Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
250 264
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MajorKaza
+11 / 35

Fajna ta pandemia, co lekarze są w niej zbędni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
-4 / 24

@MajorKaza Lekarze są potrzebni. Szury są zbędne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zeter
+8 / 22

Jak widać można zrobić fajną piaskownicę mając władzę absolutną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+5 / 39

Ludzie "ryzykują" swoje zdrowie, aby pomagać innych, więc ich zwalniamy.

Lub.

Ludzie medycy wiedzą coś więcej o szczepieniach i nie chcą ulegać rządowemu programowi. Szczepionki to ogromny biznes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diverus
+8 / 26

@KENJI512 Na bank szeregowi pracownicy wiedzą "coś więcej" XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adamowitch94
-2 / 34

@KENJI512 Ludzie związani z medycyną mają na pewno większą wiedzę o szczepionkach niż ludzie spoza tej branży. Być może wiedzą coś, czego inni nie wiedzą.

Tydzień temu zostałem zagadnięty przez pewną kobietę na ulicy. Zapytała, dlaczego mam na sobie maseczkę. Wyjaśniłem, że wracam z poczty i zapomniałem zdjąć. Odetchnęła z ulgą. Wywiązała się rozmowa. Ta pani ma na imię Marta i pracuje w służbie zdrowia. Wyjaśniła, że COVID jest bardzo wyolbrzymiany przez media i polityków i że rząd swoimi obostrzeniami powoduje dużo więcej szkód niż sam wirus. Dodała też, że szczepionki na COVID tak na prawdę nie są szczepionkami. Szczepionki produkuje się nawet 10 lat, żeby dokładnie przebadać ich długofalowe działanie na zaszczepionego. Szczepionka na COVID jest w opracowaniu od zaledwie roku. Jest to jeden gigantyczny eksperyment medyczny. Zaszczepieni są królikami doświadczalnymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
0 / 30

@KENJI512 lub

Osoby, które powinny posiadać odpowiednią, chociażby podstawową wiedzę o szczepieniach, tej wiedzy nie posiadały i stanowiły zagrożenie dla pacjentów.

PS statystyki odnośnie szczepień jednoznacznie pokazują, że to właśnie osoby o najniższym wykształceniu się nie zaszczepiły, jeśli chodzi o służbę medyczną. Jak w ogóle mogłeś wpaść na to, że 1,4 tys. z 76 tys. "wie coś więcej", a te 74,6 tys. jest w błędzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 11:26

avatar Adamowitch94
-2 / 8

@LowcaKomedii Z tego źródła wynika, że 90% personelu medycznego się szczepi. Skąd masz ten wykres?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
-2 / 6

@Adamowitch94
Poluzuj krawacik, bo cię zdecydowanie za mocno uciska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 15

@Adamowitch94 https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,szczepienia-przeciw-covid-19--ilu-jest-zaszczepionych-lekarzy-w-polsce,artykul,32314696.html
pamiętajmy, że to dość nieaktualne dane i że teraz jest więcej.

tu masz inne zawody medyczne:
https://www.termedia.pl/mz/Ile-zaszczepiono-osob-z-personelu-medycznego-,43062.html

Rozumiem, że teraz twoje zdanie:
"Ludzie związani z medycyną mają na pewno większą wiedzę o szczepionkach niż ludzie spoza tej branży. Być może wiedzą coś, czego inni nie wiedzą."
nie będzie już aktualne? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 14:38

K konto usunięte
+1 / 13

@Adamowitch94 Nic nowego, dobrze gadała. Są jednak tacy co zamiast mózgu mają pustkę i myślą że słuchając tv wiedzą wszystko. Nic nie potrafią udowodnić własnymi słowami bo ich nie mają, a każdy który myśli inaczej to foliarz i szur. Tacy niestety też są na tej planecie i niech sobie żyją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 11

@LowcaKomedii Błysnąłeś wiedzą jak szczerbaty uśmiechem. Teraz powiedz coś od siebie z głowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 9

@kucykpl1 Masz na myśli, że nie powinienem podsyłać źródeł, a swoje "argumenty" opierać o "a bo znajomy mojego znajomego..." czy że "bo tak mi się wydaje, bo zobacz, na chłopski rozum..."?
Cóż, taką argumentację pozostawiam wam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 8

@LowcaKomedii Może i masz chłopski twoja sprawa. Powiedz coś od siebie, z głowy użyj logiki. Bo nie zauważyłem jej w twoich wypowiedziach. A materiały na których się opierasz są tak miarodajne jak złapanie pacjenta zero w pierdziszewie mniejszym na przystanku busów przez Polskich medyków i dumne rozgłaszanie tego narodowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 6

@kucykpl1 "A materiały na których się opierasz są tak miarodajne jak złapanie pacjenta zero w pierdziszewie" - racja, przecież lepiej się w ogóle nie opierać na żadnych materiałach :)

"Powiedz coś od siebie, z głowy użyj logiki" - przepraszam, ale jak oram takich szurów, to masz mój komentarz + podlinkowanie źródła i odpowiedni cytacik. Więc powiedz coś od siebie jest odfajkowane, logika również.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 6

@LowcaKomedii No właśnie przyznałeś, opierasz się na miarodajnych źródłach rządowych które manipulują informacjami jak chcą. Tak trzymaj masz wiedzę i nią błyszczysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
-1 / 5

90% moich znajomych zaszczepiło się nie dlatego, że uważają szczepionki za skuteczne przeciwko wirusowi, tylko dlatego, że zostali przekupieni w firmach jednorazową wypłatą w wysokości 400 - 500 zł, by móc jechać na wakacje za granicę lub by nie mieć problemów w pracy. Tylko 10% autentycznie wierzy, że te szczepionki coś dają i są potrzebne. Jeden nawet chce zamykania niezaszczepionych w obozach ale jego poglądy tłumaczy chyba to, że ma mocno lewicowe poglądy. Też są profesorowie i medycy, którzy przestrzegają przed braniem szczepionek. Widziałem wywiad w amerykańskiej telewizji z naukowcami, którzy twierdzili że te pierwsze dwie szczepionki (wtedy innych jeszcze nie było) nie są szczepionkami tylko związkami chemicznymi i zostały nazwane szczepionkami za zgodą WHO, by przełamać ludzką nieufność. Zdrowy rozsądek podpowiada, by poczekać i zobaczyć jakie "dobro" niesie z sobą ta szczepionka. Masa ludzi ma interes w tym, by to trwało. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@kucykpl1 Emm, to lancet, nature czy chociażby medonet są rządowe? A to ciekawe...

To weź mi dla odmiany przedstaw źródła nierządowe, z których korzystają fo... tacy jak ty :) Zakładając optymistycznie, że w ogóle z jakichś korzystają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 7

@daro73 Czyli 90% twoich znajomych dostało kilka stów za zaszczepienie? Fascynujące. Zobacz, u mnie ze świecą szukać wśród znajomych takich, gdzie oferowali pieniądze za szczepienie, nie wiem nawet czy którykolwiek dostał, a u ciebie aż 90%, fascynujące. Może napisz z jakiej są branży lub jakie firmy to robiły, by można to było zweryfikować :)
PS tak, wiem, odpowiedzi na to pytanie nie dostanę, a dane są wyssane z palca. Ale miło się będzie oglądało, jak będziesz chciał zmienić temat.

"Też są profesorowie i medycy, którzy przestrzegają przed braniem szczepionek" - są też tacy, którzy twierdzą, że ziemia jest płaska. Rozumiem, że mamy się na nich wzorować, gdyż mają tytuł i są w przytłaczającej mniejszości, jak ci, twoi?
A co powiesz na panią profesor twierdzącą, że szczepionki, wszystkie, zamienią ludzi w cyborgi?
https://www.lekarzdawidciemiega.pl/prof-maria-majewska

"Zdrowy rozsądek podpowiada, by poczekać i zobaczyć jakie "dobro" niesie z sobą ta szczepionka" - no i poczekaliście z rok. W międzyczasie:
"Całkowita liczba zgonów dla okresu od początku Narodowego Programu Szczepień, tj. od 27 grudnia do 5 czerwca bieżącego roku wynosi 47 033. Jak się okazuje, zmarło 730 osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki (79 proc. to osoby po 70. roku życia). Osoby, które przyjęły tylko jedną dawkę (3170 zgonów). Dane ze Stanów Zjednoczonych pokazują zaś, że 99,2 proc. osób, które umierają na COVID-19 to osoby niezaszczepione. Podobnie sytuacja wygląda w Holandii i Francji – ponad 90 proc. zgonów dotyczy osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw koronawirusowi"
ale hej, czekajcie dalej. Może to się magicznie odwróci :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
-1 / 7

@LowcaKomedii strasznie mnie nie interesuje czy mi wierzysz czy nie, kompletnie mam to gdzieś. Co do bonusów od fimy za zaszczepienie, są takie firmy i jeśli negujesz istienie takich pracodawców, to współczuje Tobie ograniczonego spojrzenia. Nie napisałem, że 90% znajomych dostało pieniądze od firmy, tylko użyłem w tamtym zdaniu pewnego zbioru. Czytaj że zrozumieniem. Wyrywasz jeden wyraz z wielu i robisz z niego oś narracji a to już manipulacja. Umiesz coś napisać od siebie? Faktem jest, że szczepionka ta jest kontrowersyjna i faktem jest też, że po przyjęciu jej niewielki procent ludzi umiera i niektórzy naukowcy mówią, że to smutne ale zdarza się. Nie chcę być w tej grupie "zdarza się". Tak wolę poczekać na dalszy ciąg tego kiepskiego filmu i nie będę się szczepił. Piszesz, że już rok czekamy i dobrze, będziemy czekać i 10 lat jak trzeba będzie. Co tak Ciebie ruszyło, że napisałeś do mnie, czyżby to, że napisałem ( też się zabawię w proroka, jak Ty) iż kolega lewak chce zamknąć mnie i mnie podobnych w obozie? Tak jak Wy mówicie, przy innej okazji innej sprawy: moje ciało, mój wybór. Osoba zaszczepiona też zaraża. Nie masz czego się bać, bo jesteś zabezpieczony. Szczep się co kwartał, przyjmij 3cią dawkę, 4tą a nawet 10tą. Twój wybór. Naukowcy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie szkodliwości jajek. Raz złe, raz dobre a Ty piszesz, że związek chemiczny wstrzyknięty do organizmu człowieka jest super. Czas pokaże, kto ma rację, chociaż o rację tutaj nie chodzi. Dane, które przytaczasz ja też znam, bo do obrzygu są podawane w mediach głównego ścieku. Też są dane, że najwięcej nowych zakażeń deltą jest w Izraelu i Wielkiej Brytanii czyli w krajach najbardziej zaszczepionych i to wśród osób po 2giej dawce. Twój styl narracji jest dość specyficzny. Uważasz, że masz jakąś misję do wykonania. Rozmawiasz z innymi nie jak człowiek tylko jak partyjniak. Jak funkcjonariusz, ideolog jakiejś sprawy. W swoim świecie bądź sobie wygranym, nie dbam o to. Nie odpisuj mi, bo rozmowa z Tobą to żadna radość z dyskusji. Tę czerpię z rozmowy z ludźmi o innych poglądach, w tym lewicowymi ale nie mającymi kija w d#pie. Dalej się szanujemy i kuplujemy, nie szydzimy i nie drwimy z siebie. Twój styl jest charakterystyczny dla pewnej stacji telewizyjnej z dwoma miliardami dotacji rocznie, czyżby jakieś podobieństwo i wspólnota interesów? Jeszcze raz, dla mnie to koniec tej wątpliwej przyjemności dyskusji. Możesz spocząć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 5

@LowcaKomedii Są rządowo moderowane, ale ty musisz mieć jakieś źródła na których się oprzesz w swoich wywodach, ponieważ nie masz żadnej wiedzy o człowieku ani też medycznej. A książki czytać nie potrafisz bo nie ma obrazków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 3

@kucykpl1 "Są rządowo moderowane" - czyli czasopisma naukowe są rządowo moderowane? "xDDD"
A który rząd je moderuje? A czekaj, medonet, baza danych, kto ją moderuje? A Lanceta? Polski czy jakiś inny rząd?

"ale ty musisz mieć jakieś źródła na których się oprzesz w swoich wywodach, ponieważ nie masz żadnej wiedzy o człowieku ani też medycznej" - hahaha. Czekaj, czyli jak obalam wasze brednie i podaję źródła tzn. że nie mam wiedzy, bo podaję źródła. Kiedy ty piszesz jakieś nienaukowe wynurzenia, a proszony o źródło tych informacji wijesz się jak piskorz, gdyż nie masz nic, co by te głupoty mogłoby obronić, ewentualnie zaczynasz pisać o "swoich znajomych" tzn., że masz wiedzę? Naprawdę, zrobiłeś mi dzień :)

A czekaj, widziałeś ty kiedykolwiek jakieś badanie naukowe, artykuł naukowy lub książkę medyczną? Zgadnij co jest na końcu każdego z nich :) Nie będę cię trzymał w niepewności - BIBLIOGRAFIA. W przypadku każdej książki naukowej masz podane źródła.
To teraz, idąc tą twoją kulawą logiką, wychodzi na to, że wszyscy autorzy książek naukowych "nie mają żadnej wiedzy".

Dociera do ciebie jaką głupotę palnąłeś? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii Jakim sposobem możesz się posługiwać logiką skoro nie potrafisz powiedzieć nic od siebie ? "Powiedz coś od siebie, z głowy użyj logiki" - przepraszam, ale jak oram takich szurów, to masz mój komentarz +" logika to dla ciebie posługiwanie się linkami i ciągnięcie ich wywodów jako swoich. Brak przemyśleń . Obalasz ?? Tak myślę że obalasz ale coś innego. Ale ja tego nie chcę. Zachowaj swoje chore podejście dla siebie jeśli nie potrafisz podejść do żadnego tematu z drugiej strony to nie ma logiki. Jesteś jak ci weganie co zabraniają jeść innym mięsa bo sami nie jedzą. Jesteś pusty i bronisz tego położenia ponieważ boisz się przyznać że jesteś bezmózgim lemingiem, jednak liczysz że inni w końcu zostaną takimi jak ty i wtedy będziesz wśród swoich. Błąd, wielu ludzi myśli, a ty nie. I tak ci zostanie. Mam nadzieję że będziesz obstawał przy swoim do końca, przecież tacy też są potrzebni żeby było wiadomo gdzie jest granica między obłędem i bezdenną głupotą a normalnością. PS. Szkoda że nie doczytałem bo @daro73 ci dosadniej to wytłumaczył. Bym się nie produkował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 23:11

avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@daro73 „strasznie mnie nie interesuje czy mi wierzysz czy nie” – oczywiście, że ci nie wierzę. Chyba każdy, kto ma powyżej 60 IQ, by ci w te brednie nie uwierzył. Przecież tu kłamstwo widać na kilometr, to nie jest wiarygodne w najmniejszym stopniu.

„Co do bonusów od fimy za zaszczepienie, są takie firmy” – widzę, że dalej nie bardzo rozumiesz co jest nie tak z twoją zmyśloną historyjką i dlaczego rozumni ludzie ci w nią nie uwierzą. Dobrze więc, wytłumaczę ci. Może kolejnym razem uda ci się wymyślić coś, w co jeszcze można by było uwierzyć.
Owszem, takie firmy istnieją, ale, uwaga, jest ich KILKA NA KRZYŻ. Ty natomiast bredzisz, jakoby było to zjawisko niezmiernie powszechne. No chyba, że masz bardzo mało znajomych i niemal wszyscy pracują w jednej firmie :)

„Nie napisałem, że 90% znajomych dostało pieniądze od firmy, tylko użyłem w tamtym zdaniu pewnego zbioru.” – kompletnie nierealnego zbioru, tak tylko napomknę. Nie będę powtarzał całego wcześniejszego akapitu.

„Umiesz coś napisać od siebie?” – xddd, chyba logikę w tych samych spodniach co kucyk zostawiłeś, albo jesteś jego bratem bliźniakiem.

„i faktem jest też, że po przyjęciu jej niewielki procent ludzi umiera i niektórzy naukowcy mówią” – i faktem jest, że są to zgony zazwyczaj nie mające absolutnie żadnego związku ze szczepieniem, że zachodzi jedynie korelacja czasowa. Faktem jest również, że jedyną alternatywą dla szczepionki jest w zasadzie przechorowanie, w przypadku którego umiera z tysiąc razy więcej osób, niż w przypadku zaszczepienia.

„Nie chcę być w tej grupie "zdarza się"” – ale w grupie „zdarza się częściej”, to już tak i tam siebie widzisz?

„Piszesz, że już rok czekamy i dobrze, będziemy czekać i 10 lat jak trzeba będzie” – ale ja ci tylko piszę, że to wyścig po nagrodę Darwina i szczerze powiedziawszy, może zabrzmi to trochę okrutnie, to uważam, że pula genów się na pewno trochę przeczyści. Mam tylko nadzieję, że w większości dotknie to foliarzy, a nie osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogły być zaszczepione.

„Co tak Ciebie ruszyło, że napisałeś do mnie” – rażące zmyślanie. Już ci to pisałem.

„iż kolega lewak chce zamknąć mnie i mnie podobnych w obozie” – nie, w żadnym wypadku, oczywiście nie trafiłeś. Chociaż przyznam, że pomysł jest niegłupi :)

„Tak jak Wy mówicie, przy innej okazji innej sprawy: moje ciało, mój wybór. Osoba zaszczepiona też zaraża. Nie masz czego się bać, bo jesteś zabezpieczony” – kurde, brzmisz jakbyś mi tu cytował baner z niezwykle naukowego stowarzyszenia na „s” i kończącego się na „p”. Problem w tym twoim wyborze polega na tym, że masz wpływ na innych, i to bardzo duży. A osoba zaszczepiona zaraża w mniejszym stopniu, gdyż organizm szybciej i sprawniej radzi sobie z wirusem z racji tego, że już na samym początku ma przeciwciała. Cholera, wiedza z zakresu podstawowej, a ja muszę takie rzeczy pisać…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@daro73 „a Ty piszesz, że związek chemiczny wstrzyknięty do organizmu człowieka jest super.” – ale przyjęcie obcego wirusa, który będzie się replikował, to już spoko?
Swoją drogą jak ktoś pisze „chemia”, to zazwyczaj już wiadomo, że to jakiś szur. To tak na marginesie.

„Czas pokaże, kto ma rację” – ale czy nie rozumiesz, że już pokazał? Na co ty chcesz jeszcze czekać? Na gwiazdkę z nieba? Na to, że różnica między zaszczepionymi i niezaszczepionymi będzie jeszcze większa?

„Też są dane, że najwięcej nowych zakażeń deltą jest w Izraelu i Wielkiej Brytanii czyli w krajach najbardziej zaszczepionych i to wśród osób po 2giej dawce” – to chyba nie doczytałeś, chociaż bardziej prawdopodobne jest, że bezrefleksyjnie kupiłeś fake newsika. Spróbuję ci wyjaśnić – miałeś w szkole coś takiego jak proporcje?
Albo inaczej, od razu omówimy to na przykładzie UK, bo oni publikują bardzo czytelne raporty. Akurat się na UK powołałeś, więc jak znalazł :)
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1018547/Technical_Briefing_23_21_09_16.pdf
Więc, mamy tu deltę. Zaszczepieni wygenerowali 278212 zachorowań, niezaszczepieni „tylko” 257357.
Problem jednak polega na tym, że zaszczepionych co najmniej jedną dawką jest tam 73%. Czyli 73% populacji wygenerowało prawie tyle samo zachorowań, co 27%.
To może analogicznie – masz 300 urzędników, którzy dopuścili się 50 kradzieży oraz 100 budowlańców, którzy dopuścili się 48 kradzieży. W której grupie zawodowej częściej się kradnie? Czy aby na pewno urzędników? Wg ciebie właśnie wśród nich :)

Mój błąd, ty napisałeś, że właśnie wśród osób po drugiej dawce. Muszę zmienić.
Po drugiej dawce jest 67% populacji i wygenerowali oni 157400 zachorowań. Niezaszczepionych, dla przypomnienia, jest 27% i 257357 zachorowań.
Teraz wchodzisz ty, cały na biało i mówisz, że ci po drugiej dawce częściej chorują :)

„Uważasz, że masz jakąś misję do wykonania.” – po prostu aż ciężko przejść obojętnie wobec takiej głupoty :) Analogicznie – widzisz osobę spierająca się, że 2 + 2 = 5 i twierdzącą, że tak jest w najnowszych podręcznikach do matematyki. Czy nie napisałbyś czegoś? Plus oczywiście, że mam uczulenie na szurów wszelkiej maści, autystów poszczepiennych, chemtrailsowców, ziębitów i innych "przebudzonych", którzy włączyli myślenie i odkryli ukrywaną prawdę na youtube lub facebooku. Nawet w opisie mojego profilu masz informację co o nich myślę :)

„Twój styl jest charakterystyczny dla pewnej stacji telewizyjnej z dwoma miliardami dotacji rocznie, czyżby jakieś podobieństwo i wspólnota interesów?” – ojoj, standardowy as z rękawa – pEwnIE jesteś PŻeKÓpIony!!1 Milutko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 4

@kucykpl1 "Jakim sposobem możesz się posługiwać logiką skoro nie potrafisz powiedzieć nic od siebie ?" - czasami mam wrażenie, że ty tylko udajesz takiego... niemądrego. Normalny człowiek, po podstawówce, nie powinien raczej pisać takich rzeczy.

"logika to dla ciebie posługiwanie się linkami i ciągnięcie ich wywodów jako swoich." - to ty do tej pory nie wiedziałeś, że w pracach naukowych, badaniach, książkach naukowych itp., umieszcza się bibliografię, żeby... nie było że autor p---doli głupoty i że właśnie to sobie wymyślił? Nie sądziłeś, że jest to dowód na to, że te tezy mają potwierdzenie w nauce?
Masz ty chociaż maturę? Przekartkowałeś kiedyś chociażby jakiś podręcznik?

"Brak przemyśleń ." - borze sosnowy, ty dalej w to brniesz...

"Zachowaj swoje chore podejście" - kurde, weź teraz powiedz wszystkim naukowcom na świecie, że to, co robią, jest chore.

"Jesteś jak ci weganie co zabraniają jeść innym mięsa bo sami nie jedzą." - aż boję się zapytać jaką ty analogię dostrzegłeś w takim porównaniu.

"Jesteś pusty i bronisz tego położenia ponieważ boisz się przyznać że jesteś bezmózgim lemingiem" - tu sięzgadzam. Faktycznie, jeden z nas najprawdopodobniej jest bezmózgim lemingiem, ale czy na pewno ja? Zobaczmy:

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 23:39

A Ashardon
+8 / 32

Pandemia COVID to majstersztyk wszelakich technik socjologicznych.
Będą o tym uczyć w szkołach za 200 lat, jak to groźny wirus sponiewierał 7 miliardów ludzi na lata, ale był na tyle w porządku, że odpuszczał w wakacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baranina13
+3 / 9

@Ashardon raczej propaganda "na ilość"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+5 / 11

Przyjeżdżajcie do Polski, potrzebujemy was :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+2 / 2

...oczywiście na wolontariat...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-1 / 3

nie - na warunkach takich, jak lekarze, co to ich rząd wyganiał na zachód, jak im się nie podoba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+10 / 22

Zwalniani niech ogłoszą, że identyfikują się jako zaszczepieni. To MUSI załatwić sprawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 33

W sumie i dobrze. Jeśli, jak widać, brak ci odpowiedniej wiedzy lub "włączyłeś myślenie", to nie nadajesz się do leczenia ludzi. Stanowisz zagrożenie dla ludzi - wypad. U nas powinni zrobić to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
+5 / 15

@LowcaKomedii twój nick pasuje do komentowania postępowań rządu... co do twojego komentarza odpowiedz mi na kilka pytań: 1- czy ze względu na covid19 zmieniono prawo i ścieżkę postępowania by ogłosić pandemię ?? 2- grypa to też korona-wirusy ? 3- jaki jest czas skutecznego działania szczepionki ??
4- czy szczepienia są obowiązkowe?? 5- jaka jest śmiertelność na covid19 względem zwykłej grypy??
mógłbym zadać ci jeszcze dużo pytań, ale jak odpowiesz mi na te co napisałem będziemy mogli pogadać, pozdrawiam serdecznie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-4 / 10

@radiron 1 - w każdym kraju są inne przepisy postępowania musiałbyś sprecyzować o jaki kraj chodzi - w Polsce reguluje to ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 5 grudnia 2008 roku.
2. Nie są to kompletnie różne wirusy.
3. Zależy jakiej szczepionki o ile dobrze pamiętam Pfizera to ok 8 miesięcy nie chce mi się szukać dokładnie.
4. Na covid w niektórych grupach zawodowych tak.
5.W sezonie grypowym w Polsce w latach 2019/20 zmarło na grypę 65 osób w rok na covid zmarło 75 tyś osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
+4 / 10

@LowcaKomedii U Nas przy zajęciu 30tyś. łóżek covidowych mamy zapaść służby zdrowia, a Ty chcesz jeszcze lekarzy zwalniać? :o 1,4% - 4,5% śmiertelność covida? Ja słyszałem o 1,5% - 2%, a na Wikipedii podają np.: "Śmiertelność: globalnie (IFR) – 0,5–1%". Więc skąd wziąłeś te 4,5%? Śmiertelność wirusa jest na na prawdę niskim poziomie więc ja osobiście nie rozumiem dlaczego tak ludziom odpie*dala.

Widzę, że corona debile mnie minusują zamiast coś konstruktywnego napisać :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 21:15

A Azheal
0 / 6

@adaskodg Po pierwsze zależy od kraju to dalej jest średnia , po drugie śmiertelność ma najmniejsze znaczenie przy pandemii jest to od dawna mówione a szury dalej o niej mówią. Che zauważyć że niska śmiertelność przy dużej wirulencji ( a tak jest) oznacza bardzo duża liczbę zgonów. Bo mały procent z dużej liczby to więcej niż duży procent z małej liczby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-2 / 6

@Azheal Wiem co to jest średnia, i że jest zależna od danego kraju ale interesuje mnie skąd wziął te liczby, bądź z których krajów jest liczona ta średnia? Śmiertelność ma najmniejsze znaczenie?! Większej głupoty nie słyszałem (czytałem). Utrata życia to pierwszy czynnik jakim ludzie się interesują. Skoro o niej mówią szury, to o czym mówią "nieszury"? O.o
"Che zauważyć że niska śmiertelność przy dużej wirulencji ( a tak jest) oznacza bardzo duża liczbę zgonów." - albo mam problemy z logicznym rozumowaniem, albo ktoś próbuje zrobić ze mnie debila...Duża wirulencja=duża liczba zgonów=wysoka śmiertelność. Ewentualnie tak na chłopski rozum: Skoro jest niska śmiertelność to znaczy, że jest mało zgonów. Ostatnie zdanie jest matematycznie logiczne ale za cholerę nie wiem do czego "pijesz" :o

Widzę, że corona debile mnie minusują zamiast coś konstruktywnego napisać :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 21:15

A Azheal
0 / 6

@adaskodg Duża wirulencja oznacza duża liczbę zakażeń a nie zgonów. Covid ma stosunkowo mała śmiertelność 1-2 % ale bardzo dużą zaraźliwość a taka Ebola ma 50 % śmiertelności ale bardzo mało ludzi zakaża bo łatwo ich wyłapać. Na covid na świecie zmarło 4,55 mln osób ale zakażonych było min 219 mln ( tj 2 % ale wiadomo że jest bardzo dużo bezobjawowych). No i nie wysoka śmiertelność oznacz procent a wysoka liczba zgonów oznacza konkrętną liczbę tak jak tutuaj - 2 % to niska śmiertelnośc ale ze względu na dużą liczbę zakażeń mamy 4,5 mln zgonów czyli dużą liczbę. A średnia jest liczona oczywiściee z całego świata ale z danych które kraje udostępniają a czy każdy podaję prawdę też nie do końca wiadomo.
A no i tak śmiertelność nie jest najważniejsza w tym przypadku oczywiście tylko liczba hospitalizacji i ciężkich przebiegów bo to ma dużo gorsze skutki dla krajów niż sama śmiertelność

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 18:36

avatar LowcaKomedii
-2 / 12

@adaskodg "U Nas przy zajęciu 30tyś. łóżek covidowych mamy zapaść służby zdrowia, a Ty chcesz jeszcze lekarzy zwalniać?" - jakich znowu "lekarzy"? Skoro potrafią kwestionować skuteczność i zasadność szczepień, to nigdy uczelni nie powinni skończyć. To tak, jakbyś poszedł do lekarza, a ten ci wałkuje o big pharmie, przepisuje leki homeopatyczne i mówi, że powinieneś odblokować czakry. Leczyłbyś się u niego?

"a na Wikipedii podają np.: "Śmiertelność: globalnie (IFR) – 0,5–1%"" - to chyba nie doczytałeś. A kliknij w źródełko:
https://www.who.int/publications/i/item/WHO-2019-nCoV-Sci-Brief-Mortality-2020.1
Estimating mortality from COVID-19 z 4 August 2020

"Więc skąd wziąłeś te 4,5%? " - stąd:
https://www.britannica.com/story/what-is-the-difference-between-influenza-and-covid-19
a oni wzięli to z Lanceta.

i tak tylko nadmienię, że na twojej wikipedii mamy jeszcze:
"Stanowisko WHO na podstawie danych z 3 marca 2020 mówi o śmiertelności (CFR – case fatality rate, czyli liczba zgonów na zarejestrowane przypadki zachorowania) na poziomie 3,4%[17]. Obecnie śmiertelność w Polsce wynosi 2,29%"

"Śmiertelność wirusa jest na na prawdę niskim poziomie więc ja osobiście nie rozumiem dlaczego tak ludziom odpie*dala" - faktycznie. Z 1,5% zarażonych umiera, wirus bardzo szybko się rozprzestrzenia, ponad 75 000 osób już zmarło. Dlaczego cokolwiek robią, aby to zatrzymać? Przecież malutka depopulacja nie jest wcale taka zła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 18:53

L Lolo12_
-1 / 7

@LowcaKomedii

1. Ale za to WHO zmieniło definicję odporności stadnej w 2020 i teraz zależy tylko od ilości osób wyszczepionych a nie jak kiedyś, wyszczepienie lub przechorowanie choroby.
2. Według książek o medycynie i sławnego wywiadu profesora Simona, koronawirusy wywołują grypę i inne infekcje drug oddechowych.
3. Nie wiadomo, dokładnie. Szczepionki testuję się kilka lat a nie kilka miesięcy.
4. I bardzo dobrze, że nie jest.
5. Według oficjalnych informacji: u 2,77% światowej populacji zostało wykryte Covid. i WEDŁUG TYCH DANYCH śmiertelność jest około 2%. ALE, wielki niedouczony opłacany trollu ŁowcaKomedii, teraz doliczmy osoby które przeszły bezobjawowo lub nie dały sobie zrobić testu ale nabyły przeciwciała, to niech będzie drugie tyle osób. Śmiertelność spada do 1%, cholera ale wirus tak zabija. A może teraz zobaczmy na zgony w Polsce. Według informacji z Ministra Zdrowia, o które każdy może zapytać, na sam COVID umarło 292 osób od Marca do Września 2020. Więc trochę mało? A ta Twoja magiczna liczba 75 tyś zgonów od początku plandemii? Każda osoba rozumna, umie słuchać i czytać. Osoby które umarły ale niestety miały to szczeście być zbadane testem PCR (z wynikiem dodatnim) w przeciągu 30 dni od śmierci, są zaliczane jako śmierci covidowe.Czyli totalny bezsens. Gość który był na kwarantannie bo miał covida ale umarł w wypadku samochodowym zaraz po kwarantannie jest liczony jako śmierć covidowa. Totalny brak logiki.
Biorąc to pod uwagę, śmiertelność spada grubo poniżej 0.1%.
Teraz kwestia mema, szpitale w USA zwalniają osoby nie zaszczepione. W zamian nich wprowadza do szpitali w ramach pomocy National Guard którzy mają termin wyszczepień do 30 Czerwca 2022. Więc jaki sens zwalniać wykwalifikowany personel bez szczepień i zastąpić logicznie nie zaszczepionymi osobami ale nie wykwalifikowanymi? Jeżeli już mowa o szczepieniach w USA. "Mandating" w USA to nie jest obowiązek i prawnie nie mogą tego zrobić więc czekają aż ludzie się zwolnią bo inaczej muszą im płacić. Następna sprawa, jest taka że szczepienia nie są wymagane: w senacie, w kongresie ( praktycznie dom starców), w korporacjach farmaceutycznych oraz w USPS (czyli poczta USA).

LowcaKomedii, słaby jesteś i tyle.

A i jeszcze jedno, nie wylatuj mi z "faktami' z demagoga (opłacanego przez Ambasade USA) i innymi MSM które są dobrze opłacane za propagandę.

A i jeszcze jedno. Ile osób umarło na covida w domu? Jakimś trafem ludzie idą do szpitala, tam im się pogarsza i umierają .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 19:10

A adaskodg
+1 / 5

@Azheal Dobra, teraz już rozumiem o jakich liczbach i jakich % piszemy :) Wiem, ze wirulencja to zakażenia, a nie zgony ale ten wywód co wymodziłeś nie pasował mi do niczego :p Zależy co dla kogo znaczy duża liczba? Czy 4,55 mln z MINIMUM 219 mln to dużo? Z matematycznego punktu widzenia - nie bardzo. Patrząc w drugą stronę: 214,45 mln z 219 mln to jest faktycznie DUŻA liczba. Analizując to procentowo też te 4,5 mln nie wygląda przerażająco: 98% przeżyło, 2% nie przeżyło. Wśród korona-idiotów uwielbiane jest granie na emocjach więc dla nich to jest przeogromna i kolosalna liczba, bo przecież umarło 4,5 mln ludzi. Na co dzień mieliby ich w poważaniu (tak jak te miliony, które rocznie umierają na raka) ale, że umarli na covida to pie*dolca dostają, że nagle to jest poważna sytuacja(!). Po drugie analizując wiek zmarłych osób widać, że ludzie chcący szczepień, obostrzeń czy lockdownów dla wszystkich grup wiekowych mają ewidentnie coś nie tak z głową. Dlatego opierając się na "suchych" liczbach bez całej tej emocjonalnej otoczki nie mogę pojąć dlaczego ludziom tak odpie*dala przy tak niskich wskaźnikach. Ze względu na tych bezobjawowych to na pewno ta statystyka inaczej wygląda i tu się z Tobą zgadzam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 11

@Lolo12_
1.'Herd immunity', also known as 'population immunity', is the indirect protection from an infectious disease that happens when a population is immune either through vaccination or immunity developed through previous infection. WHO supports achieving 'herd immunity' through vaccination, not by allowing a disease to spread through any segment of the population, as this would result in unnecessary cases and deaths.
Herd immunity against COVID-19 should be achieved by protecting people through vaccination, not by exposing them to the pathogen that causes the disease.”
Po drugie, trudno oszacować ile osób przeszło chorobę, skoro nie chcą się testować lub wykonywać płatnych testów przesiewowych… lub przechodzili bezobjawowo i nie czują jakiejkolwiek potrzeby ich robienia.

2. „Według książek o medycynie i sławnego wywiadu profesora Simona, koronawirusy wywołują grypę i inne infekcje drug oddechowych” – podeślij mi jakiś dowód. Wywiad Simona oraz w których to książkach napisano, że grypa jest koronawirusem. Konkretnie. Ogólnikami bez pokrycia możesz sypać na facebookowych grupkach dla „przebudzonych”

3. „Nie wiadomo, dokładnie. Szczepionki testuję się kilka lat a nie kilka miesięcy.” – nie, ty tego nie wiesz, jesteś szurem. Swoją drogą ciekawe jak testują np. szczepionki na grypę, które wychodzą co roku…

4. Dokładnie, i dlatego dobrze, że lekarzy-szurów odsunięto od wykonywania zawodu w całym ośrodku.

5. „opłacany trollu ŁowcaKomedii” – milutko. Napisał mi lolo, który konto stworzył dzisiaj :) Chyba nie muszę komentować.

„teraz doliczmy osoby które przeszły bezobjawowo lub nie dały sobie zrobić testu ale nabyły przeciwciała, to niech będzie drugie tyle osób. Śmiertelność spada do 1%, cholera ale wirus tak zabija.” – rozumiem, że pandemia, wg szurów, powinna wyglądać jak w filmach s-f o zombie. Trupy na ulicach, wszędzie krew itp. Rzeczywistość jest jednak troszeczkę inna. To proponuję sobie pomyśleć co się stanie, jeśli 1% ludności Polski wybije. Kogo byś poświęcił ze swojej rodziny lub znajomych? No i oczywiście pamiętajmy, że przechorowując nie uzyskasz odporności na całe życie, więc za kilka miesięcy znowu będziesz miał losowanie i będziesz mógł wytypować którąś osobę.

„Według informacji z Ministra Zdrowia, o które każdy może zapytać, na sam COVID umarło 292 osób od Marca do Września 2020” – marca do września 2020? WTF? Czyli czekaj, wziąłeś sobie kilka pierwszych miesięcy, kiedy wirus w Polsce zaczyna szaleć, by ci pasowało do narracji? Komedia.
Było się nie ograniczać i wziąć pod uwagę okres od stycznia do marca 2020, to byłoby jeszcze mniej :)


Widzę też, że jesteś kucem, bo te brednie publikowała Konfa.

Pomijając oczywiście wybieranie śmiesznego okresu, który ci pasuje, ty posunąłeś się jeszcze dalej i odrzuciłeś wszystkie osoby z chorobami współistniejącymi, bo tak się składa, że MZ wtedy publikowało, że umarło ponad 2500 osób, a te 292 nie miały chorób współistniejących. Cóż, żyli z tymi chorobami współistniejącymi wiele lat, niektórzy większość swojego życia, a później im się nagle umarło. Na pewno wirus nie miał z tym nic wspólnego. Pamiętaj więc, że jeśli będziesz pisał o zgonach poszczepiennych, a jesteś szurem, więc na pewno będziesz to robił, to pamiętaj, aby od oficjalnej liczby zgonów poszczepiennych odjąć osoby z chorobami współistniejącmi.
Ciekawe też jaki procent nam wyjdzie, jeśli pójdziemy dalej tym tropem i weźmiemy pod uwagę zachorowania jedynie u osób bez chorób współistniejących, z okresu oczywiście od marca do września 2020.
Swoją drogą, to jest naprawdę genialna logika w przypadku odliczania osób z chorobami współistniejącymi. Czyli osoby całkowicie zdrowe, bez żadnych chorób współistniejących, mogły przez wirusa umrzeć. Jednak osoby obciążone, z chorobami współistniejącymi, już sobie z tym wirusem powinny poradzić i na niego nie umarły. Naprawdę genialne! Czyli jakby ktoś miał nadwagę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 20:18

avatar LowcaKomedii
-4 / 8

@Lolo12_
Czyli jakby ktoś miał nadwagę, która również zaliczana jest do chorób współistniejących oraz astmę, z którą żył od lat lub nieduże nadciśnienie, a później dusił się w szpitalu i umarł, to to nie przez wirusa :)

"Każda osoba rozumna, umie słuchać i czytać." - jak widać nie :)

„Osoby które umarły ale niestety miały to szczeście być zbadane testem PCR (z wynikiem dodatnim) w przeciągu 30 dni od śmierci, są zaliczane jako śmierci covidowe.” – tu poproszę dowodzik, że chodzi o okres do 30 dni. Jak już pisałem – nie jesteśmy na grupce facebookowej dla szurów.

„Biorąc to pod uwagę, śmiertelność spada grubo poniżej 0.1%.” – no i teraz musisz kłócić się z WHO i czołowymi czasopismami naukowymi z całego świata, gdyż żaden z nich tego nie podziela. Napisz im, że się nie znają i wiesz lepiej, bo to pi razy oko obliczyłeś.
Wyślij mi tylko informację co ci odpisali, jeśli byś wysłał coś takiego, a oni zdecydowaliby się pochylić nad czymś takim i odpisać.

„Więc jaki sens zwalniać wykwalifikowany personel bez szczepień” – emm, ponieważ, jeśli nie chcą się szczepić, to dostali jasny sygnał, że nie jest to wykwalifikowany personel?


„Następna sprawa, jest taka że szczepienia nie są wymagane: w senacie, w kongresie ( praktycznie dom starców), w korporacjach farmaceutycznych oraz w USPS (czyli poczta USA).” – a czy oni zajmują się ludźmi i czy mają kontakt ze śmiertelnie chorymi osobami, niejednokrotnie z obniżoną odpornością? Nie sądzę…

„LowcaKomedii, słaby jesteś i tyle.” – szurem jesteś i tyle. Zapytałbym nieśmiało ile kont ci już zbanowano i czy coś wpada za pisanie tych bredni.

„A i jeszcze jedno, nie wylatuj mi z "faktami' z demagoga (opłacanego przez Ambasade USA) i innymi MSM które są dobrze opłacane za propagandę.” – ah, zapomniałem, cały świat opłacony, globalny spisek, każdy publikuje fałszywe raporty, a jedyna prawda we wpisach anonimowych szurów na facebooku lub youtube. W tym wypadku opierałeś się na poście na facebookowym koncie konfy.
Pragnę też przypomnieć, że na demagogu masz coś takiego, co się nazywa ŹRÓDŁO. Możesz je sprawdzić i zazwyczaj jest tego bardzo dużo, także możesz pajacować do woli i tupać nóżką, bo fakty nie zgadzają z urojeniami.
A teraz posługując się twoją kulawą logiką, bigpharma musiałaby opłacić i demagoga i wszystkie źródła, na które ten się powołał. Robi się już naprawdę gigantyczny łańcuszek. Zaraz się okaże, że połowa populacji całej planety została opłacona, oczywiście wg szurów, którzy po prostu nie zgadzają się z faktami i wymyślają kuriozalne wymówki, by je wyprzeć.

„Ile osób umarło na covida w domu? Jakimś trafem ludzie idą do szpitala, tam im się pogarsza i umierają .” – wiesz, ludzie są raczej rozumni i kiedy im się pogarsza idą do szpitala. Nie czekają aż magicznie postępująca choroba nagle zacznie się odwracać. Plus oczywiście, że zazwyczaj troszeczkę mija, zanim choroba się rozwinie. Nie wiem jak ty zgon na covid sobie wyobrażasz – świetnie się czujesz, mija 5 minut i nagle pyk, nie ma cię? Nie rób kurtyzany z logiki, naprawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 20:22

L Lolo12_
-1 / 7

@LowcaKomedii

Wymieniać tym wszystkim możemy się cały czas.ty jesteś opłacanym pajacem który ma podsyłane co maja napisać i tyle.

"tu poproszę dowodzik, że chodzi o okres do 30 dni. Jak już pisałem – nie jesteśmy na grupce facebookowej dla szurów"

https://www.gov.pl/web/zdrowie/raport-o-zgonach-w-polsce-w-2020-r ostatnia strona. No i tak, ktoś nie zgadza z twoja teorią to nazywamy szurem. Ha, brawo, piękny argument.


"no i teraz musisz kłócić się z WHO i czołowymi czasopismami naukowymi z całego świata, gdyż żaden z nich tego nie podziela. Napisz im, że się nie znają i wiesz lepiej, bo to pi razy oko obliczyłeś.
Wyślij mi tylko informację co ci odpisali, jeśli byś wysłał coś takiego, a oni zdecydowaliby się pochylić nad czymś takim i odpisać"

Pokazałem ci numery z Polski, a jak nie umiesz matematyki to wracaj do szkoły. I to WHO, sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne itd.

"emm, ponieważ, jeśli nie chcą się szczepić, to dostali jasny sygnał, że nie jest to wykwalifikowany personel?" czyli zastąpić to innymi niezaszczepionymi? Pięknie.

"a czy oni zajmują się ludźmi i czy mają kontakt ze śmiertelnie chorymi osobami, niejednokrotnie z obniżoną odpornością? Nie sądzę…" a czy osoby starsze mają obniżoną odporność? Bo jeśli tak, to powinny się szczepić a jednak nie muszą. Dlaczego szczepimy dzieci? Niech nie chodzą do szpitali i reszta młodych zdrowych. Druga sprawa USPS, osoby odwiedzające każdy dom w USA i spotykających się po pracy. Podobno wirus bardzo szybko się roznosi? A może oni nie roznoszą?

"szurem jesteś i tyle." mocny argument. Brawo.

"ah, zapomniałem, cały świat opłacony, globalny spisek, każdy publikuje fałszywe raporty, a jedyna prawda we wpisach anonimowych szurów na facebooku lub youtube. W tym wypadku opierałeś się na poście na facebookowym koncie konfy.
Pragnę też przypomnieć, że na demagogu masz coś takiego, co się nazywa ŹRÓDŁO. Możesz je sprawdzić i zazwyczaj jest tego bardzo dużo, także możesz pajacować do woli i tupać nóżką, bo fakty nie zgadzają z urojeniami.
A teraz posługując się twoją kulawą logiką, bigpharma musiałaby opłacić i demagoga i wszystkie źródła, na które ten się powołał. Robi się już naprawdę gigantyczny łańcuszek. Zaraz się okaże, że połowa populacji całej planety została opłacona, oczywiście wg szurów, którzy po prostu nie zgadzają się z faktami i wymyślają kuriozalne wymówki, by je wyprzeć." Haha. Jakimś trafem pani premier w australii, musiała ustąpić bo nagle okazało się że koleś z którym się spotyka, też wysokiej rangi urzędnik dostał kilka baniek od bigpharmy. I tak nie zrozumiesz przekazu.

"wiesz, ludzie są raczej rozumni i kiedy im się pogarsza idą do szpitala. Nie czekają aż magicznie postępująca choroba nagle zacznie się odwracać. Plus oczywiście, że zazwyczaj troszeczkę mija, zanim choroba się rozwinie. Nie wiem jak ty zgon na covid sobie wyobrażasz – świetnie się czujesz, mija 5 minut i nagle pyk, nie ma cię? Nie rób kurtyzany z logiki, naprawdę." Dokładnie, magiczna choroba, atakuję tylko w niektóre dni, wykrywana jest przez testy PCR, o których sam twórca mówi że nie są do tego.atakuję tylko wtedy jak rząd wymyśli, a w biedronce i innych sieciach go nie ma. świetne samozaoranie.

można ci tłumaczyć ale i tak jesteś zaprogramowany żeby wchodzić wyzywać i wrzucać pseudo artykuły z "wiarygodnych" źródeł. nie mam zamiaru zniżać się do twojego poziomu i wdawać się w dyskusję z których i tak ty nie wyciągniesz wniosku.

a tu masz profesora Simona :)

https://www.youtube.com/watch?v=gaoMGSG3UBI

A i choroby współistniejące, w grypie też tak liczono? A przy innych chorobach też? No nie, każdy umarł na coś. Umarł na raka ale miał zrobiony test i cyk, w sumie to Covid mu pomógł. I cyk, statystyki w górę.

Bardziej obrazowo sie nie da wytłumaczyć. Magiczna choroba z piękna propagandą. Towarzysz Stalin byłby z ciebie dumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
0 / 6

@LowcaKomedii Pytanie, czy faktycznie kwestionowali, czy to już jest Twoja nadinterpretacja, bo w tekście niczego takiego nie wyhaczyłem? Tych drugich, o których pisałeś, to na pewno bym omijał szerokim łukiem :D
Nie wędrowałem po anglojęzycznych portalach dlatego byłem zdziwiony skąd się wziął taki rozstrzał procentowy :) To nie jest moja wikipedia ale faktycznie jest tak napisane. Obserwowałem głównie % zgonów oparty na całej populacji danego kraju, a nie na ilości zakażonych.
"faktycznie. Z 1,5% zarażonych umiera, wirus bardzo szybko się rozprzestrzenia, ponad 75 000 osób już zmarło. Dlaczego cokolwiek robią, aby to zatrzymać? Przecież malutka depopulacja nie jest wcale taka zła?" - Serio? O.o Po tych wszystkich mądrych rzeczach, które od Ciebie przeczytałem, Ty wyskakujesz z takimi tekstami? :o Z niecierpliwością oczekiwałem Twojej odpowiedzi, gdyż spodziewałem się czegoś wyniosłego, czegoś co może spowoduje ,że zmienię postrzeganie tej całej sytuacji, a tu taki zawód...1,5% zarażonych umiera? Faktycznie porażająca informacja :o Czyli 98,5% wychodzi spod kosy kostuchy? Czyli mam 66,5-krotnie większą szansę na to, że przeżyję niż umrę? Oby wprowadzili jak najszybciej lockdown. Wirus bardzo szybko się rozprzestrzenia? Żadna nowość, już żyliśmy z wirusem, który również bardzo szybko się rozprzestrzeniał. 75.000 osób już zmarło? Po ponad 18 miesiącach twierdzisz, że jest to jakaś niesamowicie wielka liczba? Za kolejne 18 miesięcy Polska zniknie z mapy świata bo przekroczymy liczbę 150tyś. zgonów po upływie 3 lat :o Tak dla przypomnienia te zgony są liczone "z" covidem, nie tylko "na" covida, a to jest znacząca różnica. Zatrzymać? Bujną masz wyobraźnię :D Ograniczyć w jakimś stopniu co najwyżej :) Niech próbują ale niech to robią z głową, a nie odwalają taką manianę jak teraz -.- Malutka depopulacja? To żeś teraz zaszurał :D Może jednak Ci lekarze nie kwestionowali szczepień tylko ogarnęli prostą matematykę :D 3maj się zdrowo i nie daj się 4-tej fali :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 7

@adaskodg "1,5% zarażonych umiera? Faktycznie porażająca informacja :o" - właśnie dlatego pisałem o tej malutkiej depopulacji :)

"Czyli mam 66,5-krotnie większą szansę na to, że przeżyję niż umrę?" - a teraz psst, może zarazić kogoś, kto takiej szansy nie ma. Np. rodziców, dziadków, wujka.
Ba, możesz mieć również powikłania, dlaczego rozpatrujesz jedynie zgon? Czyli jakbyś przeżył, ale został kaleką lub wymagał przeszczepu płuc, to byłoby ok i byłbyś zadowolony?
Ciekawi mnie, że przy rozmowie dot. zachorowania bierzecie pod uwagę jedynie zgony, a jeśli mówimy o szczepionkach, to już absolutnie wszystkie nopy, nawet te groźne zaczerwienienia w miejscu ukłucia.

"75.000 osób już zmarło? Po ponad 18 miesiącach twierdzisz, że jest to jakaś niesamowicie wielka liczba?" - wiesz, wydaje mi się, że te 75 000 osób wolałoby jeszcze pożyć oraz że ich rodziny raczej także wolałyby taki obrót sprawy.

"Może jednak Ci lekarze nie kwestionowali szczepień tylko ogarnęli prostą matematykę :D" - a jakie to liczby wskazują na to, że przechorowanie jest lepszą opcją niż zaszczepienie się? ":D"
Weź rozwiń tę myśl :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 22:34

avatar LowcaKomedii
-3 / 7

@Lolo12_ „Wymieniać tym wszystkim możemy się cały czas.ty jesteś opłacanym pajacem który ma podsyłane co maja napisać i tyle.” – ok, ok. A piszesz z własnego doświadczenia?
Wiesz, pisząc takie bzdety i to z konta, które stworzyłeś przed kilkoma godzinami. Wygląda to troszeczkę komicznie. Mógłbym nawet pośmieszkować i napisać - Justyna, czy to ty?!

„ostatnia strona” – no i widzisz, musisz się jeszcze nauczyć czytać ze zrozumieniem, bo właśnie udowodniłeś tym linkiem, że piszesz kompletne brednie :)
Co jest takiego trudnego, aby zrozumieć zdanie: „Na Wykresie 9 przedstawiono, jak zmieniała się liczba zgonów wśród osób z pozytywnym wynikiem SARS-CoV-2 z wyróżnieniem zgonów, które nastąpiły do 30 dni od daty wyniku oraz tych, które nastąpiły powyżej 30 dni. W grudniu widoczny jest znaczy przyrost zgonów „późnych”, które mogą być spowodowane wystąpieniem powikłań po szczycie pandemii, który obserwowany był w listopadzie. Częściowo, wzrost może być tłumaczony naturalnymi zgonami, niezwiązanymi z przebyciem choroby.” ?
To nie jest liczba zgonów, którym przypisano covid, a zgony osób, które uzyskały pozytywny wynik, by móc przypuszczać czy covid lub powikłania po nim się do niego przyczyniły…
Ilość zgonów na covid masz na wykresie nr3 na stronie 5.
Nie zauważyłeś, że te tabelki się nie spinają? Porównaj wykresy nr 3 oraz 9, październik będzie najlepszym przykładem :)
Udowodniliśmy więc, że w żadnym wypadku nie jest tak, że jak wyjdzie ci pozytywny test, a ty do miesiąca później umrzesz, to wpiszą ci covid. Tabelka zgonów na covid i zgonów w odstępie do 30 dni od pozytywnego testu temu absolutnie zaprzeczyły – są kompletnie różne. Udowodniłeś, że się mylisz. Gratuluję!

„Pokazałem ci numery z Polski, a jak nie umiesz matematyki to wracaj do szkoły.” – fakt, pokazałeś, pokazałeś :) Wziąłeś liczbę osób bez chorób istniejących z okresu, kiedy wirus dopiero pojawiał się w Polsce.
W dodatku pokazałeś jak żałosnym manipulatorem jesteś. Tak tylko pokażę który okres wziąłeś pod uwagę, na podstawie raportu, który sam podlinkowałeś:

A jakby tego było mało, to wziąłeś jeszcze przy tym poprawkę na choroby współistniejące :) Naprawdę, dobry agento z ciebie.

„czyli zastąpić to innymi niezaszczepionymi?” – emm, a dlaczego zakodowałeś sobie ten 30 czerwca 2022? Przecież żołnierze w służbie czynnej mają się zaszczepić znacznie wcześniej, o czym możesz przeczytać tu:
https://thehill.com/policy/defense/572202-army-sets-june-2022-deadline-for-troops-for-covid-19-vaccine
Po drugie, nie wiem czy wiesz, ale gwardia narodowa nie składa się z samych lekarzy, tylko z wojskowych. Mają oni zastąpić jedynie CZĘŚĆ zwolnionych pracowników i być oddelegowani do zadań, do których ich kompetencje są wystarczające.
Po trzecie, nie doczytałeś, że zwolnionych mają zastępować medycy z innych miast lub nawet stanów, a nie jedynie gwardia narodowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 23:46

avatar LowcaKomedii
-3 / 7

@Lolo12_ „a czy osoby starsze mają obniżoną odporność? Bo jeśli tak, to powinny się szczepić a jednak nie muszą.” – dzieci też nie muszą. W czym problem? To wolałbyś, aby te szczepionki były obowiązkowe?

„Dlaczego szczepimy dzieci?” – bo mogą zarazić dorosłych? Pomijając oczywiście, że same doświadczają negatywnych skutków przechorowania
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.23.21260998v1.full
https://enel.pl/enelzdrowie/koronawirus/pims-ts-czyli-powiklania-po-koronawirusie-u-dzieci

„mocny argument. Brawo.” – rozumiem, że zdecydowanie mocniejszym było „LowcaKomedii, słaby jesteś i tyle.” :)

„Jakimś trafem pani premier w australii, musiała ustąpić bo nagle okazało się że koleś z którym się spotyka, też wysokiej rangi urzędnik dostał kilka baniek od bigpharmy” – i tak było na całym świecie :) A nie, poczekaj…
Bardzo lubię to naginanie faktów i opisywanie pojedynczych przypadków jako zjawisko masowe.
To poczekaj, ile kosztowałoby opłacenie WSZYSTKICH takich urzędników wysokiej rangi, na całym świecie, przecież każdemu trzeba zapłacić kilka baniek, jak to napisałeś. Do tego dochodzą wszyscy lekarze, naukowcy, niemal cały personel medyczny, epidemiologów itp. itd. Można by wymieniać bez końca. Jak myślisz, jakie by to były kwoty i ile procent populacji planety trzeba by było przekupić, by ten globalny spisek był prawdopodobny?
Do tego też miejmy na uwadze fakt, iż przekupstwo stosuje się w celu osiągnięcia jakichś korzyści. Jak myślisz? Ile tych szczepionek musieliby wyprodukować, by im się zwróciło to przekupstwo i zaczęli na tym zarabiać? Do przemyślenia :)

„Dokładnie, magiczna choroba, atakuję tylko w niektóre dni, wykrywana jest przez testy PCR” – chyba ci się zachorowanie z datą zrobienia testu lub publikacją tych danych pomyliło :) Wyobraź sobie, że ludzie masowo nie testują w niedzielę. Ba, śmiem nawet twierdzić, że w niedzielę w większości nie pracują. Wiedziałeś?

„a w biedronce i innych sieciach go nie ma” – a to ciekawe:
https://demagog.org.pl/fake_news/to-nieprawda-ze-pracownicy-supermarketow-nie-zarazali-sie-koronawirusem/
Powiedz rzeczniczce sieci Biedronka, że gada kocopoły i że ty wiesz lepiej czy ich pracownicy chorowali. Pomijając oczywiście fakt, że sklepy raczej niechętnie mówią klientom, że łatwo się u nich zarazić, mają chorych pracowników i że niezbyt chętnie zamykają biznesy na czas kwarantanny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 7

@Lolo12_ „można ci tłumaczyć ale i tak jesteś zaprogramowany żeby wchodzić wyzywać i wrzucać pseudo artykuły z "wiarygodnych" źródeł.” – ojoj, czyli podawanie źródeł zamiast pisania co tylko sobie wymyślisz jest złe? Cholera. Całe życie w błędzie.

„a tu masz profesora Simona :)” – pięknie. Chciałbym cię tylko zapytać, czy słuchałeś to, co mi sam linkujesz?
Przecież on nie powiedział, że koronawirusy powodują grypę…
Aż ci zacytuję:
„są odpowiedzialne za chorobę przeziębieniową”
Czy potrafisz ogarnąć, że nie chodzi w tym cytacie o grypę?
Ba, miał nawet rację:
https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-zakazne,koronawirusy---objawy--leczenie-i-zapobieganie-zakazeniu,artykul,1683629.html
„Koronawirusy to RNA-wirusy, które odpowiedzialne są za około 10-20 proc. przeziębień oraz za epidemie schorzeń dróg oddechowych”
Naprawdę soczysty strzał w kolano. Nawiasem mówiąc wiedziałem, że żadnych podręczników, w których napisane by było, iż grypę powodują koronawirusy mi nie zapodasz, bo to brednie aż oczy krwawią i je po prostu wymyśliłeś, ale samobója się nie spodziewałem. Zaskoczyłeś mnie. Chociaż w sumie nie, to przecież drugi raz w tym komentarzu linkujesz coś, co przeczy twoim urojeniom. Jakbyś nie wiedział, piszę teraz o tym raporcie, który podlinkowałeś na samym początku.

„A i choroby współistniejące, w grypie też tak liczono? A przy innych chorobach też? No nie, każdy umarł na coś. Umarł na raka ale miał zrobiony test i cyk” – a to tylko pacjenci onkologiczni umierają na covid? Ja wiem, że to tak fajnie wygląda, ale napisałem ci przecież z jakim kuriozum mamy do czynienia, gdy tak usilnie i bezmyślnie odliczasz tych z chorobami współistniejącymi.

"Towarzysz Stalin byłby z ciebie dumny." - a teraz:
- załóż nowe konto
- zrób podobny numer jak z braniem zgonów jedynie z okresu marzec-wrzesień
- odlicz od tego jeszcze osoby z chorobami współistniejącymi
- napisz 10x, że jestem opłacony
- weź pod uwagę jedynie gwardię narodową i wydłuż ich deadline szczepień jak to tylko możliwe
- przekręć słowa Simona
i napisz mi później coś o propagandzie lub manipulacji :) Będzie wesoło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-1 / 5

@adaskodg 4,5 mln osób to bardzo duża liczba tym bardziej że wystarczy się zaszczepić żeby zapobiec tym zgonom.
"Po drugie analizując wiek zmarłych osób widać, że ludzie chcący szczepień, obostrzeń czy lockdownów dla wszystkich grup wiekowych mają ewidentnie coś nie tak z głową" pokazujesz jedynie że nie wiesz jak szczepionki działają.Jak masz zamiar szczepić tylko konkretną grupę to równie dobrze można olać szczepienia całkowicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 4

@Lolo12_ Argument że bigpharma kogoś kupiła żeby sprzedawać szczepionki jest kompletnie nie trafiony. Na przykładzie USA
-Koszt leczenia/pobytu jednej osoby chorej na Covid-19 w szpitalu to średnio 30 tys $.
-Tylko w ciągu dwóch miesięcy (1.08-29.09) hospitalizowano 3,055mln osób x 30 tys $ = 91,65 mld $
- Natomiast na dzień 2.10.21 podano dawek szczepionki 394 mln x 19,5 $ = 7,68 mld $
Czyli jak widzisz w USA wydano na leczenie covida ponad 10 razy więcej w dwa miesiące niż na szczepionki.
https://www.cnbc.com/2020/04/09/heres-what-you-need-to-know-about-coronavirus-treatment-costs.html?fbclid=IwAR0KcqqELohaJB6VWMIVhw1SjOP17NiS1gYxMlmdXAWJLdGxW-57vyl-mZo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-2 / 4

@Azheal 4,5 mln to bardzo duża liczba w stosunku to czego? 10 000 też może być bardzo dużą liczbą. Rzucasz liczbami i przypisujesz im skalę ale do niczego ich nie odnosisz. Zapytam żeby było prościej: Która liczba jest większa i zasługuje na miano DUŻEJ - 4,5 czy 214,5? Wiem jak działają szczepionki, i że ciągle płaczecie o transmisję wirusa ale ja oprócz szczepionek podałem jeszcze obostrzenia i lockdowny. Z całego zdania wyciągnąłeś tylko to Ci pasowało i na dodatek zarzucasz mi brak wiedzy. A teraz jeszcze uzasadnij dlaczego można olać całkowicie szczepienia jeżeli nie będziemy szczepić osób np do 25 roku życia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 4

@adaskodg Zacznę od końca - bo nie uzyskamy odporności populacyjnej a taki jest główny cel. Następnie 4,5 mln zgonów to zawsze jest dużo ,niezależnie od kontekstu.Twoje twierdzenie że to mało jako procent jest właśnie bezsensowne na tej podstawie.Pokaż mi scenariusz w którym taka liczba zgonów jest nic nie znacząca? Do jasnej cholery to nie są arbuzy z zadania do matematyki.
EDIT - przeczytałem Twój komentarz dla łowcy poniżej - nie kwap się z odpowiedzią czytam to i jestem zdumiony jak ktoś może być aż tak głupi. Miłego dnia żyj sobie w swojej bańce dalej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 14:32

A adaskodg
-2 / 4

@LowcaKomedii Aaaaaaaa....teraz Rozumiem :D Przed tą całą pandemią nie miałem szansy nikogo zarazić i narazić na powikłania, a tylko jedynie prawdziwie panujący Nam corona- wirus jest do tego zdolny :o Rozpatruję to na poziomie zgonów, gdyż tym czynnikiem najbardziej straszą. Przyznam, że jeszcze nie słyszałem o byciu kalekim po przechorowaniu covida więc to dla mnie całkowita nowość :o Ile jest takich osób, które wymagały przeszczepu płuc? I dlaczego ja miałbym być zadowolony? To rodzina będzie zadowolona, że delikwent przeżył. A po drugie przecież to Ty i Tobie podobni powinniście być najbardziej zadowoleni z tego powodu, że ktoś nie umarł na coronapie*dolca :D Czy jednak wolicie żeby ludzie umierali, a nie wychodzili z tego? :o Nie poruszyłem żadnego tematu NOP-ów więc nie wiem po co to wywlekasz. Przypomnę poraz kolejny, że nie umarli "na" ale "z" covidem ale masz rację zapewne te osoby jak i ich rodziny chciałyby żeby było inaczej. Również zawałowcy, rakowcy, udarowcy, powypadkowe ofiary oraz wiele innych rodzin, które straciły bliskich też by tak chciały. Przykre jest to, że covidianie wycierają sobie mordy jednymi zgonami, a drugie mają kompletnie w poważaniu. Z tymi liczbami, to chodziło mi, o to, że w związku z niską śmiertelnością w ich grupie wiekowej postanowili się nie szczepić :) Z kolei przechorowanie nie jest taką samą dobrą opcją co zaszczepienie? O.o Lata temu od mojej Pani Profesor biologii usłyszałem, że odporność naturalna to najlepsza ochrona jaką mamy. Jeżeli Nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z chorobą bez wspomagaczy za pierwszym razem, to znaczy, że i z każdym kolejnym razem też powinien. Wyjątkami od tego są choroby z wysokim wskaźnikiem śmiertelności oraz wiek :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-2 / 4

@Azheal Nie uzyskamy? O.o Co Ty opowiadasz? O.o W radiu ostatnio podawali, że Nasi polscy naukowcy zapowiedzieli, że 4 fala powinna być ostatnią falą, gdyż po tej fali uzyskamy odporność stadną na poziomie 88% (Ci co przechorowali + zaszczepieni). Stwierdzili, że od przyszłego roku covida powinniśmy traktować już jak grypę. Chyba sam do końca nie ogarniasz o co chodzi w odporności stadnej/populacyjnej. 4,5mln to zawsze jest dużo...i ciągle ten sam bełkot. Nawet nie umiesz tego poprzeć argumentami. 4,5mln zgonów po 18 miesiącach pandemii, gdzie na świecie jest 8mld istnień - jak widzisz kontekst ma przeogromne znaczenie. Je*nij sobie wykres kołowy i zobacz sobie jak wielka jest to liczba. Skoro z procentami masz problem, to może wykres pomoże. Mam Ci pokazać scenariusz? Właśnie ten scenariusz omawiamy i nie potrafisz go ogarnąć. Na świecie jest 8mld ludzi, z czego po 1,5 roku zmarło 4,5mln. Czy świat odczuł brak tych 4mln? Wskaż mi, co poważnego wynikło ze śmierci tych milionów tylko bez bezsensownego pierdzielenia ale rzeczowo i konkretnie. Te 4,5 mln przy 8mld to jest śmiech na sali. Do jasnej cholery nawet jeżeli to nie są arbuzy, to dlaczego robisz ku*wę z matematyki i logiki? Wysil się chociaż raz, bo póki co, to na odpierdziel rzucasz hasłami.

EDIT: Przeczytałem, co o mnie napisałeś i choć nie chciałem Ci pisać, że jesteś matołem, który nie ogarnia prostych rzeczy, to widać, że niepotrzebnie się powstrzymywałem. Argumentacja, którą stosujesz jest na poziomie dzieci z podstawówki (Duża liczba, duża liczba i jeszcze raz duża liczba). Jestem zdumiony jak ktoś taki jak Ty próbuje nawiązywać dyskusję. Zamknij się matołku w piwnicy, bo widać, że w mózgu Ci coś nie styka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 14:57

A Azheal
+1 / 3

@adaskodg Dlatego jesteś kretynem XD cały Twój komentarz to po prostu bełkot a nie potrafisz zrozumieć że te 4,5 mln to są ludzie. Walczymy o każde życie prawda? Bo na tej samej zasadzie można powiedzieć co to jest 50 mln zgonów podczas 2 wojny światowej no tyle co nic w skali świata.Wedlug Ciebie nie warto leczyć nikogo no bo po co? Są ta małe liczby w skali świata no bo na takiego raka umiera marne 10 mln rocznie! No tyle co nic po co w ogóle się tym przejmować?Malaria 1,5-2,7 mln zgonów rocznie pff jeszcze mniej niż covid w ogóle nie warto zwracać uwagi! AIDS liczba zgonów jakieś 800 tyś , nawet szkoda o nich wspominać. Już widzisz czemu jesteś idiotą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 15:05

A adaskodg
-1 / 5

@Azheal O matko co za dureń....Nic mądrego ani razu nie napisałeś, a uważasz, że jesteś zaje*isty xDD Walczysz o każde życie? Nie dość, że dureń to i hipokryta. Widzę, że czytanie ze zrozumieniem prostuje Ci zwoje mózgowe i powoduje ból odbytu. Wskaż mi Panie Tuwim (dawno nie usłyszałem tylu bajek od jednego człowieka, co od Ciebie), gdzie napisałem żeby nikogo nie leczyć? I w końcu dochodzimy do sedna Twojej hipokryzji matołku :D

"Są ta małe liczby w skali świata no bo na takiego raka umiera marne 10 mln rocznie! No tyle co nic po co w ogóle się tym przejmować?Malaria 1,5-2,7 mln zgonów rocznie pff jeszcze mniej niż covid w ogóle nie warto zwracać uwagi! AIDS liczba zgonów jakieś 800 tyś , nawet szkoda o nich wspominać. "
- Opowiedz mi, jak walczysz o te życia? Jak bardzo każdego dnia przestrzegasz ludzi przed tymi chorobami? Gdzie tak heroicznie poświęcasz się żeby uchronić ludzi przed tymi zgonami żebym mógł uwierzyć,.że nie jesteś tylko cymbałem grającym na emocjach? :D Pie*dolisz o liczbach i ludziach, a tak na prawdę masz w dupiee te wszystkie śmierci i udajesz, że jesteś mądry. Teraz zadam Ci kolejne pytanie tylko odpowiedz na nie, bo widzę matołku, że nie ogarniasz nawet dlaczego ktoś używa znaków zapytania. Wypisałeś te miliony zgonów na różne choroby i nie tylko i teraz opowiedz mi jak Świat odczuł tę stratę? Nie spodziewam się po takim debilu jakiś mądrości ale zaryzykuję. Uracz mnie mądralo swoim "geniuszem" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-1 / 5

@adaskodg A zaraz to musi być heroicznie? Właśnie te małe rzeczy np jestem zaszczepiony , np teraz jak jestem przeziębiony w strefach publicznych nosze maseczkę a bez potrzeby nie wychodzę. Podczas seksu używam gumek itp. Dlatego jesteś idiotą bo uważasz że czyny i liczby muszą być od razu olbrzymie inaczej to bez znaczenia prawda?Aha i nie mam w dupie bo co miesiąc po wypłacie wpłacam coś na jakiś cel charytatywny w miarę swoich możliwości.A to pytanie o świecie jest po prostu boskie - świat nie odczuje straty nawet jak wszyscy ludzie umrą ale teraz idź na oddział onkologiczny i powiedz rodzinom tych ludzi co tam są że te śmierci są bez znaczenia , że świat ma ich w dupie i resztę Twoich mądrości - jak myślisz ile czasu minie zanim dostaniesz w ten durny pysk?Co to w ogóle za stwierdzenie "jak świat odczuł tę stratę" ludzie to nie cyferki w tabeli kiedy to do twojego pustego łba to dotrze? To ja mam pytanie - codziennie ok 300 milionów dzieci kładzie się spać głodnym - powiedz mi jak świat to odczuł?Dalej co roku liczba zgłoszonych przypadków gwałtów w Polsce wynosi ok 30 tyś - jak nasz kraj to odczuł? Czy mu to zaszkodziło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-1 / 5

@Azheal Jak Ty mnie teraz zaipomniłeś :D Jak chcesz to potrafisz się rozpisać i próbować argumentować :D A dlaczego nie heroicznie? W przypadku covida chcecie ludzi zwalniać z pracy, segregować, odmawiać udziału w życiu publicznym, czy też wyłapywać jak zwierzęta i szczepić przymusowo więc do boju żołnierzu! Wskazałeś inne choroby, czy któreś kraje wprowadzały z tego tytułu reżimy sanitarne, obostrzenia, lockdowny, paszporty malariowe? To raczej nie ja jestem idiotą skoro do tej pory sam nie zrozumiałeś przesłania swoich słów. Można stosować małe rzeczy i żyć normalnie ale Ty z uporem maniaka chcesz mi udowodnić, że jest inaczej. Czyny i liczby powinny być adekwatne do sytuacji. Podałeś inne miliony zgonów ale w ich przypadku nie widzę takiego cyrku jak w przypadku covida. Jeżeli się mylę to mnie popraw i napisz, w których przypadkach zaczęli ograniczać prawa człowieka. Jeżeli wpłacasz na cele charytatywne to szanuję ale jest to tylko wierzchołek góry lodowej walki o życie. "Pokaż mi scenariusz w którym taka liczba zgonów jest nic nie znacząca?" - sam zadałeś to pytanie, a teraz wyśmiewasz odpowiedź? Jeszcze sam odpowiedziałeś, że świat nie odczuje straty jak wszyscy ludzie umrą ale pie*dolisz, że 4,5mln to w chooj wielka liczba? O.o Twój poziom jako rozmówcy jest zatrważający niski skoro nawet nie wiesz o czym rozmawiasz. Jak widzisz niemiłosiernie męczę się pisząc z Tobą więc doceń moje poświęcenie :D Uwielbiam to pier*olenie o rodzinach :D Do jakich jeszcze rodzin mam iść? Tych co stracili bliskich w wypadkach samochodowych i przeprosić, że nadal jeżdżę samochodem? A może do tych co stracili bliskich z powodu chorób sercowych, bo wpierdzielam fast foody? A teraz geniuszu grania na emocjach odpowiedz mi jakie znaczenie mają te śmierci onkologiczne? Dostanę w ryja za to, że powiem prawdę? :D Interesuje mnie tylko moja rodzina i moi bliscy i nie ukrywam tego oraz nie udaję tak jak Wy, że obcy ludzie mnie cokolwiek obchodzą. Gdybym zszedł dzisiaj, to byś się tym nawet nie przejął, a pierdzielisz jaki to z Ciebie przyjaciel ludzkości. Jesteś hipokrytą i niczym więcej. Ludzie to nie cyferki? xDD O, matko, ręce opadają xD Że też nie wstydzisz się takich dyrdymałów wypisywać xD I to niby ja żyję w bańce xDD Nawet podając liczbę zgonów podałeś ją w liczbach xD Tych ludzi potraktowałeś właśnie jako cyferki xD Nie wiem, gdzie się uchowałeś, że takie głupoty wypisujesz ale nawet żeby Ciebie zidentyfikować, to w formularzach podajesz nip lub PESEL. Rozmawiamy o covidzie, a Ty zaczynasz pier*olić o głodnych dzieciach albo gwałtach...szkoda strzępić ryja. Ponadto przeinaczasz sens moich wypowiedzi oraz gubisz wątek rozmowy. Zanim jeszcze raz mi ubliżysz, to zastanów się dobrze, czy sam się nie ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@adaskodg „Przed tą całą pandemią nie miałem szansy nikogo zarazić i narazić na powikłania, a tylko jedynie prawdziwie panujący Nam corona- wirus jest do tego zdolny” – myślę, że małe znaczenie ma to na jaką chorobę chorujesz, jak bardzo jest zaraźliwa, jak szybko się rozprzestrzenia, co może powodować itp. Ale widzę, że dla niektórych to tylko nieistotne detale, które spokojnie można pominąć :)

„Przyznam, że jeszcze nie słyszałem o byciu kalekim po przechorowaniu covida więc to dla mnie całkowita nowość” - ja się nie dziwę. Domyśliłem się od razu, że należysz bardziej do takich, którzy słyszeli od JasiaXYZ na facebuniu, że koleżanka jego koleżanki zmarła 2 dni po zaszczepieniu.
I oczywiście można zadać sobie pytanie – czy jeśli o czymś takim nie słyszałeś, czy aby na pewno oznacza to, że tego nie ma? Do przemyślenia :)

„Czy jednak wolicie żeby ludzie umierali, a nie wychodzili z tego?” – emm, trochę mnie zamurowało. A na jakiej podstawie doszedłeś do tak fantastycznych i daleko idących wniosków? Czyli osoby, które uważają, że szczepionki są spoko i wolą, by ludzie się szczepili, dzięki którym mają zdecydowanie większą szansę nie zachorować, nie zarażać innych, nie przechodzić choroby ciężko, nie umrzeć, to im tak naprawdę chodzi o to, by ludzie jednak umierali? Ciekawa logika, nie powiem. Myślę, że byłby to niezły case dla jakiegoś psychologa.

„Nie poruszyłem żadnego tematu NOP-ów więc nie wiem po co to wywlekasz.” – ponieważ ewidentnie należysz do „przebudzonych” i byłem pewien, że to tylko kwestia czasu aż ten temat poruszysz.

„Przypomnę poraz kolejny, że nie umarli "na" ale "z" covidem” – oczywiście, oczywiście. Na HIV też nikt nie umiera, ale z :)

„Przykre jest to, że covidianie wycierają sobie mordy jednymi zgonami, a drugie mają kompletnie w poważaniu.” – przykre jest to, że covidioci wolą zdecydowanie więcej zgonów niż zdecydowanie mniej. Czy stosunek, w przypadku Polski, 1 do 10 to dla ciebie za mało?

„Z tymi liczbami, to chodziło mi, o to, że w związku z niską śmiertelnością w ich grupie wiekowej postanowili się nie szczepić :)” – rozumiem, że mają również całkowicie wylane, że zarażą po drodze mamusię, tatusia lub babuńcię? I walą ich również powikłania? No i kolejne pytanie – ciekawe ile w tej grupie wiekowej jest nopów i zgonów skorelowanych czasowo z podaniem szczepionki. Śmiem twierdzić, że na pewno zdecydowanie mniej niż w przypadku przechorowania.

„Lata temu od mojej Pani Profesor biologii usłyszałem, że odporność naturalna to najlepsza ochrona jaką mamy.” – pani profesor to chyba ten tytuł w paczce czipsów dostała lub tak nazywasz szeregową nauczycielkę z podstawówki. Powiem tak, to powodzenia z naturalną odpornością, gdy pogryzie cię wściekłe zwierzę lub gdy panowała hiszpanka, ewentualnie była epidemia polio. Wiesz, ta naturalna odporność ma taki malutki minusik – na wstępie musisz zachorować. Czasami jest to średnio ciekawa opcja.

„Jeżeli Nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z chorobą bez wspomagaczy za pierwszym razem, to znaczy, że i z każdym kolejnym razem też powinien” – na chłopski, prosty rozum niby tak, ale ciekawiłoby mnie kiedy np. płucka powiedzą dość.

„Wyjątkami od tego są choroby z wysokim wskaźnikiem śmiertelności oraz wiek :)” – nie no, co ty, przecież naturalna odporność zawsze jest lepsza :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@adaskodg Tak są kraje do których nie wjedziesz jeśli nie posiadasz szczepienia na malarie albo żółtą febrę. Są też takie gdzie nie musisz mieć potwierdzenia ale jak zachorujesz to nie dość że ponosisz wszystkie koszta leczenia to jeszcze grzywnę mogą ci wrypać za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.A co dziwnego w tych obostrzeniach? Wskaż mi inna chorobę zakaźną która się rozprzestrzeniła na cały świat? A ja uwielbiam takie pieprzenie o ograniczaniu praw człowieka proszę wskaż mi w którym miejscu się tak dzieje? Tutaj wypowiedź konstytucjonalisty https://www.facebook.com/DoktorekRadzi/posts/389779775842312. Resztę tekstu szkoda komentować bo jesteś zwyczajnie chamem i tyle w temacie. Mam nadzieję tylko że kiedyś trafisz na kogoś kto będzie miał taki sam stosunek do twojej rodziny jak ty do innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
0 / 0

@LowcaKomedii Faktycznie przed pandemią to nie miało znaczenia, czy kichając i smarkając nie zagrażasz ludziom np.: z obniżoną odpornością. Wtedy o tym nie myślałeś, a teraz już nagle myślisz :D Człowiek pandemicznie oświecony! :D
Słyszałem od różnych osób różne opowieści dlatego jakbyś nie zauważył nie poruszam takich tematów ale Ty za to jak i większość Was "coronapie*dolców" na siłę staracie mi się wcisnąć w usta fejsbunie, teorie spiskowe, Nopy i inne cuda, do których nawet nie dążę w dyskusji. Dlatego nie dziwię się, że od Ciebie nie usłyszałem o tych kalekich, a tylko bezsensowne pierdzielenie o fejsbuniu. Nie wiem czy zauważyłeś ale nie piszesz z Lolo.
"czy jeśli o czymś takim nie słyszałeś, czy aby na pewno oznacza to, że tego nie ma?" - ja pie*dole xDDD Słyszałem o lądowaniu kosmitów, latającym Bogu spaghetti i zaginionej Atlantydzie...teraz to żeś mnie rozpierdzielił swoim geniuszem xDDDD
"Czyli jakbyś przeżył, ale został kaleką lub wymagał przeszczepu płuc, to byłoby ok i byłbyś zadowolony?" - moje pytanie było odpowiedzią na Twoje pytanie. Zresztą zadaj sobie to pytanie, które mnie zadałeś i sprawdź jaką durnotę wymyśliłeś. Zgłoś się do jakiegoś psychologa niech rozpatrzy przypadek LowcyKomedii: "Dlaczego wygrana ze śmiercią, to wciąż za mało?".
Przypomniałeś o HIV-ie i co teraz? Wprowadzamy lockdown, obostrzenia, paszporty HIV-owe?
Covidoidioci to zwolennicy szczepień i pandemii xDDD Wolimy zdecydowanie od dużych liczb, normalnie żyć więc ponownie nie trafiłeś w swoim osądzie.
I znowu te głodne kawałki o zarażaniu i powikłaniach. Temat poruszaliśmy w pierwszych akapitach.
Zgony na covid w grupach wiekowych: 0-9: 0%; 10-19: 0%; 20-29: 0%; 30-39: 2,7%....faktycznie wygrała w czipsach. Na szczęście LowcaKomedii ma odpowiednie kwalifikacje do zwalniania ludzi z pracy :D Nie dość, że histeryk, to jeszcze i ślepy. Wyraźnie napisałem, kiedy są odstępstwa od tego założenia. I taki malutki minusik Ci przeszkadza? Dla malutkiej liczby 2% jesteście gotowi upie*dolić pozostałe 98%, a teraz jest nagle wielkie "halo"? :o
Poczekaj jak ludziom zaczną kazać płacić za szczepienia. Ciekawe ilu się Was ostanie i czy wtedy będziecie się martwić o płucka :D
Wyciął zdanie z kontekstu i myśli, że jest mistrzem sarkazmu xDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2021 o 10:32

A adaskodg
-1 / 1

@Azheal Dziękuję, poprawiłeś mnie. Śmiertelność z powodu żółtej febry szacowana jest z reguły na 30-50% - potrzebowałem tego do wskazania Ci znaczącej różnicy między rozpatrywanymi przypadkami. Jak widzisz zasadność stosowania obostrzeń oraz szczepień jest jak niebo, a ziemia. Wskazać Ci inną chorobę? Grypa. Chciałeś tylko żebym Ci wskazał wiec to uczyniłem. Jeżeli nadal nie widzisz różnicy, to współczuje ograniczenia myślowego. Ograniczenia praw człowieka nazywasz pieprzeniem? O.o Przed pandemią na sali kinowej mogłem zjeść popcorn - teraz tylko zaszczepieni. Minister zdrowia pomimo tego, że płacę na służbę zdrowia chce mi odmówić respiratora w razie zachorowania. Jeżeli to nie jest ograniczanie to jak to nazwiesz?
Resztę tekstu nie skomentujesz, bo nie masz nic do mądrego do napisania. Mogę być i mi to wisi ale przynajmniej nie jestem kłamcą, hipokrytą i pozerem jak Ty. Dzisiaj ogłaszają kolejne zgony, nie zapomnij rodzinom złożyć kondolencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2021 o 10:41

A Azheal
0 / 0

@adaskodg No tak bo jedyną istotną informacją jest śmiertelność . Cała reszta wirulencja , sposoby zakażen itp to bez znaczenia jak nie zabija 80 % zakażonych to olać to . Przykład z popcornem łamie prawa człowieka jedynie w twoim wyimaginowanym świecie. A co to jest zostało dokładnie wytłumaczone w linku wyżej wejdź i przeczytaj. Dam ci mały cytat "Jednakże od zakazu dyskryminacji należy odróżnić nakaz równego traktowania, który nie ma charakteru absolutnego" . Owszem na takie kretyństwa nie mam nic mądrego do napisania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-1 / 1

@Azheal Ja pie*dole. Czego nie potrafisz zrozumieć, że można żyć normalnie nawet bez szczepień i całej tej szopki? Olewamy dużo groźniejsze choroby ale Ty będziesz fanzolił, że od covida nie ma nic gorszego. Tak ciężko jest Ci to pojąć, czy wstydzisz się do tego przyznać? Nie łamie tylko ogranicza. Możesz to łatwo skojarzyć ze swoim mózgiem, bo też jesteś ograniczony. Dla mnie, to, co podlinkowałeś, to jest bełkot prawniczy. Czyli wg Ciebie, nie tego Pana konstytucjonisty, odbieranie mi prawa do skorzystania z respiratora z powodu niezaszczepienia, to równe traktowanie? xDD Chciałem tylko zauważyć, że na tyle postów co spłodziłeś, ich treści w 3/4 są chooja warte. Zerowa merytoryka, omijanie zadanych pytań, wędrówka po zmyślonych wywodach, emocjonalne bajdurzenie, przeinaczanie, brak logiki i problemy z ogarnięciem prostej matematyki. Nie wiem ile byś się nie starał, NIC mądrego nie jesteś w stanie napisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@adaskodg Ahh no tak bo TY twierdzisz że covid to szopka i w ogole nic wielkiego więc tak jest? I tak widac że dla Ciebie to bełkot bo prostego tekstu nie rozumiesz ale mnie wyzywasz. " Odmienne traktowanie natomiast ma miejsce wtedy, gdy ze względu na pewną sytuację prawną i faktyczną niektóre jednostki posiadają inne uprawnienia niż pozostałe" "Należy uznać, że uprzywilejowanie w sferze publicznej ludzi zaszczepionych na COVID nie ma charakteru dyskryminującego lecz jest efektem dozwolonego różnicowania ze względu na pewien cel pozostający w związku z wartościami konstytucyjnymi" .
Czyli jak chcesz posiadać prawo do respiratora to się zaszczep a skoro sam wybrałeś że nie chcesz się szczepić to ponosisz konsekwencje tego wyboru. No strasznie trudne do zrozumienia. Widzisz ale zgadzamy się w 1 rzeczy bo ja też dokładnie to samo myślę o Twoich postach że są choja warte. Postawiłeś swoją twierdzę i za nic nie bierzesz pod uwagę czegoś co nie zgadza się z Twoim światopoglądem (jak np to że nie tylko o śmiertelność idzie a powtarzasz ją z uporem maniaka).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
-1 / 1

@Azheal Ty padalcu wścieknięty, bandyto niedouczony. Kolejny post i kolejny raz muszę Cię o coś upominać. Zapytałem Ciebie żebyś odpowiedział wprost, a nie mi znowu pie*dolił i wklejał, to co już skwitowałem. Pytam się, ku*wa, CIEBIE, gdzie jest ta równość w podanym przeze mnie przykładzie? Kolejny, ku*wa, raz bancwole unikasz odpowiedzi. Jak chce posiadać prawo do respiratora? Ku*wa jego mać...przez lata płaciłem i nadal płacę składki właśnie na takie sytuacje, a teraz jakiś półgłówek mi mówi, że muszę spełnić jeszcze jego żądania. Covidodebilizm wszedł jak widać na wyższy poziom głupoty. Zgadzamy się co do tego, ze Twoje posty są choojowe? :D Cieszy mnie to :D Ty myślałeś? Jeżeli to całe pie*dolenie to Twoje myśli, to na prawdę jest z Toba źle.

Postawiłem twierdzę? Chłopie Ty za to postawiłeś Mur Chiński. Przedstawiłem Ci logicznie spójne elementy układanki i to Ty nic nie zrozumiałeś, ani nawet nie starałeś się zrozumieć. Wszystko co Ci przedstawiłem, nie zgadzało się z Twoim światopoglądem dlatego wszystko odrzuciłeś. Nawet jak Ci wytykałem błędy w Twoim rozumowaniu, to w żaden sposób na to nie odpowiadałeś. Duża liczba i to co napisałeś o śmierci wszystkich na ziemii jest świetnym tego przykładem.

Ostatnia próba jakiegokolwiek zdroworozsądkowego dialogu z Tobą: "No tak bo jedyną istotną informacją jest śmiertelność . Cała reszta wirulencja , sposoby zakażen itp to bez znaczenia jak nie zabija 80 %...." - TO JEST TWOJA WYPOWIEDŹ(!) - mamy obecnie sezon grypowy. Wysoka wirulencja, podobne sposoby zakażenia, niska śmiertelność. Jaką "szopkę" Ty Nam sprezentujesz? Szczepimy wszystkich? Wprowadzamy paszporty? Lockdown? Segregacja sanitarna dla niezaszczepionych? Gramy teraz wg Twoich zasad, na Twoim podwórku. Przypomnę żebyś się nie zgubił w swoim "myśleniu": wysoka wirulencja, podobny sposób zakażenia oraz niska śmiertelność. Dokładnie ten sam scenariusz. Czekam na odpowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 0

@adaskodg Matko boska i ty śmiesz twierdzisz że ja jestem głupi XD "wysoka wirulencja, podobny sposób zakażenia oraz niska śmiertelność" a liczba ciężkich przebiegów oraz hospitalizacji to co? A sposoby leczenia takich przypadków? To nie jest dokładnie ten sam scenariusz ale do twojego pustego łba to nie dotrze:D " Przedstawiłem Ci logicznie spójne elementy układanki " XD Tobie tylko się wydaje że tak zrobiłeś co wcale nie oznacza że tak jest. To że czegoś nie rozumiesz nie oznacza że nie udzieliłem odpowiedzi . Równość nie oznacza że tylko i wyłącznie za sam fakt istnienia masz to samo. Chcesz mieć to samo co zaszczepieni ? No to się zaszczep! I nie mówi o tym jakiś półgłówek tylko ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 5 grudnia 2008 roku. A te śmieszne wyzwiska tylko pokazują jak żałosnym człowieczkiem jesteś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2021 o 16:06

avatar LowcaKomedii
-2 / 4

@adaskodg „Wtedy o tym nie myślałeś, a teraz już nagle myślisz :D” – nie wiem czy tylko udajesz mniej bystrego, czy naprawdę taki jesteś i u ciebie to wrodzone. Weź mi przypomnij, czy przed pandemią kierowano chore dzieci do domów, by nie zarazić innych? Czy w pracy również radzono ci zostać w domu? Czy podczas kichania i kasłania zasłaniałeś usta, czy nie musiałeś tego robić i każdy się cieszył, gdy leciało to w jego kierunku?
Wy się postępowania dot. chorób zakaźnych nauczyliście się dopiero teraz, gdy wprowadzono oficjalne zalecenia?

„Słyszałem od różnych osób różne opowieści” – no i teraz jeszcze musisz ogarnąć czym różni się dowód od OPOWIEŚCI i wziąć poprawkę na to, że anonimowe szury w internecie bardzo lubią zmyślać.

„na siłę staracie mi się wcisnąć w usta fejsbunie, teorie spiskowe, Nopy i inne cuda, do których nawet nie dążę w dyskusji.” – ale ja ciebie zaklasyfikowałem do szurów, gdyż zapoznałem się z twoją działalnością. Zobacz co potrafiłeś wypluć rok temu:


„Dlatego nie dziwię się, że od Ciebie nie usłyszałem o tych kalekich” – ale czego ty oczekujesz? Mam ci teraz zacząć wypisywać jakieś pojedyncze przykłady, by udowodnić, że żyłeś pod kamieniem i że kierujesz się idiotyczną logiką – jak czegoś nie widzę, to tego nie ma?

„Nie wiem czy zauważyłeś ale nie piszesz z Lolo.” – wiesz, szur to szur. Dla mnie bez różnicy :)

„ja pie*dole xDDD Słyszałem o lądowaniu kosmitów, latającym Bogu spaghetti i zaginionej Atlantydzie...teraz to żeś mnie rozpierdzielił swoim geniuszem xDDDD” – nie wiem co bierzesz, ale zdecydowanie nie pykło ci w czytanie ze zrozumieniem podczas próby ogarnięcia sensu mojej wypowiedzi. A było to kilka prostych zdań.

„Zresztą zadaj sobie to pytanie, które mnie zadałeś i sprawdź jaką durnotę wymyśliłeś.” – tu chyba znowu czytanie ze zrozumieniem cię przerosło. Cieszyłeś się, że masz ponad 66x większą szansę na przeżycie, ale nie ogarnąłeś, że możesz przeżyć, ale jako warzywko. Już zrozumiałeś?

„Wprowadzamy lockdown, obostrzenia, paszporty HIV-owe?” – tu też nie zrozumiałeś. Pokazałem ci durnotę twojego rozumowania. Pomijając oczywiście, że koronawirusem jest się nieco łatwiej zarazić niż HIV, to przypomnij mi. Czy pacjenci chorzy na HIV nie są nieco inaczej traktowani niż zwykli ludzie?

„Covidoidioci to zwolennicy szczepień i pandemii xDDD” – „xDDD” chyba troszeczkę nie doczytałeś.
Przeczytaj definicję:
https://pl.wiktionary.org/wiki/covidiota
„osoba lekceważąca pandemię COVID-19 i związane z nią zalecenia medyczne”
Ale bardzo mnie rozbawiło to określenie „zwolennicy”. Poczekaj, skoro to w większości wy lądujecie w szpitalach, wy chorujecie, wy robicie wszystko, by pandemia się dłużej ciągnęła, to kto tak naprawdę jest jej zwolennikiem? :)

„Zgony na covid w grupach wiekowych: 0-9: 0%; 10-19: 0%; 20-29: 0%; 30-39: 2,7%...” – czyżbym widział powoływanie się na Instytut Danych Zdu… ? Weź mi podaj źródełko, że nikt w Polsce nie umarł do 29 r.ż.

„Dla malutkiej liczby 2% jesteście gotowi upie*dolić pozostałe 98%” – czyli czekaj, zaszczepienie się lub założenie maseczki na kilkanaście minut wchodząc do sklepu, to jest dla ciebie upier*dolenie człowieka? Cholera, aż strach pomyśleć co myślisz np. o tym, jak ci w szpitalu każą założyć ochraniacze na buty. Takie drakońskie nakazy.

„Poczekaj jak ludziom zaczną kazać płacić za szczepienia.” – poczekaj, gdy niezaszczepionym zaczną kazać płacić z własnej kieszeni za leczenie lub zapłacicie za kogoś, kogo zaraziliście:) Ciekawe ilu z was nie będzie się chciało szczepić. Swoją drogą, to koszt szczepionki jest taki niebotyczny?
Ile wg ciebie kosztują te szczepionki? A widziałeś kiedyś ile kosztuje nocka w szpitalu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2021 o 16:06

A adaskodg
-1 / 1

@Azheal Ty nie jesteś głupi, Ty jesteś ewidentnie pie*dolnięty xD Zacytowałem CIEBIE i TWOJE WYMAGANIA, a teraz jeszcze pie*dolisz o hospitalizacji i leczeniu. Czego jeszcze tam brakuje? Ilości lekarzy? Czasu inkubacji? Pieniędzy przeznaczonych na walkę z pandemią? Idź weź sobie 3 dawkę i schowaj się w piwnicy, bo nie daj boże jeszcze zachorujesz xD "To że czegoś nie rozumiesz nie oznacza że nie udzieliłem odpowiedzi ." - ewidentne pie*dolnięcie mózgowe xDD W tej ustawie półgłówku jest napisane, że nie należy mi się respirator? O.o Jak mam pie*olić takie kocopoły to wolę jednak się nie szczepić, żałosny człowieczku. Powinni Cię zaprosić na następne urodziny u Mazurka, bo tam pojawiają się tacy sami pomyleńcy jak i Ty :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
0 / 0

@LowcaKomedii Czekaj, czekaj....Ty już byłeś taki bystry przed pandemią? :o Czy tylko teraz udajesz, że tak było? :D Dlaczego ja dopiero teraz się o tym dowiaduję? :o Przypominam Ci, że odpowiedzi na Twoje pytania brzmią: "Nie". Rozumiem, że wtedy nie było potrzeby wprowadzać restrykcji oraz uważać na inne osoby? Dlaczego wtedy Nas "O, oświecony" nie prowadziłeś? :D
Opowieści, o których wspomniałem, to nie są tylko opowieści nawiedzonych ludzi z internetu ;) Możesz mi nie wierzyć ale prawdziwych ludzi z krwi i kości też znam, i to ich opowieści miałem na myśli ;)
Zapoznałeś się z moją działalnością, a zrozumiałeś w ogóle sens tej "działalności"? A nie czekaj, czekaj...Ty od razu szufladkujesz ludzi, bo taki z Ciebie znawca ludzkiej natury :D
Skoro podałeś taki przykład, to chyba miałeś ku temu jakieś przesłanie. Ale no tak...random z internetu pisze mi, że coś istnieje to tak musi być. W tym momencie zabrzmiałeś jak zwyczajny szur.
Masz rację. Coronapie*dolec, to coronapie*dolec.
No popatrz, ktoś wyciął zdanie z kontekstu, odpowiedział na to, czyli tak jak Ty to robisz i Ci się nie podoba? :o Myśłałem mistrzu, że mnie pochwalisz :(
Zrozumiałem, że mogę tak skończyć (chociaż nie do końca, bo nie wierzę w coś czegoś nie widziałem i o czym nie słyszałem, chociaż random z internetu pisze, że głupio rozumuję) ale forma pytania, którą użyłeś zostawia wiele do życzenia.
Wychodzi na to, że nie pokazałeś mi durnoty mojego rozumowania ale durnotę swojego porównania, bo na tę durnotę odpowiedziałem. Gdybyśmy wrócili do meritum, to wyszłoby na to, że te 75000 zgonów to zawyżona liczba dlatego poprawiałem Cię z "z", a nie "na". Podaję przykład: Facet po 3 zawale, trafia do szpitala z pozytywnym wynikiem. Facet nie przeżył, rodzina na akcie zgonu jako przyczynę śmierci ma wpisanego covida. To jest jedna z opowieści jaką usłyszałem od ŻYWEGO człowieka. Nie martw się, nie jestem szurem, żeby kazać Ci w to wierzyć.
Powiem Ci, że nawet nie wiedziałem, że jest taka definicja xD Dlatego będę się posługiwać terminem: "coronapie*dolec" xD
Widzisz, zwolennicy pandemii mogą żyć w tej pandemii jeszcze przez parę ładnych lat. Wirusy mutują, co nie jest żadną nowością i raczej nie łagodnieją więc możemy kręcić tę karuzelę badań, aktualizacji szczepień i obostrzeń. Prrrrrrr....koniku z tymi: "Wy". Jeżeli wierzyć polskim naukowcom, to po 4 fali powinniśmy już mieć odporność stadną na poziomie 88%. Więc tak nie do końca przedłużamy tę pandemię.
Nie śmiałbym Ci podawać liczb z takiego instytutu :D Jesteśmy poważnymi ludźmi więc tak się zachowujmy :D https://www.gov.pl/web/gis/udzial-procentowy-grup-wiekowych-w-ogolnej-liczbie-zgonow-z-powodu-covid-19. Dane są z kwietnia. Zapewne to nie jest tak, że nikt nie umarł, tylko w związku z podawaniem danych w procentach zaokrąglili wynik.
Ty śmieszku, żartownisiu Ty ;) Gdyby o takie upie*dolenie jak maseczki mi chodziło, to bym nawet nie strzępił ryja. Chodzi o lockdowny, zakazy prowadzenia działalności, wykluczenie z życia publicznego.
Jakby nie patrzeć płacę już na służbę zdrowia i na to żeby w razie czego mógł z niej skorzystać. Z tym płaceniem za zarażenie innych, to nie byłaby taka prosta sprawa żeby ją udowodnić dlatego wątpię by ją wprowadzili ;p Przeglądałem z ciekawości koszty szczepień to kwoty oscylują pomiędzy 50, a 360zł. Grypa sezonowa kosztuje 55zł., a mimo to nie znam osoby z mojego otoczenia, która by się zaszczepiła. Chodzi mi o, to, że w momencie kiedy szczepionka przestanie być darmowa, to w narodzie obudzi się cebulactwo. Zazwyczaj bywa tak, że jak Polak ma za coś nagle zapłacić, to przestaje go to interesować. No właśnie nie wiem ile kosztuje i mam nadzieje, że nie będę musiał się dowiadywać :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2021 o 19:05

A adaskodg
0 / 0

@LowcaKomedii Pomimo Twojego wycinania z kontekstu wypowiedzi oraz sarkastycznego sposobu odpisywania, to muszę przyznać, że jesteś jedyną osobą, z którą można podyskutować, bo starasz się w sposób logiczny "odbijać piłeczkę". Możemy się nie zgadzać ale wiedz, że szanuję Twoje zdanie pomimo, że jesteś coronapie*dolcem :D

Nie miałem jeszcze okazji zapytać "jednego z Was" o ostatnie wydarzenia. My tu "walczymy" o swoje racje, a są ludzie, którzy ewidentnie śmieją Nam się prosto w twarz. Słyszałeś może o politykach bawiących się na imprezie urodzinowej u Mazurka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 3

@adaskodg Odniosę się tylko do części.

„Facet nie przeżył, rodzina na akcie zgonu jako przyczynę śmierci ma wpisanego covida. To jest jedna z opowieści jaką usłyszałem od ŻYWEGO człowieka. Nie martw się, nie jestem szurem, żeby kazać Ci w to wierzyć.” – na początku tylko nadmienię, że po zapoznaniu się z twoją niezbyt obszerną działalnością na demotach, w szczególności z komentarzami, gdzie dotykasz maseczek, szczepień itp., to jako szura raczej bym cię sklasyfikował, ale powróćmy.
Po pierwsze, już ci pisałem, że jest to opowieść.
Po drugie, jest to POJEDYNCZY przypadek.
Po trzecie, i najważniejsze, to twój kolega szur-Lolo zupełnie nieumyślnie dowiódł, że zgony na covid wpisywane są wtedy, kiedy istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że to właśnie jego następstwo spowodowało zgon. Kolega ten podlinkował ten raporcik:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/raport-o-zgonach-w-polsce-w-2020-r
porównaj wykres 3 „Liczba raportowanych zgonów z powodu SARS-CoV-2 w 2020 roku w ujęciu tygodniowym. (źródło danych: Państwowa Inspekcja Sanitarna)”
z wykresem 9 „Tygodniowa liczba zgonów wśród osób z pozytywnym wynikiem SARS-CoV-2 z rozróżnieniem na czas od wyniku do zgonu. (źródło danych: Rejestr PESEL, System EWP)”
Dobrym przykładem jest listopad, gdzie prawie w każdym tygodniu masz jakieś 5000 osób z pozytywnym wynikiem (wykres 9), ale jeśli chodzi o zgony, to nie doszło nawet, w najgorszym tygodniu, do 3500 (wykres 3).
W ten oto sposób kolega szur udowodnił, że w statystykach „zgony z powodu covid” nie wpisuje się osób, jedynie z pozytywnym wynikiem.


No i weźmy teraz poprawkę na to ile tysięcy razy ten wynik musiałby być zawyżony, aby nie opłacało się zaszczepić.
Zgonów skorelowanych czasowo z podaniem szczepionki jest może ze 120 na jakieś 37 700 000 podanych dawek.
Z powodu cowid 75 803 na 2 920 000 zachorowań.

„Wirusy mutują, co nie jest żadną nowością i raczej nie łagodnieją” - problem właśnie w tym, że zazwyczaj właśnie łagodnieją :)

„Jesteśmy poważnymi ludźmi więc tak się zachowujmy” – oh, widzę. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale na samej górze masz taki duży napis „Materiał archiwalny”, a na samym dole „stan na dzień 14 kwietnia 2020 r.”
Faktycznie, w tym przedziale wiekowym zgonów może być mało, ale są i nie jest to 0, co sam zauważyłeś.

„Grypa sezonowa kosztuje 55zł., a mimo to nie znam osoby z mojego otoczenia, która by się zaszczepiła” – a ja znam, i to całkiem sporo. Nawet moja matka z ojcem się szczepią rok w rok.

„Chodzi mi o, to, że w momencie kiedy szczepionka przestanie być darmowa, to w narodzie obudzi się cebulactwo” – i chodzi też o to, że wtedy prawdopodobnie powszechnie występujący wariant będzie miał śmiertelność znacznie niższą, podobną do grypy sezonowej (w jej przypadku jest to w Polsce jakieś kilkadziesiąt osób przy ze 4 mln zachorowań rocznie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2021 o 19:57

A adaskodg
0 / 0

@LowcaKomedii Wszędzie, gdzie zazwyczaj dotykałem tych kwestii, to coviadianie z niewiadomej przyczyny ciągle pomijali fakt, że służba zdrowia to wrak, wprowadzenie teleporad to jakaś kpina, czy, że noszenie maseczek, gdzie oczy są wyeksponowane na kontakt z wirusem, to wystarczająca ochrona. Sytuacja pandemiczna mogła wyglądać zupełnie inaczej oraz liczba zgonów mogła wyglądać zupełnie inaczej. W tej całej pandemii brakuje logiki i to mnie wpienia. Gdyby rządzący używali mózgów, to kwestia szczepień zakończyłaby się na tych, którzy chcą.
Tylko nadmienię, że była to opowieść kobiety, której bohaterem był jej mąż. POJEDYNCZY przypadek powiadasz? Ludzie umierający w karetkach (byli pokazywani w TV!), bo nie doczekali pomocy już się nie liczą? Wśród nich zapewne też były zgony nie mające nic wspólnego z covidem, a byli pozytywni. Tylko TY uważasz, że to był POJEDYNCZY przypadek. Jeżeli faktycznie jest tak jak jest napisane, to kwestię zawyżania statystyki pozostawią w spokoju.
"oh, widzę. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale na samej górze masz taki duży napis „Materiał archiwalny”, a na samym dole „stan na dzień 14 kwietnia 2020 r.”" - oh, widziałem i Ci nawet o tym napisałem, że jest z kwietnia. Wynik wyszedł w promilach więc nadal nie widzę obalenia argumentu, że naturalna odporność jest nieskuteczna albo, że jest gorsza od szczepienia. Nadmieniam, że był to okres, kiedy nie mieliśmy szczepionki.
" problem właśnie w tym, że zazwyczaj właśnie łagodnieją :)" - zamieniliśmy się właśnie miejscami? O.o To skoro łagodnieją, to walić przymusowe szczepienia :D
Cieszę się, że znasz ale "sporo" to jednak nie wszyscy i niestety Twojego "sporo" nie możemy zweryfikować, czy to tak na prawdę "niewiele".
Czy czasem, nie chodzi tu o nabytą odporność,a nie o niską śmiertelność? Liczę właśnie na to, że po 4 fali zaczniemy z powrotem żyć normalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 4

@adaskodg "pomijali fakt, że służba zdrowia to wrak" - i myślisz, że wzrastająca ilość zachorowań i hospitalizacji im trochę pomoże?

"czy, że noszenie maseczek, gdzie oczy są wyeksponowane na kontakt z wirusem" - emm, ale wiesz, że maseczki nosi się po to, żebyś to ty np. nie pluł na innych, prawda? To jest właśnie jednak z tych ciekawych rzeczy, że przez niemal 2 lata covidioci dalej nie ogarnęli po co się właściwie te maski nosi. Co oczywiście nie przeszkadzało im, żeby przeciwko tym maseczkom protestować.

"Gdyby rządzący używali mózgów, to kwestia szczepień zakończyłaby się na tych, którzy chcą. " - nie. W dodatku nie osiągnęlibyśmy odporności populacyjnej, gdyż szurstwo Polsce wypłynęło jak g po zimie.

"bo nie doczekali pomocy już się nie liczą?" - tak tylko przypomnę, że znaczna większość hospitalizacji jest właśnie wśród osób niezaszczepionych, więc ludzie, o których wspominasz, nie doczekali pomocy właśnie przez niezaszczepionych.

"Wśród nich zapewne też były zgony nie mające nic wspólnego z covidem, a byli pozytywni." - ale przecież twój kolega Lolo udowodnił, że w statystykach zgonów na covid nie ma osób jedynie z pozytywnym wynikiem.

"oh, widziałem i Ci nawet o tym napisałem, że jest z kwietnia." - tylko roku nie dopisałeś :)

"obalenia argumentu, że naturalna odporność jest nieskuteczna albo, że jest gorsza od szczepienia" - ale ja ci powtarzam, że nabycie odporności w sposób naturalny wiąże się z tym, że najpierw musisz zachorować i że w tym czasie możesz zarazić innych, co jest takim trochę średnim dealem.

"zamieniliśmy się właśnie miejscami? O.o To skoro łagodnieją, to walić przymusowe szczepienia " - po pierwsze, napisałem, że ZAZWYCZAJ. Po drugie, tego łagodnienia jeszcze nie widać, więc racjonalnie jest się zaszczepić.
No i należy oczywiście dodać, że te szczepionki nie są przymusowe. Czy ktoś cię zmusza? Zobacz, siedzisz już 10-ty miesiąc, szurasz w internecie i dalej nie jesteś zaszczepiony. Jak to możliwe, skoro są przymusowe?

"Cieszę się, że znasz ale "sporo" to jednak nie wszyscy i niestety Twojego "sporo" nie możemy zweryfikować, czy to tak na prawdę "niewiele". " - i właśnie cały widz polega na tym, że to zupełnie jak z twoimi anegdotkami. Dlatego właśnie nikt poważny nie traktuje anegdotek jako dowodów.

"Czy czasem, nie chodzi tu o nabytą odporność,a nie o niską śmiertelność?" - zwróć uwagę na ilość zachorowań i o ile różni się ilość zaszczepionych od tego, by osiągnięto próg odporności stadnej. No i oczywiście masz też dowód na to dlaczego przechorowanie, w przypadku choroby, która może być bezobjawowa, średnio nadaje się do bycia zaliczanym, jeśli ten próg bierze się pod uwagę. Nie mamy bladego pojęcia ile osób przechorowało w całym kraju. Można tylko pi razy oko szacować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
0 / 0

@LowcaKomedii "i myślisz, że wzrastająca ilość zachorowań i hospitalizacji im trochę pomoże?" - myślę, że gdyby rozwiązać ten problem, to skończyłoby się pierdzielenie, że to JA jestem odpowiedzialny za zapaść służby zdrowia. To jest to o czym pisałem, nie zauważacie, że rozwiązując jeden problem, łagodzimy drugi.
"emm, ale wiesz, że maseczki nosi się po to, żebyś to ty np. nie pluł na innych, prawda?" - emmm...ale wiesz, że wystarczy utrzymać dystans aby uzyskać podobny efekt? Ale covidopie*olce po 2 latach nadal chyba nie zauważyli, że tak się da.
"nie. W dodatku nie osiągnęlibyśmy odporności populacyjnej, gdyż szurstwo Polsce wypłynęło jak g po zimie." - Nie? Jakieś poparcie tego bajkowego twierdzenia? Pierwsze doniesienia z Chin mówiły, że wirus stanowi ogromne zagrożenie dla osób starszych oraz, że młodzi przechodzą go bardzo łagodnie. W pierwszych wywiadach prof. Horban podkreślał, że mamy do czynienia z łagodnym wariantem wirusa. Gdyby wtedy pozwolono osobom młodym normalnie funkcjonować, a ludzi z grupy ryzyka objęli kwarantanną oraz pomocą wojska i wolontariuszy do momentu wypuszczenia szczepionki, to nie rozmawialibyśmy na pewno o 75.000. Potwierdzenie masz nawet w statystykach jeżeli chodzi o grupy wiekowe. Przechorowanie jak największej ilości osób w fazie początkowej + doszczepieni (głównie osoby starsze oraz tych co chcą) zaowocowałaby dość dużym wskaźnikiem odporności.
Nie doczekali pomocy przez ludzi niezaszczepionych? xDDD I Ty nazywasz innych szurami? xD Poraz kolejny przypomnę, że to nie niezaszczepieni doprowadzili do takiej sytuacji, tylko politycy. Kilkugodzinne oczekiwanie na wynik testu to też niezaszczepieni? xD Nie przypominam sobie żeby to niezaszczepieni mówili lekarzom, że jak im się nie podoba, to mogą wyjechać na zachód albo w przerwie między falami wstrzymywali się z poprawą sytuacji przed kolejnym sezonem.
Ale ja przecież dopisałem na końcu, że kwestię zawyżania statystyki zostawiam w spokoju.
W kwestii linku mogę Cię jedynie przeprosić, bo faktycznie nie spojrzałem na rok. Przyznaję, że popełniłem błąd.
A ja Ci powtarzam, że skoro to jest średni deal to jest dla mnie akceptowalny.
Widziałem, to zazwyczaj, ale Twoja odpowiedź wyglądała jak zaprzeczenie temu o co się spieramy :D
"Po drugie, tego łagodnienia jeszcze nie widać, więc racjonalnie jest się zaszczepić." - Przypomnę po raz kolejny: "Eksperci prognozują, że czwarta fala pandemii może potrwać do stycznia 2022 r. i że powinna być ostatnią falą. - Dojdziemy do progu 88 proc. odporności i choroba stanie się podoba do grypy - mówił dr Rakowski." - Ty zaś twierdzisz, że łagodnienia nie widać. To co wiem strasznie się gryzie, z tym co piszesz.
Zobacz, dążycie do przymusowych szczepień, bo szuracie, że bez tego świata nie uratujemy. O racjonalności mi nawet nie pisz, bo brakuje jej po obu stronach ;) Celowo napisałem o przymusowych, żebyś nie posądził mnie o walenie całkowitego szczepienia. Sytuacja, która obecnie panuje odpowiada mi i wolałbym żeby się nie zmieniła. Mam nadzieję, że się wyjaśniło ;p
Zobaczymy po nowym roku, co rządzący będą rozpatrywać w tej kwestii :D Jeszcze się okaże, że ani jedno, ani drugie nie będzie ich interesować :o

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 3

@adaskodg „myślę, że gdyby rozwiązać ten problem, to skończyłoby się pierdzielenie” – no i właśnie tym rozwiązaniem może być szczepienie się?

„emmm...ale wiesz, że wystarczy utrzymać dystans aby uzyskać podobny efekt?” – emm, nie zawsze można go zachować, a dodatkowo można połączyć jedno z drugim?

„Nie? Jakieś poparcie tego bajkowego twierdzenia?” – patrz – protesty odwołujące pandemię oraz liczbę zaszczepionych do tej pory.

„Gdyby wtedy pozwolono osobom młodym normalnie funkcjonować, a ludzi z grupy ryzyka objęli kwarantanną oraz pomocą wojska i wolontariuszy do momentu wypuszczenia szczepionki, to nie rozmawialibyśmy na pewno o 75.000.” – czyli czekaj, starsze osoby cały czas trzymano by pod kluczem, a młodzi by się na potęgę zarażali i doprowadzali do mutowania wirusa. Planowałbyś tych starszych kiedykolwiek wypuścić z piwnicy? No bo w takim wypadku nie miałoby to żadnego sensu, gdyż wirus by nie wygasł i nie wiadomo po jakim czasie stałby się niegroźny nawet dla starszych. Ale w sumie starszych to walić, niech tam do końca życia siedzą na kwarantannie. Tfu na nich.

„Nie doczekali pomocy przez ludzi niezaszczepionych?” – pomyślmy. To oni okupują szpitale covidowe, to przez nich normalni lekarze wysyłani są do walki z covidowcami. To przez nich były teleporady. Kurczę, no tak, trochę mi wygląda, że to przez niezaszczepionych.

„Poraz kolejny przypomnę, że to nie niezaszczepieni doprowadzili do takiej sytuacji, tylko politycy” – to może aluzja. Masz pożar, pali się wiele drzew, przechodzi z jednego na drugie. Oddelegowano strażaków do walki z pożarem i nie ma ich za bardzo w przypadku zwykłych pożarów gdzie indziej. Sądzisz, że problemem jest to oddelegowanie strażaków? A nie lepiej byłoby, gdyby tyle tych drzew nie płonęło, przez co nie trzeba by ich było w ogóle oddelegowywać?
To może inaczej – czym zasłaniali się politycy, gdy wprowadzali obostrzenia itp.? Liczbą zachorowań. Kto generuje najwięcej tych zachorowań? Niezaszczepieni. Można powiedzieć, że politycy zasłaniali się niezaszczepionymi :)

„W kwestii linku mogę Cię jedynie przeprosić, bo faktycznie nie spojrzałem na rok. Przyznaję, że popełniłem błąd.” – nie ma sprawy :)

„Eksperci prognozują, że czwarta fala pandemii może potrwać do stycznia 2022 r. i że powinna być ostatnią falą. - Dojdziemy do progu 88 proc. odporności i choroba stanie się podoba do grypy - mówił dr Rakowski.” – w dalszym ciągu to tylko prognoza, a dr Rakowski jest fizykiem, specjalizującym się w dziedzinie sztucznej inteligencji.

„Ty zaś twierdzisz, że łagodnienia nie widać.” – no nie widać. Jak się spojrzy na czas teraźniejszy, to tego nie widać. Dr Rakowski PROGNOZUJE i próbuje przepowiedzieć przyszłość.

„Zobacz, dążycie do przymusowych szczepień, bo szuracie” – nie, to wy szuracie. Nie zauważasz, że właśnie tacy jak ty przeciągają to ile wlezie i to właśnie „mój obóz” przedstawia znacznie lepsze rozwiązanie niż YOLO, zobaczmy ilu przeżyje. Szczepionki mają udowodnioną skuteczność, co potwierdzają raporty z całego świata. Więc jeśli ktoś tu szura, to wy.

No nic pożyjemy, zobaczymy. Osobiście nie mam nic przeciwko małemu dokopaniu antyszczepom :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adaskodg
+1 / 1

@LowcaKomedii " no i właśnie tym rozwiązaniem może być szczepienie się?" - szczepienie się, NAPRAWI (nie interesuje mnie poprawa) stan służby zdrowia, która leży i kwiczy?
"emm, nie zawsze można go zachować, a dodatkowo można połączyć jedno z drugim?" - emm...wydaje mi się, że właśnie po to wprowadzili limit osób na m2, żeby można było zachować ten dystans.
" – patrz – protesty odwołujące pandemię oraz liczbę zaszczepionych do tej pory." - patrz - protesty były właśnie dlatego, że decyzje oraz zachowania rządzących były mocno wątpliwe. Kiedyś usłyszałem ciekawe powiedzenie: "Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak poważna jest sytuacja, obserwuj polityków." Liczba osób zaszczepionych również jest tym podyktowana.
" czyli czekaj, starsze osoby cały czas trzymano by pod kluczem, a młodzi by się na potęgę zarażali i doprowadzali do mutowania wirusa. Planowałbyś tych starszych kiedykolwiek wypuścić z piwnicy?" - czekaj, czekaj...czyli do tej pory wirus nie mutował i ludzie na potęgę nie chorowali? :o Przecież pojawiły się szczepionki więc jakie nigdy? O.o
"No bo w takim wypadku nie miałoby to żadnego sensu, gdyż wirus by nie wygasł i nie wiadomo po jakim czasie stałby się niegroźny nawet dla starszych." - Faktycznie, widać, że sens ma ten tor, którym poszliśmy. Jakoś nie widzę, żeby wirus wygasał. Przypomnę, że dla osób starszych - szczepienia.
"Ale w sumie starszych to walić, niech tam do końca życia siedzą na kwarantannie. Tfu na nich." - aż muszę Cię zacytować: "– emm, trochę mnie zamurowało. A na jakiej podstawie doszedłeś do tak fantastycznych i daleko idących wniosków?". Zaproponowałem zagwarantowanie bezpieczeństwa oraz ograniczenie zgonów najbardziej zagrożonych, a Ty piszesz: "walić starszych?". No tak, gdyby Ci starsi nie umarli, to LowcaKomedii oraz Jego pobratymcy nie mogliby krzyczeć: "hur...dur...75000 zgonów......można było ich uniknąć...to byli ludzie, ich rodziny wolałyby żeby żyli...trzeba szczepić wszystko, co chodzi i się rusza.".
"pomyślmy. To oni okupują szpitale covidowe, to przez nich normalni lekarze wysyłani są do walki z covidowcami. To przez nich były teleporady." Przez rok nie było szczepionek, a program szczepień ruszył jakieś ponad pół roku temu, to kto miał okupować szpitale choćby w ostatnim sezonie jesienno-zimowym? xDD No, tak...niezaszczepieni xDD Z tymi teleporadami, to mnie zniszczyłeś xD Czekam jeszcze, żeby wspomniani przez Ciebie strażacy udzielali teleporad, bo boją się ognia :D
Tę Twoją aluzję rozwiązuje kwestia NAPRAWY służby zdrowia i braków kadrowych. Politycy po odwołaniu wirusa w zeszłorocznym sezonie letnim, przez cały okres letni mieli w doopie przygotowania do kolejnej fali, którą namiętnie wspominali na każdym kroku. Kiedy fala się rozhulała byli bardzo zdziwieni i na szybko otwierali polowe szpitale covidowe. Politycy zasłaniają się niezaszczepionym ale nie rozumiem dlaczego coronapie*rdolcy (zaszczepieni) zasłaniają polityków? :o
Masz rację, to tylko prognoza ale właśnie na takich prognozach bazują rządzący i wymyślają Nam do przodu, co będziemy robić i jak będziemy żyć. I patrząc na czas teraźniejszy również się mogę w tej kwestii zgodzić, że nie łagodnieje. Technologia, ostatnimi czasy, jednak pokazała Nam, że jest w stanie przewidzieć, co się może wydarzyć i w miarę się sprawdza. Dlatego jestem ciekaw co przyniesie Nam przyszły rok.
"nie, to wy szuracie." - urwałeś sens wypowiedzi w połowie zdania. To co zrobiłeś było bardzo nie ładne. Wyjaśniłem Ci, że tacy jak My i tacy jak Wy idziemy w tym samym kierunku. Musicie mieć dawki przypominające więc nie zwalaj winy tylko na jedną stronę ;) My chorujemy, Wy chorujecie. My zakażamy, Wy również zakażacie. My nabywamy odporność, Wy również ją nabywacie. Finalnie czas pokaże, które rozwiązanie było dobre, czy nie takie samo. Raporty z całego świata też przedstawiają, co zapewne nie jeden wspominał, że w Izraelu, Wielkiej Brytanii czy Singapurze wirus nadal szaleje ;)
Jakoś jeszcze nie odczułem żebyś mi dokopał ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 12:11

avatar radiron
0 / 0

@LowcaKomedii chciałem sprawdzić czy piszę do normalnej osoby czy do trola ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
-1 / 1

@Azheal czy aby na pewno na covid19 ? czy na powikłania ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@radiron Eee panie a powikłania po covidzie czym są spowodowane? Sama pandemia trwa już prawie dwa lata , mamy multum danych i dowodów na to co i jak się stało i jak działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 3

@radiron Czyli zadając głupie pytania obnażające niewiedzę osoby je zadającej, przeprowadzałeś "test"? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@LowcaKomedii ktoś kiedyś napisał że nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi ;p Ja nie uważam się za wybitnie mądrą osobę lecz widzę zbyt wiele rozbieżności, zbyt wiele skrajnych opinii by można było być pewnym że wszystko co ludzie piszą i mówią pokrywa się ze stanem faktycznym,
@LowcaKomedii " no i właśnie tym rozwiązaniem może być szczepienie się?"
dobra dla ciebie to jest rozwiązanie -> zaszczepić się, pytanie czy jak by zaszczepić 100% populacji świata to zlikwiduje problem ?
Czy w takim przypadku covid19 zniknie ?
Czy po prostu zostanie już z nami i będzie to choroba jak zwykła gypa czy zapalenie płuc ? Bo jeżeli tak to nic oprócz odporności stadnej nam nie zostaje... a szczepionkę możesz sobie,,, no ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 1

@radiron "Czy w takim przypadku covid19 zniknie ?" - będzie miał problem ze znalezieniem osoby, którą może zakazić. Mniej zakażeń = mniej chorych i mniejsza szansa na kolejne mutacje.

"Bo jeżeli tak to nic oprócz odporności stadnej nam nie zostaje... a szczepionkę możesz sobie" - wiesz, póki co raporty napływające z różnych krajów świadczą o niej bardzo korzystnie. Lepiej w taki sposób nabyć odporność, niż zachorować i ryzykować ciężkim przebiegiem lub późniejszymi powikłaniami, w dodatku móc zarażać innych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@LowcaKomedii przechorowałeś? wiesz że naturalne przeciwciała są z 20x skuteczniejsze niż szczepionka ? A jeżeli masz już przeciwciała to w jakim celu się szczepić ? Widzę że jesteś wielkim zwolennikiem tych szczepień, a wiesz co to jest selekcja naturalna i degradacja dna populacji ludzkiej... No i jak już wiadomo każdy wirus dąży do zminimalizowania umieralności nosicieli bo bez nich sam umiera, ktoś tak to już stworzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 3

@radiron " wiesz że naturalne przeciwciała są z 20x skuteczniejsze niż szczepionka ? " - wow, nieźle. Rozumiem, że dysponujesz jakimś źródełkiem naukowym, które potwierdza tę 20x większą skuteczność? Czy może tak sobie tylko szurasz i wymyślasz liczby z czapy?
Rozumiem, że jakby powróciła dżuma, to również wolałbyś przechorować, bo to przecież zapewnia lepszą odporność, niż się zaszczepić, mam rację?

"A jeżeli masz już przeciwciała to w jakim celu się szczepić ?" - dlatego, aby mieć ich więcej? Czy twoim zdaniem ich ilość utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie? A co jeśli ich nie masz?

"Widzę że jesteś wielkim zwolennikiem tych szczepień, a wiesz co to jest selekcja naturalna i degradacja dna populacji ludzkiej." - czyli czekaj, próbuję ogarnąć logikę foliarzy. Selekcją naturalną nie jest umieranie na chorobę, na którą jest szczepionka, a właśnie zaszczepienie się. Dodatkowo ów szczepionka, zawierająca jedynie fragment białka kolca wirusa, zmodyfikuje nasze DNA, ale nie zrobi tego cały wirus, który to białko zawiera i który będzie się replikował w organizmie.
Genialne! Naprawdę, najwyższy poziom szurmierki.

"No i jak już wiadomo każdy wirus dąży do zminimalizowania umieralności nosicieli" - Kurde, dobre. Pal licho, że trochę osób sobie poumiera. Swoją drogą, gdyby wirusy tak "myślały", to nie wpadły na to, że lepiej w ogóle nie zabijać swoich nosicieli i to od samego początku. A tu ci wyskoczy jakaś hiszpanka, na którą tak sobie umarło kilkadziesiąt milionów ludzi. Ale luz, przynajmniej nabyli naturalną odporność, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@LowcaKomedii dobrze gadasz ! Widzę że nie ma sensu ciągnięcie tej rozmowy, nie chce mi się wrzucać tu linków do opracowań naukowych. Zróbmy tak, ty się zaszczep i będziesz chroniony, ja się nie zaszczepię i ty mnie nie zarazisz hmm xD ? Ale proszę cię o jedno jak masz jakąś władzę to nie odbieraj wolnej woli innym bo stawiasz się w tym momencie wyżej od Boga który nam tą wolną wolę dał. Jak ktoś nie chce się zaszczepić i umrze to jego strata, jak zarazi innych co się nie zaszczepili to również i oni umrą ale tylko przez swoje decyzje. Nie zabraniaj ludziom być głupi, ktoś w końcu musi zagłosować na PiS i PO by wahadełko znów zaczęło się bujać. Zdrowia życzę ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 4

@radiron "Widzę że nie ma sensu ciągnięcie tej rozmowy, nie chce mi się wrzucać tu linków do opracowań naukowych" - wpierw, to proponowałbym zacząć w ogóle z nich korzystać :) Obaj wiemy, że żadnych byś tu nie wrzucił, więc po co strugać głupa i zachowywać się jak dzieciak z podstawówki?

Cóż, jak widzę źródełka odnośnie "20x skuteczniejszych przeciwciał" po przechorowaniu nie dostanę. Standard u foliarzy, gdy prosi się ich o źródło informacji, by móc to zweryfikować.

"Jak ktoś nie chce się zaszczepić i umrze to jego strata" - a jak zarazi innych to co? Dlaczego oni mają płacić za to, że edukujesz się na filmikach z żółtymi napisami?
A tym, którzy nie mogli się dostać do szpitala, bo antywacki okupywały szpitale jednoimienne i musiano przesuwać lekarzy do zajmowania się nimi, to co powiesz? Gdzie jest wolność tych ludzi?

Sęk w tym, że za waszą głupotę nie płacicie jedynie wy. Gdyby tak było, to każdy miałby na foliarzy wylane - selekcja naturalna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@LowcaKomedii https://www.youtube.com/watch?v=lc9u-ucdMGI weź se posłuchaj foliarzy...
i ostatnie pytania do ciebie skoro szczepionka taka skuteczna i super to po co 3 dawka ?
Dlaczego w Izraelu gdzie był najwyższy wskaźnik wyszczepienia ludności wywaliła kolejna fala ?
Widzę że jesteś specjalistą w tym temacie i gdybyś tylko mógł to zaszczepił byś wszystkich przymusowo. Mengele byłby z ciebie dumny ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@radiron To ja tu proszę o badania naukowe, których oczywiście nie posiadasz, a ty mi wyskakujesz z filmikiem na youtube na kanale gościa po teologii? Ty poważny jesteś?

Wypiszę ci kilka osiągnięć tego wybitnego wirusologa:
- 4 krotnie próbował skończyć studia, jakiekolwiek
- negował teorię ewolucji
- negował fakt, jakoby globalne ocieplenie było winą człowieka:
http://www.klimatycznabzduraroku.pl/12,wojciech-cejrowski-tysiace-wulkanow,67
- stwierdził, że szczepionki zabijają i zawierają trucizny, za co był nominowany do Biologicznej Bzdury Roku 2019:
https://www.antyfake.pl/wojciech-cejrowski-szczepienia
Wybacz, szanuję swój umysł i nie będę go katował 30 minutowym, nienaukowym monologiem celebryty-kreacjonisty.

"taka skuteczna i super to po co 3 dawka ?" - bo po niej będziesz miał jeszcze więcej przeciwciał i ochrona utrzyma się dłużej? Toż to wiedza podstawowa, nie załamuj mnie...
Ty myślałeś, że po przechorowaniu / zaszczepieni się miano przeciwciał utrzymuje się do końca twojego życia? Borze sosnowy...

"Dlaczego w Izraelu gdzie był najwyższy wskaźnik wyszczepienia ludności wywaliła kolejna fala ?" - idealny przykład. Normalnie powinieneś siedzieć obok mnie i obalać te antyszczepionkowe bzdury. Ale wróćmy, bo chętnie odpowiem ci na to pytanie. Dlatego, że tę falę stworzyli niezaszczepieni i to oni ją utrzymują przy życiu:) Tak to tu tylko zostawię:
"As of August 16, the ministry recorded 159 severe COVID-19 cases per 100,000 people among the unvaccinated over the age of 60, compared to 20 per 100,000 people among the fully vaccinated. This makes the unvaccinated elderly more than eight times as likely to experience a severe case than their immunized counterparts.
For those under the age of 60, the rate of severe illness among the unvaccinated stood at 2.4 cases per 100,000 people – 2.7 times more than the 0.9 per 100,000 among those who are fully vaccinated."
https://www.haaretz.com/israel-news/israel-covid-graphs-prove-vaccines-works-delta-pfizer-1.10101640

"Widzę że jesteś specjalistą w tym temacie i gdybyś tylko mógł to zaszczepił byś wszystkich przymusowo." - widzę, że jesteś szurem i tak samo jak inni walczysz o nagrodę Darwina. Szkoda tylko, że szkodzisz nie tylko sobie. Jak za mnie może być dumny Mengele, chociaż nie mam pojęcia jak ci się łączą ratujące życie szczepionki z nazistowskimi, nielegalnymi eksperymentami na ludziach, to z ciebie może być dumne to znamienite grono:
https://darwinawards.com/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
-1 / 1

@LowcaKomedii "negował fakt, jakoby globalne ocieplenie było winą człowieka" zdajesz sobie sprawę w jak małym stopniu ludzkość wpływa na to ? twierdzisz że to fakt hmm ...https://solidarnosckatowice.pl/klimat-sie-zmienia-ale-to-nie-wina-czlowieka/ poczytaj sobie ;p i weź pod uwagę że handel pakietami CO2 to dobry biznes, tak samo roślinki potrzebują CO2 by rosnąć i dzięki temu planeta jest bardziej zielona i więcej papu.
"negował teorię ewolucji" -> dobrze że napisałeś że to jest teoria bo już zaczynałem się bać...
Co do 3 dawki -> jest to dawka przypominająca zaleca się ją po okresie 6mc , porównaj sobie szczepionki na covid z innymi szczepionkami, a w szczególności jak działa szczepionka ( skoro się podaje nieaktywnego wirusa by organizm mógł wytworzyć przeciwciała to co jest inhibitorem by ten organizm zaczął szukać tego nieaktywnego wirusa)
"nie mam pojęcia jak ci się łączą ratujące życie szczepionki " szczepionki nie ratują życia tylko uodparniają organizm na dany czynnik wirusowy itp. by organizm mógł lżej przejść chorobę bądź nie zachorować( nie masz gwarancji że jak się zaszczepisz to nie zachorujesz )
A co do opracowań naukowych: jeżeli ktoś zaprzecza ogólno przyjętego nurtu w jakiejkolwiek dziedzinie jest wypierany bądź prześladowany, lekarze którzy chcą przeprowadzić badania na temat szkodliwości szczepionek nie dostaną granta na badania, tak samo jak klimatolodzy którzy nie zgadzają się z antropogenicznymi przyczynami ocieplenia klimatu, choć ten się co chwilę zmienia z ocieplenia do epoki lodowcowej, tak samo przebiegunowanie itp. Gdy pewien lekarz zaczął leczyć covida amantadyną z dobrymi skutkami ( ratował życie ) ZABRONIONO mu leczyć,
Ogólnie problem nie odnosi się do jednej kwestii tylko do ogółu... W dzisiejszych czasach zdrowie ludzkie nie jest ważne, liczy się tylko władza i kasa... Jeżeli się z tym nie zgadzasz to zauważ że w żywności masz konserwanty które nie są dla człowieka "zdrowe" bo liczy się to żeby produkt się sprzedał a nie to by konsument miał zdrową żywność ( w sklepie jest taki mały regał z napisem zdrowa żywność), kolejna kwestia NFZ nasz kochany jak i całe ministerstwo zdrowia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@radiron
"poczytaj sobie ;p i weź pod uwagę że handel pakietami CO2 to dobry biznes" - poczytaj sobie:
https://climate.nasa.gov/causes/
"In its Fifth Assessment Report, the Intergovernmental Panel on Climate Change, a group of 1,300 independent scientific experts from countries all over the world under the auspices of the United Nations, concluded there's a more than 95 percent probability that human activities over the past 50 years have warmed our planet.

The industrial activities that our modern civilization depends upon have raised atmospheric carbon dioxide levels from 280 parts per million to about 417 parts per million in the last 151 years. The panel also concluded there's a better than 95 percent probability that human-produced greenhouse gases such as carbon dioxide, methane and nitrous oxide have caused much of the observed increase in Earth's temperatures over the past 50-plus years.

The panel's full Summary for Policymakers report is online at https://www.ipcc.ch/site/assets/uploads/2018/02/ipcc_wg3_ar5_summary-for-policymakers.pdf"

"dobrze że napisałeś że to jest teoria bo już zaczynałem się bać..." - co innego kreacjonizm, prawda? :) Teoria ewolucji be, ale że Bogu stworzył człowieka i nie ma na to najmniejszych dowodów, to już ok.

"porównaj sobie szczepionki na covid z innymi szczepionkami" - porównałem, i co? W każdym wypadku mamy do czynienia z wytworzeniem się przeciwciał. I nie sprecyzowałeś jakie szczepionki na covid, bo może ci umknęło, ale jest ich trochę więcej niż tylko te opierające się na mRNA.

"szczepionki nie ratują życia tylko uodparniają organizm na dany czynnik wirusowy itp" - nie zachorujesz - potencjalnie nie umrzesz. Prosta korelacja.

"by organizm mógł lżej przejść chorobę bądź nie zachorować( nie masz gwarancji że jak się zaszczepisz to nie zachorujesz" - w zasadzie, w pierwszej części zdania sam potwierdzasz, że ratują życie, także nie wiem czy muszę komentować :)
Jeśli jednak chodzi o - nie masz gwarancji, to może pójdźmy tą logiką nieco dalej. Czy pasy bezpieczeństwa dają gwarancję, że nie zginiesz w wypadku? Nie. Czy w związku z tym, że nie dają 100% gwarancji, a trochę niżej, to znaczy, że nie powinno się ich używać. Naprawdę zaskakuje mnie to zero-jedynkowe podejście.

"A co do opracowań naukowych: jeżeli ktoś zaprzecza ogólno przyjętego nurtu w jakiejkolwiek dziedzinie jest wypierany bądź prześladowany, lekarze którzy chcą przeprowadzić badania na temat szkodliwości szczepionek nie dostaną granta na badania" - po pierwsze, ci "odszczepieńcy" nie przedstawiają jakichkolwiek dowodów. Po drugie, odnośnie tych grantów, to przecież środowiska antynaukowe (czyt. antyszczepionkowe) są na całym świecie. Z pewnością mogłyby zrobić zrzutkę na badania. Ba, oczywiście historia zna przykłady, gdzie finansowali badania i udowadniali, że się mylą. Masz np.:
https://wiadomosci.wp.pl/samoboj-antyszczepionkowcow-ich-wlasne-badania-wykazaly-brak-zwiazku-szczepionek-z-autyzmem-6047949165580929a

"Gdy pewien lekarz zaczął leczyć covida amantadyną z dobrymi skutkami" - zaplułem się :) Poczytaj jak te "dobre" skutki wyglądają naprawdę:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,27026992,doktor-bodnar-od-amantadyny-odslaniamy-kulisy-cudownej-terapii.html
Jak to są dobre skutki, to aż boję się zapytać jak wyglądałyby złe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
-1 / 1

@LowcaKomedii dobrze nich ci będzie ;) tylko weź pod uwagę że od zarania dziejów zawsze tak było że gdy pojawiało się zwiększenie populacji, tym bardziej w monokulturach czy to w florze czy faunie zawsze przyroda dawała po du**e i redukowała taką populację. Lasy świerkowe atakowane są przez korniki, pola ziemniaków przez stonki, gdy jest za dużo saren itp pojawiają się wilki. Przyroda działa tak że zawsze się balansuje, więc skoro mamy tylu ludzi na ziemi i tym samym wyniszczamy klimat jak i inne gatunki to przyroda reaguje... Akurat tak się składa że największym szkodnikiem na ziemi jest człowiek. Więc jedynym sposobem na uratowanie klimatu jak i innych gatunków jest redukcja populacji ludzkiej. A akurat jeżeli o to chodzi i covida to najbardziej dostali po du*e starzy ludzie z rakiem i po udarach. Na dzień dzisiejszy większym problemem jest niska dzietność niż covid... A działania na rzecz zwiększenia dzietności wyglądają jak lepienie zamku z gó%na. Nikt się nie przejmuje zbytnio życiem ludzkim, ale jeżeli chodzi o kase to wszyscy się aż trzęsą a w szczególności politycy z rodzinami + kler... Jeżeli coś nie ma sensu to zwykle chodzi o pieniądze, tak jak to było w przypadku maseczek , na początku można było używać szalika albo samemu sobie uszyć, albo przyłbica a w końcu się okazało że jedynie maseczka chirurgiczna... pamiętaj jak coś jest poryte to chodzi o kasę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 5

@radiron Czyli, że człowiek jest największym szkodnikiem na planecie, ale najpierw powinniśmy rozwiązać problem dzietności? Powiedziałbym że trochę się to wyklucza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@LowcaKomedii problem dzietności to jest problem od strony ludzkiej, a to że ludzie są największym szkodnikiem to jest problem przyrodniczy... co ci się wyklucza >?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 6

@radiron Myślę, że komentarz był na tyle oczywisty, że nie powinieneś zadawać takich pytań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
+10 / 14

lekarz znajdzie pracę wszędzie bo akurat wszędzie ich brakuje;p a z taką polityką cierpią jedynie pacjenci... ale kogo oni obchodzą? Najważniejsze żeby szczepionka się sprzedała...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+6 / 10

Właściwie to nawet lepiej dla sprzedaży szczepionek, kiedy "służba zdrowia" leży i kwiczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
-1 / 3

Można? Można...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
-2 / 2

no to teraz prywatnie;D ojoj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bieroo
+5 / 5

cóż to za szczepionka po której zaszczepieni boją się (potencjalnie)chorych??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
-1 / 3

@LowcaKomedii co wizualizuje twój umysł gdy zamykasz oczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 6

@uderz_w_stol Foliarza w aluminiowej czapeczce, z chembusterem na podwórku. A twój?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robert_NY
-2 / 2

Nie dziwi mnie to. Masa ludzi, którzy są przeciwni szczepionkom i się nieświadomie zarażą, przyczyniają się do rozprzestrzeniania wirusa. Jesteś rodzicem i odmawiasz szczepionki? A co będzie gdy zachorujesz? Co będzie gdy odejdziesz? Co poczują twoje dzieci, przyjaciele, wieloletni współpracownicy i inne osoby związane z twoją osobą? Nadal uważasz, że żyjesz tylko dla siebie? Że twoja śmierć lub utrata zdrowia nie wpłynie na życie innych? To tak samo, jakbyś powiedział: tylko idioci używają hamulca w samochodzie. Ja nie używam. Tak, konsekwencje twoich decyzji są nieprzewidywalne i pociągają innych twoich najbliższych. Nie bądź głupi. Jak ktoś powiedział: Bycie głupim cię nie boli, ale boli twoich najbliższych. Dobrze, że mamy taki system, że pomimo gdy zdecydujesz się i nie zaszczepisz, służba zdrowia i tak pomoże ci, gdy będziesz zarażony i chory. Czy to dobrze, czy źle - oceńcie sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 0

@Robert_NY mamy pandemię, ludzie już się szykowali na efekt hiszpanki albo czarnej ospy a tymczasem hmm oceń sobie sam. Więcej złego i więcej zgonów uczyniły organy które miały nas chronić. Ogłosili PANDEMIĘ chodzącą śmierć i kazali zostać w domu, co zrobili ludzie? Masowo tłoczyli się w sklepach ( zarażając się jeden od drugiego) brak towarów na półkach czy papieru toaletowego, no dramat. Starsi ludzie, ci najbardziej podatni żyli i ciągle żyją w terrorze bo w TVP pokazywali tylko śmierć i zakazy... Wielu z nich nie otrzymało leków bo bali się iść do lekarza, tak samo jak ludzie po wypadkach umierali w karetkach bo do szpitala była kolejka karetkowa bo procedury bo covid, w momencie gdy były dopłaty dla lekarzy i pielęgniarek za opiekę nad zarażonym wszyscy nowi pacjenci od razu mieli symptomy choroby i trza było papierek wypełnić albo poszukać POMOCY w innym szpitalu... Popatrz co się dzieje w Australii, popatrz na Polskę ilu przedsiębiorców straciło majątek i ilu ludzi z nimi pracę. A według WHO umieralność rzędu 1.5% a teraz patrzę na aktualne dane masz zachorowań 2,94mln i 76112 zgonów a to jest umieralność rzędu 2,6% a teraz sprawdź ile osób umarło na grypę bo widzę że wirus grypy praktycznie zniknął... a gdzie tam onkologia itp. Nawet znam przypadek jak ze szpitala dzwonili do znajomej czy mogą wpisać przyczynę śmierci covid bo za to mają jakąś tam dopłatę ( szpitale są zadłużone ) bo by im to pomogło, a jej ojciec miał zawał... No to gdzie my żyjemy? Daj 300 zł za pracę z ludźmi chorymi na grypę a covid magicznie zniknie obiecuję ci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem