Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ata11
+9 / 11

Orzesz!
A ja nie zauważyłam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+6 / 8

@sviader A co ma wifi i połączenie z internetem do działania facebooka i jego usług?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+2 / 2

@sviader może raczej informacja o tym że aplikacja nie ma połączenia z serwerem? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
0 / 0

@egoiste u mnie przestały działać prawie wszystkie aplikacje na telefonie... Bo nie mogły się połączyć z Internetem, ale strony Internetowe i YouTube działał bez zastrzeżeń... I weź tu zrozum

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+1 / 1

@Nowyloging Bo może wszystkie korzystały z usług FB, np logowanie po profilu z FB?

Ja czasami mam wrażenie że dla współczesnego społeczeństwa google, youtube, facebook i instagram to już cały internet

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
0 / 0

@egoiste No właśnie nie, była tam aplikacja banku, medyczna, i może ze dwie jakieś zależne od fejsa. Myślę, że to jakieś trudności z Play

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
-1 / 1

@egoiste @Raf_Raf i tak właśnie działa populizm. Zobaczcie na moje minusy i na wasze plusy. Lud kupuje waszą ignorancję i brak wiedzy, tak samo jak kupowali banały doktora Zięby. Cóż, taki mamy klimat. Ludziom nie chce się uczyć i potem taka sytuacja jest. Ja nigdzie nie napisałem, że brak fb skutkuje tym, że nie ma się WiFi (ani internetu). Napisałem, że brak fb skutkuje tym, że na telefonie POJAWIAJĄ SIĘ INFORMACJE o tym, że nie ma on połączenia z internetem. Nie chce mi się teraz tego (inżyniersko) tłumaczyć, bo po pierwsze nie mam tyle czasu, po drugie nie ma tu tyle miejsca, a po trzecie i tak wasza ignorancja weźmie górę i nie doczytacie tego do końca.
@Nowyloging brawo za "kumację". Tobie wytłumaczę w skrócie, bo może nie jesteś takim ignorantem jak Ci dwaj na górze :). (Najprościej jak umiem) Twoje aplikacje niepowiązane z fb nie chciały śmigać, bo "myślały", że nie masz połączenia z netem. "Myślały" tak ponieważ status sieci WiFi im tak "powiedział". Status WiFi był taki ponieważ co jakiś czas nasze kochane smartfony odpytują (pingują) "najbardziej wypasione servery" po to żeby sprawdzić czy ma się tylko WiFi czy również internet. Resztę kropek proszę sobie połączyć.
Aha, ci co byli na "komórkowej transmisji danych" mogli tego nie odczuć, bo w tym przypadku status połączenia jest sprawdzany w trochę inny sposób. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
0 / 0

@sviader Tak pomyślałem, że mówisz o procedurze odpytywania serwerów w celu ustalenia czy jest połączenie z Internetem. Założyłem jednak, że odpytywane są przede wszystkim serwery Google, tak samo jak w przypadku podobnej funkcji w Windows 10 - odpytywane są serwery Microsoft.

Jeżeli masz czas - pobierz, sprawdź https://source.android.com/ ale mogę się założyć o rację że odpytywane są usługi Google. Może odpytywane są też inne serwery i na bazie całościowego wyniku odbywa się szacowane - to też jest możliwe. Ja w każdym razie używałem smartfona podczas awarii FB w sieci WIFI i połączenie było cały czas.

Określasz ludzi ignorantami a sam przedstawiasz wiedzę techniczną w sposób uproszczony bez wyjaśnień dla piszących tu osób nietechnicznych, jakbyś oczekiwał dalszej dyskusji - więc ta dyskusja jest :)

Z drugiej strony ja też mogłem napisać na czym polegają moje wątpliwości.

Co do minusów - oczywiście nie zasłużone. Tu po prostu należało opisać o co chodzi a dalsza dyskusja powinna odbywać się w temacie, jakie serwery odpytuje Android/iOS i wtedy wszystko by grało nawet jak masz w pełni rację, ze kluczowe są usługi Facebooka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 11:26

avatar damazykordialek
0 / 0

@Ata11 ja też nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
0 / 0

@Raf_Raf Dobra, trochę przesadziłem z tymi ignorantami. Co do reszty, to chyba już sobie wszystko wyjaśniliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 0

@sviader " Zobaczcie na moje minusy i na wasze plusy. Lud kupuje waszą ignorancję i brak wiedzy"

Tak właśnie działa odwrócony argument ad numerum. Nie graj teraz niezrozumiałego mędrca, bo to właśnie ty żeś założył, że brak usług FB skutkuje komunikatem o braku łączności z internetem i jeszcze kpiąco zasugerowałeś, że jeżeli tak nie jest to ktoś widocznie nie ma wifi.

Od kiedy to połączenie z internetem jest sprawdzane na podstawie dostępności serwerów jednej, konkretnej zewnętrznej firmy? System googla nie odpytuje serwerów Googla, a system Apple nie odpytuje serwerów Apple?

"Twoje aplikacje niepowiązane z fb nie chciały śmigać, bo "myślały", że nie masz połączenia z netem. "Myślały" tak ponieważ status sieci WiFi im tak "powiedział""

A o tym, że strony i youtube mu działały to już jakoś zapomniałeś. Tutaj status wifi już nie miał nic do gadania?

Więc może inżynierze przyznaj wprost, że po prostu wszedłeś w messengera i tam zobaczyłeś komunikat "brak połączenia z siecią" i ci się po prostu pomyliło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
+10 / 14

Najlepsze z paskiem TVP "uchodźcy przegryźli kable".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+4 / 6

@marcinms24 Wolę prezesa wyrzucającego FB do śmietnika - jego mina jest bezcenna ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+15 / 15

Dzwoni blondynka do działu IT:
- Bo ja przeciągnęłam taką ikonkę do kosza, i teraz mi facobook nie działa...
- Wszystkim nie działa
- O BOŻE!! CO JA ZROBIŁAM!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+2 / 6

A teraz pomysl jak by to padlo na dluzej ciekawe z czego by yutuberzy i inni influenserzy by zyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
0 / 0

Instagram i YouTube nie są jedynymi platformami, tylko najpopularniejszymi. Influencerzy zawsze mogą założyć konta na innych platformach. Plus gdyby Instagram i Fb naprawdę nieodwracalnie padły, to byłaby to ogromna strata dla korporacji i w najgorszym przypadku stworzyłyby nowe portale społecznościowe, na które przekierowywałyby strony błędu fb i instagrama

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-2 / 4

autor zdaje się chyba poza smartfona nie wychodzi, bo na komputerze na fb wchodzi się nie przez aplikację ktorą to można przeciągnąć do kosza, a przez przeglądarkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+8 / 8

@egoiste -- Ale wtedy można ikonkę przeglądarki przeciągnąć do kosza.
I wtedy nie tylko facebooka, ale cały Internet można wyłączyć ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+8 / 12

W sumie jestem zawiedziony. Liczyłem, że zesrało się na dobre ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
0 / 0

srakokalipsa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+5 / 5

Wszyscy krzyczą apokalipsa, a tak naprawdę nic się nie stało. Nie ma osób załamanych, skaczących z budynków itd. Wszyscy, których znam zarabiających na takich portalach mają na to wyrąbane bo jeszcze się z tego śmieją. Dlaczego? Bo dostają rekompensaty i będą mieć większe zasięgi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

Nawet korzystając z messengera do kontaktów można bez problemu założyć chociażby telegrama. Szansa na awarię obu jest znikoma. Z grami to jeszcze śmieszniejszy przykład, bo każda platforma dystrybucji gier ma też funkcję czatu. Nawet jak nie ma messengera, telegrama, whatsappa i kilku innych, to ze znajomymi od gier masz jeszcze Steama, epica, uplay, gog, origin i kij wie co tam jeszcze. Już lepiej na takiej platformie napisać do kogoś zaproszenie do gry.
Nie korzystam z telefonu do kontaktów od wielu lat, ani to wydajne, ani wygodne. Nigdy nie miałem problemu z awariami, zawsze ważne kontakty są dostępne w kilku miejscach i nawet jakby pejsbuk padł na amen, to nie stracę kontaktów, z których korzystamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
-1 / 1

Facet który nie pamięta czy się wys RAŁ z rana ...jako geniusz ...dobrze ,że już ogarnęli że ktoś dobiera mu buty do pary ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem