu organizacji proimigracyjnych i litość państw unijnych. Jeśli mu się nie uda, będzie musiał tych ludzi odesłać do ich ojczyzn. Jednak oni przecież poniszczyli paszporty czyli nawet nie wiadomo dokąd ich odesłać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2021 o 14:37

N neo001
0 / 6

I jak to się ma do nielegalnych imigrantów próbujących przekroczyć granice unii? Bo zakładam, że do tego autor demota pije. Problem jest po stronie Białoruskiej i tylko oni są odpowiedzialni za to co się dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2021 o 21:11

T tawarisz12
0 / 2

@neo001 Siedzą na ziemii niczyjej. Tam koniec jest znany, a u nas jeszcze końca tej historii nie ma. I masz rację. Wina jest po stronie Białorusi, ale na arenie międzynarodowej to my tracimy więcej. Jak temu zapobiec? 1 wciągnąć w to UE, żeby odpowiedzialność za śmierć uchodźców spadła na całą unię, a nie tylko na nas i żeby całą unią uderzyć w Łukaszenkę. 2 zezwolić dziennikarzom na zdawanie relacji, bo teraz w świat idzie tylko relacja białoruskiego reżimu. 3 wpuścić dzieci (nie ma ich dużo), bo jedno martwe dziecko wywołuje większy szok niż 1000 martwych dorosłych mężczyzn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neo001
-1 / 3

@tawarisz12 Dzieci i kobiety jeszcze można by przyjąć, chociaż narracja i tak powinna iść że tymczasowo. Co do odpowiedzialności, to dalej obstaje przy tym, że to sprawa Białorusi.
Unia jest słaba od dawana i nie pomoże. Spójrz na Ukrainę i to co unia dla nich zrobiła, albo dla Białorusinów? Po za tym imigranci próbują przekroczyć granice nie tylko od strony białoruskiej. Kilka lat minęło od "wiosny państw muzułmańskich" i widać efekty przyjaznej polityki (już nie) dla nich na zachodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2021 o 0:16

T tawarisz12
0 / 2

@neo001 Oczywiście, że to jest wina Łukaszenki i Putina, ale opini międzynarodowej to nie będzie obchodzić, bo Łukaszenka w ten sposób sprowadza nas do swojego poziomu.
A unia nie jest taka słaba. To my ją osłabiamy działając w tej sprawie samotnie.
Ani Ukraina ani Białoruś nie są w Unii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neo001
-2 / 4

@tawarisz12 Jak nie są to po co te śmieszne sankcje na Rosje i Białoruś są nakładane? Niech się tam bawią po swojemu. Przypominam, że Łukaszenką podrzuca imigrantów, bo Polska z unią zaczęły się mieszać w wewnętrzne sprawy państwa "poza" unijnego. Co do Ukrainy, to też tam nieźle namieszaliśmy zanim Putin ich ustawił do pionu.
A opinia międzynarodowa mnie nie rusza. No chyba, że znowu będą grozić nam karami finansowymi, bo to już jest stała śpiewka i powód zawsze się znajdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krystela
+1 / 3

Za dużo tefałenu dziecko oglądasz , wyłącz tv idź na miasto przyprowadź mamie kilku żulersów i powiedz ,że od dziś będą mieszkać z wami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem