Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
189 207
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Antypisior
+12 / 14

tam gdzie religią nie jest zainteresowana ponad połowa uczniów
religia powinna zostać usunięta z tych szkół a etaty katechetów zlikwidowane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 3

@Antypisior
"Tam gdzie matematyką nie jest zaintere..."
Możnaby zapytać, po co nauki ścisłe w liceach plastycznych? A jednak dobrze że są. Chociażby w celu wyjaśnienia młodemu artyście czy jest "Złoty Podział".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antypisior
0 / 2

@Rydzykant widzisz, jest drobna różnica między matematyką ,fizyką czy chemią a religią która nauką nie jest w ogóle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 3

@Antypisior
Wyobraź sobie, że dostrzegam różnicę między wymienionymi przez ciebie naukami ścisłymi, a "naukami" humanistycznymi do których zalicza się nauczanie religii. Jedynie niepokoi mnie pomysł, by na podstawie liczny zainteresowanych uczniów decydować, z którego przedmiotu zrezygnować. Zapewniam, w liceum plastycznym 90% uczniów zrezygnuje z matematyki, fizyki i chemii.

A tak przy okazji, podałeś wspaniałe przykłady nauk ścisłych! Charakterystyczną cechą wszystkich religii jest uczenie dogmatów, prawda? W takim razie spójrzmy na wymienione przez ciebie dziedziny wiedzy.
Matematyka - zakaz dzielenia przez zero. Przecież to ewidentny dogmat. W nauce nie może być zakazu. Natomiast trzeba zrozumieć, dlaczego wykonywanie pewnej czynności zawsze doprowadza do określonego skutku. "Dogmat" zakazu dzielenia przez 0 obala zrozumienia koncepcji limesa.
Chemia - oba prawa Lavoisiere'a. Są prawdziwe w przypadku chemii klasycznej. Dla pierwiastków radioaktywnych ani "Prawo zachowania masy" ani "Prawo stałości składu" nie ma sensu. Są więc one dogmatami, choć zapewne nie byłeś wystarczająco pilnym uczniem, by to zauważyć.
Fizyka - pewne prawa obowiązujące w przypadku fizyki kwantowej nie obowiązują w fizyce einsteinowskiej i na odwrót. Najprostszym przykładem jest chociażby zjawisko splątania. I obie zaawansowane fizyki współczesne pozornie "zaprzeczają" fizyce newtonowskiej. Czyli panuje tam chaos, podobny do tego jaki panuje pomiędzy konkurencyjnymi religiami.
Jednak powyższe przykłady nie uzasadniają odrzucenia którejkolwiek z wymienionych przez ciebie dziedzin wiedzy. Po prostu potrzebny jest WYŻSZY poziom zrozumienia. Osoba z nieposzerzoną wiedzą ze szkoły podstawowej, może bezrozumnie odrzucić wszystkie te dziedziny nauki.
A jaki jest twój poziom wiedzy z zakresu teologii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antypisior
0 / 2

@Rydzykant naprawdę myślisz że ilość twoich słów w odpowiedzi zmieni mój stosunek do religii?
nic z tego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 3

@Antypisior
A w ogóle zdołałeś przeczytać?

Nie oczekuję zmiany stosunku do religii. Oczekuję uczciwej oceny dziedzin nauki, na które się powołałeś: matematyki, chemii i fizyki. Każda z nich ma swoje dogmaty. Dysponujesz wiedzą pozwalającą je obalić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
0 / 2

Polska szkoła. Godło Polski jako dodatek do krzyża...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+2 / 4

Krzyż NAD Godłem Polski -- prawo Watykanu ponad polskim? Może niech "Trybunał Konstytucyjny" rozstrzygnie tę kwestię!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem