Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
825 867
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B konto usunięte
+27 / 53

@egoiste
Za chwilę ja i mnie podobni będziemy antyszczepionkowcami gdy odmówimy trzeciej i kolejnych porcji preparatu na dzień dzisiejszy będąc już po 2 dawkach, tak że zaczynam rozumieć tą dziewczynę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+21 / 35

@egoiste A skąd wziąłeś, że ona z tego dumna ? Nie zauważyłam. Po prostu nie zamierza się szczepić i użyła stwierdzenia nie wprost, czyli zamiast " nie zamierzam się szczepić" - powiedziała: "nie jestem gotowa na szczepienie". Musiała przecież uzasadnić swoją decyzję nie brania udziału w konkursie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+18 / 24

@egoiste nie jestem antyszczepionkowcem wrecz przeciwniem, natomiast poki co nie widze powodow by szczepic sie na Covid. I to z kilku powodow. Po pierwsze nie po potwierdzonej skutecznosci, wrecz otwarcie sie mowi ze szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, co najwyzej moze zmniejszyc objawy. A czy zmniejszy to czas pokaze. Po drugiej mowi sie o kolejnych dawkach, co oznacza ze oni sami nie wiedza co wprowadzaja na rynek. Najpierw w wiekszosci mialy byc dwie dawki, teraz mowi sie o 3 a potem co 5 ? 10?
Pojawiaja sie coraz to nowe covida odporne na te szczepionki takze to kolejny powod aby sie nie szczepic.

Poki co covidowi blizej do grypy niz do ospy. Na grype sie nigdy nie szczepilam bo to bez sensu. Opracuja skuteczna szczepionke w 1 dawce wtedy sie zaszczepie. Kiedys... Szybciej jesli sami do mnie rpzyjada mnie zaszczepic. W innym przypadku "jak wstane" .. co moze trwac od 3 miesiecy do 3 lat.. tak mniej wiecej tez zabieram sie do wyjscia na jakiekolwiek badania. Jesli wstane rano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-3 / 13

@bafe85 Na taki tężec zaleca się 4 dawki i ogólnie poza szczepieniami dla dzieci to nie ma takich które wystarczy wziąć 1 raz i jest się odpornym na całe życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+14 / 20

@Azheal
Może ale zasadniczo te dawki są najmniej co roku, a tu chcą szprycować nie do końca sprawdzoną szczepionką co sześć czy osiem miesięcy. Ta na tężec akurat jest starą i sprawdzoną szczepionką.
Pamiętaj że wiesz tylko to co mówią ci w mainstreamowych mediach, a naukowcy mający odmienne zdanie podważające "przekaz dnia" są szybko ośmieszani i odsuwani od wypowiedzi w głównych mediach.
A lekarze to już mają korona-hopla. Przykład z ostatnich dni. Zgłaszam się do lekarza z objawami typowej jesiennej infekcji - cieknący katar, kaszel od tej wydzieliny i lekki stan podgorączkowy, brak innych objawów. lekarka daje mi leki i zwolnienie ale informuje mnie żebym się zgłosił jeśli ewentualnie... uwaga... stracę węch czy smak. Na moje zdziwienie ona "no ja widzę w systemie że jest pan szczepiony, ale i tak może pan covida przejść tyle że łagodniej".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 11:15

B konto usunięte
+3 / 11

@Azheal
Ja nie jestem szurem ani antyszczepionkowcem, nie mniej te 2 dawki pfizera jakie przyjąłem to dłuuugo nie będą u mnie niczym "przypomniane". Jestem za szczepieniami ale bez przymuszania. A co do kolejnych dawek też nie tak że każdy i z "musu" jak w Izraelu tylko wyselekcjonowane osoby o niedoborach odporności, chorobach przewlekłych itd. Oczywiście NOPy po roku przy 2 dawkach to bzdury. Ale po czterech wstrzykiwanych krócej jak co roku? Tego nie wiemy. Nie wystąpią pewnie u wszystkich ale nie wiemy u jak wielu. Właśnie te wyselekcjonowane osoby dałyby nam odpowiedź, czy można doszczepiać wszystkich czy lepiej się wstrzymać.
A co do mainstreamowych mediów masz przykład jak to działa. Osoby oglądające wyłącznie TVPInfo uważają że PiS to aniołki a opozycja to diabły, widzowie tylko TVN24 mają zdanie zgoła odwrotne tak działa socjotechnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 11:40

B konto usunięte
+15 / 15

@Azheal
Dlaczego każdy kto trzeźwo myśli jest "szurem"? Szurem jest ten co krzyczy że nie warto się w ogóle szczepić, a cała epidemia jest "plandemią", Gates i w ogóle. :)
Co do Izraela. Oni zmienili formę raportowania. U nich osoba osiem miesięcy po drugiej dawce ponownie jest uznawana za "częściowo zaszczepioną" tak więc jakkolwiek dziwnie to wygląda to liczba zaszczepionych u nich spada zamiast rosnąć. Taki trudny do zrozumienia dla wielu światowy ewenement. Mieli 85% w pełni zaszczepionych a sami zrobili sobie z tego 61%. Izrael zmienił też długość działania ich "przepustki covidowej". Teraz przestaje być ważna osiem miesięcy po przyjęciu drugiej dawki i musi być odnowiona trzecią. To taki trochę przymus do przyjęcia dodatkowej dawki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 12:09

E epuzer
-3 / 3

@katem to ciekawe, napisz coś więcej o tym co "powiedziała i dlaczego" - byłeś przy tym czy miałeś z nią kontakt astralny?
Ja też miałem z nią podobny kontakt - zorientowała się ze ma marne szanse na cokolwiek... to aby jakoś zaistnieć "błysnęła" intelektem - nie biorąc pod uwagę że jak jej nie ma w konkursie - to mało kogo już Ona obchodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 18:00

D dncx
+1 / 7

@Azheal Czytałem jej profil. Jak na naukowca, profesora, z masą konkretnych danych do analizy, za dużo w jej opisach wyrazów "prawdopodobnie", "możliwe", "tego nie wiemy". Czyli jak wyniki są nie do końca dla nas dobre, to dywagacje zaczynają brać przewagę, ale kiedy dane są dla nas satysfakcjonujące, to oczywiście to wszystko jest prawdziwa prawda. Ot naukowiec, profesor z Polski. Także, żeś człowieku podał przykład że nie powiem. Ja oczekuję od polskich naukowców surowych danych i rzetelnej analizy, bez gdybania i teoretyzowania oraz hasła "nie wiemy". Albo wiesz i wtedy piszesz, albo nie wiesz i nie mówisz nic. Gdyby to było w kwietniu 2020 roku to tak. To teoretyzowanie miałoby sens. Mamy październik 2021. 21 miesiąc stanu epidemicznego. Wiedza w tym zakresie powinna być już wystarczająca by wnioski były jasne, precyzyjne i bez możliwości podważania. A tak nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
-2 / 6

@dncx Po pierwsze Twoje oczekiwania guzik mnie obchodza i mają mała wspólnego z rzeczywistością. A następnie pytanie lepiej kłamać albo coś? Dam przykład specjalnie sprawdziłem "Czy sytuacja ta jest spowodowana mniejszą ostrożnością zaszczepionych – tego nie wiemy – nie było takich badań" Co według Ciebie miała tutaj napisać?:D Następnie odnośnie pracy z The Lancet "W miarę postępu pandemii COVID-19 reinfekcje prawdopodobnie będą coraz powszechniejsze. " I znów co miała napisać? Nauka nie jest zero jedynkowa zawsze ma miejsce na zmiany. A sam też manipulujesz bo uważasz że za dużo tych stwierdzeń więc z ciekawości sprawdziłem ile ich jest. I na 16 ostatnich postów łącznie z komentarzami zauważyłem całe 4 z czego 2 przykłady podałem. Dodatkowo jeśli chcesz zgrywać mądrale to podważ merytorycznie cokolwiek co pani profesor mówi a nie wypominaj swoje nic nie warte widzimiśie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Niewiemnic_888
+2 / 2

@Azheal szczepionke na tęzec powtarza sie co 10 lat a nie co roku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
-1 / 3

@pochichrana "wrecz otwarcie sie mowi ze szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, co najwyzej moze zmniejszyc objawy"

Przecież to jest właśnie najistotniejsze! Nie stanowi problemu łagodne przejście choroby, problem stanowi ciężki przebieg wymagający hospitalizacji, bo właśnie nagromadzenie takich przypadków prowadzi do przeciążenia służby zdrowia.

A w tym przypadku skuteczność szczepionek praktycznie nie zanika:

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2114583?query=featured_home

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 2

@egoiste Chyba nikt Ci nie odpisał na twoje pierwsze pytanie to ja spróbuje. Może chodzić o to że ma dużo przeciwciał, lub nie badała się pod względem alergii, i w takim wypadku może dojść do wstrząsu anafilaktycznego. I dokładnie nie wie kiedy będzie miała na to czas to użyła stwierdzenia że jest na to nie gotowa. Ale to tylko przypuszczenia najlepiej było by się spytać tej osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adikc5
-1 / 1

Jest i on azheal nie zawodzi. Zawsze swoje trzy grosze doda tylko pod demotywami o szczypawce. Gratulujemy determinacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bowler
+2 / 2

@egoiste podjęła bardzo odważną i mądrą decyzję w przeciwieństwie do osobników, których zachęciła loteria albo wyjazd za granicę. Jak można dać sobie wstrzyknąć coś co nawet nie zostało dobrze przebadane, a podawać to jeszcze swoim dzieciom to już szczyt wszystkiego. A po drugie prawdopodobnie ta Pani ma wszystkie inne szczepienia, więc jak może być antyszczepionkowcem? Zacznij myśleć, bo widzę, ze masz sieczkę w głowie rodem z TV. Pozdro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
0 / 4

@Bowler "Jak można dać sobie wstrzyknąć coś co nawet nie zostało dobrze przebadane"

A kto ci powiedział, że nie zostało dobrze przebadane? Wszystkie dopuszczone szczepionki przeszły wszystkie fazy testów i to na dużych grupach osób. Niektóre leki rejestrowane w normalnym trybie, w badaniach klinicznych były testowane na znacznie mniejszej grupie osób niż te szczepionki.

"prawdopodobnie ta Pani ma wszystkie inne szczepienia więc jak może być antyszczepionkowcem?"

A to dopiero awangarda retoryki: PRWADOPODOBNIE ma, WIĘC jak może... To błąd fałszywego założenia. Jak możesz założenie traktować jako pewnik w dalszej retoryce?

I tak, można mieć wszystkie inne obowiązkowe szczepienia i być antyszczepionkowcem. Bo obowiązkowe szczepienia to się przechodzi w dzieciństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-2 / 4

@egoiste Producenci szczepionek cały czas podają informacje, że testy zakończą się w grudniu 2023 roku... Szczepionki są obecnie dopuszczone warunkowo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
-1 / 1

@epuzer Tak to bywa, gdy mamy za mało danych - wtedy snujemy przypuszczenia. Ja widzę w ludziach więcej dobra i dlatego nie posądzam ich o złe intencje, Ty masz inne podejście i masz inne interpretacje. Moja wypowiedź była tylko wskazaniem, że może być inna interpretacja zdarzenia niż Twoja. :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@Niewiemnic_888 Tak ale to mówimy o dawkach przypominających ale na samym poczatku masz 3 dawki w 6 miesięcy i potem 4 dawkę po 2 latach i dopiero potem co 10 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 3

@Azheal To dopiero w Ameryce. W europie jeszcze nie. Poza tym przypominam, że Pfizer w ciągu ostatnich 20 lat wypłacił 2mld dolarów odszkodowań za wadliwość swoich produktów. Nie cieszyłbym się zatem zbytnio na wieść, że ich szczepionka została zaaprobowana szczególnie przez amerykański rząd. Ten sam rząd akceptuje glifosat jako bezpieczny nawóz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 2

@AIkanaro Jak dopiero? Przecież twierdziłeś że są dopuszczone warunkowo prawda? Więc kłamiesz i tyle. Tak samo z odszkodowaniami - nie za wadliwość produktów a za fałszywy marketing https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/4835,Rekordowa-grzywna-dla-Pfizera.html - znów kłamiesz
Tak samo jak z glifosatem - po pierwsze to nie jest nawóz a środek chwastobójczy , po drugie za bezpieczny uznają go zarówno amerykańskie jak i europejskie organizacje związane z żywnością.
Ale nie przejmuj się to normalne że jak coś się nie zgadza z Twoim podejściem to idzie się w zaprzeczenie i wymyślanie coraz to nowych bzdur. Kiedyś tak było z tiomersalem , oczywiście żadnych dowodów na jego szkodliwość w szczepionkach nie ma ale dla świętego spokoju go wycofano i co? Ano potem zaczęto oskarżać aluminium/rtęc. Byle tylko nie przyznać się do błedu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 1

@Azheal Tak bezpieczny, że odszkodowania z powodu wywołania nowotworów też sięgają w grube miliony jak nie miliardy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 1

@AIkanaro Tak w USA , a dosłownie 2 komentarze przedtem pisałeś że amerykański rząd jest be (czyli także sądy) . Ale jakbyś doczytał to byś wiedział że nie idzie o spożywanie tego środku a o tym jest dyskusja a długotrwałej ekspozycji a to są dwie całkowicie różne rzeczy.A kwota wynosi 25 milionów także do miliardów daleko - czy ty możesz raz coś sprawdzić zanim zaczniesz pisać czy za każdym razem zgadujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-2 / 2

@Azheal "a dosłownie 2 komentarze przedtem pisałeś że amerykański rząd jest be" jedna jaskółka wiosny nie czyni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+1 / 1

@AIkanaro "Producenci szczepionek cały czas podają informacje, że testy zakończą się w grudniu 2023 roku.."

Bo nie słyszałeś o czymś takim jak IV faza testów, która odbywa się po dopuszczeniu do obrotu, nawet w normalnym trybie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-2 / 2

@egoiste słyszałem, ale to nie zmienia faktu, że nadal trwa testowanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+1 / 1

@Alkanaro Co nie zmienia faktu, że to normalna procedura po dopuszczeniu każdego leku/szczepionki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Daria_Stukan
0 / 0

@egoiste ja też jestem " nie gotowa na szczepienie " i nie robię z tego afery ani nikogo nie potępiam kto ma inne zdanie ode mnie. Poprostu mój pogląd i trzymam go dla siebie. Szanuję laskę z obrazka i szanuję tych którzy mają odmienne poglądy na ten temat. Podobnie jak "Marsze Błyskawicy". Wszystkie moje koleżanki poszły a ja nie poszłam. Potem mi obrabiały dupę że jestem "pisior". Nie poszłam bo akurat miałam " Wizytę damy w czerwonym Posrche ". Mam to gdzieś i się nie ciskam o pierdoły w takich wypadkach. Moja starsza siostra powtarza, że "z poglądami i własnym zdaniem jest jak z dupą - każdy ma swoją ".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MadeMyDay
+5 / 41

Wreszcie modelka mówi coś mądrego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+11 / 21

@lolo7 Żylastych nie lubimy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+8 / 18

@zelalem
Hmm. Dziewczyna nie wygląda na typowego chorego "respiratorowego". Nie ten wiek, nie ta budowa ciała (brak otyłości), przypuszczalnie zdrowy tryb życia a co za tym idzie brak chorób przewlekłych zwanych współistniejącymi. Raczej bym się o nią nie bał. To przecież nie jest tak że każdy nieszczepiony odczuje zakażenie a tym bardziej nie każdy trafi pod respirator.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 21:47

K katem
+8 / 16

@bafe85 No cóż, że prawie każdy proszczepionkowiec covidowy używa argumentu respiratora albo śmierci. Oni muszą mocno wierzyć, że każde zetknięcie z covidem (bez względu na ogólny stan zdrowia) skończy się co najmniej pod respiratorem. I, oczywiście - nie zaszczepisz się, to z pewnością się zarazisz i umrzesz, zwłaszcza, gdy głośno powiesz o niechęci do szczepienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 października 2021 o 22:50

7 7th_Heaven
+6 / 18

A co ty powiesz jak dostaniesz sepsy? Będziesz żałował że nie brałeś profilaktycznie antybiotyków co rano? Swoją grozi ci jakieś 20 razy bardziej niż respirator tej kobiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 5

Sepsa*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
-1 / 5

@bafe85 Nie twierdzę, że zachoruje, ale może. Nie wiem, jak wygląda "typowy" użytkownik respiratora, ale bywają nimi wszyscy, chudzi, grubi, starzy dzieci itp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
-1 / 7

@7th_Heaven Tym się różnią szczepionki od innych typów leków, że właśnie bierze się je profilaktycznie. Antybiotyków nie ma sensu brać profilaktycznie, bo nie wytwarzają żadnej odporności organizmu, a wręcz przeciwnie.
To są wiadomości podstawowe, więc chcąc brać udział w dyskusji, trochę się przygotuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+1 / 5

@zelalem
Racja. Moźe, ale ma na to znikome szanse, mniejsze jak wpaść pod auto. Ja znam osoby stare, albo grube które covida przeszły jak grypę, gdzie się ich straszy że trafią pod respirator.. Jeden mój wujek 60+ ma taki zespół po-covidowy że własnymi rękami postawił domek na działce (nawet pomocy zięcia nie chciał), także straszenie respiratorem można włożyć między bajki. A że jak się okazuje szczepienie nie chroni przed rozprzestrzenianiem to może faktycznie nie gonić do szczepienia wszystkich a skupić się na osobach 40+ i osobach przewlekle chorych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 października 2021 o 19:07

7 7th_Heaven
-2 / 2

@zalalem czekaj, czy ty właśnie zainsynuowałeś, że szczepionki wytwarzają odporność? :) I to ja mam się przygotować do dyskusji??

Sens tego porównania jest taki, że zarówno szczepionka jak i każdy medykament prócz plusów ma swoje minusy, i decyzja o tym, czy należy go przyjąć, jest mocno indywidualna i zależeć powinna od indywidualnego rachunku zysków i strat. Tak ciężko to zrozumieć? Może trzeba skończyć z roszczeniowym, socjalistycznym myśleniem, że każda jednostka ma się poświęcać dla dobra ogółu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-2 / 2

Dziwna, ale przyjemna uroda. Lepsze i ciekawsze to od zastępu jednakowych, nabotoksowanych manekinów z ustami jak kaczor donald

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 4

@7th_Heaven Wiesz, malutka różnica polega na tym, że sepsą NIE MOŻNA SIĘ ZARAZIĆ. Ty gdzieś wyszukujesz te brednie z jakichś "najdurniejsze porównania 2021"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+4 / 8

Każdy robi jak uzna za stosowane.
Drażnią mnie tylko ludzie, którzy chcą wpływać na innych (wyjątkiem są naukowcy informujący co wynika z ich wiedzy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
-1 / 3

@slagen Naiwnym jest wierzyć, że naukowiec, lekarz, czy inny specjalista to jakiś nadczłowiek wolny od wad w postaci subiektywnego zdania, czy przemycania własnych poglądów do dziedziny, którą się zajmuje.
Szczególnie, że naukowcy - przy całkowitym szacunku do ich wiedzy - to osoby bezmyślne. I jakkolwiek to kontrowersyjnie nie zabrzmi to fakty są takie, że naukowiec nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań, bo patrzy na świat czysto matematycznie.
Naukowca interesuje tylko "hurr durr rozwój kurła!".

Przecież ludzie odpowiadający za wynalezienie technologii atomowej nie mogli przewidzieć jak to się skończy.
Oczywiście nie mamy do nich osobiście pretensji, bo przecież każdą technologię można wykorzystać przeciwko ludzkości. Problem właśnie na tym polega, że nikt z nich nie zadał sobie tego pytania, nikt nawet przez sekundę nie pomyślał jakie to za sobą będzie niosło konsekwencje.

A teraz wróćmy do covida. Tu problem jest taki, że te szczepionki mogą być hiper uber skuteczne. Nie to jest tutaj problematyczne. Problematyczne jest to, że zmuszają i robią to właśnie lekarze, naukowcy, specjaliści. Ludzie, dla których ważne są tylko liczby i skuteczność. Nie liczą się z konsekwencjami społecznymi, politycznymi, psychologicznymi. Mają to w dupie, bo dla nich ważne są tylko liczby. Ludzie mają przeżyć i ch...j, reszta ich nie interesuje.
Weźmy proszę pod uwagę, że dla części społeczeństwa przeżycie nie jest priorytetem wysokiej rangi.
Nie dla wszystkich życie stanowi wartość najwyższą. Podobnie nie dla wszystkich życie rodziny i bliskich to zajebiście ważna sprawa.
Dla części ludzi liczy się bardziej jakość tego życia, aniżeli jego długość. I to nie jest wcale postawa zła, wręcz przeciwnie - to cecha odróżniająca nas od zwierząt.
Człowiek jako jedyny gatunek ma możliwość przejawiania świadomego egoizmu i nie ma w tym absolutnie nic złego!
Ale to taka dygresja.

Wracając do naukowców i ich wiedzy. Fajnie, cieszymy się, że wiedza i doświadczenie tysięcy specjalistów pozwoliło opracować mniej lub bardziej skuteczny sposób na walkę z pandemią. A teraz pozwólmy ludziom podjąć decyzję co jest dla nich ważne i tutaj naukowcy i lekarze nie mają nic do gadania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
0 / 0

@slagen teraz jak z resztą wszystko jest na sprzedaż nawet wynik doświadczeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
-1 / 7

przecież nie ma już Holandii - są Niderlandy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+2 / 2

@balard outlaws13 Aż sprawdziłam i zdaje się, że nie macie racji. https://pl.wikipedia.org/wiki/Holandia#Kwestia_nazewnictwa_w_j%C4%99zyku_polskim

Polecam przeczytać cały podrozdział, ale zacytuję kluczowe fragmenty:
Nazwą krótką zalecaną przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej jest „Holandia”, a w wersji pełnej oficjalnej „Królestwo Niderlandów”

dalszy cytat:
W październiku 2019 r. władze holenderskie postanowiły, że zrezygnują z anglojęzycznego określenia „Holland”, dotychczas stosowanego w marketingu dotyczącym tego kraju, na rzecz nazwy „The Netherlands”(...) Zmiana ta ma charakter wewnątrzkrajowy (...) nie wiąże się zaś z apelem do innych państw o zastosowanie analogicznej zmiany w ich językach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O outlaws13
-5 / 11

Holandia? nie ma takiego kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
-1 / 3

@outlaws13 I psikus, bo właśnie, że jest :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
-4 / 8

Niech sobie nie zawraca głowy, bo przez wzgląd na urodę i tak by nie wygrała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasia_81
-5 / 9

Patrząc na jej zdęcia dziwią mnie dwie rzeczy:
Po pierwsze - kto ją wybrał na jakąkolwiek miss? Po drugie - epidemia jest od prawie dwóch lat, więc chyba wiedziała z czym wiążą się kontrakty miss?
Każda wymówka jest dobra, a ta ze szczepieniem jest dodatkowo modna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
+2 / 14

Piękna i mądra, niezależna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
+1 / 9

@gargamel85 Bylaby pusta, jakby sprzedaa swoja godnosc i swoje zdanie za kase i branie udzial w konkursie. wtedy bylaby pusta a tak wykazala sie odwaga i to duza, bo zrezygnowala z czegos swiadomie, stojac twardo przy swoim zdaniu i honorze. Honoru nie maja ci, ktorzy szczepili sie tylko po to, zeby jechac na wakacje. A Ty, wziales juz 3 dawke? Czy czekasz na swoja kolej? I przygotuj sie, na wiosne czeka Cie 4 dawka, jak nie wczesniej. Ale beda JAJA!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bowler
+4 / 6

@gargamel85 a Ty masz już swoją dawkę. To jak nazwiesz siebie? Sprzedałeś się za hulajnogę!!! Czaisz za hulajnogę!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+2 / 4

@Bowler Za hulajnogę? Za SZANSĘ na hulajnogę!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gargamel85
-1 / 1

Mydła też nie używasz, bo szczypie w oczy? Czy z innego powodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E extraman
+2 / 10

Brawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
-2 / 2

I tak jest brzydka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+2 / 4

Brawo! Jak widać nie każda Miss-ka to pustak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 4

@Emin Taka akcja rzeczywiście jest i organizatorami są niezaszczepieni :)
https://fortune.com/2021/08/27/youre-far-more-likely-to-get-a-blood-clot-from-covid-than-from-a-covid-vaccine-study-reveals/
"When it comes to COVID-19, the disease is far more dangerous than the cure.

That’s the finding of a large new study carried out in the United Kingdom. It determined that there’s a far greater risk of developing blood clots from a COVID-19 infection than from getting a jab of either the AstraZeneca or Pfizer-BioNTech vaccine designed to protect people against the disease.

Only around 66 people out of 10 million who received the first dose of AstraZeneca were at risk for thrombocytopenia—or blood clots in the veins—as opposed to 12,614 people who reported blood clots out of 10 million who tested positive for COVID-19.

The study was run by researchers from University of Oxford who followed a total of 40 million cases of those who received their first doses of AstraZeneca or Pfizer between December 2020 and April 2021, and 1.7 million COVID-19 patients.

The researchers are unaffiliated with the Oxford scientists who worked on the AstraZeneca vaccine. The results were published by the British Medical Journal (BMJ) this week. "

Nie dostaniesz zakrzepicy przez szczepionkę, kiedy masz znacznie większą szansę na dostanie jej przy przechorowaniu. Wybieram przechorowanie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lego45
-2 / 4

ale ,że kto ładny? ona to może na straganie w Słupsku byłaby w miarę, ale i tak jest niezła konkurencja ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
-2 / 4

ok, ale po co promować szurów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkDaro
0 / 4

Widać jest gotowa na śmierć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-2 / 2

covidioci, ona dobrze zrobiła...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+1 / 5

Widać stereotypy o modelkach nie biorą się znikąd :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 0

@LowcaKomedii tzn.... musisz popatrzeć kto głosuje na Miss, jeżeli większość z nich nie lubi szczepionek i ona o tym wie to zrobiła dobry krok możliwe że nawet jest zaszczepiona i to mówi. Dużo o miss US pokazało jak urobione muszą mieć odpowiedzi na pytania nawet jeżeli się z nimi nie zgadzająl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 2

@CoGitare Wiesz, takiego researchu z pewnością nie robiła. Plus oczywiście, że podlizywanie się gawiedzi nic jej nie da, jeżeli w ogóle nie weźmie udziału w konkursie.
Albo jest głupia, albo chciała, by było o niej głośno, ale to również niezbyt mądra decyzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 0

@LowcaKomedii ona sama nie musiała, jeżeli to jest na taką skalę jak US to ma kogoś od PR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
-1 / 1

Holandia to jeden z najlepszych krajów na ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Suzzzi86
0 / 0

@CoGitare nie wiem, czy chcę wiedzieć, co ci się tam tak podoba. miękkie narkotyki i marihuana? politycy próbujący zalegalizować zoofilie, pedofilie i inne różne odchylenia? panie stojące w witrynach sklepowych jak towar? wysokie podatki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem