Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
184 210
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+3 / 5

Totalitaryzmu jeszcze nie mamy... Autorytaryzm jak najbardziej ale do totalitaryzmu jeszcze nam dużo brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+10 / 18

@1234tester1234 Nikt tu człowieku nie ma krótkiej pamięci. PiS zdaniem jego zwolenników miał być lepszy od PO, a tu się okazuje, że są znacznie gorsi. Nie można tłumaczyć naszych błędów, przewinieniami sąsiada który mieszka obok. Każdy odpowiada, za własne czyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+5 / 15

@1234tester1234 nic się nie zmieniło ? stawiasz znak równości między PO a pis-em ? co bierzesz ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+6 / 10

@1234tester1234 "jakoś zapomina się, że PO robiło to samo." Powtórzę jeszcze raz, niczego się nie zapomina, ale komentujemy sprawy obecne a nie sprawy sprzed lat. Czego Ty oczekujesz, że przy przekrętach PiSu media mają wyciągać przewinienia PO? Powiedz mi od ilu już lat Platforma nie jest u władzy? Nie można żyć przeszłością człowieku, weź się ogarnij.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2021 o 19:06

avatar YszamanY
+2 / 6

@tyswidziol znak równości ? co bierzesz ? albo ile masz lat ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 5

@tyswidziol oczywiście że nie, i nawet nie ma co tłumaczyć ,wystarczy odrobina logiki , dlatego zastanawiam się co bierzesz - więc ? to coś silnego ? a może zmień lekarza ? dziecko, mógłbyś być moim synem ,jeżeli chodzi o lata ,dlatego wiem co było za PO i co jest za pisdusi, ty zdecydowanie masz z tym problem, czyli zapewne młody jesteś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2021 o 19:33

avatar YszamanY
+3 / 3

@tyswidziol mógłbym być twoim pradziadkiem ? czyli dziecko, niewiele wiesz , niewiele widziałeś ,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tyswidziol
-4 / 4

@YszamanY czyli dziadu, niewiele wiesz, niewiele pamiętasz, demencja, alzheimer, udar mózgu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tyswidziol
0 / 4

@Cammax "Wszyscy na świecie tylko Białoruś i Białoruś, a nikt nie zauważa, co dzieje się u nas i na Węgrzech." i nic nie dało to Tobie do myślenia... na prawdę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@tyswidziol jeśli nie jesteś typowym PISowskim trollem, to zrozumiesz- nawet jeśli się nie zgodzisz. Jeśli natomiast jesteś za PISem, to w takim przypadku nic nie pomoże, nawet gdyby ktoś komu udało się uciec z jakiegoś totalitarnego kraju wyjaśnił, że u nich zaczynało się od tego samego.
Przeraża mnie to, co się dzieje. Myślisz, że jest kraj, w którym dyktaturę wprowadzono od razu? Zazwyczaj zaczynało się od szczucia na "wrogów ludu", potem zaczynano stopniowo ograniczać ludziom prawa, potem przejmowano instytucje, ograniczano jeszcze więcej praw. Jeśli ludzie w porę się nie obudzili, to często kończyło się to na masowych represjach, więzieniu "wrogów", całkowitym odebraniem praw i bezkarnością władz (bo wszelkie instytucje mogące podjąć jakieś kroki zostały przejęte). My jesteśmy na etapie, gdy jest już co prawda za późno, ale dalsze kroki jeszcze nie zostały podjęte, bo rząd mimo wszystko boi się reakcji ludzi.

Może ktoś powie, że po co nam wolne media i sądy, ale skąd dowiesz się o przekrętach władzy? Z TVPIS? Fakt, mamy internet, który jest elementem pozorującym demokrację. Na razie możesz tu nawet w bardzo ostrych słowach krytykować PIS i jeszcze nic nie grozi za to. Ale dajmy im kadencję. Coś czuję, że gdy oni to wprowadzą, to prawo zadziała wstecz. Może nie od razu w stosunku do zwykłych ludzi, bo najpierw zawsze likwiduje się opozycję, która nadal u nas jest.
Sądy- wyobraź sobie, że w jakiś sposób narażasz się jakiemuś ministrowi, mimo że to on złamał prawo. Jeśli sądy będą niezależne, to zbadają każdą okoliczność takiej sprawy. Jeśli będą upolitycznione, to od razu idziesz siedzieć, bez dyskusji.
Jeśli się w porę nie obudzimy, to pewnego dnia będziemy mieć już nie drugie Węgry, a drugą Koreę Północną. Bo dyktatury zazwyczaj wprowadza się stopniowo. Ważna jest też tu propaganda i "ugruntowanie" w ludziach odpowiednich nastrojów (np. nienawiści do obcokrajowców, UE, opozycji, dziennikarzy, lekarzy...). Bo bez tego niewiele zrobisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 9

@Fragglesik weszli bo ktoś twoim kumplom z pis-u -jednemu - niby groził z tego adresu IP-dziwnym przypadkiem jest to dziennikarz wyborczej , to przypomnisz, czy dawniej za PO jak chcieli nośniki z WPROSTU mieli prawo wejść, bo twoi kumple z pis-u nadal pieją z zachwytem nad tamtym wejściem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-3 / 5

@YszamanY Po pierwsze - tam nie było żadnych uzasadnień. Po prostu wszedł facet i się rzucił na laptop. Po drugie - jak facet groził, to co się dziwił? To jest logika typu: "Policja to je..e psy"..."za co mam płacić, jaka obraza, wezwę prawnika i zobaczymy", a potem w necie "przyczepili się do mojego kumpla i kazali płacić za jakąś obrazę, a on nic nie zrobił".:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 5

@Fragglesik to jak płaczesz nad laptopem , to teraz pewnie także płaczesz nad pisowską ustawką że niby dziennikarz groził jakiemuś twojemu kumplowi pisdusiowi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 6

@YszamanY Proszę powiedz mi, na jakiej podstawie Ty uważasz, że jest to ustawka i że "niby groził". Podaj mi jakiś dowód, że to co mówią jest kłamstwem, bo to, że Ty masz takie mniemanie, to za mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 6

@Fragglesik całe pisowskie kłamliwe rządy , włącznie z ostatnią pisowską ustawką zoofilską , a także rozsądek i logika

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2021 o 19:14

avatar Cammax
0 / 2

@Fragglesik 1. Bo dziennikarz był niewygodny dla PISu. Cóż, zawsze mogło być gorzej, bo mógł go odwiedzić "seryjny samobójca" lub "ktoś" mógł go zaatakować w biały dzień.

2. PO nie dążyła do delegalizacji wolnych mediów. Nawet PISowskie media mogły sobie swobodnie opowiadać swoje brednie, mimo że kłamały. Co więcej- propagowanie nazizmu to przestępstwo, więc PO śmiało mogła je całkowicie zdelegalizować, podobnie jak i cały PIS wraz z przybudówkami typu ONR.
PISowi marzą się drugie Węgry, gdzie nie ma ani niezależnych mediów, ani opozycji. Chyba każdy wie, że PIS właśnie dąży do delegalizacji TVNu, a wcześniej za pomocą Orlenu przejął niezależne regionalne gazety. No a teraz rozpoczyna szykanowanie dziennikarzy.

Jeśli opozycja będzie robiła to samo co PIS, to oczywiście, że będzie to totalitaryzm. Jednak każda partia, oprócz przybudówek PIS dąży do przywrócenia tolerancji i demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@Cammax 1. Pytanie brzmi, czy "był niewygodny dla PiS" czy kłamał i bezpodstawnie oskarżał i dlatego został oskarżony. Przypominam Ci też, że "seryjny samobójca" jest tworem KO, która "dąży do przywrócenia tolerancji i demokracji." - właśnie takimi metodami. 2. PO Nie musiała nic robić, bo miała WSZYSTKIE MEDIA W RĘKU. Przypominam też, jakie problemy miała TV Republika by w ogóle powstać. "Jednak każda partia, oprócz przybudówek PIS dąży do przywrócenia tolerancji i demokracji." - na tak totalny idiotyzm to nie ma odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 października 2021 o 13:55

G Goretex
+6 / 12

Sytuacja wokół mediów pogarsza się z każdym miesiącem i nie warto sprowadzać tego do pojedynczych incydentów (bo na to zawsze jakiś średnio bystry, ale nie ogarniający całego kontekstu, odpowie przytaczaniem sprawy WPROST). Tu bardziej chodzi o systemowe wykańczanie każdego kto w jakikolwiek sposób jest negatywnie nastawiony do władzy

Śledząc choćby jak rząd wydaje pieniądze na reklamę widać wyraźnie. jak programy społeczne które mają informować ludzi, zamieniają się w transfery kasy do tytułów z niszowym zasięgiem.

Nigdy transfer i zaangażowanie kapitału państwa nie było aż tak upolitycznione i scentralizowane, ze spółkami skarbu państwa gotowymi na jedno skinienie do wypełniania poleceń rządu i pakowania się w inicjatywy bezsensowne z punktu widzenia ich biznesów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2021 o 14:38

avatar Grzegorzkonopacki1
+5 / 11

Naprawdę tęsknię za aferami o zegarek,lub ośmiorniczki gdzie za takie jak byśmy to teraz nazwali przewinienia leciały głowy. Teraz widzę,że wtedy naprawdę był porządek i ład.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 4

@FirstFlyer Nie bierz tego do siebie ale próba przekonania, że za PO-PSL były co najmniej takie same afery jest nie do obrony. Wyciągając tylko "Skok na OFE" Tusk zarżnął połowę OFE żeby uratować wyliczenia finansów publicznych (draństwo tak czy siak) ale środki zostały ulokowane na subkoncie w ZUS, które jest DZIEDZICZNE. Morawiecki daje wybór albo NIEDZIEDZICZNE subkonto w ZUS albo quasiIKE od którego od razu ściągają haracz 15%.
Każdą z pozostałych wymienionych afer można przykryć stertą PiSowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 1

@FirstFlyer więc tak to sobie usprawiedliwiasz ?

Porównujesz niezależny TK który czasem wydawał wyroki po myśli władzy z obecnym trybunałem ? Serio ? Porównujesz to ? I kto według Ciebie bardziej upolitycznił TK ?

Ciekawy opis tego co działo się przez ostatnie kilka lat
https://www.hfhr.pl/wp-content/uploads/2021/08/TK-narzedzie-w-rekach-wladzy-FIN.pdf

A wątków z afery email nawet mi się nie chce wklejać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 października 2021 o 11:34

avatar koszmarek66
0 / 0

@FirstFlyer Gdyby intencje PiS były czyste to wymyśliliby quasiIKE ale opłata w wysokości obowiązującego wtedy podatku od takich operacji dopiero przy pierwszej wypłacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 0

@FirstFlyer ale ja się nie pytam o zasady wyboru do TK, tylko o to co dzieje się wokół spraw zgłaszanych do TK, wokół wyboru składów, zmian dat i trybu procedowania, powoływaniu sędziów którzy powinni być w stanie spoczynku, ewentualnie o bardzo bliskie związki prezes TK z obozem władzy, czego za poprzednich rządów nie było.

Przeszkadzało Ci to, że TK wcześniej czasem orzekał po myśli rządu ? To jak odnajdujesz się w obecnej sytuacji, gdzie ta zbieżność bardzo się pogłębiła ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
-1 / 1

A kolega to myśli że od 15 lat sytuacja nagle się zmieniła?? Juz nie pamiętasz akcji z tygodnikiem Wprost?? A co do państwa totalitarnego to jeszcze długo takim nie będziemy i jak widać strasznie cię to boli ... w takim państwie nie wypisywał byś sobie w internecie swoich teorii, nie było by tych wszystkich protestów na ulicach, a za obrażę władzy co w internecie dzieje się cały czas czekało by cię więzienie czy obóz pracy, także zastanów się czasem nad tym co mówisz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem