Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
332 344
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S slavik1975
+6 / 6

W dużej mierze Chorwaci podczas wojny wspierali Adolfa. Miedzy innymi takie kwiatki były powodem "miłości" miedzy narodami byłej Jugosławii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+5 / 13

Wygoglujcie: katolickie eldorado http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,992
Katolicki obóz koncentracyjny, w którym strażnikami byli franciszkanie, a jeden przez pewien czas był nawet komendantem? Gdzie urządzano zawody w podrzynaniu gardeł bezbronnym więźniom? Jasenovac - to zdarzyło się naprawdę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 października 2021 o 19:47

P paul123
+1 / 3

@sliko za niejedne zbrodnie był dawno temu kościół odpowiedzialny. Ale w dzisiejszym świecie islam przejął rolę takich tortur i mordowania ludzi niezgodnych z ich religią. tylko rodzi się pytanie, dlaczego tych ludzi chcecie do Europy ściągać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 8

@paul123 kto chce ich sprowadzać? Bardzo lubicie dawać tylko taką alternatywę: albo chrześcijaństwo, albo islam. A bracia Czesi bardzo dobrze radzą sobie bez żadnej religii i nie widzę by byli jakimś zdeprawowanym narodem. A to najbardziej ateistyczne naród Europy. A to, że katolicy obecnie w Polsce nikogo nie mordują wynika jedynie ze słabości. Gdy tylko poczują się silni znowu zaczną - patrz na bojówki tworzone przez Kościół

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 12:45

Q Quant_
+3 / 3

@sliko - a duchowy przywódca odpowiedzialnych za ludobójstwo Ustaszy - biskup Stepinac, został beatyfikowany przez Jana Pawła II. Święty kościoła katolickiego, który podczas wojny nakazał wieszać na drzwiach kościołów w Chorwacji tablice z napisem "Serbom, Żydom i psom wstęp wzbroniony". Osobisty przyjaciel Ante Pavelica - architekta ludobójstwa na Bałkanach. Po wojnie skazany na 15 lat więzienia za kolaborację z faszystami i podżeganie do czystek etnicznych. Odsiedział tylko 4 lata, po czym Watykan go wykupił i zabrał do Rzymu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 7

@Quant_ Okrucieństwo katolickich ustaszy było tak wielkie, że czasami niemieckie oddziały SS ich rozbrajały - nawet ich to szokowało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
+3 / 5

@sliko ale co mnie Czesi? Oni akurat są bardziej normalni. Patrz na Niemcy, Francja, Anglia, Holandia - radzą sobie bez żadnej religii czy powoli już z nią przegrywają? Bo w puste miejsce po katolicyzmie od razu wlał się islam. I co mi każesz patrzeć się na Czechy skoro wy wszyscy zapatrzeni jesteście tylko na zachód Europy i zrobicie tak samo jak oni tam mają. Aha... i nie zapomnij jeszcze udostępnić zdjęcia biednych dzieci pod białoruską granicą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 2

@sliko - zgadza się. W raporcie z lutego 1942 przygotowanym przez Gestapo dla Himmlera użyto sformułowań takich jak "bestialstwo", "sadystyczne tortury", "upadek człowieczeństwa". Można sobie wyobrazić co wyprawiali z ludźmi Ustasze jeżeli nawet gestapowcy byli zszokowani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-1 / 5

@Quant_ Chwila, akurat masz pecha, bo ja wszelkie informacje weryfikuje, zwykle gdy chce sama poczytac u zrodla, bo pierwszy raz o czyms slysze. Z tego co podaje przynajmniej wiki, akurat biskup stepinac byl przeciwny dzialanion pavelica. I tu cytat z wiki, wraz z przypisem tamze "Również w kazaniach Stepinaca głoszonych po 1942 roku zaczęły pojawiać się protesty przeciwko drastycznym metodom, stosowanym przez ustaszów wobec Serbów, zwłaszcza jeśli te metody były niezgodne z kościelną doktryną. Arcybiskup podawał w wątpliwość szczerość masowych nawróceń, dokonywanych pod lufami karabinów. Później osobiście angażował się w ochronę prawosławnych i Żydów[12]" - to z ksiazki Richard Patee, The Case of Cardinal Archbishop Stepinac, Bruce 1953, p. 306. Tak podaje wiki. Jesli uwazasz ze sie myle, ze wiki sie myli, to podaj inne zrodlo, ktore potwierdzi to co Ty napisales.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

@Quant_


Stepinac nie popierał działań niepodległego państwa chorwackiego, ale popierał istnienie tego państwa. Mamy listy w którym najpierw potępia zbrodnie, ale i nie dowierza w odpowiedzialność władz. z czasem jednak krytykuje coraz mocniej i robi to do tego stopnia że Pavelic pisze do watykanu listy by biskupa odwołali. Bronił żydów, był za ich przyjęciem jako uchodźców, oraz potępiał przymusowe nawracanie zauważając że takie nawrócenie nie ma sensu bo jest nieszczere.


Został skazany przez wspaniałych komunistów i nie za to że był jakimś zbrodniarzem tylko za bycie wpływową i szanowaną postacią która zagrażała nowej władzy.

@sliko

Niemcy byli też zszokowani zachowaniem ukraińców oraz komunistów w Katyniu. Niemcom zdarzało się być zszokowanymi nawet własnym okrucieństwem.


To że ateiści nikogo w Polsce nie mordują wynika jedynie z słabości. Zobacz np co się w chinach dzieje.


Co do Czechów to oni są biedni w porównaniu z zachodem więc nikt tam za bardzo z imigrantów mieszkać nie chce, ale przecież Czesi nie radzą sobie bez religii i szukają czegoś w zamian. Bardzo popularna jest tam astrologia np. Co do demoralizacji to jednak czesi mają swoje przypały jednak np umiłowanie w pornografii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 2

@Maja123456 - w sprawie Stepinaca istnieją różne narracje historyczne. Ty akurat zapoznałaś się z tą mocno osłodzoną. Wikipedia niestety nie jest wolna od rozmaitych wpływów, a już polska Wikipedia jest wyjątkowo nieobiektywna w sprawach mających znaczenie polityczne lub religijne. Zrób eksperyment i o tym samym Stepinacu poczytaj w anglojęzycznej Wikipedii. Przekonasz się, że treść będzie już nieco inna. Nawiasem mówiąc będzie tej treści dużo więcej, bo w polskiej wersji pominięto pewne dość istotne informacje na temat Stepinaca. A jak wejdziesz na serbską Wikipedię, to już przeczytasz w ogóle inną historię. To jest bardzo kontrowersyjna postać i jak to bywa w życiorysach kontrowersyjnych postaci, można w nich znaleźć treści zarówno pozytywne, jak i negatywne. Źródła polskie znajdują się pod silnym wpływem narracji kościoła i to nie tylko w Wikipedii, ale i na wydziałach historycznych polskich uczelni. No bo jak by to wyglądało gdyby polscy historycy pisali źle o człowieku beatyfikowanym przez Wielkiego Polaka Jana Pawła II? Jednak Brytyjczycy czy amerykanie nie mają do niego żadnego emocjonalnego stosunku, więc pozwalają sobie na obiektywizm i piszą otwarcie o faszystowskich poglądach Stepinaca, cichej akceptacji ludobójstwa, a już na pewno o braku sprzeciwu wobec działań Ustaszów. Polskich publikacji zawierających takie treści raczej nie spotkasz, no chyba że na portalach typu "Racjonalista" i w innych źródłach o wyraźnie antyklerykalnym profilu. Z tych samych powodów jak się chcesz czegoś dowiedzieć np. o ZSRR podczas II wojny światowej, to nie sięgasz do rosyjskiej Wikipedii, a o Holokauście nie czytasz na Wikipedii Izraelskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 3

@Quant_ Stepinac w pewnym momencie zdał sobie sprawę, że kolo z wąsikiem może przegrać wojnę i wtedy zmienił "nieco" ton. Ale Jasenovac dalej funkcjonował

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+1 / 5

@Quant_ Ok, masz racje. Wolalam po prsotu zweryfikowac informacje, bo ludzie rozne rzeczy pisza, niekoniecznie zgodne z prawda. Swoja droga, dzieki Twojemu wpisowi, dowiedzialam sie o tych obozach koncentracyjnych w chorwacji. Wczesniej nie mialam o tym zieloengo pojecia. Dzieki. Milego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 4

@Maja123456 ksiądz na religii raczej o tym nie będzie opowiadał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+2 / 2

@Maja123456 - Ależ proszę :) Jedna mała korekta: obóz w Jasenovacu nie był obozem koncentracyjnym, tylko obozem zagłady. Jedynym w historii obozem zagłady nie stworzonym przez Niemców. Obozów koncentracyjnych było mnóstwo i tworzyły je różne kraje np. Wielka Brytania, ZSRR, USA. Ale obozy dedykowane wyłącznie do mordowania tworzyli tylko Niemcy i Ustasze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+1 / 1

@Saladyn1 - przeczytałeś wpis w polskiej Wikipedii. Teraz przeczytaj w tej anglojęzycznej. A jak Cię temat naprawdę interesuje, to zapoznaj się z pracami historyków zachodnich - najlepiej brytyjskich, bo są najbardziej obiektywne w tej sprawie. Zapomnij o źródłach polskich, bo w Polsce nie da się pisać prawdy o człowieku beatyfikowanym przez Jana Pawła II. A jak już się chcesz powoływać na listy pisane przez Stepinaca, to poniżesz zamieszczę Ci fragment listu napisanego do papieża: „Ponieważ nowy rząd jest katolicki, następuje wielki wzrost konwersji Żydów i ortodoksyjnych schizmatyków (tj. Serbów) na katolicyzm. Musimy być bardzo ostrożni przy ich akceptacji, ponieważ często kierują się wyłącznie chęcią przeżycia, a konwersje nie są wówczas szczere. W końcu zupełnie szczerze zauważam, że w kręgach władzy jest intensywne pragnienie, aby Chorwacja stała się krajem katolickim. Minister wojny bezwzględnie mi zagwarantował: albo Chorwacja będzie krajem katolickim lub niech zniknie”. To tylko fragment jednego listu, ale wynika z niego jasno, że Stepinac wiedział o mordowaniu Serbów i było mu to obojętne do tego stopnia, że pragnienie przeżycia dzięki przejściu na katolicyzm traktował jako zarzut przeciwko Serbom. To prawda, że pisał do Pavelica listy, w których potępiał zbrodnie. Jednak po pierwsze zaznaczał, że nie podobają mu się tylko metody, a nie sama polityka czystości etnicznej. Po drugie były to listy przesyłane "do wiadomości" licznych innych osób (m. in. niektóre do nuncjusza apostolskiego), co wskazuje dobitnie, że były pisane na pokaz, czy też raczej jako dupokrytka na wypadek przegrania wojny przez Hitlera i jego przydupasów jak Pavelic. I tak się składa, że proces Stepinaca był akurat wyjątkowo uczciwy, co przyznają historycy zachodni. Po pierwsze powojenna Jugosławia nie była krajem komunistycznym, ani zależnym od ZSRR, więc standardy sądowe były tam inne niż w stalinizmie. Po drugie na Stepinaca było tyle prawdziwych dowodów, że nie było potrzeby niczego fingować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

@Quant_

Przeczytałem też w anglojęzycznej... mam w niej to samo co w Polskiej tylko że obszerniej napisane i po angielsku.

"Just now I received news that the Ustaše in Glina executed without trial and investigation 260 Serbs. I know that the Serbs committed some major crimes in our homeland in these last twenty years. But I consider it my bishop's responsibility to raise my voice and to say that this is not permitted according to Catholic teaching, which is why I ask that you undertake the most urgent measures on the entire territory of the Independent State of Croatia, so that not a single Serb is killed unless it is shown that he committed a crime warranting death. Otherwise, we will not be able to count on the blessing of heaven, without which we must perish."

To fragment listu prywatnego, który nie był na pokaz gdyż był prywatny... Nie można biskupowi zarzucać tego że popierał egzekucje i czystki bo nie popierał. Można się czepiać że głośno nie protestował, choć z listu wynika że przynajmniej na tym etapie nie dowierzał w planowe zbrodnie


"To tylko fragment jednego listu, ale wynika z niego jasno, że Stepinac wiedział o mordowaniu Serbów i było mu to obojętne do tego stopnia, że pragnienie przeżycia dzięki przejściu na katolicyzm traktował jako zarzut przeciwko Serbom."

Tylko że według wpisu w angielskiej wiki Biskup sam zalecał księżom dawać serbom ściemnioną konwersje jeśli ich życie będzie zagrożone, dodatkowo dyskutuje się na temat autentyczności tego listu. .

"I tak się składa, że proces Stepinaca był akurat wyjątkowo uczciwy, co przyznają historycy zachodni."

"According to Biondich, Stepinac's conviction for high treason was political, given that the Yugoslav authorities had a vested interest in it.

No popatrz a Biondich jest z Kanady i twierdzi że proces był polityczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+3 / 3

Moja stara dobra historia jak w Vaduz trafiliśmy z kumplami do małego domku dla turystów. Kumpel dobrze gadał po niemiecku i kilka razy wymienił kilka zdań z ojcem właściciela(facet miał chyba ze 100lat). Ostatniego dnia gość zaprosił kumpla do pokoju a tam na połowie ściany swastyka. Jak się dowiedział, że kumpel jest Polakiem, to tylko wiek tego gościa nie pozwolił, żeby tam był rozpindol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+2 / 4

W końcu katolicką Chorwację podobnie jak Słowację rządzoną przez księdza Tiso i biskupów katolickich założył nie kto inny jak właśnie Adolf Hitler. Swoją drogą Watykan powołał do życia też trochę za namową Hitlera, nie kto inny jak Benito Mussolini.
Można spokojnie powiedzieć że Herb Chorwacji, tak jak Słowacji czy Watykanu podszyty jest Adolfem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 9:21

H herhor67
+1 / 1

Fejk, tam był jakiś "ichni" przywódca.
Co by tam miał wujek Adolf robić LOL myślcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+2 / 2

@herhor67 - tak się składa, że państwo chorwackie istniejące w latach 1941-1945 istniało tylko i wyłącznie dzięki Hitlerowi. Było to państwo faszystowskie czerpiące garściami z dorobku ideologicznego nazistowskich Niemiec. Przez faszystowskie elity polityczne Chorwacji, Hitler był traktowany jak ojciec założyciel niepodległej Chorwacji. Nie musisz myśleć, wystarczy, że coś przeczytasz o historii Bałkanów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem