Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1085 1176
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+29 / 45

Żałosne. Żałosne jest to, że zamiast pomysłu "na Polskę" dostajemy szczujnie i podziały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+7 / 11

@nielubiepisu

I to jest właśnie problem podejmować wybory bazując na opini innych. Może lepiej by było samemu się zainteresować co mają do zaoferowania inne partie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+6 / 10

@nielubiepisu Żadna partia nic nie zmieni, dopóki ludzie nie zmienią podejścia. Nie można jednej partii bezgranicznie uwielbiać, pozwalając jej na wszystko, a drugiej nienawidzić i hejtować każdy jej ruch. Krytyka to narzędzie, można sympatyzować z jakimś politykiem, a nadal zwracać uwagę na pewne niedociągnięcia czy błędy. Tak samo można zauważyć u przeciwników politycznych dobre pomysły. Jeżeli nie wyciągamy konsekwencji na politykach, bo krytyka jest równoznaczna z hejtem i zawsze się staje w obronie każdego ich ruchu, to nie możemy na nich wpływać. Co wybory jest szopka, bo każdy chce zdobyć jak najwięcej władzy, a potem mają nas gdzieś do kolejnych wyborów. A ludziom to pasuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+2 / 6

@nielubiepisu Nie mam pomysłu więc nie mieszam się w politykę ani nie startuję w wyborach. Jeśli chcesz remont domu to bierzesz ekipę, która dużo klnie i pije oraz narzeka, jak to "paaaanie ale ci to zj@6ali", czy taką, która przedstawi ci projekt i solidnie wykona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2021 o 10:00

N nielubiepisu
+2 / 8

@Buka1976 biorę ekipe z tego co jest, miałem "ale" do poprzedniej ekipy, ale po tej co przyszła biorę w ciemno poprzednią. Z ekip które są dostępne na rynku ( nie jest to moje marzenie, ale nie gniewam się na reczywistość " , poprzednicy będą najlepsi .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+1 / 5

@Clip180 nie zrozumiałeś, wiem co maja do zaoferowania inne partie
@Buka1976 jeżeli chcę remontu , rozglądam się na rynku, po tym co zrobiła 'ta" ekipa' , widząc jaki jest rynek, biorę w ciemno poprzednią ekipę .Nie jest to moje marzenie, ale rynek dzisiaj nie oferuje niczego lepszego, są na podobnym poziomie, jednak poprzednia ekipa jest najlepsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2021 o 10:38

avatar RomekC
0 / 0

@Clip180 "Dlamnie to wygląda jak byś" nie zrozumiał wpisu @nielubiepisu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 2

@nielubiepisu Czyli bierzesz tą, która mniej spierniczyła i mniej kradnie zamiast szukać lepszej. No cóż. Tak też mozna, ale nie wymagaj od innych aby też musieli wybierać między złem a złem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@Buka1976 twój problem polega na tym ze nie ogarniasz rzeczywistości , nie ma innych ekip, to twoje nierealne marzenia , nie wybiera się miezy złem a złem , zła ekipa to pis, sensowna to opozycja , konfederacja to zła ekipa - tylko taki jest wybór, ty biegasz za króliczkiem a pis rozwala ci dom . brawo ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 0

@nielubiepisu Wam. Nie mi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+5 / 27

Najśmieszniejsze jest to że nic innego tym ludziom nie zostało, oprócz głupich wyzwisk w stronę Kaczyńskiego. Są od niego głupsi i nie mają pomysłu na siebie i wygranie wyborów... Jedyne na co ich stać to pisanie jak "głupi i żałosny" jest facet który od 8 lat wyciera nimi podłogę.


Chociaż nie... śmieszniejsze jest to że oni wierzą w to co piszą i później są zdziwieni że ten karzeł co nic nie umie znowu ich wbił w ziemie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 3

@Saladyn1 pytanie tylko na ile te zwycięstwa to dzieło Kaczyńskiego a na ile jego mocodawców. Ostatnio coraz więcej ciekawych rzeczy wychodzi o jego potencjalnym związku z rosyjskimi służbami. To by tłumaczyło, dlaczego jego najbliżsi współpracownicy (kierowcy, sekretarki, asystenci itd.) byli silnie związani z władzami PRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
0 / 6

@Elathir To już przesada w drugą stronę... Gość zwyczajnie jest inteligenty, wyciągnął wnioski z porażek, zobaczył dla siebie okazje i wygrał. Wykorzystuje słabość przeciwnika i stara się maskować własne słabości. Nie ma sensu mieszać w to ruskich, sił nieczystych itp. Oczywiście pomaga mu też to że jego oponenci to w większości debile.


W mojej ocenie obecnie w polskiej polityce jedynym politykiem który może mierzyć się z Kaczyńskim jest Tusk. Nie jest tak inteligentny jak Jarosław i ma trochę gorsze myślenie taktyczne, ale za to przewyższa go jeśli chodzi o relacje z ludźmi i łatwość mowy. Oczywiście Donald mocno stracił po przeprowadzce do Brukseli bo wielu odebrało to jako opuszczenie tonącego statku przez kapitana, ale i tak gość ma lepsze gadane niż Kaczyński miał kiedykolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 5

@Saladyn1 bo ja wiem czy z Kaczyńskiego taki strateg?

Metoda z której korzysta, czyli dziel i rządź, krótkoterminowo działała od zawsze. Już w tej chwili jedyna metodą na utrzymanie jakiejkolwiek spójności we własnych szeregach po raptem jednej kadencji okazało sie kupczenie stołkami i przyzwolenie na rozkradanie państwa jakiej 3RP nie widziała.

To, że większość polityków nie korzysta z tej skutecznej metod tak często wynika ze zrozumienia, że potrafi się ona dość szybko wypalić. Kaczyńskiemu już zaczyna brakować wrogów i kasy stąd tak silne ciśnienie na zmiany w ordynacji wyborczej, nowy ład, prymitywną propagandę w TVP oraz zmiany w sadownictwie. Musi sobie zapewnić władzę w poza demokratyczny sposób bo wie, że już klasycznie nie ma szans.

A więc dochodzi tutaj drugie ograniczenie, skrupuły. Większość polityków w Polsce jednak do tego by się nie posunęła.

Nie, on nie jest najzdolniejszym politykiem, on jest przeciętnym politykiem tylko
a) nie ma żadnych skrupułów
b) trafił w idealny okres, tego typu demagodzy zaczęli odnosić sukcesy wszędzie, choćby Trump (nie by Biden był dużo lepszy), wynikający z konfliktów światopoglądowych oraz wynoszenia na piedestał ignorancji
c) taka polityka cieszy się przychylnością Rosji. Przeciez już żadną tajemnica nie jest, że pierwsze miesięcznice smoleńskie, zanim przejął je jeszcze PiS, finansowały ich służby. Podobnie Ordo Luris ma przecież korzenie i finansowanie Kremla.

Myślisz, że skąd te podwyżki dla polityków? To była jedyna droga dla Kaczyńskiego do zachowania większości. Bez przekupstwa okazało by się, że wiernych mu ludzi nie ma za wiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+2 / 2

@Elathir łatwo nie mieć skrupułów kiedy następnego dnia możesz kopnąć w kalendarz z powodu wieku i nikt nie będzie wstanie pociągnąć cię do odpowiedzialności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+3 / 3

@Elathir

"Metoda z której korzysta, czyli dziel i rządź"

To metoda z której korzysta każda władza. Myślisz że za PO było inaczej? Było tak samo, nawet za czasów PISu tam gdzie PO utrzymała władze były instytucje w których większość pracowników to byli ludzie platformy.

"Już w tej chwili jedyna metodą na utrzymanie jakiejkolwiek spójności we własnych szeregach po raptem jednej kadencji okazało sie kupczenie stołkami"

Nie zauważyłem żeby Kaczyński miał problemy z dyscypliną jak to pokazujesz. Ma problem z koalicjantami\koalicjantem, ale przecież ten sam problem miała platforma z PSL. Mniejsze frakcje w Koalicji lubią co jakiś czas wołać o jakieś profity da siebie. To nic nowego.

"przyzwolenie na rozkradanie państwa jakiej 3RP nie widziała."

PIS w tym obsadzaniu stołków i rozkradaniu państwa jakoś bardzo się nie różni od poprzednich ekip tak naprawdę...


"To, że większość polityków nie korzysta z tej skutecznej metod tak często wynika ze zrozumienia, że potrafi się ona dość szybko wypalić"

Przecież korzysta z niej każda władza praktycznie cały czas. Kaczyński korzysta z niej umiejętnie. Tzn gdy jakaś afera wyjdzie np nagrody dla rządu Szydło to Jarek pogrozi palcem, i zabierze wszystkim posłom część uposażenia co zadowoli lud.

"Kaczyńskiemu już zaczyna brakować wrogów"

No jak zaczyna brakować wrogów jak PIS żadnego jeszcze nie zniszczył. PO ma się całkiem dobrze. SLD jak na SLD również. LGBT nadal sobie chodzą, a UE robi głupoty tak jak robiła. PIS nie ma problemu z brakiem wrogów, PIS ma ich tyle że może sobie bez problemu przebierać z kim będzie walczyć w tym tygodniu.

kasy stąd tak silne ciśnienie na zmiany w ordynacji wyborczej, nowy ład, prymitywną propagandę w TVP oraz zmiany w sadownictwie.
"i kasy stąd tak silne ciśnienie na zmiany w ordynacji wyborczej, nowy ład, prymitywną propagandę w TVP oraz zmiany w sadownictwie."

Po kolei. Kasy brakować będzie zawsze... poprzednie ekipy też co rusz szukały nowych sposobów na podreperowanie budżetu tak żeby to za szybko nie padło.

Propaganda w TVP to akurat logiczne posunięcie. PIS nie ma swojej dużej telewizji, a przeciwnicy mają TVN. TVP obecnie daje równowagę, bo w jednej stacji usłyszymy jako PIS straszny a opozycja dobra, a w drugiej odwrotnie.

Zmiany w sądownictwie wynikają też z tego że to sądownictwo nie działa, Ci ludzie rzeczywiście uważają się za specjalną kastę i bronią swoich, są przekupni itd. Problem polega na tym że PIS chce naprawić sądy obsadzając je ludźmi którzy lubią PIS i myślą jak on.

"Musi sobie zapewnić władzę w poza demokratyczny sposób bo wie, że już klasycznie nie ma szans."

Przestań mówić o tym łamaniu demokracji bo na nikim nie robi to już wrażenia. Wszyscy mówili że władza łamie konstytucje i zasady demokracji i jeszcze żadna władza nie została z tego rozliczona. PIS też nie będzie, ponieważ wiadomo że "wy nie ruszacie nas, a my was" oraz że PIS by się wybronił przed sądem. Te wszystkie akcje z protestami, oskarżeniami to teatr by nakręcić swoich wyborców. Ty myślisz że prywatnie politycy PO myślą że PIS jakoś specjalnie narusza konstytucje lub że chce wyprowadzić nas z UE? Oczywiście że tak nie myślą, ale muszą tak robić bo znacznie lepiej zmobilizować swoich jak się krzyczy hańba i łamanie prawa, zamiast naginanie prawa.

"A więc dochodzi tutaj drugie ograniczenie, skrupuły. Większość polityków w Polsce jednak do tego by się nie posunęła."


Wydaje mi się że demonizujesz Kaczyńskiego i idealizujesz innych. Otóż żaden z partyjnych przywódców nie ma oporu jeśli chodzi o utrzymanie władzy. Co zrobił Tusk po przejęciu władzy? Wsadził swoich ludzi do TVP. Dlaczego nie zrobił tępej propagandy? Bo nie musiał. Miał TVN który dobrze o nich mówił i źle o PIS, więc TVP mogła robić to samo. Ludzie śmiali się że Kaczyński rządzi w PIS żelazną ręką i wbija odstające gwoździe oraz wyrywa chwasty. Opozycja też się śmieje, a co tym czasem robi Tusk? Łamie kręgosłupy nieposłusznym i pozbywa się konkurencji i opozycji do jego władzy. Czar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P petidevil
+5 / 9

ale w bidecie można myć nogi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikardil
0 / 2

@petidevil najlepszy komentarz pod tym demotem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
0 / 6

Najlepiej to wyjechać z tego burdelu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 23

Żałosne, że zamiast podać jakieś faktyczne złe decyzje lub zachowania (a było tego), autor jest tak tępy, że potrafi tylko obrażać i hejtować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2021 o 11:56

avatar RomekC
+1 / 7

@Fragglesik Może nie jest tępy tylko "faktyczne złe decyzje" nie trafią do większości a "obrażanie i hejtowanie" tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 4

@RomekC "+".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@Fragglesik Proszę, mamy tu kolegę @GustawPiorun. Jemu nie są potrzebne "jakieś faktyczne złe decyzje lub zachowania" ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 1

@RomekC Co robić. Tylko współczuć trzeba. @GustawPiorun Ponieważ rozmowa na temat kultury z kimś takim nie odniesie skutku, informuję Cię, że zostałeś zaraportowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pereplut
+15 / 21

Można się z kimś nie zgadzać politycznie ale niedocenianie przeciwnika jest jedną z przyczyn porażki. No i kim są jego konkurenci polityczni skoro przegrywają nawet z człowiekiem tak opisanym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-4 / 8

@Pereplut . Konkurenci polityczni nie przegrali z kaczorem tylko z głupotą dużej części wyborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rimcem
+2 / 6

No bez przesady, jest raptem tylko 3cm niższy ode mnie. Sugerujesz, że nie sięgam do domofonu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+8 / 8

wydaje mi sie ze opozycja powinna przestac niedoceniac kaczynskiego
bo jezeli w demokratycznych wyborach, wiekszosc polakow wybiera partie na czele ktorej stoi gosc ktory by "zdechl z glodu przy pelnej lodowce" to nie swiadczy o tym jak zalosna jest opozycja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
-1 / 1

No i wydała sie tajemnica państwowa, na prawdę nie rządzi jarosław a jego kot i sierściuch nie potrafi żadnej z tych rzeczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kziaja
+1 / 5

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że my w domach jesteśmy czasem bardziej skłóceni z powodów politycznych niż oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+5 / 7

Takie mniemanie o człowieku, który rządzi partią rządzącą Polską. Co z tego że domofonu nie obsłuży. Raczej obsłuży bo umie obsłużyć komórkę, którą zamówi obstawę 200 busów policyjnych pod swój dom. A co Ty możesz człowieku z pajacem w avatarze. Pajacem z żydowskiego filmu do podburzania murzynów do palenia miast. Po wyszukaniu profilu wynika że należy do... Mateusza Kijowskiego. Niedojdy i alimenciarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
-1 / 3

@lewetedemoty hitler i stalin też rządzili dużymi krajami - możesz bić im pokłony. Problem kaczyńskiego nie polega na jego zacofaniu technologicznym, tylko na tym ze jest to mały, żałosny, mściwy człowieczek zdolny zabić własnego brata i podpalić kraj w którym mieszka i na którym całe życie żeruje dla swoich wyimaginowanych celów. Coś jak cesarz neron. Najgorsze że tacy psychopaci naprawde potrafią pociągnąć tłumy za sobą do tego stopnia że ci są w stanie popełnić nawet samobójstwo jak było w przypadku Jim'a Jones'a. Zresztą Polska pod rządami Pisu coraz bardziej pzrzypomina jonestown.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2021 o 12:48

V vicrac
+2 / 8

Autor wypowieedzi to przestawiciel grupy ludzi, którym już nic nie zostało oprócz wyzwisk, bo nie potrafią przedstawić niczego lepszego niż opisany przez niego oponent. I kto tu jest żałosny?

No chyba jeszcze że zwalić winę na "to głupie społeczeństwo", ale to zdaje się przeciwnicy Kaczyńskiego, przynajmniej publicznie, kreują się na fanów i obrońców demokracji, podczas gdy to właśnie powszechna demokracja i rządy motłochu za 500+ doprowadziły do tego co mamy teraz. Aż korci żeby zagłosować w następnych wyborach zagłosować na PiS i wyjechać, a niech się pali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
+3 / 7

Wiem że Tusk niedawno wrócił z Brukseli ale aż tak bym nie panikował.......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stalowyj
+6 / 10

Dawno nie bylo tak nędznego demota, syf totalny. Jak Ci się naród nie podoba to w samolot i wy..... z tego kraju.
Najgorsze jest wmawianie Polakom przez nich samych, że są źli, tępi, słabi itp.
Prawda jest taka, że nie mamy się czego wstydzić. W każdym kraju są jednostki mądrzejsze i te mniej mądre, a akurat Polacy potrafią sobie poradzić w trudnych sytuacjach i są zaradni.
Polacy - trzymajcie głowy wysoko podniesione!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GustawPiorun
0 / 0

Tak i to jest kolejny sukces Kaczyńskiego. Brawo ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
-1 / 3

No chyba jesteś pierwszym Amerykaninem, który się przyznał do tego, że ludzie w USA są żałośni. Brawo za samokrytykę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+1 / 1

Ale czemu jednego gościa za to obwiniacie. Sami go wybraliśmy. Miliony ludzi na niego głosowało. Wy, wasze rodziny, wasi znajomi. Im wyjaśnij nie że są *****

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+3 / 5

A posty w necie umieszczają ludzie, którzy nawet poprawnie po polsku pisać nie potrafią.
POKONAŁBY
ZDECHŁBY
NAPIŁBY

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
0 / 0

Ja myję nogi w bidecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+1 / 1

Przekleństwa to umie pisać poprawnie (nie licząc "palcówki"), ale partykułę "by" to już kilkukrotnie dewastuje okrutnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DoomOverTheWorld
-1 / 1

To profesorowie prawa nie potrafią używać domofonu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem